Τι είναι αυτό που νιώθω; - Page 30
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 30 of 31 FirstFirst ... 2028293031 LastLast
Results 436 to 450 of 454
  1. #436
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Καλά ας συζητήσετε καθόλου και το παρόν. [emoji14]

  2. #437
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    5
    εγω πιστευω οτι εισαι και λιγο γκει απλα δεν το ξερεις. αν θελεις να το διαπιστωσεις θα πρεπει να το προχωρησεις το θεμα μαζι του. αλλα προσεχε αυτος μπορει να μην νιωθει παρομοια συναισθηματα με σενα οταν σε βλεπει οποτε προσεχε να κινηθεις διακριτικα μην γινεις και ρεζιλι. αλλα κατα την γνωμη μου αφου τον βλεπεις και νιωθεις πεταλουδιτσες στο στομαχι προσπαθησε το να δεις που θα βγαλει. α και με την κοπελα επισης προσεχε τι θα κανεις γιατι να γινονται αυτα πισω απο την πλατης της δεν ειναι ωραιο αλλα δικια σου ειναι η ζωη οτι θελεις κανεις.

  3. #438
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    381
    Quote Originally Posted by Soulbird View Post
    Δεν είμαι γείτονας πάντως χαχα. Κοίτα είμαστε πολύ διαφορετικοί άνθρωποι και νομίζω η φιλίας μας είναι σημαντική επειδή μάθαμε ο ένας τη γλώσσα του άλλου. Στη σχολή κάθε φορά που βλέπαν τονν έναν ρωτάγανε που είναι ο άλλος. Θεωρώ πολύ σημαντικό για μας ότι ξέρουμε σε μεγάλο βαθμό ο ένας τις αντιδράσεις του άλλου σε πολλά πράγματα. Και βασικά ότι δείχνουμε ότι νοιαζόμαστε, με πράξεις όχι με λόγια. Στονν αντίποδα, το κακό του είναι τα νεύρα του. Φτιάχνει άνετα ένα παρανοϊκό σενάριο στο μυαλό του. Και αν νομίζει ότι για κάποιο λογο τον έθιξες ή προσπάθησες να τον υποτιμήσεις του γυρνάει το μάτι. Μια φορά πχ θύμωσε (9 στις 10 φορές δεν καταλαβαίνω γιατί θυμώνει και ψάχνομαι, καταλαβαίνω όταν θυμώνει και δεν το δείχνει αλλά πολλές φορές καννείς δεν καταλαβαίνει γιατί θύμωσε παρόλα αυτά κατά 80% με μένα τα βάζει) και ένιωσα ότι θα σηκώσει χέρι. Και ένιωσα πολύ άσχημα γιατί δεν ήξερα τι να κάνω. Δεν ήθελα ούτε να φάω ξύλο, ούτε να αντιδράσω (ξέρω να βαράω γενικά για αυτό και αποφεύγω τέτοια σκηνικά) γιατί θα τον χτύπαγα καιμετά θα του γύριζε ακόμα πιο πολύ τομάτι. Και του είπα ότι φοβήθηκα θα παίζαμε ξύλο μου είπε ότι αν σήκωνε χέρι πάνω μου δεν θα μπορούσε να με ξανακοιτάξει. Τώρα γιατί τα λέω όλα αυτά; Για να πω ότι γενικά έχω οικειότητα μαζί μου, έχουμε ζήσει ρπάγματα μαζί και είμαστε πολύ δεμένοι. Αλλά δεν μπορώ να προβλέψω τι θα σκεφτεί και αυτό με φοβίζει.
    Ρε σαουλμπερντ, αν δεν μπορείς να είσαι ειλικρινής με τον κολλητό σου, τότε με ποιον? Απλα πες μου. Σε ποιον θα μιλήσεις ειλικρινά για αυτό που είσαι? Αντέχεις να το κουβαλάς μια ζωή χωρίς να το εκφράσεις στους φίλους σου τουλάχιστον?

  4. #439
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Soulbird View Post
    Δεν ξέρω τι ακριβώς φοβάμαι αυτό με φοβίζει. Πχ να αρχίσει να το λέει όχι δεν το θεωρώπιθανό σαν ενδεχόμενο. Να μου πει δεν θέλω να σου ξαναμιλήσω επίσης δεν μου φαίνεται πιθανό. Πιο πολύ φοβάμαι ότι θα κάνει αυτό που κάνει πάντα. Θα φτιάξει με το μυαλό μου μια εντελώς δικιά του ιστορία την οποία θα θεωρήσει αληθινή και θα αρχίσει να με αντιμετωπίζει αλλιώς. Δεν είναι ότι θα με απορρίψει. Απλά θεωρώ ότι έξω από την ευθεία του δεν μπορεί να δει κάτι άλλο. Δεν μπορεί να το καταλάβει βασικά.
    Γενικα στην ζωη σου φοβασαι πολλά .Ακομα και στις σχεσεις μας που ειναι καθαρα επιλογες μας εσυ εχεις επιλεξει παλι ανθρωπους που σου βγαζουν κατι τετοιο.
    Αληθεια υπαρχει καποια σχεση στην ζωη σου που να μην υπαρχει ο φοβος για το οτιδηποτε ?Να εισαι ο ευατος σου χωρις να χρειαζεσαι να κρυφτεις ή να απολογηθεις ?
    Στην δουλεια,στο σπιτι ,στους φιλους σου ακομα και στην οικογενεια σου φανταζομαι κρυβεσαι και φοβασαι να εκδιλωθεις ....
    Πολυ ζόρι τοσο πίεση ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  5. #440
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Όντως έχει δίκιο. Είσαι σε ένα περιβάλλον που σου δημιουργεί φόβο να είσαι ο εαυτός σου.

  6. #441
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    21
    Λογικά υπάρχει μια έλξη
    Σας έφερε κοντα κάτι κοινό. Στην προκειμένη, η ασθένεια. Εκείνος μόνος, κι εσύ επίσης παρόλο που είσαι σε σχέση (λογικά δε σε γεμίζει) ή ίσως ζορισμένος. Αν ειναι αμοιβαίο, ζηστε το (δεν με απασχολεί το φύλο)!
    Αλλά νομίζω πιο πολύ σε έλκει η αναγκη σου να φροντίσεις κάποιον, η γοητεία του να είσαι χρήσιμος σε κάποιον και σε κάνει να νιώθεις σημαντικός.
    Σημαντικός είσαι ούτως ή άλλως, μην το ξεχνάς!
    Έρωτας χωρίς ανταπόκριση πάντως δενειναι έρωτας! Χασιμο χρόνου είναι! Χάσιμο εαυτού!

  7. #442
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Α βρε ντόκτορα, μας άφησες τελικά με την απορία τι να έγινε. Αν ποτέ μπεις, μην το ξεχάσεις.

  8. #443
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    ilias92, για σενα το ανεβαζω....
    δες τις ομοιοτητες και πες μας αν εισαι το ιδιο προσωπο.
    αν δεν εισαι (...), μπορει αν το διαβασεις να διαφωτιστεις καπως, γιατι προσωπικα, τα ιδια που εγραφα σε αυτο το θεμα, θα εγραφα και στο δικο σου.

  9. #444
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Που είναι το topic αυτού του Ηλία;

  10. #445
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Το βρήκα τελικά. Όντως οι ιστορίες μοιάζουν, γιατρός, ίδια ηλικία, ίδιο μοτίβο. Γιατί και ο γιατρός εδώ τριάντα είχε πει και μετά έλεγε πως είναι 27.

  11. #446
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by End_of_an_era View Post
    Το βρήκα τελικά. Όντως οι ιστορίες μοιάζουν, γιατρός, ίδια ηλικία, ίδιο μοτίβο. Γιατί και ο γιατρός εδώ τριάντα είχε πει και μετά έλεγε πως είναι 27.
    και οχι μονο... και τα στοιχεια του protege, ειναι ολοιδια..το πιο ιδιο απ ολα, ειναι ο τροπος που σκεφτεται γι αυτο που συμβαινει.... οτι το παρομοιαζει με περιποιηση, με ευθυνη, αλλα παραλληλα σκεφτεται μηπως ειναι ερωτικο, ΧΩΡΙΣ ομως να μπορει μονος του να το ξεκαθαρισει

  12. #447
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Άρα δεν την χώρισε την κοπέλα του τότε ούτε προχώρησε με τον κούριερ.

  13. #448
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    366
    Εκείνο το "δεν είμαι *******" πάντως, μπορεί να εξηγήσει τις 30 σελίδες συζήτηση και τελικά δεν τόλμησε να κάνει κάτι με τον άνθρωπο που τον έλκυε, εσωτερικευμένη ομοφοβία. Αναρωτιέμαι σε τι περιβάλλον μεγάλωσε και με τι συντηρητισμό ποτίστηκε. Και αν η οικογένειά του ήταν θρησκευόμενη.
    #UnVioladorEnTuCamino

  14. #449
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Merlot View Post
    Εκείνο το "δεν είμαι *******" πάντως, μπορεί να εξηγήσει τις 30 σελίδες συζήτηση και τελικά δεν τόλμησε να κάνει κάτι με τον άνθρωπο που τον έλκυε, εσωτερικευμένη ομοφοβία. Αναρωτιέμαι σε τι περιβάλλον μεγάλωσε και με τι συντηρητισμό ποτίστηκε. Και αν η οικογένειά του ήταν θρησκευόμενη.
    οπως και το νεο θεμα, εξηγειται μια χαρα με αυτο..

  15. #450
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by End_of_an_era View Post
    Άρα δεν την χώρισε την κοπέλα του τότε ούτε προχώρησε με τον κούριερ.
    ακριβως!
    την μεν κοπελα την "χωρισε" επειδη τον ειχαμε στριμωξει που την εξαπατει, τον δε protege τον $#$δηξε στην φαντασιωση του. ετσι εξηγουνται και οι περιεργοι χρονοι που εξελιχθηκε η συνουσια.
    εμας μας ηθελε για κοινο για να "ζησει" την φαντασιωση του σαν αληθινη.
    και τωρα που ξενερωσε, επανερχεται στους αρχικους προβληματισμους με το νεο θεμα..

Page 30 of 31 FirstFirst ... 2028293031 LastLast

Similar Threads

  1. Νιώθω άσχημα γι αυτό αλλά δεν μετανιώνω..!
    By maria eleni in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 57
    Last Post: 22-10-2016, 00:18
  2. Τι είναι αυτό που νιώθω;;;;;;
    By anhsuxos in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 15-07-2016, 21:28
  3. τι ειναι αυτο που νιωθω???
    By katerina14 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 21
    Last Post: 03-01-2015, 12:48
  4. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΝΙΩΘΩ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ?Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΨΑΧΝΩ??
    By αλίκη! in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 25-02-2011, 16:05
  5. Ενω εχω αναγκη απο φιλιες νιωθω παραξενα καπως εξαρτημενη κ θελω να φευγω..νιωθω ενοχη γι αυτο..
    By Girl25 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 26
    Last Post: 22-07-2010, 02:20

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •