Τι είναι αυτό που νιώθω; - Page 23
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 23 of 31 FirstFirst ... 132122232425 ... LastLast
Results 331 to 345 of 454
  1. #331
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Φοβάσαι πως θα κάνει κάποια ερωτική κίνηση και κομπλάρεις; Ερωτική αντίδραση στο σώμα σου με όλη αυτή την επαφή έχεις δει;

  2. #332
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Συγγνώμη κόλλησε και το έγραψε πολλές φορές.

  3. #333
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Quote Originally Posted by Soulbird View Post
    Νιώθω ότι ανεβάζω πυρετό όταν μαγκαλιάζει. Δεν μπορώ να προσδιορίσω το αίσθημα αλλά νιώθω ότι πιέζομαιπάρα πολύ εκείνη την ώρα. Δεν θα το άντεχα να μου κάνβει τίποτα περίεργο όπως θα ναι από πίσω μου σορυ κιολας :P
    Δεν του έχεις εμπιστοσύνη;

  4. #334
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    151
    Quote Originally Posted by End_of_an_era View Post
    Δεν του έχεις εμπιστοσύνη;
    του έχω μωρέ..απλά δεν νιώθω άνετα με αυτή την κίνηση. Χτες κοιμήθηκα σπίτι του, κάποια στιγμή σηκώθηκα το βράδυ (κατουριόμουν σορυ κιολας) και όταν γύρισα είχε ξυπνήσει και είχε στεναχωρηθεί και μου έλεγε ότι νόμιζε ότι είχα φύγει. Και όταν ξάπλωσα μαγκάλισε πολύ σφικτά και εγώ προσπαθούσα να χαλαρώσω. Μαρέσει που νιώθω ότι με θεέλι και με προσε΄χει απλά δεν νιώθω άνετα γιακάποιο λόγο.

  5. #335
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    381
    Quote Originally Posted by Soulbird View Post
    του έχω μωρέ..απλά δεν νιώθω άνετα με αυτή την κίνηση. Χτες κοιμήθηκα σπίτι του, κάποια στιγμή σηκώθηκα το βράδυ (κατουριόμουν σορυ κιολας) και όταν γύρισα είχε ξυπνήσει και είχε στεναχωρηθεί και μου έλεγε ότι νόμιζε ότι είχα φύγει. Και όταν ξάπλωσα μαγκάλισε πολύ σφικτά και εγώ προσπαθούσα να χαλαρώσω. Μαρέσει που νιώθω ότι με θεέλι και με προσε΄χει απλά δεν νιώθω άνετα γιακάποιο λόγο.
    Θεματοθετη νομίζω δεν νιώθεις άνετα γιατί ακόμα προσπαθείς να μπλοκάρεις στο μυαλό σου ότι ελκεσαι από τον κούριερ. Για αυτό νιώθεις άβολα. Είναι το τελευταίο οχυρό που κραταει το μυαλό σου ώστε να μην θεωρηθεις ομοφυλόφιλος.

    Έχεις σκεφτεί να κανείς ψυχοθεραπεία? Στο είπε και κάποιος παραπάνω αλλά δεν

  6. #336
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Αυτό θα έγραφα κι εγώ. Πως οι στερεοτυπικές σκέψεις σε κρατάνε πίσω και σε κομπλάρουν.
    Αν έβλεπες τον κούριερ να ήταν διαχυτικός με άλλον άντρα και εσύ το ένιωθες σαν φλερτ, θα ζήλευες;

  7. #337
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,410
    Quote Originally Posted by Soulbird View Post
    του έχω μωρέ..απλά δεν νιώθω άνετα με αυτή την κίνηση. Χτες κοιμήθηκα σπίτι του, κάποια στιγμή σηκώθηκα το βράδυ (κατουριόμουν σορυ κιολας) και όταν γύρισα είχε ξυπνήσει και είχε στεναχωρηθεί και μου έλεγε ότι νόμιζε ότι είχα φύγει. Και όταν ξάπλωσα μαγκάλισε πολύ σφικτά και εγώ προσπαθούσα να χαλαρώσω. Μαρέσει που νιώθω ότι με θεέλι και με προσε΄χει απλά δεν νιώθω άνετα γιακάποιο λόγο.
    Καλημέρα !

    Soul νομίζω είναι πολύ εύλογα όλα αυτά .
    Είσαι πρωτάρης στην ουσία .Τι πιο φυσιολογικό από και να φοβάσαι κατά κάποιο τρόπο και να διστάζεις .

    Και μια μικρή κοπέλα να ρωτησεις τις ίδιες ανησυχίες θα έχει για την πρώτη φορά και σε κάτι που είναι πλήρως αποδεκτό.

    Οπότε μην νοιωθεις και για αυτό παράξενα και το κυριότερο πάψε να αναλυεις τα πάντα και να χάνεις στιγμές .
    Συζήτησε τα πάντα μαζί του .

    Τι ακριβώς φοβάσαι ,φοβάσαι να συμφιλιωθείς με την συγκεκριμένη κίνηση?
    Με αυτό που θα σου προκύψει από την κίνηση αυτή?
    Ή το αποτέλεσμα αυτής ?
    Μήπως σε φοβίζει ότι μπορεί να μην σου αρέσει και να χαλάσει όλο αυτό το όμορφο που νοιωθεις ?

    Σουλ αν θέλεις εδώ μέσα μπορείς να συζητήσεις τα πάντα μην κολλάς πουθενά .
    Ανώνυμα μιλάμε και αυτό σου δίνει την αβάντα να τα βγάλεις όλα από μέσα σου.
    Γνωρίζουμε όλοι μας εδώ μέσα πόσο δύσκολο είναι να εκφραστεί ελεύθερα σε τέτοια ζητήματα για αυτό δες το σαν μια ευκαιρία ότι βρίσκεσαι εδώ και βγάλε τα πάντα ,μόνο καλό θα σου κάνει !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  8. #338
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    151
    Quote Originally Posted by End_of_an_era View Post
    Αυτό θα έγραφα κι εγώ. Πως οι στερεοτυπικές σκέψεις σε κρατάνε πίσω και σε κομπλάρουν.
    Αν έβλεπες τον κούριερ να ήταν διαχυτικός με άλλον άντρα και εσύ το ένιωθες σαν φλερτ, θα ζήλευες;
    Θα ταν περίεργο. Να έχω ασχοληθεί τόσο μαζί του, να έχω χαλάσει τη σχέση του και να φάω πόρτα; Θα θύμωνα και θα στεναχωριόμουν. Από την άλλη αυτό έκανα στην κοπέλα μου.

  9. #339
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    151
    Quote Originally Posted by Yugi m View Post
    Θεματοθετη νομίζω δεν νιώθεις άνετα γιατί ακόμα προσπαθείς να μπλοκάρεις στο μυαλό σου ότι ελκεσαι από τον κούριερ. Για αυτό νιώθεις άβολα. Είναι το τελευταίο οχυρό που κραταει το μυαλό σου ώστε να μην θεωρηθεις ομοφυλόφιλος.

    Έχεις σκεφτεί να κανείς ψυχοθεραπεία? Στο είπε και κάποιος παραπάνω αλλά δεν
    Η ψυχοθεραπεία παίρνει μια αιωνιότητα και μια μέρα. Είναι και πανάκριβη. Επίσης αν και δεν την υποτιμώ, πολλοί άνθρωποι καταλήγουνν εξαρτημένοι από τον ψυχό τους και δεν θέλω κάτι τέτοιο.

  10. #340
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    151
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Καλημέρα !

    Soul νομίζω είναι πολύ εύλογα όλα αυτά .
    Είσαι πρωτάρης στην ουσία .Τι πιο φυσιολογικό από και να φοβάσαι κατά κάποιο τρόπο και να διστάζεις .

    Και μια μικρή κοπέλα να ρωτησεις τις ίδιες ανησυχίες θα έχει για την πρώτη φορά και σε κάτι που είναι πλήρως αποδεκτό.

    Οπότε μην νοιωθεις και για αυτό παράξενα και το κυριότερο πάψε να αναλυεις τα πάντα και να χάνεις στιγμές .
    Συζήτησε τα πάντα μαζί του .

    Τι ακριβώς φοβάσαι ,φοβάσαι να συμφιλιωθείς με την συγκεκριμένη κίνηση?
    Με αυτό που θα σου προκύψει από την κίνηση αυτή?
    Ή το αποτέλεσμα αυτής ?
    Μήπως σε φοβίζει ότι μπορεί να μην σου αρέσει και να χαλάσει όλο αυτό το όμορφο που νοιωθεις ?

    Σουλ αν θέλεις εδώ μέσα μπορείς να συζητήσεις τα πάντα μην κολλάς πουθενά .
    Ανώνυμα μιλάμε και αυτό σου δίνει την αβάντα να τα βγάλεις όλα από μέσα σου.
    Γνωρίζουμε όλοι μας εδώ μέσα πόσο δύσκολο είναι να εκφραστεί ελεύθερα σε τέτοια ζητήματα για αυτό δες το σαν μια ευκαιρία ότι βρίσκεσαι εδώ και βγάλε τα πάντα ,μόνο καλό θα σου κάνει !
    Αρχικά η σκέψη και μόνο ότι είμαι στη θέση μιας μικρής κοπέλας..απλά όχι.
    Μαρέσει εγώ να χω το πάνω χέρι, εγώ να τον προσέχω εγώ να του δίνω. πάνω κάτω όπως είναι στη σχέση που είχα.

    Υπάρχουν 2 θέματα με αυτή τη στάση. Πρώτον νιώθωάσχημα να έχω άντρα από πίσω μου νιώθω ότι θα με..
    και δεύτερον. Σε αυτή τη στάση αγκάλιαζα εγώ τον αδερφό μου ένα συγκεκριμένο διάστημα. Τον αγκάλιαζα πολύ σφικτά και δεν λέγαμε τίποτα απλώς αναπνέεαμε. Και εγώ ήξερα ότι ήταν από τα τελευταία πράγματα που κάνω μαζί του. Και κάπως δεν ξέρω.. πως μπορεί να μυρίσουμε κάτι και να ρθει μια ανάμνηση; Την πρώτη φορά που το έκανε θυμήθηκα αυτό και πάγωσα.

  11. #341
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Εντωμεταξύ μιλάς σε ένα forum που οι περισσότεροι κάναμε ή κάνουμε ψυχοθεραπεία. Δεν κοστίζει τόσο όσο νομίζεις η συνεδρία σε μια ψυχολόγο. Έχεις ένα θέμα που σε απασχολεί, η σεξουαλικότητά σου και βρίσκεις δικαιολογίες αν είναι ακριβή η συνεδρία, πόσες φορές θα χρειαστεί. Ίσως να μην θες να ξεδιαλύνεις τα πράγματα μέσα σου.

  12. #342
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,410
    Quote Originally Posted by Soulbird View Post
    Αρχικά η σκέψη και μόνο ότι είμαι στη θέση μιας μικρής κοπέλας..απλά όχι.
    Μαρέσει εγώ να χω το πάνω χέρι, εγώ να τον προσέχω εγώ να του δίνω. πάνω κάτω όπως είναι στη σχέση που είχα.

    Υπάρχουν 2 θέματα με αυτή τη στάση. Πρώτον νιώθωάσχημα να έχω άντρα από πίσω μου νιώθω ότι θα με..
    και δεύτερον. Σε αυτή τη στάση αγκάλιαζα εγώ τον αδερφό μου ένα συγκεκριμένο διάστημα. Τον αγκάλιαζα πολύ σφικτά και δεν λέγαμε τίποτα απλώς αναπνέεαμε. Και εγώ ήξερα ότι ήταν από τα τελευταία πράγματα που κάνω μαζί του. Και κάπως δεν ξέρω.. πως μπορεί να μυρίσουμε κάτι και να ρθει μια ανάμνηση; Την πρώτη φορά που το έκανε θυμήθηκα αυτό και πάγωσα.
    Άρα έχουμε και θεματακια κυριαρχίας και επιβολής στην συγκεκριμένη σχέση?
    Το θέτω σωστά?
    Θες να έχεις εσύ αυτόν τον ρόλο και σε αυτή την σχέση?
    Ξέρουμε πολύ καλά ότι αυτή η στάση παραπέμπει αλλού και τι σημαίνει για έναν άντρα όσο αφορά το ερωτικό κομμάτι....Άσχετα που εσύ το έχεις συνδεμένο και με ένα άλλο καθαρά προσωπικό σου γεγονός .

    Καταλαβαίνω τι εννοείς !Οι αναμνήσεις μας είναι άρρηκτα συνιφασμενες με τις μυρωδιές .
    Κυρίως οι παιδικές και οι αναμνήσεις που έχουμε απο τα χρόνια που ζούσαμε στα πατρικά μας ξαναζωντανεύουν μέσα απο τις μυρωδιές ....


    Τα έχεις συζητήσει όλα αυτά μαζί του ?
    Του έχεις πει ότι αυτή η συγκεκριμένη κίνηση κάπως σε μπλοκάρει για να μπορέσετε από κοινου να βρείτε μια μέση λύση ώστε να είναι το ίδιο ευχαριστω όλο αυτό και για τους δύο σας ?

    Νομίζω έπρεπε να το έχει ήδη καταλάβει ο κούριερ αφού η σχέση σας προέκυψε μέσα από την ανάγκη της δοτικοτητας και της εξάρτησης που θέλεις να εκφράζεις εσύ στο σύντροφό σου ,να δείχνεις εσύ ότι είσαι ο δυνατός .
    Άλλωστε είναι και το στοιχειο που σου έλειπε στην σχέση σου με την κοπέλα

    Εσύ είχες πει ότι ήταν δυναμικός χαρακτήρας εκείνη και δεν είχες και πολλά περιθώρια να καλύψεις αυτή σου την δοτική ανάγκη .

    Soul αυτή την στιγμή που μιλάμε θεωρείς τον ευατο σου έτοιμο να πας ένα βήμα.παρακατω την σχέση σας ?
    Μήπως θέλεις λίγο ακόμα χρόνο να προσαρμοστείς σε όλο αυτό το καινούργιο?
    Να απολαύσεις κοινός αυτά τα μέχρι στιγμής όμορφα που σου συμβαίνουν χωρίς να σε επηρεάζει και να σε αγχωνει το επόμενο στάδιο?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  13. #343
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    151
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Άρα έχουμε και θεματακια κυριαρχίας και επιβολής στην συγκεκριμένη σχέση?
    Το θέτω σωστά?
    Θες να έχεις εσύ αυτόν τον ρόλο και σε αυτή την σχέση?
    Ξέρουμε πολύ καλά ότι αυτή η στάση παραπέμπει αλλού και τι σημαίνει για έναν άντρα όσο αφορά το ερωτικό κομμάτι....Άσχετα που εσύ το έχεις συνδεμένο και με ένα άλλο καθαρά προσωπικό σου γεγονός .

    Καταλαβαίνω τι εννοείς !Οι αναμνήσεις μας είναι άρρηκτα συνιφασμενες με τις μυρωδιές .
    Κυρίως οι παιδικές και οι αναμνήσεις που έχουμε απο τα χρόνια που ζούσαμε στα πατρικά μας ξαναζωντανεύουν μέσα απο τις μυρωδιές ....


    Τα έχεις συζητήσει όλα αυτά μαζί του ?
    Του έχεις πει ότι αυτή η συγκεκριμένη κίνηση κάπως σε μπλοκάρει για να μπορέσετε από κοινου να βρείτε μια μέση λύση ώστε να είναι το ίδιο ευχαριστω όλο αυτό και για τους δύο σας ?

    Νομίζω έπρεπε να το έχει ήδη καταλάβει ο κούριερ αφού η σχέση σας προέκυψε μέσα από την ανάγκη της δοτικοτητας και της εξάρτησης που θέλεις να εκφράζεις εσύ στο σύντροφό σου ,να δείχνεις εσύ ότι είσαι ο δυνατός .
    Άλλωστε είναι και το στοιχειο που σου έλειπε στην σχέση σου με την κοπέλα

    Εσύ είχες πει ότι ήταν δυναμικός χαρακτήρας εκείνη και δεν είχες και πολλά περιθώρια να καλύψεις αυτή σου την δοτική ανάγκη .

    Soul αυτή την στιγμή που μιλάμε θεωρείς τον ευατο σου έτοιμο να πας ένα βήμα.παρακατω την σχέση σας ?
    Μήπως θέλεις λίγο ακόμα χρόνο να προσαρμοστείς σε όλο αυτό το καινούργιο?
    Να απολαύσεις κοινός αυτά τα μέχρι στιγμής όμορφα που σου συμβαίνουν χωρίς να σε επηρεάζει και να σε αγχωνει το επόμενο στάδιο?
    Δεν είμαι σίγουρος αν έχουμε θεματάκια επιβολής, μια αγκαλιά με παίρνει ο άνθρωπος εγώ ίσως το προχωράω περισσότερο και πιέζομαι από μόνος μου. Απλά πχ όταν ερχόταν η κοπέλα μου και μαγκάλιαζε από πίσω δεν με πείραζε. Μάλιστα αφηννόμουν να με τρίψει στους ώμους, χαλάρωνα. Με αυτόν σφίγγομαι και όλο μου λέει χαλάρωσε.

    Αυτός μου λέει να πάρω τον χρόνο μου και να μην πιέζομαι και ότι ούτε αυτός θέλει να με πιέζει απλά δεν με χορταίνει μου λέει. Σήμερα πήγα για τρέξιμο και μου ζήτησε φωτογραφία και του στειλα και μου είπε ότι είμαι κόλαση και εγώ ένιωσα κάπως εκείνη την ώρα.

    Το επόμενο βήμα δλδ ποιο θα ήταν;

  14. #344
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Νομίζω πως στο μυαλό σου είχες από πριν αρνητικά την σχέση δύο ανδρών στην εκδοχή που αφορούσε εσένα σαν ενδεχόμενο σύντροφο και τώρα σου βγαίνει όλη αυτή η καταπίεση. Για αυτό τον λόγο σου πρότειναν ψυχοθεραπεία.

  15. #345
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,410
    Quote Originally Posted by Soulbird View Post
    Δεν είμαι σίγουρος αν έχουμε θεματάκια επιβολής, μια αγκαλιά με παίρνει ο άνθρωπος εγώ ίσως το προχωράω περισσότερο και πιέζομαι από μόνος μου. Απλά πχ όταν ερχόταν η κοπέλα μου και μαγκάλιαζε από πίσω δεν με πείραζε. Μάλιστα αφηννόμουν να με τρίψει στους ώμους, χαλάρωνα. Με αυτόν σφίγγομαι και όλο μου λέει χαλάρωσε.

    Αυτός μου λέει να πάρω τον χρόνο μου και να μην πιέζομαι και ότι ούτε αυτός θέλει να με πιέζει απλά δεν με χορταίνει μου λέει. Σήμερα πήγα για τρέξιμο και μου ζήτησε φωτογραφία και του στειλα και μου είπε ότι είμαι κόλαση και εγώ ένιωσα κάπως εκείνη την ώρα.

    Το επόμενο βήμα δλδ ποιο θα ήταν;
    Ποιο είναι το επόμενο βήμα βρε Soul. σε μια ερωτική σχέση ?
    Η ολοκλήρωση της φυσικά ...

    Αυτό δεν σκέφτεσαι όταν σε αγγαλιαζει από πίσω ?
    Την επόμενη κίνηση δεν σκέφτεσαι και αντιδρας ?
    Εσύ το είπες πιο πάνω γιατί αυτή την κίνηση την έχεις αλλιώς συνδεμένη στο μυαλό σου ...

    Δεν μου απαντήσεις ξεκάθαρα όμως.
    Εσύ θεωρείς τον ευατο σου έτοιμο για σεξ να στο πω με το όνομα του ?

    Μην κρύβεσαι πάλι πίσω από τις λέξεις ..
    Ο άνθρωπος δεν σε παίρνει ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΑΓΚΑΛΙΆ σε παίρνει μια ερωτική αγκαλιά που με το καιρό μια σχέσης αυτή η αγκαλιά είναι ο προθάλαμος της ολοκλήρωσης της .

    Ώρες ώρες νομίζω ότι κάνω κουβέντα σαν αυτή που έκανα κάποτε με την κόρη μου όταν αρχίσαμε να μπαίνουμε σε αυτά τα θέματα ....
    Τελείως αθώες μου κάνουν αυτές οι ερωτήσεις ...

    Με το να σου λέει ο σύντροφός σου ότι σε θέλει και ότι είσαι ωραίος δεν σε πιέζει βρε καλό μου !
    Α μη τι άλλο πιεση δεν το λες αυτό .Σε φλερτάρει συνέχεια σου δείχνει το ενδιαφέρων του ,αυτό θα έπρεπε να σε κάνει να νοιωθεις όμορφα .
    Τι θες δηλαδή πλήρη αδιαφορία ?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

Page 23 of 31 FirstFirst ... 132122232425 ... LastLast

Similar Threads

  1. Νιώθω άσχημα γι αυτό αλλά δεν μετανιώνω..!
    By maria eleni in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 57
    Last Post: 21-10-2016, 23:18
  2. Τι είναι αυτό που νιώθω;;;;;;
    By anhsuxos in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 15-07-2016, 20:28
  3. τι ειναι αυτο που νιωθω???
    By katerina14 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 21
    Last Post: 03-01-2015, 11:48
  4. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΝΙΩΘΩ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ?Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΨΑΧΝΩ??
    By αλίκη! in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 25-02-2011, 15:05
  5. Ενω εχω αναγκη απο φιλιες νιωθω παραξενα καπως εξαρτημενη κ θελω να φευγω..νιωθω ενοχη γι αυτο..
    By Girl25 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 26
    Last Post: 22-07-2010, 01:20

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •