Ας βοηθήσει κάποιος - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 35 of 35
  1. #31
    Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    49
    Quote Originally Posted by nikosnt View Post
    Κοιτα ...
    Περίοδο δεν έχω [emoji28][emoji13]
    Με πιάνει όμως και τώρα που μιλάμε δύσπνοια αλλά προσπαθώ και την ξεπερνάω .
    Πήγαινε αν θες κάνε για να σου φύγει η ιδέα σε ένα πνευμονολόγο εξετάσεις και θα δεις ότι όλα καλά
    Σε ευχαριστώ πολύ που μου απάντησες ! Να είσαι καλά και εύχομαι να το περάσεις και εσυ σύντομα !!!

  2. #32
    Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    49
    Επίσης να πω ότι το πρωί όταν ξυπνάω και το μεσημέρι δεν έχω καν δύσπνοια και μόλος έρθει το βράδυ το παθαίνω

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    135
    Σε μικρές ηλικιες το αλλεργικό άσθμα είναι πιθανό. Το ψυχολογικο θα το δεις μετα.

    Σκιουρος8, αρτηριακή.

  4. #34
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    καλησπερα κι απο εμενα Αννουλακι.
    Λοιπον, αφου εχεις κανει ολες τις σημαντικες εξετασεις ,αρα φευγει ο φοβος του να εχεις κατι σοβαρο, αυτο που κατα την γνωμη μου σου μενει ειναι να ψακτεις για αλλεργιες αλλα προκαλουμενες απο λουλουδια,φαγητα κ.α. τετοια, οπου θα πρεπει να παρατηρησεις το περιβαλον γυρο σου εαν συμπηπτει δλδ τοτε που σε πιανουν ολα αυτα.
    Το χασμουργητο που εχεις σε στιγμες που δεν νισταζεις ειναι μια κινησ που κανει ο οργανισμος απο αναγκη οξυγωνοσης του εγκεφαλου, υπαρχει δλδ εληψη οξυγωνου εκεινη την ωρα για αυτο ανοιγεις το στομα και προσπαθεις να ρουφιξεις οσο οξυγωνο μπορεις, σε συνδιασμο με τις οποιες ενοχλησεις πονοκεφαλους κι αλλα τετοια παει να πει οτι εχεις περιρισμενη εισοδο οξυγωνου, αυτο γινετε απο αλλεργιες λουλουδιων ακομα και απο χαλια που εχουμε στο σπιτι μπορει να προκληθει. Εαν βεβαια αποκλησουμε ολα τα αλλα οπως πνευμονικες παθησεις αφου εκανες ολες τις εξετασεις, η καρδιακα και φυσικα λογο ηλικιας δεν θα ειναι το αγχος αρα δεν ειναι και κρισεις πανικου. Αρα κατα την προσωπικη μου γνωμη παντα και απο τα οσα γραφεις, δλδ με προχειρο υπολογισμο αλλα με την μεγαλη εμπειρια μου κι τις "τρομερες γνωσεις μου πανω στην ανθρωπολογια "ετσι νομιζω λοιπον οτι το θεμα που θα πρεπει να κανεις εξετασεις δλδ ειναι στις αλλεργιες απο εξωτερικους παραγωντες και απο φυτα, λουλουδια κι αλλα τετοια . Αφου ο κανωνας της ιατρικης λεει οτι ξεκιναμε παντα απο τα πιο ευκολα ,πιο απλα δλδ προβληματα οπου μπορει να προκαλουν μια παθηση κι με την σειρα ανεβαινουμε .

  5. #35
    Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    49
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    καλησπερα κι απο εμενα Αννουλακι.
    Λοιπον, αφου εχεις κανει ολες τις σημαντικες εξετασεις ,αρα φευγει ο φοβος του να εχεις κατι σοβαρο, αυτο που κατα την γνωμη μου σου μενει ειναι να ψακτεις για αλλεργιες αλλα προκαλουμενες απο λουλουδια,φαγητα κ.α. τετοια, οπου θα πρεπει να παρατηρησεις το περιβαλον γυρο σου εαν συμπηπτει δλδ τοτε που σε πιανουν ολα αυτα.
    Το χασμουργητο που εχεις σε στιγμες που δεν νισταζεις ειναι μια κινησ που κανει ο οργανισμος απο αναγκη οξυγωνοσης του εγκεφαλου, υπαρχει δλδ εληψη οξυγωνου εκεινη την ωρα για αυτο ανοιγεις το στομα και προσπαθεις να ρουφιξεις οσο οξυγωνο μπορεις, σε συνδιασμο με τις οποιες ενοχλησεις πονοκεφαλους κι αλλα τετοια παει να πει οτι εχεις περιρισμενη εισοδο οξυγωνου, αυτο γινετε απο αλλεργιες λουλουδιων ακομα και απο χαλια που εχουμε στο σπιτι μπορει να προκληθει. Εαν βεβαια αποκλησουμε ολα τα αλλα οπως πνευμονικες παθησεις αφου εκανες ολες τις εξετασεις, η καρδιακα και φυσικα λογο ηλικιας δεν θα ειναι το αγχος αρα δεν ειναι και κρισεις πανικου. Αρα κατα την προσωπικη μου γνωμη παντα και απο τα οσα γραφεις, δλδ με προχειρο υπολογισμο αλλα με την μεγαλη εμπειρια μου κι τις "τρομερες γνωσεις μου πανω στην ανθρωπολογια "ετσι νομιζω λοιπον οτι το θεμα που θα πρεπει να κανεις εξετασεις δλδ ειναι στις αλλεργιες απο εξωτερικους παραγωντες και απο φυτα, λουλουδια κι αλλα τετοια . Αφου ο κανωνας της ιατρικης λεει οτι ξεκιναμε παντα απο τα πιο ευκολα ,πιο απλα δλδ προβληματα οπου μπορει να προκαλουν μια παθηση κι με την σειρα ανεβαινουμε .
    Σε ευχαριστώ πολύ που μου απάντησες ! Από εξετάσεις έχω πάει αρκετές φορές παθολόγο και γενικότερα ποτέ μου δεν είχα πρόβλημα καρδιακό και φέτος που πήγα στον καρδιολόγο για το γνωστό αυτό θέμα που με απασχολεί ακόμα ήταν απλά μια τρυπουλα στο διάφραγμα η οποία είναι τελείως ακίνδυνη όπως είπε και ο γιατρός . Αυτό που θέλω να πω είναι από το πρωινό ξύπνημα ως τις απογευματινές ώρες μέχρι που νυχτώσει η δύσπνοια δεν υπάρχει ! Αλλά για καλό και για κακό θα κάνω αυτή υην εξέταση που μου λες !

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. Κάποιος να με βοηθήσει?
    By mandy mandy in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 07-07-2020, 03:30
  2. ας με βοηθησει καποιος
    By giannis97 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 15
    Last Post: 19-04-2014, 02:10
  3. ας με βοηθησει καποιος...:(
    By Eva1995 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 19
    Last Post: 16-04-2012, 13:26
  4. ΑΣ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ!!!!!!!!
    By marinaxx in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 19
    Last Post: 18-01-2011, 21:38
  5. ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ!!!
    By sunrise_ed in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 3
    Last Post: 30-08-2010, 14:22

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •