Σχεδόν 30 και ούτε έχω φιλήσει γυναίκα! - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 38
  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    12
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Εγώ φίλε μου το καλοκαίρι κλείνω τα 35 και δεν έχω κάνει ποτέ σχέση και ούτε πρόκειται. Σα να βλέπω σε ταινία μπροστά μου το μέλλον. Εμένα μόνο σε ενα άδειο σπίτι, αχουρι να τρώει ότι βρίσκει από κανένα βοήθημα, θέρμανση να μην έχει, α και ένα σκύλο παρέα!!
    Αν είσαι πλήρως λειτουργικός και θες, αλλά δεν κάνεις το οτιδήποτε, τότε είναι επιλογή σου! Εγώ σου λέω έχω κινητικό πρόβλημα και είμαι 99% σίγουρος ότι εξαιτίας αυτού οι γυναίκες δε γυρνούν ούτε να με κοιτάξουν! Εσύ αν είσαι εντάξει, φταις εσύ! Αλλά βλέπω ότι και σε προσωπικό επίπεδο τουλάχιστον, δεν είσαι πολύ αισιόδοξος!

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by Leo29 View Post
    Sonia εγώ δεν προσβάλλω κανέναν που δε μ'έχει φέρει στο απροχώρητο! Είτε είναι πρώτη φορά παρέα, είτε 20 χρόνια φίλος! Αν με φτάσουν στο απροχώρητο, τότε και μόνο τότε θα χτυπήσω εκεί που πονάει! Αν είχα εγώ την τύχη να θέλει να με ξεμοναχιάσει γυναίκα, όπως ο γνωστός σου, θα της άλλαζα τα φώτα, (sorry κιόλας, αλλά σου λέω την αλήθεια), ειδικά αν ερχόταν πριν 3 χρόνια, που δεν με απασχολούσαν οι έρωτες, οι σχέσεις κλπ! Γι αυτό λέω κάποιοι άνθρωποι είναι τυχεροί και δεν το εκμεταλλεύονται κι άλλοι όπως εγώ για παράδειγμα είναι λες και τους έχει ρίξει ο Θεός μια ανάποδη σε κάποιος τομείς και δε λένε να συνέλθουν! Ξέρω κι εγώ περιπτώσεις τύπων οι οποίοι είναι σε καροτσάκι, οι οποίοι παντρεύτηκαν γυναίκα πλήρως λειτουργική, αλλά αυτό είναι σα να λέμε μου πέσε το λαχείο, που είναι μία προς ένα εκατομμύριο πιθανότητες!
    Μα δεν είπα ότι έχεις τέτοια συμπεριφορά, το εξήγησα πιο κάτω. Ότι μπορεί να έχεις την ακριβώς αντίθετη που πάλι είναι λάθος λέω. Λες για την κοπελιά που ερωτεύτηκες και λες ότι βάζεις τον εαυτό σου μόνος σου σε friend zone ουσιαστικά. Τόσο καιρό και δεν έχεις κάνει καμία κίνηση. Ή ότι ανέχεσαι συνεχώς πράγματα και δεν αντιδράς και είσαι μονομπλόκ βράχος καλοσύνης για τους άλλους χωρίς οι άλλοι πάντα να ανταποδίδουν. Αυτά δεν βγάζουν προσωπικότητα. Δηλαδή μία γυναίκα στην παρέα γιατί να θαυμάσει έναν άντρα που μπορεί να του συμπεριφέρονται άσχημα και δεν αντιδρά εκτός κι αν φτάσει στο απροχώρητο; Αν δει κάποιον να βγάζει χαρακτήρα και να αντιδρά εκεί που πρέπει μπορεί να ενδιαφερθεί περισσότερο. Άλλο να έχεις δίπλα σου έναν υποστηρικτικό, καλό άνθρωπο με ευαισθησίες κι ενσυναίσθηση, που είναι εκεί για τους φίλους του και τους δικούς του ανθρώπους κι άλλο έναν άνθρωπο που τον εκμεταλλεύονται, τον σπάνε π.χ. στο δούλεμα, τον φτύνουν και νομίζει ότι βρέχει ή τρέχει να τους κάνει τα χατήρια κι από πάνω. Ποια γυναίκα ελκύεται απο τέτοιο χαρακτήρα; Σαν καλό παιδί αλλά αφελές ή σαν καλό φίλο ή σαν λαππά θα σε δει η άλλη ανάλογα με τον χαρακτήρα της, αλλά χλωμό να σε δει σαν γκόμενο.

  3. #18
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    12
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Μα δεν είπα ότι έχεις τέτοια συμπεριφορά, το εξήγησα πιο κάτω. Ότι μπορεί να έχεις την ακριβώς αντίθετη που πάλι είναι λάθος λέω. Λες για την κοπελιά που ερωτεύτηκες και λες ότι βάζεις τον εαυτό σου μόνος σου σε friend zone ουσιαστικά. Τόσο καιρό και δεν έχεις κάνει καμία κίνηση. Ή ότι ανέχεσαι συνεχώς πράγματα και δεν αντιδράς και είσαι μονομπλόκ βράχος καλοσύνης για τους άλλους χωρίς οι άλλοι πάντα να ανταποδίδουν. Αυτά δεν βγάζουν προσωπικότητα. Δηλαδή μία γυναίκα στην παρέα γιατί να θαυμάσει έναν άντρα που μπορεί να του συμπεριφέρονται άσχημα και δεν αντιδρά εκτός κι αν φτάσει στο απροχώρητο; Αν δει κάποιον να βγάζει χαρακτήρα και να αντιδρά εκεί που πρέπει μπορεί να ενδιαφερθεί περισσότερο. Άλλο να έχεις δίπλα σου έναν υποστηρικτικό, καλό άνθρωπο με ευαισθησίες κι ενσυναίσθηση, που είναι εκεί για τους φίλους του και τους δικούς του ανθρώπους κι άλλο έναν άνθρωπο που τον εκμεταλλεύονται, τον σπάνε π.χ. στο δούλεμα, τον φτύνουν και νομίζει ότι βρέχει ή τρέχει να τους κάνει τα χατήρια κι από πάνω. Ποια γυναίκα ελκύεται απο τέτοιο χαρακτήρα; Σαν καλό παιδί αλλά αφελές ή σαν καλό φίλο ή σαν λαππά θα σε δει η άλλη ανάλογα με τον χαρακτήρα της, αλλά χλωμό να σε δει σαν γκόμενο.
    Σόνια μου ποτέ δεν είπα ότι θα κάτσω να γίνω ο σάκος του μποξ, για κανέναν! Αυτό που λες είμαι, ή τουλάχιστον προσπαθώ! Ο καλός άνθρωπος με ευαισθησίες και ενσυναίσθηση! Γιατί το να μαλώσεις και να γίνεις αντιπαθητικός είναι εύκολο! Όσο για την κοπέλα που λες: τι επιτυχία θα είχα ακόμα και να της έλεγα ότι είμαι ερωτευμένος μαζί της, που το έχει καταλάβει σίγουρα, αφού τη φλερτάρω σε κάθε ευκαιρία; Και θα πληγωνόμουν και θα χαλούσα έστω κι αυτήν τη σχέση που έχουμε!

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Μπορεί αυτή η κοπέλα να μην ενδιαφέρεται αλλά να ενδιαφερθεί μία άλλη ακόμα και κάποια που παρακολουθεί αυτό το σκηνικό και βλέπει ότι είσαι κολλημένος με την συγκεκριμένη. Καλό είναι να της μιλήσεις και να ξεκαθαρίσετε τα πράγματα. Ποια σχέση έχετε; Όταν ο ένας γουστάρει ερωτικά και ο άλλος το καταλαβαίνει, αν δεν ενδιαφέρεται θα πρέπει να απομακρυνθεί, όχι να κάνει τη χαζή. Κι εσύ αν θες να προχωρήσεις κάποτε, θα πρέπει να δέχεσαι την απόρριψη. Αν υπάρχει μία μικρή πιθανότητα κάτι να γίνει, θα γίνει αν της μιλήσεις καθαρά μην τυχόν ενδιαφέρεται και διστάζει να κάνει αυτή ένα πρώτο βήμα. Αν όντως δεν ενδιαφέρεται, και οι χυλόπιτες μέσα στη ζωή είναι και θα ξεκολλήσεις μετά να πας παρακάτω.
    Αν ανησυχείς ήδη που περνάνε τα χρόνια και δεν έχεις κάνει τίποτα, ένας λόγος παραπάνω να μην κολλάς σε περιπτώσεις που δεν οδηγούν πουθενά.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,742
    θεματοθετη ξεκινα να πηγαινεις στις ιεροδουλες.
    ετσι θα απομυθοποιησεις τις γυναικες μια και καλη.
    θα σου κανει πολυ καλο

  6. #21
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    12
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    θεματοθετη ξεκινα να πηγαινεις στις ιεροδουλες.
    ετσι θα απομυθοποιησεις τις γυναικες μια και καλη.
    θα σου κανει πολυ καλο
    Αυτήν είναι η απάντηση που έψαχνα, πραγματικά! Λες και δεν το ξερα! Σ'ευχαριστώ για την εμπεριστατωμένη αυτήν άποψη! Το θέμα είναι, να τα καταφέρεις στα δύσκολα! Αν δε μ'ενδιεφερε τίποτα και είχα το νου μου απλά στο σεξ, ίσως και να πήγαινα...

  7. #22
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    12
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Μπορεί αυτή η κοπέλα να μην ενδιαφέρεται αλλά να ενδιαφερθεί μία άλλη ακόμα και κάποια που παρακολουθεί αυτό το σκηνικό και βλέπει ότι είσαι κολλημένος με την συγκεκριμένη. Καλό είναι να της μιλήσεις και να ξεκαθαρίσετε τα πράγματα. Ποια σχέση έχετε; Όταν ο ένας γουστάρει ερωτικά και ο άλλος το καταλαβαίνει, αν δεν ενδιαφέρεται θα πρέπει να απομακρυνθεί, όχι να κάνει τη χαζή. Κι εσύ αν θες να προχωρήσεις κάποτε, θα πρέπει να δέχεσαι την απόρριψη. Αν υπάρχει μία μικρή πιθανότητα κάτι να γίνει, θα γίνει αν της μιλήσεις καθαρά μην τυχόν ενδιαφέρεται και διστάζει να κάνει αυτή ένα πρώτο βήμα. Αν όντως δεν ενδιαφέρεται, και οι χυλόπιτες μέσα στη ζωή είναι και θα ξεκολλήσεις μετά να πας παρακάτω.
    Αν ανησυχείς ήδη που περνάνε τα χρόνια και δεν έχεις κάνει τίποτα, ένας λόγος παραπάνω να μην κολλάς σε περιπτώσεις που δεν οδηγούν πουθενά.
    Έχουμε μια καλή επικοινωνία! Όταν είσαι ερωτευμένος, εννοείται ότι κολλάς! Είναι αναπόφευκτο! Κι αν δε θέλει η συγκεκριμένη, γιατί να θέλει κάποια άλλη; Ούτως ή άλλως ξέρω ότι πάντα χυλόπιτες, θα τρώω! Πρέπει να το πάρω απόφαση, ότι δεν υπάρχω σαν άνδρας και τέλος...

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Leo29 View Post
    Έχουμε μια καλή επικοινωνία! Όταν είσαι ερωτευμένος, εννοείται ότι κολλάς! Είναι αναπόφευκτο! Κι αν δε θέλει η συγκεκριμένη, γιατί να θέλει κάποια άλλη; Ούτως ή άλλως ξέρω ότι πάντα χυλόπιτες, θα τρώω! Πρέπει να το πάρω απόφαση, ότι δεν υπάρχω σαν άνδρας και τέλος...
    Γιατι την άλλη μπορεί να μην την απασχολεί ότι εχεις προβλημα αλλα το να μην είναι μαλακας. Εσύ απλώς ζεις με υποθέσεις τωρα, λες είμαι κουτσος αρα δεν θα ενδιαφερθεί η άλλη, ναι αλλά και μαλακές υπάρχουν και τσιγκούνηδες υπάρχουν και και και και που μπροστά τους το πρόβλημα σου είναι ανύπαρκτο.

    Λες είμαι ερωτευμένος και προεξοφλείς το οχι ωραία πες και σου λέει οχι τι εγινε; Δεν θα σου ξαναμιλήσει; Οκ και τι κερδίζεις τωρα δηλαδη; ενα γεια και μια ψευτοσυζητηση ενώ βράζεις στο ζουμί σου; Και που ξέρεις εσύ ότι δε εχει γνωρίσει 30 μαλακές στη ζωη της που μπροστά τους εσυ φαντάζεις ιδανικος; Τιποτα υποθέσεις όλα...

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    339
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    θεματοθετη ξεκινα να πηγαινεις στις ιεροδουλες.
    ετσι θα απομυθοποιησεις τις γυναικες μια και καλη.
    θα σου κανει πολυ καλο
    Εσύ βάζεις τις γυναίκες στο ίδιο τσουβάλι; Όπως το ότι όλοι οι άντρες είναι γουρούνια ένα πράγμα;

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,742
    Quote Originally Posted by Chaos1 View Post
    Εσύ βάζεις τις γυναίκες στο ίδιο τσουβάλι; Όπως το ότι όλοι οι άντρες είναι γουρούνια ένα πράγμα;
    γιατι;
    παντως μερικες στο φορουμ ετσι λενε.
    ασφαλως κανουν λαθος

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    339
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    γιατι;
    παντως μερικες στο φορουμ ετσι λενε.
    ασφαλως κανουν λαθος
    Εάν εκείνες κάνουν λάθος, τότε κάνεις εσύ. Δεν απομυθοποιείται το σύνολο των γυναικών εξαιτίας μιας συγκεκριμένης επαγγελματικής κατηγορίας.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by Leo29 View Post
    Αυτήν είναι η απάντηση που έψαχνα, πραγματικά! Λες και δεν το ξερα! Σ'ευχαριστώ για την εμπεριστατωμένη αυτήν άποψη! Το θέμα είναι, να τα καταφέρεις στα δύσκολα! Αν δε μ'ενδιεφερε τίποτα και είχα το νου μου απλά στο σεξ, ίσως και να πήγαινα...
    Καλημέρα...

    Εγώ θέλω απλά να σου πω μπράβο που σκέφτεσαι έτσι... Αυτό και το πως φέρεσαι στη γυναίκα που έχεις δίπλα σου μετράει πολύ περισσότερο από κάποιο πρόβλημα...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  13. #28
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    12
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Γιατι την άλλη μπορεί να μην την απασχολεί ότι εχεις προβλημα αλλα το να μην είναι μαλακας. Εσύ απλώς ζεις με υποθέσεις τωρα, λες είμαι κουτσος αρα δεν θα ενδιαφερθεί η άλλη, ναι αλλά και μαλακές υπάρχουν και τσιγκούνηδες υπάρχουν και και και και που μπροστά τους το πρόβλημα σου είναι ανύπαρκτο.

    Λες είμαι ερωτευμένος και προεξοφλείς το οχι ωραία πες και σου λέει οχι τι εγινε; Δεν θα σου ξαναμιλήσει; Οκ και τι κερδίζεις τωρα δηλαδη; ενα γεια και μια ψευτοσυζητηση ενώ βράζεις στο ζουμί σου; Και που ξέρεις εσύ ότι δε εχει γνωρίσει 30 μαλακές στη ζωη της που μπροστά τους εσυ φαντάζεις ιδανικος; Τιποτα υποθέσεις όλα...
    Το ξέρω ότι έχει γνωρίσει πολλούς μαλάκες! Έχουμε συζητήσει! Είπαμε να βγούμε αφού τελειώσει όλο αυτό με την πανδημία! Αυτό για το οποίο δεν είμαι σίγουρος όμως είναι, είναι αν θα θελήσει να βγούμε οι δύο μας, ή θα πει να πάρουμε και τους φίλους μας! Εγώ της είπα ότι θέλω να βγούμε και ότι θα θελα να περάσουμε χρόνο μαζί! Μου είπε θα κανονίσουμε μετά απ'όλο αυτό με την καραντίνα! Οπότε της φλερτάρω, δεν με κόβει! Αν είχε κάτι σοβαρό, θα με έκοβε! Σωστά; Ούτε και θα δεχόταν να βγούμε, όπως έχουμε κάνει αρκετές φορές, ποτέ όμως οι δυο μας! Μαζί με παρέα μόνο!

  14. #29
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    12
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Καλημέρα...

    Εγώ θέλω απλά να σου πω μπράβο που σκέφτεσαι έτσι... Αυτό και το πως φέρεσαι στη γυναίκα που έχεις δίπλα σου μετράει πολύ περισσότερο από κάποιο πρόβλημα...
    Ξέρεις τι με εκνευρίζει; Το λέει ο άλλος αυτό ως λύση! Που στο κάτω κάτω, όταν πάω σε ιερόδουλες, και το σεξ δε θα ευχαριστηθώ, ψεκάστε σκουπίστε τελειώσατε και λυση δε θα δώσει! Το μόνο ίσως που θα καταφέρω είναι να ανέβει η αυτοπεποίθηση πρόσκαιρα! Αλλά μετά από λίγο καιρό θα φτάσω πάλι στο σημείο μηδέν! Γιατί το να βάζω ανθρώπους σε ένα τσουβάλι, δεν είναι του χαρακτήρα μου...

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,352
    Φίλε μου Leo εγώ στα 35 πάω και δεν έχω φιλήσει γυναίκα, και πιστεύω δύσκολα δυστυχώς!!

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Δεν έχω φίλους εδώ και 5 χρόνια (σχεδόν)...
    By κουρασμενος in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 29
    Last Post: 30-12-2020, 22:49
  2. Σχεδόν 20 χρόνια πανε..
    By Akostakis78 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 29
    Last Post: 03-09-2020, 17:13
  3. να το πω οτι πηγε να με φιλησει?
    By nick190813 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 148
    Last Post: 20-10-2016, 16:32
  4. χωρισα ... ουτε να τα ξαναβρω μαζι του γινεται ... ουτε να τον ξεχασω ...
    By stellou1989 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 30-07-2010, 04:49
  5. Mε έχει πάρει από κάτω,δεν έχω φιλήσει ποτέ...
    By Absolut in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 40
    Last Post: 18-12-2006, 02:50

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •