trittico
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7

Thread: trittico

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    5

    trittico

    γεια σας!ειμαι 16 και ψυχιατρος μου εγραψε να παρω trittico!δεν γνωριζω αρκετα για αυταα τα φαρμακα αμα γνωριζετε κατι θα το εκτιμουσα να μου πειτε ιδιως αμα τα εχετε χρησιμοποιησει και ξερετε αν ειναι αποτελεσματικα κ αν εχουν παρενεργρεις!ευχαριστω!!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    leliana

    αυτο το φαρμακο δεν το γνωριζω

    ομως σου ευχομαι καλη θεραπεια!

    και ο,τι καλο!

    παλεψε το και μην αφηνεις τα ηνια της ζωη σου σε αλλους

    εχεις επισης καθε δικαιωμα να ρωτησεις τον η την ψυχιατρο σου

    για το φαρμακο που σου εδωσε

    εχει υποχρεωση να σου εξηγησει περι τινος προκειται

    γενικα να συζητας μαζι του / της σε ο,τι θελεις...

    καλη συνεχεια!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    leliana καλως ήρθες

    αν επιτρεπεται, για ποιο λογο σου χορηγει τα συγκεκριμενα φαρμακα?εννοω εχετε μιλησει? σου εχει πει πώς θα σε βοηθησουν τα φαρμακα αυτα?
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    5
    Πηγα γιατι δεν ειμαι καλα κ η στεναχωρια μου εχει περοκαλεσει προβληματα στον υπνο και ταχυπαλμια και μου εγραψε αυτα!!!δεν μου εξηγησε κατι παραπανω!μου εγραψε επισησ τα atarax και remeron για τα οποια παλι δεν γνωριζω κατι!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    leliana,

    σκεφτεσαι να ρωτησεις τον γιατρο σου τον λογο που σου εδωσε τα συγκεκριμενα φαρμακα? Δλδ τί εχει διαγνωσει....?

    Ρωταω αφενος γιατι εχει καθε πελατης δικαιωμα να γνωριζει, αφετερου εισαι οπως λες 16 ετων.
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    γεια σου leliana.
    παίρνω το τρίτικο εδώ και 3 μήνες.μου το έδωσε σε συνδιασμό με το εφεξόρ και το ρισπερντάλ πιο πολύ για ενίσχυση των δύο και για να μου διορθώσει την πιότητα του ύπνου.
    είναι αντικαταθλιπτικό/αγχολυτικό χωρίς παρενέργιες.είναι καλό κατά τη γνώμη μου και μάλλον στο έδωσε για τον ύπνο επειδή τα άλλα προκαλούν αυπνία.

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    5
    διαταραχη μου ειπε οτι ειναι και να μην ανησυχω οτι ειμαι καλα και τετοια αλλα δεν εμεινα πολυ ευχαριστημενοι γιατι μιλησαμε μονο 10 λεπτα και θα ψαξω για καποιον αλλον..σας ευχαριστω πολυ για τισ πληροφοριες!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •