Πείτε την γνώμη σας - Page 6
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 6 of 10 FirstFirst ... 45678 ... LastLast
Results 76 to 90 of 149
  1. #76
    Quote Originally Posted by Yugi m View Post
    *Κάτι άλλο.
    Να που ξαναγυρισε ο φιλος σου ο διορθωτής. Πρέπει να έχει μεγάλη καψούρα με αυτήν την Κάτια. :PP
    Επιτελους!!! Μου ελειψε
    Τραβαει ζορια κ αυτος με την Κατια κ κανει οτι του κατεβει :D

  2. #77
    Quote Originally Posted by Yugi m View Post
    Λοιπόν με κόλλησες και παρακολούθησα και εγώ ένα βίντεο ενός ψυχολόγου στο γιουτιουμπ που λέει για τον χωρισμό.

    Ανέλυε σωστά τις φάσεις που περνάει κάποιος, αλλά δυστυχώς δεν πρότεινε λύση. Και είχε πει και Κάτια όλο. Ότι πολλές φορές βυθιζόμαστε στη μοναξιά για να εκδικηθούμε τρόπον τινά το πρόσωπο που μας αφησε. Και ότι δεν θέλουμε να νιώσουμε χαρά γιατι νομίζουμε ότι δεν το δικαιούμαστε χωρίς αυτό το πρόσωπο. Απλά αυτό το θεωρώ μια παγίδα και οτι μπαίνουμε σε ένα φαύλο κύκλο αντί κανιυμε
    Ειδες...αυτα τα βιντεο τα εχω ψαξει κ εγω!
    Αυτο για την προσωπικξ τιμωρια νομιζω πως ισχυει, αλλα ειναι παιχνιδι του μυαλου! Ελεγε σε ενα βιντεο πως η συνηθεια (πχ μια σχεση) ειναι σαν καθημερινη τροφη στον εγκεφαλο κ οταν ξαφνικα του το κοβεις,τι κανει; Διαμαρτυρεται κ δε σε αφηνει να πας παρακατω!!! Εξαρτηση!κ ναι γινετε ενας φαυλος κυκλος κ μενεις εκει να ταλαιπωρεισαι

  3. #78
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    381
    Quote Originally Posted by Vila-8 View Post
    Επιτελους!!! Μου ελειψε
    Τραβαει ζορια κ αυτος με την Κατια κ κανει οτι του κατεβει :D
    Έχε και αυτός τα δικά του ζόρια με την κατια. Χαχα btw δεν ξέρω και καμία Κάτια κιόλας, νομίζω το έχω ξαναγραψει

  4. #79
    Quote Originally Posted by Yugi m View Post
    Χμ μεγάλη κουβέντα ανοίγεις. Εννοείς να αλλάξουμε έναν άνθρωπο προς το καλό? Αυτό με είχε απασχολήσει πολύ στην σχέση μου με την κοπέλα. Αν μπορούμε να αλλάξουμε έναν άνθρωπο και να τον κάνουμε να φέρεται καλύτερα. Και κατέληξα στο συμπέρασμα ότι όχι δεν μπορούμε για δύο λόγους. Πρώτον, γιατι δεν είμαστε ειδικοί ούτε ψυχολόγοι. Δεν ξέρω αν είσαι εσύ, εγώ πάντως δεν είμαι. Και δευτερον, επειδή πρέπει να θέλει και ο ίδιος να αλλάξει πολύ.
    Τώρα, αν εννοείς να τον αλλάξουμε με την έννοια να είναι καλός και να βγάλει άσχημο ευατο, δεν το πιστεύω. Καθόλου. Και αν συμβαίνει αυτό, είμαστε εντεως αταίριαστοι τοτε. Και καλύτερα που ήρθαν έτσι τα πράγματα.

    Θεωρώ σωστό που δεν νιώθεις αυτολυπησης. Είναι μια καλή αρχή. Αν έτσι ένιωθες, τότε καλά έκανες που ήσουν ανεκτική. Κι εγώ είχα ανεχτεί πολλά από την κοπέλα. Αλλά δεν μετάνιωσα. Γιατί έτσι είμαστε ψυχικά ήρεμοι ότι έχουμε εξαντλήσει όλες τις πιθανότητες για αυτήν την σχέση

    *Τον έβαλα τιμωρία τον διορθωτη
    Οχι εσκεμενα να το κανουμε σαν ψυχολογοι! Λογω του οτι εχουμε κοινη πορεια ας πουμε.
    Αργα ή γρηγορα ομως θα βγει στην επιφανεια αυτο που εχει ο καθενας μεσα του.

  5. #80
    Quote Originally Posted by Yugi m View Post
    Έχε και αυτός τα δικά του ζόρια με την κατια. Χαχα btw δεν ξέρω και καμία Κάτια κιόλας, νομίζω το έχω ξαναγραψει
    Μηπως σου στελνει μηνυμα ο διορθωτης ;p

  6. #81
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    381
    Quote Originally Posted by Vila-8 View Post
    Ειδες...αυτα τα βιντεο τα εχω ψαξει κ εγω!
    Αυτο για την προσωπικξ τιμωρια νομιζω πως ισχυει, αλλα ειναι παιχνιδι του μυαλου! Ελεγε σε ενα βιντεο πως η συνηθεια (πχ μια σχεση) ειναι σαν καθημερινη τροφη στον εγκεφαλο κ οταν ξαφνικα του το κοβεις,τι κανει; Διαμαρτυρεται κ δε σε αφηνει να πας παρακατω!!! Εξαρτηση!κ ναι γινετε ενας φαυλος κυκλος κ μενεις εκει να ταλαιπωρεισαι
    Ναι το άκουσα και αυτό. Απλά εγώ έκανα φόκους και σε ένα άλλο που είπενο ψυχολόγος. Ότι θέλουμε να τιμωρήσουμε και τον άλλον που ήμασταν μαζί, επειδή ξέρω γω μας άφησε. Και ότι πολλοί άνθρωποι γίνονται επιθετικοί επειδή θεωρούν ότι αδικήθηκαν από τον αλλο

  7. #82
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    381
    Quote Originally Posted by Vila-8 View Post
    Οχι εσκεμενα να το κανουμε σαν ψυχολογοι! Λογω του οτι εχουμε κοινη πορεια ας πουμε.
    Αργα ή γρηγορα ομως θα βγει στην επιφανεια αυτο που εχει ο καθενας μεσα του.
    Χαχα εγω παιζει και να πήγα να το ανοίξω εσκεμμένα ψυχολόγος. Αν κατάλαβα καλά, μάλλον εννοείς να δούμε ότι έχει ο σύντροφός μας κάποια ζητήματα, και είδη τον αγαπάμε να τον βοηθήσουμε να τα επιλύσει? Ναι,και αυτό γίνεται πολλές φορές. Και νομίζω ότι κάποιος άνθρωπος που αγαπάει τον άλλον, θα το κάνει σίγουρα αυτό. Αλλά μάλλον θα βγει στην επιφάνεια όπως λες αυτό που κρύβει ο άλλος. Θεωρώ ότι δεν μπορεί να κρυβεται κάνεις για πάρα πολύ καιρό μετα από αυτό. Κάποια στιγμή, ακόμα και την ύστατη στιγμή του χωρισμού, οι μάσκες πέφτουν. Ίσως γιατί πια τον άλλον δεν τον ενδιαφέρει καν να προσποιηθεί.

    Εσύ προσπάθησες λόγω της κοινής πορείας σας να αλλάξεις τον πρώην σου ας πούμε?

  8. #83
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    381
    Quote Originally Posted by Vila-8 View Post
    Μηπως σου στελνει μηνυμα ο διορθωτης ;p
    Χαχα τι μύνημα? Αφού δεν υπάρχει καμία Κάτια γύρω γύρω. Μόνο τη Δανδουλάκη ξέρω από κατιές. Που αν δεν απατωμαι ειναι παντρεμενη

  9. #84
    Quote Originally Posted by Yugi m View Post
    Χαχα εγω παιζει και να πήγα να το ανοίξω εσκεμμένα ψυχολόγος. Αν κατάλαβα καλά, μάλλον εννοείς να δούμε ότι έχει ο σύντροφός μας κάποια ζητήματα, και είδη τον αγαπάμε να τον βοηθήσουμε να τα επιλύσει? Ναι,και αυτό γίνεται πολλές φορές. Και νομίζω ότι κάποιος άνθρωπος που αγαπάει τον άλλον, θα το κάνει σίγουρα αυτό. Αλλά μάλλον θα βγει στην επιφάνεια όπως λες αυτό που κρύβει ο άλλος. Θεωρώ ότι δεν μπορεί να κρυβεται κάνεις για πάρα πολύ καιρό μετα από αυτό. Κάποια στιγμή, ακόμα και την ύστατη στιγμή του χωρισμού, οι μάσκες πέφτουν. Ίσως γιατί πια τον άλλον δεν τον ενδιαφέρει καν να προσποιηθεί.

    Εσύ προσπάθησες λόγω της κοινής πορείας σας να αλλάξεις τον πρώην σου ας πούμε?
    Yugi καλησπερα :)
    Μετα απο μια μερα απουσιας,επανηλθα!
    Οχι δεν προσπαθησα καθολου να τον αλλαξω, αλλα καταλαβα πως ο ιδιος απο μονος του αλλαξε προς το καλυτερο,ισως αυτο να τον καταπιεσε.

    Πως εισαι;
    Μπορω να πω οτι εχω βελτιωθει! Εχει βαλει φρενο στις σκεψεις κ απαγορευω οσο μπορω τον εαυτο να κυλλαει!
    Επισης ηθελα να σε ρωτησω,τι γνωμη εχεις για το φλερτ μετα τον χωρισμο;
    Σου ανεβαζει το ηθικο ή τελικα σε κανει να συγκρινεις κ νιωθεις παλι μονος!

  10. #85
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    381
    Quote Originally Posted by Vila-8 View Post
    Yugi καλησπερα :)
    Μετα απο μια μερα απουσιας,επανηλθα!
    Οχι δεν προσπαθησα καθολου να τον αλλαξω, αλλα καταλαβα πως ο ιδιος απο μονος του αλλαξε προς το καλυτερο,ισως αυτο να τον καταπιεσε.

    Πως εισαι;
    Μπορω να πω οτι εχω βελτιωθει! Εχει βαλει φρενο στις σκεψεις κ απαγορευω οσο μπορω τον εαυτο να κυλλαει!
    Επισης ηθελα να σε ρωτησω,τι γνωμη εχεις για το φλερτ μετα τον χωρισμο;
    Σου ανεβαζει το ηθικο ή τελικα σε κανει να συγκρινεις κ νιωθεις παλι μονος!
    Ομολογώ ότι με ανησύχησε κομματάκι η απουσία σου. Έγινε κάτι συνταρακτικό?

    Καλά είμαι! Εσύ? Κι εγώ λόγω δουλειάς δεν πολυμπηκα χθες και σήμερα.

    Είναι θετικό αυτό ότι έβαλες φρένο στον εαυτό σου. Δείχνει ότι έχεις μια εξελικτική πορεία και βελτιώνεσαι.

    Καλά, εσύ ακόμα δεν χώρισες και βρήκες φλερτ, εν μέσω καραντίνας κιόλας??? Πώς το έκανες ας πούμε?
    Εξαρτάται το φλερτ. Αν είναι κάτι σοβαρό πχ, θέλει άλλη αντιμετώπιση, αν είναι κάτι ασοβαρό θέλει άλλη. Αν είναι επιφανειακό, τυπικό, το ίδιο. Εξαρτάται επίσης αν είναι καλός ο άλλος όντως η το κάνεις για αν ξεχαστεί. Γενικά έχει πολλές παραμέτρους. Αν όντως έχεις κάτι και θες να δώσεις περισσότερες πληροφορίες, πες να σου απαντήσω πιο συγκεκριμένα. Είναι ένα πολυπαραγοντικό θεμα

  11. #86
    Quote Originally Posted by Yugi m View Post
    Ομολογώ ότι με ανησύχησε κομματάκι η απουσία σου. Έγινε κάτι συνταρακτικό?

    Καλά είμαι! Εσύ? Κι εγώ λόγω δουλειάς δεν πολυμπηκα χθες και σήμερα.

    Είναι θετικό αυτό ότι έβαλες φρένο στον εαυτό σου. Δείχνει ότι έχεις μια εξελικτική πορεία και βελτιώνεσαι.

    Καλά, εσύ ακόμα δεν χώρισες και βρήκες φλερτ, εν μέσω καραντίνας κιόλας??? Πώς το έκανες ας πούμε?
    Εξαρτάται το φλερτ. Αν είναι κάτι σοβαρό πχ, θέλει άλλη αντιμετώπιση, αν είναι κάτι ασοβαρό θέλει άλλη. Αν είναι επιφανειακό, τυπικό, το ίδιο. Εξαρτάται επίσης αν είναι καλός ο άλλος όντως η το κάνεις για αν ξεχαστεί. Γενικά έχει πολλές παραμέτρους. Αν όντως έχεις κάτι και θες να δώσεις περισσότερες πληροφορίες, πες να σου απαντήσω πιο συγκεκριμένα. Είναι ένα πολυπαραγοντικό θεμα
    Δεν συνεβη τιποτα συνταρακτικο δυστυχως :(
    Μεσα σε ολα τα ορια που βαζωκ τις υποδειξεις που κανω στον εαυτο μου υπαρχουν στιγμες που βυθιζομαι!

    Δεν βρηκα κανενα φλερτ!
    Αλλωστε που να το βρω; Οι τοιχοι του σπιτιου με βλεπουν κ το σουπερ μαρκετ :P
    Απλα οπως σου ειχα αναφερει προτρεχω κ σκεφτομαι πολυ (κακο συνηθειο). Η ιδεα κ μονο μου προξενει ασχημα συναισθηματα! Αναρωτιεμαι γτ!!!

  12. #87
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    381
    Quote Originally Posted by Vila-8 View Post
    Δεν συνεβη τιποτα συνταρακτικο δυστυχως :(
    Μεσα σε ολα τα ορια που βαζωκ τις υποδειξεις που κανω στον εαυτο μου υπαρχουν στιγμες που βυθιζομαι!

    Δεν βρηκα κανενα φλερτ!
    Αλλωστε που να το βρω; Οι τοιχοι του σπιτιου με βλεπουν κ το σουπερ μαρκετ :P
    Απλα οπως σου ειχα αναφερει προτρεχω κ σκεφτομαι πολυ (κακο συνηθειο). Η ιδεα κ μονο μου προξενει ασχημα συναισθηματα! Αναρωτιεμαι γτ!!!
    Το συνταρακτικό θα μπορούσε να είναι και θετικό. Ας πούμε να κέρδισες το τζόκερ. :))

    Όταν λες βυθίζεται, εννοείς τι ακριβωςλ

    Μπορεί να το βρεις όπως το βρίσκουν στις ταινίες πχ. Να πήγε κάποιο αυτοκίνητο να σε πατήσει και να πετάχτηκε κάποιος, να σε αγκαλιάσει και να σε έσωσε. Και μετά να αρχίσατε να φλερτάρετε. Η μπορεί εσύ να τον έσωσες :P

    Το να σκέφτεσαι πολύ, δεν είναι απαραίτητα κακό. Κάποιες φορές σε βοηθάει να δεις τα πράγματα πιο καθαρά.

    Στην περιπτωση του φλερτ εξαρτάται από πολλά.
    Πχ απο το διάστημα που ήσουν με τον πρώην και το διάστημα που έχετε χωρίσει.
    Από το αν όντως έχουν γίνει διαχειρισιμο τα αισθήματα.
    Από το αν φλερτάρεις επειδή θέλεις η για να εκδικηθεί η να ξεπεράσεις τον πρώην.
    Από το αν θες όντως να ας παρακάτω.

    Απαντά στα παραπάνω και θα σου πω. Θεωρώ ομως ότι τα ασχημα αισθήματα που νιώθεις στην ιδέα, δεν έχουν σημασία. Είναι ένα υποθετικό σενάριο.

  13. #88
    Quote Originally Posted by Yugi m View Post
    Το συνταρακτικό θα μπορούσε να είναι και θετικό. Ας πούμε να κέρδισες το τζόκερ. :))

    Όταν λες βυθίζεται, εννοείς τι ακριβωςλ

    Μπορεί να το βρεις όπως το βρίσκουν στις ταινίες πχ. Να πήγε κάποιο αυτοκίνητο να σε πατήσει και να πετάχτηκε κάποιος, να σε αγκαλιάσει και να σε έσωσε. Και μετά να αρχίσατε να φλερτάρετε. Η μπορεί εσύ να τον έσωσες :P

    Το να σκέφτεσαι πολύ, δεν είναι απαραίτητα κακό. Κάποιες φορές σε βοηθάει να δεις τα πράγματα πιο καθαρά.

    Στην περιπτωση του φλερτ εξαρτάται από πολλά.
    Πχ απο το διάστημα που ήσουν με τον πρώην και το διάστημα που έχετε χωρίσει.
    Από το αν όντως έχουν γίνει διαχειρισιμο τα αισθήματα.
    Από το αν φλερτάρεις επειδή θέλεις η για να εκδικηθεί η να ξεπεράσεις τον πρώην.
    Από το αν θες όντως να ας παρακάτω.

    Απαντά στα παραπάνω και θα σου πω. Θεωρώ ομως ότι τα ασχημα αισθήματα που νιώθεις στην ιδέα, δεν έχουν σημασία. Είναι ένα υποθετικό σενάριο.
    Ναιιιι...ενα τετοιο συνταρακτικο ολοι το θελουμε :)

    Ειναι μερες που δεν εχω διαθεση για τιποτα,αναπολω στιγμες κ χαλαει πολυ η μερα μου :(

    Φλερτ για να νιωσεις καλυτερα!
    Σε καμια περιπτωση για να εκδικηθεις γτ ετσι πιστευω μονο ζημια στον εαυτο σου κανεις κ ουσιαστικα εκδικεισαι εσενα κ οχι τον αλλο.
    Αλλα εαν σε φλερταρει καποιος σαν φυσικο επακολουθο θα σε ανεβασει;
    Ή εαν σκεφτεις οτι ετσι ισως πας παρακατω με το να ασχοληθεις με κατι αλλο;

  14. #89
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    381
    Quote Originally Posted by Vila-8 View Post
    Ναιιιι...ενα τετοιο συνταρακτικο ολοι το θελουμε :)

    Ειναι μερες που δεν εχω διαθεση για τιποτα,αναπολω στιγμες κ χαλαει πολυ η μερα μου :(

    Φλερτ για να νιωσεις καλυτερα!
    Σε καμια περιπτωση για να εκδικηθεις γτ ετσι πιστευω μονο ζημια στον εαυτο σου κανεις κ ουσιαστικα εκδικεισαι εσενα κ οχι τον αλλο.
    Αλλα εαν σε φλερταρει καποιος σαν φυσικο επακολουθο θα σε ανεβασει;
    Ή εαν σκεφτεις οτι ετσι ισως πας παρακατω με το να ασχοληθεις με κατι αλλο;
    Χαχαχα ωραίοι είναι αυτοί οι έρωτες, αλλά συμβαίνουν μόνο στις ταινίες.

    Η αναποληση είναι νομίζω αυτή που φεύγει τελευταία. Όμως, νομίζω το μυαλό παίζει παιχνίδια? Εσύ τι αναπολείς? Φαντάζομαι τις καλές στιγμές? Γιατί δεν αναπολούμε τους καυγάδες, τους τσακωμούς η τον χωρισμό? Νομίζω το μυαλό όλων μας λίγο πολύ θέλει να μείνει κολλημένο εκεί. Απλά πρέπει με κάποιον τρόπο να του επιβάλλουμε να σκέφτεται τα αρνητικά, ώστε να μην αναπολούμε, όπως σωστά το εθεσες.

    Νομιζω οτι πάντα όταν μας φλερτάρει κάποιος η κάποια η γενικά ενδιαφέρεται για εμάς, τονώνεται λίγο ο εγωισμός μας.

    Πάντως θεωρώ λάθος κάποιους που από την επόμενη μέρα βρίσκουν όποιον η οποία είναι διαθέσιμη και αρχίζουν να βγαίνουν. Είναι βιαστικά και συνήθως ο άλλος η η άλλη έχει θέματα η τα βγάζει στο μέλλον. Πάνε δηλαδή από τη Σκύλλα στη Χάρυβδη. Και το έχω δει αυτό.

  15. #90
    Quote Originally Posted by Yugi m View Post
    Χαχαχα ωραίοι είναι αυτοί οι έρωτες, αλλά συμβαίνουν μόνο στις ταινίες.

    Η αναποληση είναι νομίζω αυτή που φεύγει τελευταία. Όμως, νομίζω το μυαλό παίζει παιχνίδια? Εσύ τι αναπολείς? Φαντάζομαι τις καλές στιγμές? Γιατί δεν αναπολούμε τους καυγάδες, τους τσακωμούς η τον χωρισμό? Νομίζω το μυαλό όλων μας λίγο πολύ θέλει να μείνει κολλημένο εκεί. Απλά πρέπει με κάποιον τρόπο να του επιβάλλουμε να σκέφτεται τα αρνητικά, ώστε να μην αναπολούμε, όπως σωστά το εθεσες.

    Νομιζω οτι πάντα όταν μας φλερτάρει κάποιος η κάποια η γενικά ενδιαφέρεται για εμάς, τονώνεται λίγο ο εγωισμός μας.

    Πάντως θεωρώ λάθος κάποιους που από την επόμενη μέρα βρίσκουν όποιον η οποία είναι διαθέσιμη και αρχίζουν να βγαίνουν. Είναι βιαστικά και συνήθως ο άλλος η η άλλη έχει θέματα η τα βγάζει στο μέλλον. Πάνε δηλαδή από τη Σκύλλα στη Χάρυβδη. Και το έχω δει αυτό.
    Δεν το ειχα σκεφτει ετσι!
    Οντως γτ δεν θυμομαστε τους τσακωμους ή τις κακες στιγμες; Παιχνιδια του μυαλου!
    *το κραταω αυτο που ειπες!!! Σαν βοηθητικο τιπ ;)

    Συνηθως ο αντρας το κανει αυτο; Ή το κανει ο ανασφαλης χαρακτηρας;
    Εχω δει πολλους αντρες να περνανε αμεσως στην επομενη. Η γυναικα συνηθως αργει κ παιδευεται μαλλον λογω συγκρισης (διορθωσε με αν κανω λαθος)

Page 6 of 10 FirstFirst ... 45678 ... LastLast

Similar Threads

  1. Πείτε μια γνώμη
    By alexia0345 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 7
    Last Post: 29-08-2020, 22:07
  2. Πειτε μου τη γνωμη σας...please!
    By elpida12 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 61
    Last Post: 08-01-2019, 20:42
  3. Πείτε μου μια γνώμη...
    By indifferent in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 15
    Last Post: 31-08-2014, 12:53
  4. πείτε μου την γνώμη σας!
    By apostolia in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 13-01-2013, 19:51
  5. Πείτε μου την γνώμη σας
    By may in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 51
    Last Post: 23-04-2010, 19:38

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •