Τι είναι αυτό που νιώθω; - Page 21
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 21 of 31 FirstFirst ... 111920212223 ... LastLast
Results 301 to 315 of 454
  1. #301
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ View Post
    Δεν μπορώ να καταλάβω την εμμονή κάποιων, αφού βάλουν ταμπέλες: γκέϊ, μπάϊ, κλπ. να πρέπει ο άλλος να πορευθεί σύμφωνα με αυτές!
    Οι άνθρωποι πολλές φορές μπορεί, με συγκεκριμένα άτομα, να βγουν έξω από τα όρια των προτιμήσεών τους ή να έχουν μια "λανθάνουσα" σεξουαλικότητα με αυτά λόγω κάποιων ψυχολογικών θεμάτων τους, χωρίς όμως αυτό να προσδιορίζει καμία σεξουαλική ταυτότητα ή ταμπέλα.
    Ακόμη, πολλές φορές μπορεί να υπάρχει λανθάνουσα σεξουαλική έλξη με τους γονείς του αντίθετου φύλου, αυτό δεν σημαίνει όμως θέληση για σεξ με τους γονείς.
    Μπορεί ακόμη να μας γοητεύσουν συγκεκριμένα άτομα για κάποιους δικούς μας ψυχολογικούς λόγους και να μας ελκύουν ερωτικά, χωρίς όμως αυτό να σημαίνει κάτι για την σεξουαλική μας ταυτότητα.
    οι ταμπελες ακολουθουν τον τροπο που πορευεται καποιος, δεν προηγουνται.
    αποδειξη, οτι ο φιλος εδω, ειχε την ταμπελα του στρειτ, αλλα αυτο δεν τον εκανε να φερεται και να λειτουργει σαν στρειτ. αλλιως θα παρεμενε στην κοπελα του και σε αλλες γυναικες. δεν θα ερωτευοταν, ανδρα.
    επομενως, εφοσον η ταμπελα του στρειτ δεν ηταν αρκετη για να τον κανει στρειτ, ουτε η ταμπελα του γκει/μπαι/γκουντμπαι, ειναι αρκετη για να τον κανει κατι αλλο. αυτο που ειναι, ΕΙΝΑΙ. μενει να το βρει και να μην το αποστρεφεται. να το ζησει.

    αν μιλας για λανθανουσα σεξουαλικοτητα προς τους γονεις, σε παιδικη ηλικια, εδω δεν μιλαμε για παιδικη, ουτε καν εφηβικη ηλικια . μιλαμε για πολυ ωριμη ηλικια. ειναι πολυ διαφορετικο. αν η σεξουαλικη ελξη προς τους γονεις ηταν σε μια τετοια ηλικια, θα ηταν σαφεστατη αιμομικτικη διαθεση, ενω στα παιδα, δεν ισχυει κατι τετοιο. μην τα μπερδευουμε.

  2. #302
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Soulbird View Post
    Θα μπορούσα να πω ότι συμφωνώ αλλά φοβάμαι την αντίδραση μερικών :P
    Δεν έχεις να φοβηθείς κανέναν και τίποτα ,μόνο τον ίδιο σου τον ευατο για τις τυχών λάθος επιλογές που μπορείς να κάνεις επειδή τα θέλω σου δεν συμβαδίζουν με τα στερεότυπα κάποιον .

    Σε αυτές τις περιπτώσεις να το ξέρεις ο μοναδικός εχθρός σου είναι ο ίδιος σου ο ευατο σου ,στο χέρι σου είναι να δουλέψεις και να τον κανεις φιλο σου και σύμμαχός σου .

    Τότε μόνο θα ζεις αυτά που θες χωρίς τύψεις και ενοχές και μόνο τότε θα δεις θα είσαι πραγματικά καλά .

    Θες να μας πεις πως είσαι αυτές τις μερες?
    Μετά τον χωρισμό σου και τις συνέπειες αυτού επάνω σου και το κυριότερο στην ψυχολογία σου?

    Θες να εστιάσεις λιγάκι από εδώ και πέρα στο πως σκέφτεσαι να πράξεις σύμφωνα μόνο με τα δικά σου θέλω ?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  3. #303
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    122
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    αυτη η υποθεση ηταν για 17 σελιδες νωριτερα..
    πως μπορει να λειπει το ερωτικο, οταν ειχαν ερωτικες περιπτυξεις με ερωτικα φιλια και αγκαλιες και μαλιστα ο κουριερ δηλωνει γκεη;;;
    εχεις δει φιλους να δινουν ερωτικα φιλια, λιγωμενοι και να κοιμουνται αγκαλιασμενοι στο ιδιο κρεβατι;
    το σεξ δεν περιλαμβανει παντα διεισδυση, περιλαμβανει ομως παντα ερωτισμο...
    επομενως το πλατωνικο ειναι εντελως ατοπο στην περιπτωση τους.
    Δεν έχω δει φίλους να δίνουν ερωτικά φιλιά αλλά έχω δει όμως ανθρώπους που να είναι αγκαλιασμένοι αγαπημένοι. Όπως και να έχει θα έλεγα οι άνθρωποι να μην βιάζονται να βάλουν ταμπέλες απλά και μόνο επειδή είναι ασυνήθιστο ή δεν έχουν δει κάτι παρόμοιο. Υπάρχουν πράγματα που δεν μπορείς να το εξηγήσεις..

    Δεν θα πω κάτι άλλο πέρα από τα σχόλια που είπα πριν.

  4. #304
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by DragonHeart View Post
    Δεν έχω δει φίλους να δίνουν ερωτικά φιλιά αλλά έχω δει όμως ανθρώπους που να είναι αγκαλιασμένοι αγαπημένοι. Όπως και να έχει θα έλεγα οι άνθρωποι να μην βιάζονται να βάλουν ταμπέλες απλά και μόνο επειδή είναι ασυνήθιστο ή δεν έχουν δει κάτι παρόμοιο. Υπάρχουν πράγματα που δεν μπορείς να το εξηγήσεις..

    Δεν θα πω κάτι άλλο πέρα από τα σχόλια που είπα πριν.
    αυτοι, δεν ειναι αγαπημενοι σαν αδερφακια. ειναι ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΟΙ. ξεκαθαρα...

  5. #305
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    151
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Δεν έχεις να φοβηθείς κανέναν και τίποτα ,μόνο τον ίδιο σου τον ευατο για τις τυχών λάθος επιλογές που μπορείς να κάνεις επειδή τα θέλω σου δεν συμβαδίζουν με τα στερεότυπα κάποιον .

    Σε αυτές τις περιπτώσεις να το ξέρεις ο μοναδικός εχθρός σου είναι ο ίδιος σου ο ευατο σου ,στο χέρι σου είναι να δουλέψεις και να τον κανεις φιλο σου και σύμμαχός σου .

    Τότε μόνο θα ζεις αυτά που θες χωρίς τύψεις και ενοχές και μόνο τότε θα δεις θα είσαι πραγματικά καλά .

    Θες να μας πεις πως είσαι αυτές τις μερες?
    Μετά τον χωρισμό σου και τις συνέπειες αυτού επάνω σου και το κυριότερο στην ψυχολογία σου?

    Θες να εστιάσεις λιγάκι από εδώ και πέρα στο πως σκέφτεσαι να πράξεις σύμφωνα μόνο με τα δικά σου θέλω ?
    Είμαι περίεργα αυτές τις μέρες. Είμαι πολύ στεναχωρημένες για την παλιά μου σχέση. Νιώθω ότι ένας άνθρωπος που με αγαπούσε τώρα με μισεί. Ήότι την αηδιάζω. Ή και τα 2. Ενδεχομένως να ντρέπεται και να πει γιατί χώρισε ή ότι χώρισε. Λυπάμαι πολύ με αυτό.

    Τώρα για τον κούριερ νιώθω πολύ όμορφα. Κάθε φορά που τον βλέπω είναι μια ανακούφιση. Κοιμάμαι και σπίτι του. Μαρέσει πολύ να τον φιλάω. Κάναμπε και μπάνιο μαζί. Σεξ δεν έχουμε κάνει, δεν ξέρω τι περιμένει από εμένα. Δεν ξέρω.. έχουμε σχέση;

    Τον σκέφτομαι πολύ όταν δεν είμαστε μαζί. Όταν τον αγκαλιαζω και κοιμόμαστε είμαι πολύ χαρούμενος. Νομίζω ότι απλά θα είμαι μαζί του, δεν ξέρω πως. Μπορεί να αρχίσχουμε να κάνουμε σεξ; Να μου βγει πιο εύκολα; Δεν ξέρω.

  6. #306
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Soulbird View Post
    Είμαι περίεργα αυτές τις μέρες. Είμαι πολύ στεναχωρημένες για την παλιά μου σχέση. Νιώθω ότι ένας άνθρωπος που με αγαπούσε τώρα με μισεί. Ήότι την αηδιάζω. Ή και τα 2. Ενδεχομένως να ντρέπεται και να πει γιατί χώρισε ή ότι χώρισε. Λυπάμαι πολύ με αυτό.

    Τώρα για τον κούριερ νιώθω πολύ όμορφα. Κάθε φορά που τον βλέπω είναι μια ανακούφιση. Κοιμάμαι και σπίτι του. Μαρέσει πολύ να τον φιλάω. Κάναμπε και μπάνιο μαζί. Σεξ δεν έχουμε κάνει, δεν ξέρω τι περιμένει από εμένα. Δεν ξέρω.. έχουμε σχέση;

    Τον σκέφτομαι πολύ όταν δεν είμαστε μαζί. Όταν τον αγκαλιαζω και κοιμόμαστε είμαι πολύ χαρούμενος. Νομίζω ότι απλά θα είμαι μαζί του, δεν ξέρω πως. Μπορεί να αρχίσχουμε να κάνουμε σεξ; Να μου βγει πιο εύκολα; Δεν ξέρω.

    Λογικό ακούγεται όλο αυτό για την κοπέλα .
    Είπαμε δεν είμαι εύκολο και δεν μπορείς και εσύ να είσαι τελείως αναίσθητος απέναντι σε όλα αυτό .
    Αλλιώς θα μιλούσαμε για αλλά πράγματα.
    Φυσιολογικο επακόλουθο είναι όλο αυτό ενός χωρισμού άσχετα για τον λόγο που έγινε σε εσένα .
    Θέλει χρόνο ειδικά από εκείνη αλλά νομίζω και ελπίζω να το διαχειριστεί όσο πιο ώριμα μπορεί ώστε να περάσει ,δεν είναι εύκολο ..

    Τώρα για τον κούριερ εγώ θα σου πω επιτέλους ζηστω ότι και να είναι αυτό .
    Εφόσον είσαι χαρούμενος και ευτυχισμένος εσύ άσε όλους τους άλλους δεν τους πέφτει λόγος .

    Τι λες μήπως όλα αυτά πρέπει να τα συζητήσετε?
    Ξέρεις εκείνος αν έχει άλλη επαφή με άντρα ?κοινώς υπάρχει κάποια σχετική εμπειρία από μέρους του που ίσως σε βοηθήσει και εσένα περισσότερο σ εαυτό το κομμάτι?
    Νομίζω πρέπει να υπάρξει μια υποτιποδες συζήτηση για όλα αυτά που ρωτάς ,θα σε βοηθήσει να νοιώσεις ακόμα καλύτερα και να είσαι και κάπως ποιο προετοιμασμένος όταν θα έρθει η ώρα του.
    Ξέρεις αυτό δεν μπορείς να το προγραμματίσεις ,θα προκύψει αρκεί να είστε βέβαιοι και οι δύο .

    Soulbird μην ξανακαταπιεσεις τίποτα από ότι αισθάνεσαι και θες να κάνεις ,ότι νοιωθεις θα το συζητάς και μαζί του και με όποιον νομίζεις ότι θα σε βοηθήσει σε όλο αυτό .
    Μόνο όταν ζεις κάτι στην πραγματική του διασταση καταλαβαίνεις αν αξίζει ή όχι ..
    Κρατάω ότι είσαι χαρούμενος και είναι πολύ σημαντικό!
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  7. #307
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    122
    Quote Originally Posted by Soulbird View Post
    Είμαι περίεργα αυτές τις μέρες. Είμαι πολύ στεναχωρημένες για την παλιά μου σχέση. Νιώθω ότι ένας άνθρωπος που με αγαπούσε τώρα με μισεί. Ήότι την αηδιάζω. Ή και τα 2. Ενδεχομένως να ντρέπεται και να πει γιατί χώρισε ή ότι χώρισε. Λυπάμαι πολύ με αυτό.

    Τώρα για τον κούριερ νιώθω πολύ όμορφα. Κάθε φορά που τον βλέπω είναι μια ανακούφιση. Κοιμάμαι και σπίτι του. Μαρέσει πολύ να τον φιλάω. Κάναμπε και μπάνιο μαζί. Σεξ δεν έχουμε κάνει, δεν ξέρω τι περιμένει από εμένα. Δεν ξέρω.. έχουμε σχέση;

    Τον σκέφτομαι πολύ όταν δεν είμαστε μαζί. Όταν τον αγκαλιαζω και κοιμόμαστε είμαι πολύ χαρούμενος. Νομίζω ότι απλά θα είμαι μαζί του, δεν ξέρω πως. Μπορεί να αρχίσχουμε να κάνουμε σεξ; Να μου βγει πιο εύκολα; Δεν ξέρω.
    Soulbird ένα πράγμα έχω να σου πω μόνο. Κρίμα μόνο για την κοπέλα που την ταλαιπώρησες και απίστησες τόσο καιρό ενώ έπρεπε να το ξεκαθαρίσεις από την αρχή. Από τη στιγμή που τελείωσε και της το είπες, δεν σε νοιάζει πλέον από δω και πέρα, πέρα από ότι να είναι καλά στη ζωή της. Να ξέρεις ότι είναι πολύ άσχημο για έναν άντρα ή γυναίκα να χωρίζει εξαιτίας το ότι επειδή ο/η άνθρωπος του/της επέλεξε να πάει με το άλλο φύλο. Πλέον δεν έχουν σημασία αυτά.

    Με λίγα λόγια επιβεβαιώνεις τα σχόλια πολλών και στο ότι δεν απάντησες στην ερώτηση που σου έκανα αλλά και γιατί αγνόησες κάποια πράγματα, δείχνουν ότι ισχύουν όλα αυτά που λένε κάποιοι περί σεξουαλικότητας.

    Όπως και να έχει κράτα αυτά που σου είπε η Marilou και ζήστο. Καλή τύχη.

  8. #308
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    381
    Quote Originally Posted by Soulbird View Post
    Είμαι περίεργα αυτές τις μέρες. Είμαι πολύ στεναχωρημένες για την παλιά μου σχέση. Νιώθω ότι ένας άνθρωπος που με αγαπούσε τώρα με μισεί. Ήότι την αηδιάζω. Ή και τα 2. Ενδεχομένως να ντρέπεται και να πει γιατί χώρισε ή ότι χώρισε. Λυπάμαι πολύ με αυτό.

    Τώρα για τον κούριερ νιώθω πολύ όμορφα. Κάθε φορά που τον βλέπω είναι μια ανακούφιση. Κοιμάμαι και σπίτι του. Μαρέσει πολύ να τον φιλάω. Κάναμπε και μπάνιο μαζί. Σεξ δεν έχουμε κάνει, δεν ξέρω τι περιμένει από εμένα. Δεν ξέρω.. έχουμε σχέση;

    Τον σκέφτομαι πολύ όταν δεν είμαστε μαζί. Όταν τον αγκαλιαζω και κοιμόμαστε είμαι πολύ χαρούμενος. Νομίζω ότι απλά θα είμαι μαζί του, δεν ξέρω πως. Μπορεί να αρχίσχουμε να κάνουμε σεξ; Να μου βγει πιο εύκολα; Δεν ξέρω.
    Σαουλμπερντ γιατί έχεις τόσο τύψεις για την κοπέλα? Τηρουμένων των αναλογιών, φερθηκες όσο καλύτερα μπορούσες υπό τις συνθήκες στις οποίες βρέθηκες. Πιστεύω ότι και η κοπέλα θα το δει αυτό. Και αν όχι τώρα, όταν περάσει λίγος καιρός θα το καταλάβει. Μην ανησυχείς. Τα πράγματα θα ήταν χειρότερα αν εμένες. Αυτό κρατά.

  9. #309
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    εχω μια απορια κι αν θελεις μου την λυνεις. ποσες φορες εχετε συναντηθει μετά την μερα που φιληθηκατε;

  10. #310
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Φίλτατε θεματοθέτη ζεις; Όλα καλά;

  11. #311
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by End_of_an_era View Post
    Φίλτατε θεματοθέτη ζεις; Όλα καλά;
    Χαχαχα! Έγραψες!
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  12. #312
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Έτσι πάντα διακριτικά. Χαχαχα

  13. #313
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    381
    Quote Originally Posted by End_of_an_era View Post
    Φίλτατε θεματοθέτη ζεις; Όλα καλά;
    Χαχαχαχαχαχαχ. Μπορεί αν έχει δουλειά ο θεματοθετης. Ας τον αφησουμε

  14. #314
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Όχι, οοοοοοοοοοόχι. Έχουμε περάσει βραδιά που λέγαμε τόσα και απαντούσε τα ίδια και τα ίδια. Μας χρωστάει εξηγήσεις. Συνδεθήκαμε με την ιστορία. Εεεε μα.

  15. #315
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    151
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Λογικό ακούγεται όλο αυτό για την κοπέλα .
    Είπαμε δεν είμαι εύκολο και δεν μπορείς και εσύ να είσαι τελείως αναίσθητος απέναντι σε όλα αυτό .
    Αλλιώς θα μιλούσαμε για αλλά πράγματα.
    Φυσιολογικο επακόλουθο είναι όλο αυτό ενός χωρισμού άσχετα για τον λόγο που έγινε σε εσένα .
    Θέλει χρόνο ειδικά από εκείνη αλλά νομίζω και ελπίζω να το διαχειριστεί όσο πιο ώριμα μπορεί ώστε να περάσει ,δεν είναι εύκολο ..

    Τώρα για τον κούριερ εγώ θα σου πω επιτέλους ζηστω ότι και να είναι αυτό .
    Εφόσον είσαι χαρούμενος και ευτυχισμένος εσύ άσε όλους τους άλλους δεν τους πέφτει λόγος .

    Τι λες μήπως όλα αυτά πρέπει να τα συζητήσετε?
    Ξέρεις εκείνος αν έχει άλλη επαφή με άντρα ?κοινώς υπάρχει κάποια σχετική εμπειρία από μέρους του που ίσως σε βοηθήσει και εσένα περισσότερο σ εαυτό το κομμάτι?
    Νομίζω πρέπει να υπάρξει μια υποτιποδες συζήτηση για όλα αυτά που ρωτάς ,θα σε βοηθήσει να νοιώσεις ακόμα καλύτερα και να είσαι και κάπως ποιο προετοιμασμένος όταν θα έρθει η ώρα του.
    Ξέρεις αυτό δεν μπορείς να το προγραμματίσεις ,θα προκύψει αρκεί να είστε βέβαιοι και οι δύο .

    Soulbird μην ξανακαταπιεσεις τίποτα από ότι αισθάνεσαι και θες να κάνεις ,ότι νοιωθεις θα το συζητάς και μαζί του και με όποιον νομίζεις ότι θα σε βοηθήσει σε όλο αυτό .
    Μόνο όταν ζεις κάτι στην πραγματική του διασταση καταλαβαίνεις αν αξίζει ή όχι ..
    Κρατάω ότι είσαι χαρούμενος και είναι πολύ σημαντικό!
    Του είπα ότι νιώθω περίεργα με την όλη φάση. Με ρώτησε αν τον θέλω του είπα πολύ. Μου είπε ότι αυτό του φτάνει. Του είπα ότι είμαι περίεργα όμως και είπε το καταλαβαίνει. Έχει πάει με άντρα μου είπε Το οποίο μαρεσε γιατί αν είμαστε και οι 2 πρωτ΄ραρηδες άκρη δν θα βγει :P

Page 21 of 31 FirstFirst ... 111920212223 ... LastLast

Similar Threads

  1. Νιώθω άσχημα γι αυτό αλλά δεν μετανιώνω..!
    By maria eleni in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 57
    Last Post: 22-10-2016, 00:18
  2. Τι είναι αυτό που νιώθω;;;;;;
    By anhsuxos in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 15-07-2016, 21:28
  3. τι ειναι αυτο που νιωθω???
    By katerina14 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 21
    Last Post: 03-01-2015, 12:48
  4. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΝΙΩΘΩ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ?Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΨΑΧΝΩ??
    By αλίκη! in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 25-02-2011, 16:05
  5. Ενω εχω αναγκη απο φιλιες νιωθω παραξενα καπως εξαρτημενη κ θελω να φευγω..νιωθω ενοχη γι αυτο..
    By Girl25 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 26
    Last Post: 22-07-2010, 02:20

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •