Μεταιχμιακη διαταραχη , αυτοτραυματισμοι και αυτοκτονικες σκεψεις - Page 6
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 6 of 12 FirstFirst ... 45678 ... LastLast
Results 76 to 90 of 177
  1. #76
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,362
    Quote Originally Posted by VictoriaSkG View Post
    Δεν θα μπορουσες να με καλυψεις περισσοτερο σε ολα οσα λες Μαριλου μου . Ο αντρας μου ειναι ενας ανθρωπος γεματος αγαπη και ομορφα συναισθηματα για τους ανθρωπους , εχει πληροφορηθει , εχει μαθει και εχει συνεργαστει πανω στο δικο μου θεμα και καταφερε να απαλλαγει απο ταμπου και στερεοτυπα ωστε να καταφερει να ανοιξει την καρδια του τοσο πολυ ωστε να χωρεσει εκει μεσα ολα αυτα τα υπεροχα συναισθηματα , ισως για αυτο και εγω εχω ηρεμησει τοσο πολυ και τον εχω αγαπησει απο την αρχη , ισως περισσοτερο απο την αρχη της γνωριμιας μας , τον φροντιζω και του δινω αμεριστα την αγαπη που εχω μεσα μου , ισως εκεινος και τα παιδια μας ειναι οι μονοι ανθρωποι που αισθανομαι περισσοτερο "φυσιολογικη " κοντα τους . Εκεινος το καταφερε αυτο , με την αγαπη και την αποδοχη του , και σιγουρα ενας καυγας και ενα μεμονομενο περιστατικο , βλεπε πριν λιγες μερες , δεν αποτελει ενδειξη κακιας συμπεριφορας απεναντι του .
    Εψηλον θα ηθελα να σου πω κατι απο την εμπειρια μου , η αμεριστη αγαπη και η αμεριστη αποδοχη απαλλαγμενη απο κομπλεξισμους , επιθεσεις , κατηγοριες κτλ κτλ ειναι το καλυτερο γιατρικο για ανθρωπους που ανηκουμε σε αυτη την κατηγορια , κανει περισσοτερο καλο και απο φαρμακευτικη αγωγη . Και παρολο που δεχτηκα μια αδικη επιθεση απο εσενα , ειλικρινα δεν σου κραταω κανενα κακο συναισθημα καθως αναγνωριζω τα ζορια που μπορει να εχεις περασει διπλα σε εναν οριακο ανθρωπο . Αλλα και παλι ειναι καθαρα δικη σου επιλογη να παραμεινεις σε μια τετοια κατασταση και να φθειρεις την ψυχολογια σου κατα τα δικα σου δοκουν . Φιλικα παντα σου τα λεω αυτα με ολο το θαρρος της συζητησης ,
    Και εσύ δεν ξέρεις πόσο με καλύπτεις σε αυτά που λες για τον άντρα σου πραγματικά ..

    Μπορώ να καταλάβω απόλυτα το τι αισθάνεσαι και τι εννοείς για όλα αυτά που λες για εκείνων ...Πόσο αληθινά είναι και να σου πω και κάτι ?
    Τα λόγια είναι φτωχά για να μπορέσεις να περιγράψεις όλο αυτό που εχεται αποκτήσει πλέον και είμαι σίγουρη πως εκείνος είναι ικανός να αντέξει παρα πολλά γιατί βλέπει τι υπάρχει πίσω από όλο αυτό που σε βασανίζει.

    Είσαι η μοναδική εδώ μέσα όσο καιρό είμαι που βλέπω το αυτονόητο από μια παντρεμένη γυναίκα ...
    Αυτό που πραγματικά πρέπει να αισθάνεται για τον άντρα της όταν βρίσκεται κοντά της κάτω από αυτές τις συνθήκες και πόσο πολύ μπορούν να δέσουν το ζευγάρι τέτοια δύσκολα περιστατικά αν όντως υπάρχει αληθινή αγάπη μεταξύ τους ..
    Εύχομαι να ακολουθήσουν και άλλες για να παψει να μοιάζει ψεύτικο και υποκριτικό όλο αυτό στα μάτια κάποιων γυναικών περισσότερο...

    ειλικρινά σου λέω μπροστά σε αυτά που πέρασε ο δικός μου εξαιτίας μου ,δεν είναι τίποτα σε όσο αφορά την ένταση και την διάρκεια φυσικά που τα βιώνει ο δικός σου ...Ηταν υπέρ αρκετά όμως ώστε να κρατήσουν εμένα σε μια σωστή πορεία για να επανέλθω από αυτό που με ταλαιπωρούσε και που ήταν ικανό να τα διαλύσει όλα ..

    Ξέρεις κάτι όμως ,άλλαξα εγώ μετά από αυτό σε πολλά πράγματα... Παρ όλο που εμείς ειμασταν περισσότερα χρόνια από εσάς μαζί ..
    Εκείνος ανέκαθεν έτσι ήταν εγώ ήμουν λιγάκι πάντα των δεύτερων σκέψεων που με κρατούσαν πάντα ένα βήμα πίσω και δεν με άφηναν να εκδηλωθω όπως έπρεπε.

    Μάλλον εμείς αλλάζουμε περισσότερο και όχι εκείνοι και έρχεται και κουμπώνει όλο και πιο καλά όλο αυτό ...

    Δεν ξέρω μπορεί να στεναχωριομαστε να πονάμε που περνάμε κάποιες φορές δύσκολα και να πέφτουμε ψυχολογικά αλλά βλέπεις στο τέλος όλο αυτό σε κάνει πολύ καλύτερο και σαν άνθρωπο και το κυριότερο πολύ πιο δοτικό με όλους όχι μόνο με τον άντρα σου ..

    Ίσως είναι και ο λόγος που μπορώ να πιάσω λίγο παραπάνω τον παλμό σου ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  2. #77
    Να ξαναπώ ότι μεγαλώνοντας υποχωρούν πολλά. Η αγάπη για την οποία γίνεται λόγος είναι το καλύτερο φάρμακο. Εξ αιτίας της πνίγουμε τα αρνητικά μας χαρακτηριστικά κι αυτό μετά μας αρέσει. Γινόμαστε κάτι καλύτερο.

  3. #78
    Quote Originally Posted by Μπρουτάλ View Post
    Να ξαναπώ ότι μεγαλώνοντας υποχωρούν πολλά. Η αγάπη για την οποία γίνεται λόγος είναι το καλύτερο φάρμακο. Εξ αιτίας της πνίγουμε τα αρνητικά μας χαρακτηριστικά κι αυτό μετά μας αρέσει. Γινόμαστε κάτι καλύτερο.
    Θα κόψουμε λίγο από Ψυχικό, μια στάση πεντάγωνο να αφήσουμε την κυρία και μετά θα σου πω τι παίζει με τα εμβόλια.

  4. #79
    Quote Originally Posted by mantelas nelson View Post
    Θα κόψουμε λίγο από Ψυχικό, μια στάση πεντάγωνο να αφήσουμε την κυρία και μετά θα σου πω τι παίζει με τα εμβόλια.

    Μάλλον λάθος παράθεση;

  5. #80
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    602
    Quote Originally Posted by mantelas nelson View Post
    Θα κόψουμε λίγο από Ψυχικό, μια στάση πεντάγωνο να αφήσουμε την κυρία και μετά θα σου πω τι παίζει με τα εμβόλια.
    Θεούλης ο Μαντέλας !

  6. #81
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,362
    Quote Originally Posted by Μπρουτάλ View Post
    Να ξαναπώ ότι μεγαλώνοντας υποχωρούν πολλά. Η αγάπη για την οποία γίνεται λόγος είναι το καλύτερο φάρμακο. Εξ αιτίας της πνίγουμε τα αρνητικά μας χαρακτηριστικά κι αυτό μετά μας αρέσει. Γινόμαστε κάτι καλύτερο.
    Και το χειρότερο δηλητήριο για αυτόν που δεν την έχει ,φαίνεται άλλωστε και στις αντιδράσεις τους .

    Αν καταλάβουν κάποιοι ότι θέλουμε την συντροφικότητα και την αγάπη γιατί αυτό μας κάνει καλύτερους ανθρώπους ,όλους ανεξαιρέτως ,τότε ίσως πάνε και αυτοί ένα βήμα παρακάτω και δεν αφήνουν όλο αυτό που δεν έχουν να βγαίνει με τοξικότητα και αρνητισμο για αυτούς που κατάφεραν και το απέκτησαν .

    Τότε εκείνοι μάλλον χρειάζονται περισσότερο δουλειά ώστε να δεχτούνε και να συνυπάρχουν με το διαφορετικό ,εφόσον το επιλέγουν στην ζωή τους .
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  7. #82
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    187
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Και το χειρότερο δηλητήριο για αυτόν που δεν την έχει ,φαίνεται άλλωστε και στις αντιδράσεις τους .

    Αν καταλάβουν κάποιοι ότι θέλουμε την συντροφικότητα και την αγάπη γιατί αυτό μας κάνει καλύτερους ανθρώπους ,όλους ανεξαιρέτως ,τότε ίσως πάνε και αυτοί ένα βήμα παρακάτω και δεν αφήνουν όλο αυτό που δεν έχουν να βγαίνει με τοξικότητα και αρνητισμο για αυτούς που κατάφεραν και το απέκτησαν .

    Τότε εκείνοι μάλλον χρειάζονται περισσότερο δουλειά ώστε να δεχτούνε και να συνυπάρχουν με το διαφορετικό ,εφόσον το επιλέγουν στην ζωή τους .
    Συμφωνω μαζι σου σε ολα Μαριλου

  8. #83
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    187
    Quote Originally Posted by Μπρουτάλ View Post
    Να ξαναπώ ότι μεγαλώνοντας υποχωρούν πολλά. Η αγάπη για την οποία γίνεται λόγος είναι το καλύτερο φάρμακο. Εξ αιτίας της πνίγουμε τα αρνητικά μας χαρακτηριστικά κι αυτό μετά μας αρέσει. Γινόμαστε κάτι καλύτερο.
    Ενα φαρμακο απο μονο του δεν μπορει να κανει και πολλα πραγματα σε ανθρωπους με τη δικη μας αρρωστια , η αγαπη , η κατανοηση και η αποδοχη μπορει να αλλαξει ολη την κοσμοθεωρια μας και να μας κανει και εμας καλυτερους ανθρωπους . Συμφωνω μαζι σου σε ολα

  9. #84
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    602
    Εντάξει, παιδιά. Το καταλάβαμε ότι τα συζητήσατε και αποφασίσατε ότι θέλετε αγάπη και κατανόηση άνευ όρων. Εσείς τι προσφέρετε στους συντρόφους σας προκειμένου να σας δείχνουν αστείρευτη, ατέλειωτη κατανόηση, αγάπη και συμπόνοια;

  10. #85
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    187
    Quote Originally Posted by Epsilon View Post
    Εντάξει, παιδιά. Το καταλάβαμε ότι τα συζητήσατε και αποφασίσατε ότι θέλετε αγάπη και κατανόηση άνευ όρων. Εσείς τι προσφέρετε στους συντρόφους σας προκειμένου να σας δείχνουν αστείρευτη, ατέλειωτη κατανόηση, αγάπη και συμπόνοια;
    Ποτε δεν ειπαμε ανευ ορων , φιλη μου , ολα εχουν τα ορια τους . Τι προσφερουμε ? ακριβως τα ιδια , ειτε θελεις να το πιστεψεις , ειτε οχι . Ειλικρινα και φιλικα παντα . Καλη σου μερα

  11. #86
    Quote Originally Posted by Epsilon View Post
    Εντάξει, παιδιά. Το καταλάβαμε ότι τα συζητήσατε και αποφασίσατε ότι θέλετε αγάπη και κατανόηση άνευ όρων. Εσείς τι προσφέρετε στους συντρόφους σας προκειμένου να σας δείχνουν αστείρευτη, ατέλειωτη κατανόηση, αγάπη και συμπόνοια;
    Epsilon, my two cents : Κάποιοι, δεν λέω όλοι, που έχουν οριακές συμπεριφορές, ίσως και ο γράφων να δίνουν στην αγάπη μαγικές ιδιότητες, καρμικές και να την βλέπουν σαν λύση σε όλα τους τα προβλήματα.

    Αυτό που έχω παρατηρήσει, σε γάμους που κάποιος έχει (ίσως) οριακή συμπεριφορά, η συνταγή για να μακροημερεύσουν είναι όλα ή κάποια από τα παρακάτω στοιχεία :

    1) Ισχυρό κίνητρο να μείνει ο ένας με τον άλλον πέρα από αγάπες (παιδιά, τρόπος ζωής , οικονομικοί λόγοι κλπ)
    2) Αυτός που δεν έχει τις συμπεριφορές, να είναι πολύ easy going, χαλαρός και υπομονετικός.
    3) Αυτός που έχει τις συμπεριφορές, να έχει αυτογνωσία και να θέλει να βελτιωθεί.
    4) Και οι δύο να έχουν υψηλές νοητικές λειτουργίες για να μπορούν να ερμηνεύουν καταστάσεις πέρα από το συναίσθημα.
    5) Η προσωπικότητα αυτού που έχει τις οριακές συμπεριφορές να έχει καλά στοιχεία που τις αντισταθμίζουν.

    Το μεγάλο πρόβλημα που αντιμετωπίζουν οι ας πούμε πιο λειτουργικοί είναι ότι δεν παίρνουν απαντήσεις. Δεν μπορούν έτσι να ερμηνεύσουν τις προβληματικές συμπεριφορές και αυτό μπορεί να τους οδηγήσει σε κατάρευση του εγώ τους. Αισθάνονται λίγοι, ανεπιθύμητοι, μειωμένοι, ενώ στην ουσία είναι οι ίδιοι άνθρωποι τους οποίους ο άλλος ερωτεύτηκε και πέρναγαν καλά μαζί του.
    Τους βγαίνει θυμός, ετεροκαθορίζονται (γιατί ο Γιώργος με την Σούλα να περνάνε καλά και να συννενοούνται και εμείς για να πάμε μια βδομάδα στο χωριό με τα παιδιά να γινόμαστε κώλος ?)
    ζηλεύουν (δε με γουστάρει πια , θέλει άλλον κλπ), απελπίζονται.
    Αυτό δημιουργεί κάτι ανατροφοδοτούμενο με το θέμα του άλλου και του δίνει καύσιμο να συνεχίζει τις προβληματικές συμπεριφορές.
    Από τους φίλους μπορείς να απομονωθείς, στη δουλειά μπορείς να βγάλεις άμυνες, στο σπίτι μέσα δεν μπορείς να κρυφτείς με τίποτα.
    Σίγουρα βοηθάει η αγάπη αλλά δεν λύνει τα προβλήματα με μαγικό τρόπο.

  12. #87
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,362
    Quote Originally Posted by Epsilon View Post
    Εντάξει, παιδιά. Το καταλάβαμε ότι τα συζητήσατε και αποφασίσατε ότι θέλετε αγάπη και κατανόηση άνευ όρων. Εσείς τι προσφέρετε στους συντρόφους σας προκειμένου να σας δείχνουν αστείρευτη, ατέλειωτη κατανόηση, αγάπη και συμπόνοια;

    Αφου την απαντηση την ξερεις βρε Εψιλον.

    Μηπως ειναι ο ίδιος λόγος που μενεις και εσυ σε μια τετοια σχέση?
    Και αν παλι δεν ειναι αυτος τοτε ποιος ο λογος που εισαι μεσα σε κατι τετοιο εφοσον δεν σου αρέσει?

    Δεν αποφασιζεται τιποτα απο μια συζητηση ,ο καθενας προσπαθει να απαντησει τα ερωτηματα του αλλου μεσα απο προσωπικες εμπειριες που ισως κανουν καποιους αλλους να δουν τα πραγματα με αλλο ματι και να παρουν τις προσωπικες τους αποφασεις με βαση ολα αυτα που συζηταει .
    Το θεμα ειναι αυτος που συμμετεχει στην συζητηση ειναι διαθετημενος να ακουσει και να σκεφτει το κατι παραπανω ?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  13. #88
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    187
    Quote Originally Posted by mantelas nelson View Post
    Epsilon, my two cents : Κάποιοι, δεν λέω όλοι, που έχουν οριακές συμπεριφορές, ίσως και ο γράφων να δίνουν στην αγάπη μαγικές ιδιότητες, καρμικές και να την βλέπουν σαν λύση σε όλα τους τα προβλήματα.

    Αυτό που έχω παρατηρήσει, σε γάμους που κάποιος έχει (ίσως) οριακή συμπεριφορά, η συνταγή για να μακροημερεύσουν είναι όλα ή κάποια από τα παρακάτω στοιχεία :

    1) Ισχυρό κίνητρο να μείνει ο ένας με τον άλλον πέρα από αγάπες (παιδιά, τρόπος ζωής , οικονομικοί λόγοι κλπ)
    2) Αυτός που δεν έχει τις συμπεριφορές, να είναι πολύ easy going, χαλαρός και υπομονετικός.
    3) Αυτός που έχει τις συμπεριφορές, να έχει αυτογνωσία και να θέλει να βελτιωθεί.
    4) Και οι δύο να έχουν υψηλές νοητικές λειτουργίες για να μπορούν να ερμηνεύουν καταστάσεις πέρα από το συναίσθημα.
    5) Η προσωπικότητα αυτού που έχει τις οριακές συμπεριφορές να έχει καλά στοιχεία που τις αντισταθμίζουν.

    Το μεγάλο πρόβλημα που αντιμετωπίζουν οι ας πούμε πιο λειτουργικοί είναι ότι δεν παίρνουν απαντήσεις. Δεν μπορούν έτσι να ερμηνεύσουν τις προβληματικές συμπεριφορές και αυτό μπορεί να τους οδηγήσει σε κατάρευση του εγώ τους. Αισθάνονται λίγοι, ανεπιθύμητοι, μειωμένοι, ενώ στην ουσία είναι οι ίδιοι άνθρωποι τους οποίους ο άλλος ερωτεύτηκε και πέρναγαν καλά μαζί του.
    Τους βγαίνει θυμός, ετεροκαθορίζονται (γιατί ο Γιώργος με την Σούλα να περνάνε καλά και να συννενοούνται και εμείς για να πάμε μια βδομάδα στο χωριό με τα παιδιά να γινόμαστε κώλος ?)
    ζηλεύουν (δε με γουστάρει πια , θέλει άλλον κλπ), απελπίζονται.
    Αυτό δημιουργεί κάτι ανατροφοδοτούμενο με το θέμα του άλλου και του δίνει καύσιμο να συνεχίζει τις προβληματικές συμπεριφορές.
    Από τους φίλους μπορείς να απομονωθείς, στη δουλειά μπορείς να βγάλεις άμυνες, στο σπίτι μέσα δεν μπορείς να κρυφτείς με τίποτα.
    Σίγουρα βοηθάει η αγάπη αλλά δεν λύνει τα προβλήματα με μαγικό τρόπο.
    Μα πολυ σημαντικο ετσι και αλλιως ειναι να θελει ο παθων να βελτιωθει , να δουλεψει με τον ψυχοθεραπευτη και να κανει τα παντα για να προσπαθησει να καταλαβει και να κατανοησει πολλες απο τις λειτουργιες που για τους πολλους ειναι αυτονοητες . Ολα ειναι εκπαιδευση σε αυτον τον τομεα και να πρεπει ο παθων να δεχτει να το περασει . Πολλοι δεν παραδεχονται καν οτι εχουν προβλημα .

  14. #89
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    602
    Quote Originally Posted by mantelas nelson View Post
    Epsilon, my two cents : Κάποιοι, δεν λέω όλοι, που έχουν οριακές συμπεριφορές, ίσως και ο γράφων να δίνουν στην αγάπη μαγικές ιδιότητες, καρμικές και να την βλέπουν σαν λύση σε όλα τους τα προβλήματα.

    Αυτό που έχω παρατηρήσει, σε γάμους που κάποιος έχει (ίσως) οριακή συμπεριφορά, η συνταγή για να μακροημερεύσουν είναι όλα ή κάποια από τα παρακάτω στοιχεία :

    1) Ισχυρό κίνητρο να μείνει ο ένας με τον άλλον πέρα από αγάπες (παιδιά, τρόπος ζωής , οικονομικοί λόγοι κλπ)
    2) Αυτός που δεν έχει τις συμπεριφορές, να είναι πολύ easy going, χαλαρός και υπομονετικός.
    3) Αυτός που έχει τις συμπεριφορές, να έχει αυτογνωσία και να θέλει να βελτιωθεί.
    4) Και οι δύο να έχουν υψηλές νοητικές λειτουργίες για να μπορούν να ερμηνεύουν καταστάσεις πέρα από το συναίσθημα.
    5) Η προσωπικότητα αυτού που έχει τις οριακές συμπεριφορές να έχει καλά στοιχεία που τις αντισταθμίζουν.

    Το μεγάλο πρόβλημα που αντιμετωπίζουν οι ας πούμε πιο λειτουργικοί είναι ότι δεν παίρνουν απαντήσεις. Δεν μπορούν έτσι να ερμηνεύσουν τις προβληματικές συμπεριφορές και αυτό μπορεί να τους οδηγήσει σε κατάρευση του εγώ τους. Αισθάνονται λίγοι, ανεπιθύμητοι, μειωμένοι, ενώ στην ουσία είναι οι ίδιοι άνθρωποι τους οποίους ο άλλος ερωτεύτηκε και πέρναγαν καλά μαζί του.
    Τους βγαίνει θυμός, ετεροκαθορίζονται (γιατί ο Γιώργος με την Σούλα να περνάνε καλά και να συννενοούνται και εμείς για να πάμε μια βδομάδα στο χωριό με τα παιδιά να γινόμαστε κώλος ?)
    ζηλεύουν (δε με γουστάρει πια , θέλει άλλον κλπ), απελπίζονται.
    Αυτό δημιουργεί κάτι ανατροφοδοτούμενο με το θέμα του άλλου και του δίνει καύσιμο να συνεχίζει τις προβληματικές συμπεριφορές.
    Από τους φίλους μπορείς να απομονωθείς, στη δουλειά μπορείς να βγάλεις άμυνες, στο σπίτι μέσα δεν μπορείς να κρυφτείς με τίποτα.
    Σίγουρα βοηθάει η αγάπη αλλά δεν λύνει τα προβλήματα με μαγικό τρόπο.
    Συμφωνώ σε όλες σου τις διαπιστώσεις. Εκπλήσσομαι μάλιστα που κάθονται και λένε για αγάπες, ενώ το βλέπεις ότι αυτό δεν ισχύει. Κυρίως, για να μείνει κάποιος μαζί τους πρέπει να υπάρχει το κίνητρο (οικονομικό συνήθως, αλλά όχι πάντα).

    Σκέφτομαι, βέβαια, ότι δεν αντιλαμβάνονται τη λέξη "αγάπη" όπως την αντιλαμβάνονται οι περισσότεροι, γι αυτό και την χρησιμοποιούν αδιακρίτως και ακαταπαύστως.

    Στην ουσία αυτό που με τσαντίζει στην όλη συζήτηση είναι που χρησιμοποιούν το όνομα της αγάπης επί ματαίω διαρκώς.

  15. #90
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,362
    Quote Originally Posted by Epsilon View Post
    Συμφωνώ σε όλες σου τις διαπιστώσεις. Εκπλήσσομαι μάλιστα που κάθονται και λένε για αγάπες, ενώ το βλέπεις ότι αυτό δεν ισχύει. Κυρίως, για να μείνει κάποιος μαζί τους πρέπει να υπάρχει το κίνητρο (οικονομικό συνήθως, αλλά όχι πάντα).

    Σκέφτομαι, βέβαια, ότι δεν αντιλαμβάνονται τη λέξη "αγάπη" όπως την αντιλαμβάνονται οι περισσότεροι, γι αυτό και την χρησιμοποιούν αδιακρίτως και ακαταπαύστως.

    Ενταξει το τερμάτισες ...
    Μηπως να απαντουσες και ολες τις αλλες ερωτησεις που σου γινονται και οχι μαλλον οτι σε βολεύει ...

    Εχεις καταλαβει βεβαια πως συνεχιζεις να γινεσαι εκτος απο επιθετικη,σε μια πολυ ηρεμη συζητηση απο ολους τους αλλους ,τωρα πλεον και άκρως προσβλητικη στα λεγομενα σου γι αυτους τους ανθρωπους ...
    Ιδιαιτερα απο ενα ατομο που εθελοτυφλει μπροστα στο δικο του θεμα που τινει να γινει εμμονικο πλεον προς ολους ανεξερετος τους " οριακους "
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

Page 6 of 12 FirstFirst ... 45678 ... LastLast

Similar Threads

  1. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΤΙΣ ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΚΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΜΟΥ
    By detest66 in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 8
    Last Post: 20-02-2019, 13:49
  2. αυτοκτονικές σκέψεις...συνέχεια
    By oceandreams in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 9
    Last Post: 26-11-2017, 19:27
  3. Αυτοκτονικες σκεψεις
    By boo in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 17
    Last Post: 20-05-2017, 14:08
  4. Μεταιχμιακή Διαταραχή
    By chesire in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 8
    Last Post: 06-02-2013, 17:32
  5. Αυτοκτονικές σκέψεις
    By Gothly in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 10
    Last Post: 10-04-2012, 16:11

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •