Escitalopram 20mg γνώμες;;;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 51
  1. #1

    Escitalopram 20mg γνώμες;;;

    Αν έχεις πάρει κάποιος ας βοηθήσει για γενικευμένη αγχώδης διαταραχή και ίσος και λίγο κατάθλιψη

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2020
    Posts
    129
    Quote Originally Posted by Δημήτρης123 View Post
    Αν έχεις πάρει κάποιος ας βοηθήσει για γενικευμένη αγχώδης διαταραχή και ίσος και λίγο κατάθλιψη
    Γεια σου Δημήτρη σου είχα στείλει και π.μ. πως είσαι δεν είδες κάποια βελτίωση;

  3. #3
    Quote Originally Posted by geraki View Post
    Γεια σου Δημήτρη σου είχα στείλει και π.μ. πως είσαι δεν είδες κάποια βελτίωση;
    γειά σου ναι θυμάμαι έχω δει μια μικρή βελτίωση είμαι γύρω στης 40 μέρες θα δω και άλλη;;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2020
    Posts
    129
    Quote Originally Posted by Δημήτρης123 View Post
    γειά σου ναι θυμάμαι έχω δει μια μικρή βελτίωση είμαι γύρω στης 40 μέρες θα δω και άλλη;;
    Θεωρητικά αυτά τα φάρμακα κάνουν 2-3 μήνες να αρχίζουν να δίνουν αποτελέσματα, λογικά θα δεις. Επειδή γράφεις ότι κολλάει το μυαλό σου, μήπως πάσχεις από ΙΨΔ;

  5. #5
    Quote Originally Posted by geraki View Post
    Θεωρητικά αυτά τα φάρμακα κάνουν 2-3 μήνες να αρχίζουν να δίνουν αποτελέσματα, λογικά θα δεις. Επειδή γράφεις ότι κολλάει το μυαλό σου, μήπως πάσχεις από ΙΨΔ;
    Βασικά δεν το είχα αυτό δεν ξέρω κολλάει το μυαλό δηλαδή ήμουν για 15 μέρες πχ πολύ καλά με όρεξη και χωρίς άγχος και κόλλησε το μυαλό μου ότι θα χαθεί αυτή η ηρεμία που είχα και η όρεξη και όντως έγινε αυτό λέω κολλάει το μυαλό μου έχει γίνει και ποιο παλιά μου έχει μείνει φόβος ποιο πολύ απο ολο αυτό

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    το καθε αντκθλκο εχει διαφορετικη επιδραση στον καθενα , αυτο που κανει σεσενα , εμενα μπορει να μην μου κανει τιποτα .....ισχυει και το αντιθετο φυσικα .....παντως με την εσιταλοπραμη δεν ειδα κανενα αποτελεσμα , αλλα αναφερομαι μονο σεμενα .....

  7. #7
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    το καθε αντκθλκο εχει διαφορετικη επιδραση στον καθενα , αυτο που κανει σεσενα , εμενα μπορει να μην μου κανει τιποτα .....ισχυει και το αντιθετο φυσικα .....παντως με την εσιταλοπραμη δεν ειδα κανενα αποτελεσμα , αλλα αναφερομαι μονο σεμενα .....
    Βασικά εμένα με έπιασε στην γενικευμένη αγχώδης διαταραχή που είχα και την χάλια ψυχολογία μετά περίπου απο δυο μήνες πέρασε ένας χρόνος πολύ καλά χωρίς άγχος κσι ψυχική πολύ καλή τους τελευταίους μήνες κάποια γεγονότα με άγχωσαν και και δεν με έπιανε έτσι η ψυχιατρος μου μου ανέβασε από 10mg σε 15mg και μετά απο δυο μήνες στα 20mg τώρα αν με πιάσει δεν ξέρω
    Έχω κάνεις πολλές αλλαγές στην ζωή μου έχω μια καλή δουλειά μια οικογένεια που με αγαπάει ολα γύρω μου είναι πολύ καλά δηλαδή τώρα πως κόλλησε το μυαλό μου δεν ξέρω και έχω φοβίες ότι θα πάθω τα ίδια

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    αφου σεπιασε το φαρμακο, ειναι καλο αυτο........για τα υπολοιπα μονο ενας ειδικος μπορει να εκφερει γνωμη, εγω οχι.....

  9. #9
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    αφου σεπιασε το φαρμακο, ειναι καλο αυτο........για τα υπολοιπα μονο ενας ειδικος μπορει να εκφερει γνωμη, εγω οχι.....
    ναι με είχε πιάσει τώρα θα δούμε τι θα μου πει και η ψυχιατρος μου

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2020
    Posts
    129
    Macgyver

    Εσύ έχεις μακρά ιστορία με τα φάρμακα, τώρα τι παίρνεις; Ποια θεωρείς για σένα καλά;

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    δεν παιρνω κανενα αντικαταθλιπτικο, αφου με κανενα δεν ειδα αποτελεσμα , προσπαθω ναπαλλαγω εντελως απο τα ζαναξ, που ταχω μειωσει απο 9/μερα σε 3mg/μερα ......

  12. #12
    Εσυ είσαι σε κάποια αγωγή είπαμε geraki ;;

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2020
    Posts
    129
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    δεν παιρνω κανενα αντικαταθλιπτικο, αφου με κανενα δεν ειδα αποτελεσμα , προσπαθω ναπαλλαγω εντελως απο τα ζαναξ, που ταχω μειωσει απο 9/μερα σε 3mg/μερα ......
    Από άγχος υποφέρεις; Τώρα έχεις;

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2020
    Posts
    129
    Quote Originally Posted by Δημήτρης123 View Post
    Εσυ είσαι σε κάποια αγωγή είπαμε geraki ;;
    Τώρα παίρνω 20 mg seroxat, 30mg remeron και 1 mg risperdal και σε έντονο άγχος παίρνω που και που tavor. Εγώ πάσχω από ΙΨΔ. Αυτά τα παίρνω μετά από υποτροπή, ο γιατρός μου είπε πως το seroxat θα πρέπει να το αυξήσω τουλάχιστον στα 40 mg

  15. #15
    Quote Originally Posted by geraki View Post
    Τώρα παίρνω 20 mg seroxat, 30mg remeron και 1 mg risperdal και σε έντονο άγχος παίρνω που και που tavor. Εγώ πάσχω από ΙΨΔ. Αυτά τα παίρνω μετά από υποτροπή, ο γιατρός μου είπε πως το seroxat θα πρέπει να το αυξήσω τουλάχιστον στα 40 mg
    Εύχομαι να πάνε ολα καλά υποτροπή έπαθες εφόσον είχες κόψει την αγωγή;;

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Escitalopram και παρενέργειες.
    By babis257 in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 99
    Last Post: 09-04-2019, 23:49
  2. Escitalopram για ΙΨΔ
    By nymeriawolf63 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 17
    Last Post: 14-02-2019, 01:54
  3. Escitalopram
    By Alice_1990 in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 8
    Last Post: 09-02-2019, 17:02
  4. Escitalopram actavis
    By dmtx23 in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 21
    Last Post: 13-09-2018, 23:18
  5. Pramital 20mg αποψεις
    By Nikolaoss in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 9
    Last Post: 12-08-2015, 20:15

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •