Τι είναι αυτό που νιώθω; - Page 28
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 28 of 31 FirstFirst ... 182627282930 ... LastLast
Results 406 to 420 of 454
  1. #406
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Ο ειδικός είναι που θα τον βοηθήσει να αξιολογήσει τα συναισθήματά του, τα θέλω του και να δουλέψει με τον εαυτό του.

  2. #407
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,405
    Quote Originally Posted by End_of_an_era View Post
    Έχουμε προτείνει ψυχοθεραπεία για αυτό το θέμα που τον εγκλωβίζει. Κανένας δεν του είπε πήγαινε και κάνε σεξ μαζί του και δεν νομίζω να κάτσει να κάνει κάτι για να μας αποδείξει εμάς κάτι. Προσωπικά δεν με αφορά. Από την άλλη στο πλαίσιο του χαβαλε και της ελαφρότητας που έχει όταν γράφει αρκετές φορές θεωρώ πως δεν τα λέει όλα. Αλλά όταν ο άλλος αρνείται να ζητήσει βοήθεια από ειδικό, εδώ μέσα δεν μπορεί να βρει κάποια λύση. Είμαι κοντά ηλικιακά στο παιδί, δεν δικαιολογείται να αρνείται κάποιος πεισματικά με επιχειρήματα αρνητών την ψυχοθεραπεία, όταν έχει διδαχθεί ψυχιατρική στην σχολή.
    Αυτο εχει να κανει καθαρα με την προσωπικη του άποψη και δεν μπορει να το κρινει κανενας μας γιατι αφορα καθαρα την δικη του ζωη και πρεπει να ειναι σεβαστο απο όλους μας .
    Σιγουρα εδω μεσα δεν προκειται να βρει την λυση,αυτη τουλαχιστον που θα του εδινε η ψυχοθεραπεια ,που και αυτη χρειαζεται πολυ χρονο για να δουλεψει .

    Ειναι ενα μερος ομως που μπορει και συζητάει αυτα που δεν μπορει στην πραγματικη του ζωη .Ειναι ενα μεσω εκτονωσεις ," ψυχοθεραπειας¨οπως θες πες το και πρεπει να ειναι σεβαστο απο εμας και το κυριοτερο να δινεται και το περιθωριο λαθους και οχι να ειμαστε κατηγορηματικοι οτι αυτο ειναι ,αυτο σου συμβαινει και απλα λογο στερεοτύπων δεν το αποδεχεται ...Δεν ειναι απλα τα πραγματα ...

    Αυτο δεν εχει να κανει αν εισαι κοντα ή οχι .Αν ειναι ανετα σου λεω εγω ειμαι μεγαλυτερη σας και ξερω πεντε πραγματα παραπανω .Καταλαβαινεις λοιπον πως δεν ειναι βασιμα χαρακτηριστικα αυτα για να τεκμηριωνεις μια αποψη και να εισια απολυτος οτι ειναι αυτη η σωστη .Ολοι εικασίες κανουμε με βαση τα δικα μας χαρακτηριστικα .

    Αν καταλαβες αυτο του λεω εγω προσωπικα ...Να δωσει χρονο να καταλαβει τι ειναι .
    Δεν επιμενω οτι εισαι αυτο αλλα δεν το δεχεσαι γιατι κολλας σε στερεοτυπα .Ο καθενας μας μπορει να υποστηριζει οτι θελει συμφωνα με αυτα που καταλαβαινει απο τα γραφφομενα του .
    Το θεμα ειναι ενα ,να μην επηρεαζεται οποια να ειναι αυτα .
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  3. #408
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Ναι, ελευθερία του λόγου υπάρχει, μπορεί ο καθένας να γράφει. Απλά είναι ξεκάθαρο πως εδώ δεν υποκαθίσταται η ψυχοθεραπεία σε καμία περίπτωση. Εγώ εύχομαι τα καλύτερα στο παιδί έτσι κι αλλιώς.

  4. #409
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by End_of_an_era View Post
    Έχουμε προτείνει ψυχοθεραπεία για αυτό το θέμα που τον εγκλωβίζει. Κανένας δεν του είπε πήγαινε και κάνε σεξ μαζί του και δεν νομίζω να κάτσει να κάνει κάτι για να μας αποδείξει εμάς κάτι. Προσωπικά δεν με επηρεάζει η προσωπική ζωή των αλλων. Από την άλλη στο πλαίσιο του χαβαλε και της ελαφρότητας που έχει όταν γράφει αρκετές φορές θεωρώ πως δεν τα λέει όλα. Αλλά όταν ο άλλος αρνείται να ζητήσει βοήθεια από ειδικό, εδώ μέσα δεν μπορεί να βρει κάποια λύση. Είμαι κοντά ηλικιακά στο παιδί, δεν δικαιολογείται να αρνείται κάποιος πεισματικά με επιχειρήματα αρνητών την ψυχοθεραπεία, όταν έχει διδαχθεί ψυχιατρική στην σχολή.
    Quote Originally Posted by End_of_an_era View Post
    Ναι, ελευθερία του λόγου υπάρχει, μπορεί ο καθένας να γράφει. Απλά είναι ξεκάθαρο πως εδώ δεν υποκαθίσταται η ψυχοθεραπεία σε καμία περίπτωση. Εγώ εύχομαι τα καλύτερα στο παιδί έτσι κι αλλιώς.
    αυτο ακριβως.
    εχω επισης την αισθηση οτι δεν εχει μιλησει στην κοπελα του , και μας το ειπε για να μην τον πρηζουμε , επειδη ολοι επιμεναμε να ειναι ειλικρινης.
    το "εδω μεσα", μπορεις να το πεις εκφραση, ή εκτονωση, ή επικοινωνια, μονο "ψυχοθεραπεια" δεν μπορεις να το πεις.
    οχι, επειδη το λενε οι κανονισμοι, αλλα επειδη εδω δεν υπαρχουν ειδικοι, παρα μονο δεκαδες οτι ναναι αποψεις, κι ο καθενας λεει το μακρυ του και το κοντο του.
    επιπλεον, δεν ειναι 15 χρονων να του πουμε "ηρεμησε, ζησε και θα καταλαβεις σιγα σιγα τι θελεις.
    ειναι 30 χρονων ανδρας. αν δεν μπορει μονος του να προσδιορισει τι θελει και τι του συμβαινει κι αν κατι το θελει ηδ εν το θελει, απο πραγματικη επιθυμια, η απο ταμπου, ηθικες αποψεις κλπ κλπ, μονο η ψυχοθεραπεια θα τον βοηθησει να το ξεκαθαρισει, πριν παει 50 βρεθει με οικογενεια και παιδια και μια κρυφη ζωη απο διπλα, ή ακομα χειροτερα, δυστυχισμενος και καταπιεσμενος για την ζωη που δεν εζησε....
    ολοι ευχομαστε τα καλυτερα, ετσι κι αλλιως.

  5. #410
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,405
    Quote Originally Posted by End_of_an_era View Post
    Ναι, ελευθερία του λόγου υπάρχει, μπορεί ο καθένας να γράφει. Απλά είναι ξεκάθαρο πως εδώ δεν υποκαθίσταται η ψυχοθεραπεία σε καμία περίπτωση. Εγώ εύχομαι τα καλύτερα στο παιδί έτσι κι αλλιώς.
    Φυσικά ότι δεν υποκαθιστά την επαγγελματική ψυχοθεραπεία .

    Αλλά ναι είναι μια μορφή ψυχοθεραπείας ...πως είναι να ακούς την αγαπημένη σου μουσική ή να πηγαίνεις μια βολτουλα και γενικά ότι σε κάνει να αδειάζεις από την ψυχολογική σου πίεση το ονομάζουμε "ψυχοθεραπεία "

    Το λέει και η λέξη άλλωστε και δεν είναι αναγκαίο να γίνεται μόνο από επαγγελματία ,άλλωστε όλος αυτός ο κόσμος που έχει βρει τον τρόπο να περναει καλά είναι γιατί το έχει βρει από μόνος του και όχι γιατί αποκλειστικά του το πρότεινε ένας επαγγελματίας ..

    Μην ξεχνάμε ότι δεν βοηθούνται όλοι από την επαγγελματική ψυχοθεραπεία ..ίσα ίσα έχουμε δει και καταστάσεις που οδηγούν σε ακόμα μεγαλύτερα αδιέξοδα ...

    Τώρα το ποτε θα την ανακαλύψεις δεν παίζει ρόλο η ηλικία ..
    Καμιά σχέση .
    Ειναι απόλυτα συνυφασμένη με την χρονική περίοδο που σου εμφανίζεται και το θέμα είναι κατά πόσο το πρόβλημα σου γίνεται αντιλιπτω..
    Άλλος είναι 20 και η αντίληψη του είναι 40αρη ή και το αντίθετο ...
    Οι περισσότεροι αυτό θέλουμε μέσα από την συζήτηση μας,να νοιώθει καλά ο θεματοθετης και να βρίσκει λύσεις


    Και επειδή κανένας μας όπως είπαμε εδώ μέσα δεν είναι επαγγελματίας δεν μπορεί να είναι απόλυτος τι είναι σωστό και τι όχι .
    Άρα ας μείνουμε εκ των αποτελεσμάτων που προς το παρόν για εμένα τουλάχιστον είναι πολύ λάθος όλο αυτό και βλέπω τα αποτελέσματα .
    Δεν είναι υγιές όλο αυτό σαν αντίδραση ..Μπορεί να είναι απλά μια αντίδραση και την επόμενη φορά να είναι καλύτερα ..
    Τώρα όμως είναι αυτή ,αργότερα μπορεί να μιλάμε σε άλλη βάση ...
    Άλλος μπορεί να το θεωρεί φυσιολογικό .Δεν είναι κατακριτέο ,αλλά είναι απλά μια άλλη καθαρά προσωπική άποψη και η επιμονή σε αυτή ότι είναι μόνο η σωστή εκτός ότι είναι άκρως εγωιστικό μπορεί να επηρεάσει άσχημα και τον θεματοθετη .

    Γι αυτό όσοι πραγματικά νομίζουμε ότι τον βοηθάει όλο αυτό ας αφήνουμε και ένα παραθυράκι ότι μπορεί η δική μας άποψη να είναι λάθος .

    Αυτό από εμένα όσο αφορά το συγκεκριμένο κομμάτι ...

    Θα ήθελα πολύ να μάθω Soul πως είσαι σήμερα .
    Μετά από αυτό το σκηνικό .
    Άλλαξε κάτι στα θέλω σου ?
    Καθαρά ανθρώπινα είσαι καλύτερα ψυχολογικά ?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  6. #411
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    151
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Φυσικά ότι δεν υποκαθιστά την επαγγελματική ψυχοθεραπεία .

    Αλλά ναι είναι μια μορφή ψυχοθεραπείας ...πως είναι να ακούς την αγαπημένη σου μουσική ή να πηγαίνεις μια βολτουλα και γενικά ότι σε κάνει να αδειάζεις από την ψυχολογική σου πίεση το ονομάζουμε "ψυχοθεραπεία "

    Το λέει και η λέξη άλλωστε και δεν είναι αναγκαίο να γίνεται μόνο από επαγγελματία ,άλλωστε όλος αυτός ο κόσμος που έχει βρει τον τρόπο να περναει καλά είναι γιατί το έχει βρει από μόνος του και όχι γιατί αποκλειστικά του το πρότεινε ένας επαγγελματίας ..

    Μην ξεχνάμε ότι δεν βοηθούνται όλοι από την επαγγελματική ψυχοθεραπεία ..ίσα ίσα έχουμε δει και καταστάσεις που οδηγούν σε ακόμα μεγαλύτερα αδιέξοδα ...

    Τώρα το ποτε θα την ανακαλύψεις δεν παίζει ρόλο η ηλικία ..
    Καμιά σχέση .
    Ειναι απόλυτα συνυφασμένη με την χρονική περίοδο που σου εμφανίζεται και το θέμα είναι κατά πόσο το πρόβλημα σου γίνεται αντιλιπτω..
    Άλλος είναι 20 και η αντίληψη του είναι 40αρη ή και το αντίθετο ...
    Οι περισσότεροι αυτό θέλουμε μέσα από την συζήτηση μας,να νοιώθει καλά ο θεματοθετης και να βρίσκει λύσεις


    Και επειδή κανένας μας όπως είπαμε εδώ μέσα δεν είναι επαγγελματίας δεν μπορεί να είναι απόλυτος τι είναι σωστό και τι όχι .
    Άρα ας μείνουμε εκ των αποτελεσμάτων που προς το παρόν για εμένα τουλάχιστον είναι πολύ λάθος όλο αυτό και βλέπω τα αποτελέσματα .
    Δεν είναι υγιές όλο αυτό σαν αντίδραση ..Μπορεί να είναι απλά μια αντίδραση και την επόμενη φορά να είναι καλύτερα ..
    Τώρα όμως είναι αυτή ,αργότερα μπορεί να μιλάμε σε άλλη βάση ...
    Άλλος μπορεί να το θεωρεί φυσιολογικό .Δεν είναι κατακριτέο ,αλλά είναι απλά μια άλλη καθαρά προσωπική άποψη και η επιμονή σε αυτή ότι είναι μόνο η σωστή εκτός ότι είναι άκρως εγωιστικό μπορεί να επηρεάσει άσχημα και τον θεματοθετη .

    Γι αυτό όσοι πραγματικά νομίζουμε ότι τον βοηθάει όλο αυτό ας αφήνουμε και ένα παραθυράκι ότι μπορεί η δική μας άποψη να είναι λάθος .

    Αυτό από εμένα όσο αφορά το συγκεκριμένο κομμάτι ...

    Θα ήθελα πολύ να μάθω Soul πως είσαι σήμερα .
    Μετά από αυτό το σκηνικό .
    Άλλαξε κάτι στα θέλω σου ?
    Καθαρά ανθρώπινα είσαι καλύτερα ψυχολογικά ?
    Διάβασα πολλά στα σχόλια.. θα ήθελα να πω ότι με την κοπέλα μου χωρίσαμε επειδή της είπα και τώρα είμαι σε μια δύσκολη θέση γιατί με ρωτάνε γιατί χωρίσαμε και λέω μαλακίες. Και ο καθένας θα σκέφτεται ότι θέλει.

    Δεν άλλαξε κάτι τον θέλω ακόμα. Δεν μαρέσει που θέλω έναν άντρα, αλλά μαρέσει που τον έχω. Και περιμένω πως και πως να πάει 12 να πάω σπίτι του να κοιμηθούμε μζαζί απόψε. Στεναχωριέμαι όταν τον στεναχωρώ.

  7. #412
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    381
    Quote Originally Posted by Soulbird View Post
    Διάβασα πολλά στα σχόλια.. θα ήθελα να πω ότι με την κοπέλα μου χωρίσαμε επειδή της είπα και τώρα είμαι σε μια δύσκολη θέση γιατί με ρωτάνε γιατί χωρίσαμε και λέω μαλακίες. Και ο καθένας θα σκέφτεται ότι θέλει.

    Δεν άλλαξε κάτι τον θέλω ακόμα. Δεν μαρέσει που θέλω έναν άντρα, αλλά μαρέσει που τον έχω. Και περιμένω πως και πως να πάει 12 να πάω σπίτι του να κοιμηθούμε μζαζί απόψε. Στεναχωριέμαι όταν τον στεναχωρώ.
    Ρε θεματοθετη, δίνεις πολύ σημασία στο τι λέει ο κόσμος. Προσωπικά σε πιστεύω ότι έχεις χωρίσει με την κοπέλα. Αν δεν το έχεις κάνει, θα είσαι απαράδεκτος βέβαια. Στους φίλους που ρωτάνε όμως γιατί δίνεις λογαριασμό? Πες ασυμφωνία χαρακτήρων, δεν ταιριάζαμε, υπήρχαν ζητήματα και τέλος.

    Το ότι δεν σου αρέσει που θες έναν άντρα, το οποίο είναι κάτι που συμβαίνει, μάλλον θα πρέπει να το δεις λιγο

  8. #413
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    151
    Quote Originally Posted by Yugi m View Post
    Ρε θεματοθετη, δίνεις πολύ σημασία στο τι λέει ο κόσμος. Προσωπικά σε πιστεύω ότι έχεις χωρίσει με την κοπέλα. Αν δεν το έχεις κάνει, θα είσαι απαράδεκτος βέβαια. Στους φίλους που ρωτάνε όμως γιατί δίνεις λογαριασμό? Πες ασυμφωνία χαρακτήρων, δεν ταιριάζαμε, υπήρχαν ζητήματα και τέλος.

    Το ότι δεν σου αρέσει που θες έναν άντρα, το οποίο είναι κάτι που συμβαίνει, μάλλον θα πρέπει να το δεις λιγο
    Δηλαδή στον κολλητό μου τι να πω; Από εκεί που μου έλεγε πάρε τη γυναίκα σου στο τώρα έχει μια απόσταση. Κάτι πρέπει να του πω. Και στους άλλους φίλους. Και η ασυμφωνία χαρακτήρων που πάννω κάτω επικαλούμαι μεταφράζεται στα αυτιά τους ακούγεται κέρατο...

    Μου φαίνεται πολύ περίεργο και διαφορετικό.. ποτέ δεν έκρυβα την σχέση μου και τώρα νιώθω ότι πρέπει να το κάνω.

  9. #414
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    381
    Quote Originally Posted by Soulbird View Post
    Δηλαδή στον κολλητό μου τι να πω; Από εκεί που μου έλεγε πάρε τη γυναίκα σου στο τώρα έχει μια απόσταση. Κάτι πρέπει να του πω. Και στους άλλους φίλους. Και η ασυμφωνία χαρακτήρων που πάννω κάτω επικαλούμαι μεταφράζεται στα αυτιά τους ακούγεται κέρατο...

    Μου φαίνεται πολύ περίεργο και διαφορετικό.. ποτέ δεν έκρυβα την σχέση μου και τώρα νιώθω ότι πρέπει να το κάνω.
    Πάμε άλλη μια. Στον κολλητό σου γιατί δεν μιλάς? Τουλάχιστον με λίγη ειλικρίνεια. Θα το κάνεις πχ από το τηλ, ώστε να μη φοβηθεί ότι του κάνεις καμάκι.

    Το γεγονός πως νιώθεις ότι πρέπει να κρύψεις φίλη σχέση σου, μήπως πρέπει να το δεις? Άκου σαουλμπερντ δεν μπορείς να κρύψεις αυτό που είσαι καμάρι μου. Δυστυχώς. Είδικα αν αυτό που είσαι το επιθυμείς πολύ. Και όπως φαίνεται, το επιθυμείς. Είναι σαν να θες πάρα πολύ στη ζωή σου να πάρεις ένα αμάξι, και όταν το καταφέρνεις να το πάρεις, να το κρύβεις. Δεν σου είπα να γυρνά ςγυρω γύρω και να φωνάζεις, κοιτάξτε παιδιά έχω αμάξι. Αλλά όχι και ν στο κρύβεις.

    Επίσης, παραπάνω έγραψες ότι περιμένεις να πάει δώδεκα να πας στο σπίτι του κούριερ. Σόρρυ γιατί δεν πας πιο νωρίς? Τι φοβάσαι? Άσε που αν πηγαίνεις στις δώδεκα, αν σε πιάσουν με την απαγόρευση, θα φας και προστιμο

  10. #415
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    151
    Quote Originally Posted by Yugi m View Post
    Πάμε άλλη μια. Στον κολλητό σου γιατί δεν μιλάς? Τουλάχιστον με λίγη ειλικρίνεια. Θα το κάνεις πχ από το τηλ, ώστε να μη φοβηθεί ότι του κάνεις καμάκι.

    Το γεγονός πως νιώθεις ότι πρέπει να κρύψεις φίλη σχέση σου, μήπως πρέπει να το δεις? Άκου σαουλμπερντ δεν μπορείς να κρύψεις αυτό που είσαι καμάρι μου. Δυστυχώς. Είδικα αν αυτό που είσαι το επιθυμείς πολύ. Και όπως φαίνεται, το επιθυμείς. Είναι σαν να θες πάρα πολύ στη ζωή σου να πάρεις ένα αμάξι, και όταν το καταφέρνεις να το πάρεις, να το κρύβεις. Δεν σου είπα να γυρνά ςγυρω γύρω και να φωνάζεις, κοιτάξτε παιδιά έχω αμάξι. Αλλά όχι και ν στο κρύβεις.

    Επίσης, παραπάνω έγραψες ότι περιμένεις να πάει δώδεκα να πας στο σπίτι του κούριερ. Σόρρυ γιατί δεν πας πιο νωρίς? Τι φοβάσαι? Άσε που αν πηγαίνεις στις δώδεκα, αν σε πιάσουν με την απαγόρευση, θα φας και προστιμο
    Για το τελευταίο.. σχολάω στις 12 απλά.. δεν φοβάμαι μην γίνει η άμαξα κολοκύθα χαχα

    το να κρύψω φίλη σχέση μου το έχασα λίγο..

    Για τονν κολλητό μου δεν ξέρω.. αν του πω ότι γουστάρωέναν άντρα θα με ρωτήσει 1000% "έλα ρε μαλάκα εσύ μια χαρά ήσουν τι έπαθες" μετά θα με ρωτήσει αν τον γουστάρω στάνταρ.. δεν ξέρω τι γνώμη έχει για τους γκει.

  11. #416
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Αν σου έλεγε το ίδιο ο κολλητός σου, θα το δεχόσουν ή θα έκανες τα ίδια σχολιάκια όμως;

  12. #417
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    381
    Quote Originally Posted by Soulbird View Post
    Για το τελευταίο.. σχολάω στις 12 απλά.. δεν φοβάμαι μην γίνει η άμαξα κολοκύθα χαχα

    το να κρύψω φίλη σχέση μου το έχασα λίγο..

    Για τονν κολλητό μου δεν ξέρω.. αν του πω ότι γουστάρωέναν άντρα θα με ρωτήσει 1000% "έλα ρε μαλάκα εσύ μια χαρά ήσουν τι έπαθες" μετά θα με ρωτήσει αν τον γουστάρω στάνταρ.. δεν ξέρω τι γνώμη έχει για τους γκει.
    Εννοούσα το γεγονός ότι πρέπει να κρύψεις από τους φίλους τη σχέση σου εννοούσα. Με συγχωρείς εχω ενα διορθωτή που τα κάνει αυτά.

    Μάλιστα. Να μιλήσεις σοβαρά στον κολλητό σου δεν παίζει? Χωρίς έλα ρε μαλακά και λοιπά? Επίσης τι κολλητός σου είναι αν δεν ξέρεις τι πιστεύει για τους μπάι? Επιμένεις να χαρακτηρίζεις τον ευατο σου γκέι και όχι μπαι

  13. #418
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,405
    Quote Originally Posted by Soulbird View Post
    Διάβασα πολλά στα σχόλια.. θα ήθελα να πω ότι με την κοπέλα μου χωρίσαμε επειδή της είπα και τώρα είμαι σε μια δύσκολη θέση γιατί με ρωτάνε γιατί χωρίσαμε και λέω μαλακίες. Και ο καθένας θα σκέφτεται ότι θέλει.

    Δεν άλλαξε κάτι τον θέλω ακόμα. Δεν μαρέσει που θέλω έναν άντρα, αλλά μαρέσει που τον έχω. Και περιμένω πως και πως να πάει 12 να πάω σπίτι του να κοιμηθούμε μζαζί απόψε. Στεναχωριέμαι όταν τον στεναχωρώ.
    Καλημέρα !
    Soul για εμένα την δεδομένη στιγμή δεν με νοιάζει ούτε τι λες στους φίλους σου ούτε τι έγινε με την κοπέλα σου .
    Σου έτυχε αυτό ,της το είπες φερθηκες έντιμα και χωρίσατε .Τελείωσε εκεί .
    Αν θες ανθρώπινα να μάθεις τι κάνει είναι λογικό αλλά μέχρι εκεί ...
    Το πώς θα το διαχειριστη αυτή και πως θα το πάρουν οι φίλοι σου να μην σε ενδιαφέρει καθόλου .Έχεις σοβαρότερα θέματα να ασχοληθείς ,τον ευατο σου και πως θα νοιωθεις εσύ καλά με όλο αυτό που σου συμβαίνει .
    Τα παρατράγουδα τριγύρω σου εφόσον φερθηκες έντιμα ούτε καν να σε απασχολούν .
    Άλλωστε όταν φερομαστε κάπου όπως πρέπει κοιτάμε μόνο τον ευατο μας πλεον και πως θα είμαστε εμείς καλά .
    Όσοι μας αποδέχονται έτσι όπως είμαστε μπράβο τους και είναι φίλοι ,οσοι δεν να πάνε στο καλό .
    Αυτό να έχεις στο μυαλό σου .
    Δεν μπορείς με όλους να τα έχεις καλά και να καταπιέζεσαι .Δεν γίνεται εκ των πραγμάτων και η ειλικρίνεια ειναι το καλύτερο .
    Είσαι αυτός που είσαι και όποιος θέλει ας είναι κοντά σου ,αυτοί που δεν είναι γιατί σε κρίνουν καλύτερα που έφυγαν μια ώρα νωρίτερα !

    Δεν σε ρώτησα αν άλλαξε κάτι σε σχεση με τον κουριερ ,γενικα ....
    θέλω να μου πεις πως δικαιολογείς εσύ πλέον αυτή σου την αντίδραση .
    Θεωρείς ότι ήταν μια κίνηση πανικού ?
    Φοβήθηκες ?Αισθανθηκες άβολα ,άσχημα ?
    Αισθανθηκες ότι πιεστικές για να το κάνεις ?

    Ή απλά αισθανθηκες όμορφα αλλά δεν ήθελες να το παραδεχτείς και σου ήρθε ξαφνικό και μέχρι να το συνειδητοποιήσεις αντεδρασες έτσι?

    Και το κυριότερο θέλεις να το ξαναεπαναλαβεις ?
    Όχι τα φιλιά και την συντροφικότητα ,την συγκεκριμένη πράξη θέλεις να την εντάξεις πλέον στην ζωή σας ?
    Την αποδέχεσαι ?

    Αυτά να σκέφτεσαι και άσε τους άλλους να βρουν τον δικό τους δρόμο ,εσύ στον δικό σου .

    Και κατι ακομα ,λες διαβασα πολλά στα σχολια .
    Πες τι σκεψεις εκανες οταν τα διαβαζες ?Η συζητηση γι αυτο γινεται ,για να βλεπεις πολλες αποψεις και να κρινεις εσυ ποια θεωρεις οτι πρεπει να σε προβληματισουν και ποια οχι .
    Last edited by Marilou; 16-02-2021 at 12:14.
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  14. #419
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by Soulbird View Post
    Διάβασα πολλά στα σχόλια.. θα ήθελα να πω ότι με την κοπέλα μου χωρίσαμε επειδή της είπα και τώρα είμαι σε μια δύσκολη θέση γιατί με ρωτάνε γιατί χωρίσαμε και λέω μαλακίες. Και ο καθένας θα σκέφτεται ότι θέλει.

    Δεν άλλαξε κάτι τον θέλω ακόμα. Δεν μαρέσει που θέλω έναν άντρα, αλλά μαρέσει που τον έχω. Και περιμένω πως και πως να πάει 12 να πάω σπίτι του να κοιμηθούμε μζαζί απόψε. Στεναχωριέμαι όταν τον στεναχωρώ.
    εννοεις, οτι δεν της ειπες για τον κουριερ; απλα της ειπες οτι εισαι σε δυσκολη θεση;
    και τι σου ειπε, μετα απο τοσα χρονια σχεσης; δεν σου ζητησε εξηγησεις;;;; ετσι, "α, καλα τοτε, ας χωρισουμε";;;
    εφοσον τον θελεις, ξεκαθαρισε του τι νοιωθεις γι αυτον, αλλα και τα κρατηματα σου που δεν προχωρας, και το αν θα στεναχωρεθει, ειναι δικο του θεμα. δεν φταις εσυ γι αυτο.
    δεν κανουμε ουτε σεξ, ουτε σχεσεις για να μην στεναχωρεσουμε καποιον. το κανουμε ΑΝ το θελουμε, και ΟΤΑΝ το θελησουμε.

  15. #420
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    151
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    εννοεις, οτι δεν της ειπες για τον κουριερ; απλα της ειπες οτι εισαι σε δυσκολη θεση;
    και τι σου ειπε, μετα απο τοσα χρονια σχεσης; δεν σου ζητησε εξηγησεις;;;; ετσι, "α, καλα τοτε, ας χωρισουμε";;;
    εφοσον τον θελεις, ξεκαθαρισε του τι νοιωθεις γι αυτον, αλλα και τα κρατηματα σου που δεν προχωρας, και το αν θα στεναχωρεθει, ειναι δικο του θεμα. δεν φταις εσυ γι αυτο.
    δεν κανουμε ουτε σεξ, ουτε σχεσεις για να μην στεναχωρεσουμε καποιον. το κανουμε ΑΝ το θελουμε, και ΟΤΑΝ το θελησουμε.
    Κάτι κατάλαβες λάθος σε αυτό που είπα. Της μίλησα για τον κούριερ και για αυτό χωρίσαμε. Εγώ δεν ξέρω τι να πω στους φίλους και τον κολλητό μου.

Page 28 of 31 FirstFirst ... 182627282930 ... LastLast

Similar Threads

  1. Νιώθω άσχημα γι αυτό αλλά δεν μετανιώνω..!
    By maria eleni in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 57
    Last Post: 21-10-2016, 23:18
  2. Τι είναι αυτό που νιώθω;;;;;;
    By anhsuxos in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 15-07-2016, 20:28
  3. τι ειναι αυτο που νιωθω???
    By katerina14 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 21
    Last Post: 03-01-2015, 11:48
  4. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΝΙΩΘΩ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ?Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΨΑΧΝΩ??
    By αλίκη! in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 25-02-2011, 15:05
  5. Ενω εχω αναγκη απο φιλιες νιωθω παραξενα καπως εξαρτημενη κ θελω να φευγω..νιωθω ενοχη γι αυτο..
    By Girl25 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 26
    Last Post: 22-07-2010, 01:20

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •