Σχεδόν 30 και ούτε έχω φιλήσει γυναίκα!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 38
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    12

    Σχεδόν 30 και ούτε έχω φιλήσει γυναίκα!

    Λοιπόν αποφάσισα κι εγώ να γράψω τον πόνο μου στο forum, γιατί με την καραντίνα δε βλέπουμε τους ψυχολόγους και νομίζω η όλη κατάσταση δεν αντέχεται! Όπως γράφω και στον τίτλο τον Ιούλιο γίνομαι 30 και ούτε έχω φιλήσει γυναίκα! Βέβαια να σας πω ότι έχω κινητικό πρόβλημα, δεν μπορώ να περπατήσω μόνος μου και χρησιμοποιώ μπαστούνι από τα 18! Όλα τα χρόνια ποτέ δεν ανοίχτηκα σε γυναίκες γιατί ήξερα ότι ό,τι και να λεγα, η απάντησή τους, θα ήταν αρνητική, λόγω πιστεύω της κατάστασης μού! Γιατί ποια θα γυρίσει να κοιτάξει ένα σακάτη, με παραπανίσια κιλά ! Στο σχολείο δεν είχα το μπαστούνι βέβαια αλλά είχα σύνοδο για να πάω και να φύγω, δεν πολυέβγαινα, λόγω του ότι περπατούσα μεν, αλλά είχα την ανασφάλεια της πτώσης, στο πανεπιστήμιο, δεν εμένα μόνιμα στην πόλη που φοιτούσα, οπότε φοιτητικά χρόνια στην πραγματικότητα, δεν έζησα! Μου άρεσαν πάντα κοπέλες, αλλά δε με ήθελε ποτέ καμία και δε νομίζω, να με έβλεπαν ποτέ ως άνδρα, απλά ως ένα άτομο με πρόβλημα, φιλικά! Κοινωνικός βέβαια πάντα θέλω να είμαι εκεί για τους άλλους, ωστόσο όλα αυτά τα καλά χαρακτηριστικά δε μπορούν να γίνουν αιτία κάποια να νιώσει το οτιδήποτε για μένα! Και ποια θα το έκανε βέβαια; Ποιά θα εγκλωβιζόταν μαζί μου; Δεν αξίζει σε κανέναν άνθρωπο να εγκλωβιστεί! Παρέες, φίλους, γνωστούς, έχω αλλά εννοείται οι περισσότεροι έχουν αποκτήσει οικογένειες, άλλοι δουλεύουν εξωτερικό οπότε είναι δύσκολα τα πράγματα!
    Έχω ερωτευτεί δύο φορές στη ζωή μου μια από τα δεκαπέντε μέχρι τα 21, με μια κοπέλα μεγαλύτερη από μένα 3 χρόνια, παρότι είχαμε καλές σχέσεις, οπότε μπορούσα τη φλέρταρα, την κερνούσα, της έδειχνα πράγματα, αλλά ποτέ δεν της έλεγα τι αισθανόμουν και μια από το 2018, μέχρι σήμερα, με την οποία έχουμε βγει, μιλάμε σχεδόν καθημερινά, αλλά εννοείται ότι δεν της έχω πει κι αυτηνής, τίποτα! Τη γνώρισα στο γυμναστήριο και ήταν κεραυνοβόλος, πανέμορφη, λαμπερή, δυναμική, αλλά σιγά μην είχα τύχη μαζί της! Ούτε καν να με κοιτάξει, όχι να κάνει κάτι μαζί μου! Μπορεί κιόλας να σκέφτονται, "αυτός είναι ανάπηρος, γιατί να πάω μαζί του, ενώ μπορώ να βρω κάποιον καλύτερο;"
    Εννοείται ότι τώρα στην καραντίνα σκέφτομαι συνέχεια το σεξ, αλλά μάλλον ήρθε η ώρα να το πάρω απόφαση ότι θα μείνω για πάντα μόνος! Γιατί όπως λέει κι ένας νόμος της ζούγκλας, "το γέρικο και το σακάτικο λιοντάρι, το τρων' οι ύαινες"!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1,117
    Γεια σου, υπάρχουν γυναίκες με ελαφρά προβλήματα αναπηρίας (δεν βλέπουν καλά, δεν περπατούν σταθερά, κωφές κλπ) που θέλουν κι αυτές άντρα και δεν τον βρίσκουν, ίσως υπάρχουν και εξειδικευμένα dating site για τέτοιους ανθρώπους, οπότε έχεις ελπίδες! Εγώ πιστεύω ότι αν είσαι κοινωνικός έχεις ελπίδες και με "κανονικές" γυναίκες- έχω ακούσει για άτομα στο εξωτερικό χωρίς χέρια και πόδια που έχουν γυναίκα! Εμένα κάποτε μου την έπεφτε μια τυφλή κοπέλα μέσω μιας κοινή παρέας, αν μου άρεσε εμφανισιακά θα προχωρούσα, δεν θα είχα πρόβλημα κανένα που είναι τυφλή.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    255
    Ο Δημήτρης είναι σε αμαξίδιο εδω και πολλά χρονια και είναι απο τους ανθρωπους που πιστευω μπορουν να σε βοηθήσουν.

    https://dimitrisantoniou.gr/about/

    Εχει γραψει βιβλία, εχει κάνει καμπάνιες, έχει σχέση και σκυλο. Γιατι αγαπαει τον εαυτό του και δεν τον παρουσιάζει σαν σακάτη.

    Δεν είσαι σακάτης, είσαι ενας ανθρωπος που θελει να δωσει αγαπη και τρυφερότητα να εχει μια σχεση και να κανει σεξ δεν ειναι ουτε παραλογο ουτε κακό. Φρόντισε πρωτα από ολα εσυ τον εαυτο σου ΓΙΑ ΤΟΝ εαυτο σου και μετα για να αρεσεις.

    Προσωπικα ανετα θα εβγαινα με καποιο με μπαστουνι εαν περναγα ομορφα μαζί του και υπηρχε ερωτικη ελξη.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,352
    Εγώ φίλε μου το καλοκαίρι κλείνω τα 35 και δεν έχω κάνει ποτέ σχέση και ούτε πρόκειται. Σα να βλέπω σε ταινία μπροστά μου το μέλλον. Εμένα μόνο σε ενα άδειο σπίτι, αχουρι να τρώει ότι βρίσκει από κανένα βοήθημα, θέρμανση να μην έχει, α και ένα σκύλο παρέα!!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Leo29, όταν ήμουν περίπου στην ηλικία σου είχα γνωρίσει έναν φίλο της τότε σχέσης μου που είχε εκ γενετής πρόβλημα και κινούταν με πατερίτσες. Ήταν ένα παιδί με αρκετές παρέες και γνωριμίες, οι περισσότερες στενές παρέες του ήταν από τα παιδικά του χρόνια αλλά ταυτόχρονα είχε αναπτύξει ίσως σαν γραμμή άμυνας μία συμπεριφορά πολύ μονομπλόκ για όλους. Δηλαδή ένα χιούμορ πολύ βιτριόλικο, σχόλια πανέξυπνα αλλά που τείνανε προς την καφρίλα κτλ κτλ. Στον τομέα των σχέσεων λοιπόν δεν τα πήγαινε καθόλου καλά και πάντα κατηγορούσε την αναπηρία του. Έτυχε τότε κάποιες φορές να βρεθούμε κοινές παρέες φίλες και φίλοι παρέες δικές μου και του αγοριού μου που γνωρίστηκαν για πρώτη φορά και αρχικά μία φίλη μου ενδιαφέρθηκε για τον συγκεκριμένο άνθρωπο κι αυτός φάνηκε να γουστάρει. Όταν η φίλη μου προσπαθούσε να τον ξεμοναχιάσει λοιπόν και να του δείξει ενδιαφέρον, εκείνος είχε μία εντελώς επαμφοτερίζουσα στάση η οποία εξελίχθηκε σε επιθετική. Η κοπέλα προσπαθούσε να τον προσεγγίσει και να του ανοίξει κουβέντα κι αυτός σε ότι έλεγε απαντούσε με ειρωνείες και καφρίλες. Οπότε κάποια στιγμή κι εκείνη του την είπε και μετά ούτε να τον φτύσει. Φυσικά από ότι μου είπε ο δικός μου μετά, όταν μείναν μεταξύ τους τα αγόρια μία κοκκορευόταν μία έλεγε ότι σίγουρα εκείνη ήθελε να τον δουλέψει και δεν ενδιαφερόταν σοβαρά.

    Με τον πρώην μου έχουμε διατηρήσει φιλική σχέση και μαθαίνω νέα αυτού του ανθρώπου και μου λέει ότι σταδιακά ακόμα και οι παλιοί του φίλοι απομακρυνθήκαν, γιατί φερόταν αλλοπρόσαλλα. Π.χ. παίρνουν όλοι τα αυτοκίνητα το καλοκαίρι να πάνε για μπάνιο όλη η παρέα, φυσικά και ο τάδε μαζί τους. Φεύγουν οι περισσότεροι το Σεπτέμβριο, μένει ένα ζευγάρι που τα έχει φρεσκοφιάξει, παίρνουν και τον τάδε μαζί μία, τον παίρνουν δύο, τον παίρνουν τρεις. Κάποια στιγμή θέλουν το ζευγάρι να πάνε για μπάνιο μόνοι τους κι ο άλλος δεν το καταλαβαίνει και του λένε κάποια αθώα ψέματα να τον αποφύγουν και μετά τους το κρατάει μανιάτικο και λέει ότι δεν θέλουν μαζί τους τον σακάτη και βαριούνται να κουβαλάνε τις πατερίτσες του. Γνωρίζει παιδικός του φίλος στην παρέα την καινούρια του κοπέλα, θέλει να κάνει και καλή εντύπωση κι ο άλλος δεν σταματάει τις καφρίλες και τα υποτιμητικά σχόλια... Με τον καιρό ο άνθρωπος αυτός γίνεται όλο και πιο ιδιότροπος, η συμπεριφορά του διώχνει τους άλλους και αυτός νομίζει ότι φταίει η αναπηρία του. Ε, δεν φταίει η αναπηρία του, ότι δεν ξέρει να φέρεται φταίει.

    Θέλω να πω ότι κι εσύ έχεις θέμα συμπεριφοράς κι όχι αναπηρίας. Ίσως από την ανάποδη, αν γίνεσαι χαλί να σε πατήσουν, δεν σε εκτιμάς και ενώ γουστάρεις μία κοπέλα της συμπεριφέρεσαι σαν φίλος αντί να την φλερτάρεις, τι περιμένεις να γίνει; Αν προβάλεις είτε την εικόνα του ανάπηρου είτε του καλού αλλά χλιαρού τύπου, λογικό είναι να μην κινείς το ενδιαφέρον σε κάποια που γουστάρεις και θα μπορούσε να σε γουστάρει κι αυτή. Σαν προσωπικότητα, σαν άνθρωπος, πέρα από το να δρας σαν κοινωνικό ίδρυμα, τι έχεις να προσφέρεις στους γύρω σου ή/και σε μία γυναίκα; Γιατί σίγουρα έχεις και άλλες πλευρές σαν προσωπικότητα που μπορεί να είναι ελκυστικές και ενδιαφέρουσες. Όλοι έχουμε, αλλά συχνά ξεχνάμε να τις προβάλλουμε ή προβάλουμε την πιο ακατάλληλη πλευρά για την περίσταση και χάνουμε το παιχνίδι.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by Eagle guy View Post
    Γεια σου, υπάρχουν γυναίκες με ελαφρά προβλήματα αναπηρίας (δεν βλέπουν καλά, δεν περπατούν σταθερά, κωφές κλπ) που θέλουν κι αυτές άντρα και δεν τον βρίσκουν, ίσως υπάρχουν και εξειδικευμένα dating site για τέτοιους ανθρώπους, οπότε έχεις ελπίδες! Εγώ πιστεύω ότι αν είσαι κοινωνικός έχεις ελπίδες και με "κανονικές" γυναίκες- έχω ακούσει για άτομα στο εξωτερικό χωρίς χέρια και πόδια που έχουν γυναίκα! Εμένα κάποτε μου την έπεφτε μια τυφλή κοπέλα μέσω μιας κοινή παρέας, αν μου άρεσε εμφανισιακά θα προχωρούσα, δεν θα είχα πρόβλημα κανένα που είναι τυφλή.
    Μητέρα συμμαθήτριάς μου και παλιά οικογενειακή φίλη απόκτησε σοβαρό πρόβλημα στο ένα πόδι, παραμορφώθηκε η λεκάνη της και δεν θα μπορούσε ποτέ να γεννήσει, το ένα της πόδι είναι εμφανώς σε εντελώς αφύσικη θέση και περπατάει με μπαστούνι. Αυτό το έπαθε σε τροχαίο στα 20κάτι, αλλά αντί να της ρίξει την ψυχολογία, την έκανε ακόμα πιο δυνατή και μέσα σε όλα. Κοινωνική, δυναμική, με αυτοπεποίθηση και παράλληλα ΑΝΘΡΩΠΟΣ. Σε εποχές πολύ πιο συντηρητικές και προκατειλημμένες , και τον άντρα της γνώρισε και τον παντρεύτηκε και την κόρη τους υιοθετήσαν και δουλειά είχε πάντα και προαγωγές πήρε και μια πλούσια και φυσιολογική ζωή έζησε και τώρα είναι μία δραστήρια γιαγιά συνταξιούχος.

    Μια χαρά αρτιμελής ήταν ο άντρας της και στο τέλος έφυγε πρώτος σχετικά νέος απο κάποια ασθένεια και τον φρόντιζε για χρόνια. Ποτέ δεν ξέρει κανείς τι του ξημερώνει. Μία αναπηρία δεν σε κάνει λιγότερο άνθρωπο ή που πρέπει σώνει και καλά να βρεις άνθρωπο με αναπηρία για να ταιριάξετε. Δεν ταυτίζεσαι με την αναπηρία. Είναι ένα μέρος του εαυτού σου, αλλά όχι το μόνο που σε χαρακτηρίζει. Αν το αφήσεις να καταλάβει όλο σου το είναι, την πάτησες.

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Μητέρα συμμαθήτριάς μου και παλιά οικογενειακή φίλη απόκτησε σοβαρό πρόβλημα στο ένα πόδι, παραμορφώθηκε η λεκάνη της και δεν θα μπορούσε ποτέ να γεννήσει, το ένα της πόδι είναι εμφανώς σε εντελώς αφύσικη θέση και περπατάει με μπαστούνι. Αυτό το έπαθε σε τροχαίο στα 20κάτι, αλλά αντί να της ρίξει την ψυχολογία, την έκανε ακόμα πιο δυνατή και μέσα σε όλα. Κοινωνική, δυναμική, με αυτοπεποίθηση και παράλληλα ΑΝΘΡΩΠΟΣ. Σε εποχές πολύ πιο συντηρητικές και προκατειλημμένες , και τον άντρα της γνώρισε και τον παντρεύτηκε και την κόρη τους υιοθετήσαν και δουλειά είχε πάντα και προαγωγές πήρε και μια πλούσια και φυσιολογική ζωή έζησε και τώρα είναι μία δραστήρια γιαγιά συνταξιούχος.

    Μια χαρά αρτιμελής ήταν ο άντρας της και στο τέλος έφυγε πρώτος σχετικά νέος απο κάποια ασθένεια και τον φρόντιζε για χρόνια. Ποτέ δεν ξέρει κανείς τι του ξημερώνει. Μία αναπηρία δεν σε κάνει λιγότερο άνθρωπο ή που πρέπει σώνει και καλά να βρεις άνθρωπο με αναπηρία για να ταιριάξετε. Δεν ταυτίζεσαι με την αναπηρία. Είναι ένα μέρος του εαυτού σου, αλλά όχι το μόνο που σε χαρακτηρίζει. Αν το αφήσεις να καταλάβει όλο σου το είναι, την πάτησες.
    Ομορφο το παραδηγμα που εφερες, πρεπει να ηταν πολυ δυνατος χαρακτηρας αυτη η γυναικα ανεξαρτητα απο το ατυχημα της , δλδ και να μην το παθεναι παλυς θα ειχε μια ζωη πετυχημενη για τα δεδομενα της κοινωνιας μας.
    Ομως το παιδι δεν ηταν δικο της, ετσι δεν ειναι? θελω να πω οτι δεν θα υπηρχε το ιδιο συναισθημα αναμεσα τους σε σχεση με το να ηταν δικο της, και δεν ξερω αν του το ειπε του παιδιου της απο νωρις η πιο μετα, αλλα οσο κι να ειναι επειδη το εχω ζησει σε φιλο μου αυτο τους ποναει οταν το μαθαινουν. Επισης το προβλημα οπου δυστυχως αποκτησαι με το ποδι της, οπου ηταν εμφανες πως λες και η λεκανη, λογικα τα καλοκαιρια σαν θα πηγαιναν για μπανιο αυτη θα ειχε καποια θεματα, δεν νομιζω να ηταν τελειως αδιαφορη! ειναι δυσκολο ειδικα εαν εισαι νεα κοπελα και γυρο σου ειναι κοπελες με τα λιγερα τους κορμια αυτη η κακομοιρα να ειχε αυτο το προβλημα που φανταζομαι θα ηταν εντονα εμφανες ,κι σαν υπαρχει και η σκεψη οτι δεν ηταν εκ γενετης, οτι δλδ αυτη εφθηνοταν κατα καποιο τροπο για το προβλημα της θα εκανε λογικα και τα ματια της κοινωνιας πιο σκληρα αλλα και τις δικες της τυψεις πιο εντονες, διοτις κακα τα ψεματα βρε παιδια οι ανθρωποι εχουν μια εμφυτη ταση να εκθιαζουν και να θαυμαζουν το ομορφο και γενικα τις ειδανικες αναλογιες σε ενα σωμα για παραδηγμα και αντιστροφα εχουν την ταση να κουτσομπολευουν και να επιδοκημαζουν ενα κορμι με στραβες αναλογιες και με αναπηριες , δυστυχως αυτη ειναι η πικρη αληθεια τα κουτσομπολια του στυλ, - " τι θελει αυτη και φοραει μπικινι ,δεν βαζει κατις αλλο να κρυψει το προβλημα της καλε !, εχουμε και μικρα παιδια εδω στην παραλια να την βλεπουν " - , ειδικα εκεινα τα χρονια ο κοσμος ηταν πολυ πιο σκληρος και ισως το μονο καλο τελικα ειναι οτι με το περασμα των χρονων ο κοσμος τα βλεπει με αλλο ματι ολα αυτα, εχει συμβαλει και η ιατρικη τεχνολογια που πολλες αναπηριες πλεον τις φτιαχνει.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Τύψεις και ενοχές έχεις όταν έκανες εσύ ο ίδιος κάτι μεμπτό Γιώργο. Για κάτι που δεν φταις ο ίδιος γιατί να έχεις τύψεις; Αμήχανες στιγμές πάντα υπάρχουν για όλους τους ανθρώπους. Θυμάμαι διακοπές σε κάποιο νησί οικογενειακές που στην πισίνα κάποιοι δεν είχαν καταλάβει ότι είναι Ελληνίδα και αναρωτιόντουσαν μπροστά της απο τι να το έπαθε και όταν μας άκουσαν την άλλη μέρα στα πρωινά και καταλάβαν ότι σχολιάζαν αδιάκριτα μέσα στα μούτρα της μια γυναίκα κι αυτή το ήξερε,μας αποφεύγαν απο ψιλή ντροπή. Το ίδιο έχει τύχει σε εμένα ένα εκατομμύριο φορές που είμαι χοντρή. Σε κάποιον άλλο ίσως επειδή έχει μεγάλη μύτη ξέρω κι εγώ. Το θέμα σε ότι εποχή κι αν ζεις είναι αν αφήνεις αυτά τα πράγματα να σε καθορίζουν και να σε καταβάλουν ή όχι.

    Για τα άλλα που λες γιατί να μην έχει το ίδιο συναίσθημα είτε είναι υιοθετημένο το παιδί είτε όχι; Αυτοί δεν είναι οι γονείς της;

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    7
    Καταρχην, πρέπει να συνειδητοποιήσεις οτι το κινητικό σου πρόβλημα ΔΕΝ είναι ο βασικός λόγος που σου δημιουργεί την δυσκολία. Ολοι εχουν μια ιδιαιτερότητα, άλλος είναι παχύσαρκος, άλλος ντροπαλός, άλλος πολυ κοντός, άλλος πολύ ψηλός, αλλος με ψυχολογικά προβλήματα, άλλος με κινητικά κλπ, και είναι τεράστιο λάθος να ταυτίζεσαι και να αυτοπροσδιορίζεσαι βάσει αυτού του χαρακτηριστικού, γιατί περιορίζεις εκ των προτέρων τον εαυτό σου. Δώσε βάση στα υπόλοιπα δυνατά σημεία και προτερήματά σου (πχ. χιουμορ, μορφωση, ειδικα ενδιαφέροντα κλπ) και δουλεψε την ΑΥΤΟΠΕΠΟΙΘΗΣΗ σου, που είναι το βασικότερο απο όλα. Δεν υπάρχει κάτι πιο ξενερωτικό για μια γυναίκα απο το να αντιμετωπιζει κάποιον που βγάζει ανασφάλεια. Να είσαι ομιλητικός, να μην γίνεσαι βαρετός, να κάνεις χιουμορ, να αγαπας τον εαυτό σου και σου εγγυωμαι οτι θα βρείς κάποια που θα σε εκτιμήσει για αυτό που είσαι. Και τέλος, ΜΗΝ ΚΟΙΤΑΣ ΠΙΣΩ, και μην χανεσαι στην ανάλυση και την αυτολυπηση. Δεν εκατσε αυτό, διεγραψε το και προχώρα αμεσως. Υπάρχουν άπειρες ευκαιρίες που απλά θα τις χάσεις αν εγκωβιστείς στην αυτολύπηση. Η ζωή χρειάζεται δυναμισμό και να κοιτάς πάντα μπροστά.

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    ΣΟΝΙΑ! δεν εκρινα μειτε κατηγορισα την συγκεκριμενη κοπελα, αυτο που εκανα ηταν να μπω στην οπτικη της κοινωνιας εκεινης της εποχης, και να αναροτηθουμε πως θα σκεφτοταν και σε τι πειρασμους εζησε! αλλος δεν θα τα καταφερναι οπως η φιλη σου, προσωπικα δεν νομιζω να την παλευα για παραδηγμα.
    Σχετικα με την αναπιρια της ειναι ευθινη της εν μερη, δεν λεω καλα να παθει ,προς θεου, αλλα επειδη δεν γεννηθηκαι με αυτο ως να πουμε οτι ηταν κατις που δεν μπορουσε να αποφυγει, ηταν ατυχημα θα μπορουσε δλδ να μην της συμβει!
    Οσο για την υοθετηση του παιδιου, δεν νομιζω να ειναι το ιδιο, διοτις εχει μεγαλη διαφορα να εχει βγει απο τα σπλαχνα σου ενα παιδι, εχει διαφορα να ειναι του ανδρα σου καρπος! διοτις ειναι ενας καρπος οπου βρισκει ευκρατο χωμα να ανθυσει ενα παιδι .Ασχετο αυτο με την αγαπη , με την φροντιδα και την στοργη, η αποψη μου ειναι οτι τα συναισθηματα αγαπης, φροντιδας,ενδιαφερον κι γενικα συναισθηματα θετικα προς εναν αλλο ανθρωπο δεν εχουν σχεση με τους δεσμους αιματος!
    Οσο για την ζωη , ο καθε ενας μας παιδια εχει την δικη του προσωπικη αξια για αυτην, αλλος αναζηταει με παθος να ζησει καθε λεπτο της! μαζευει εμπειριες σαν τα στραγαλια και αλλος μπορει να εχει πιο βαθυ στοχασμους, να βλεπει την ζωη ως μεταβαση , ως προετοιμασια! υπαρχουν και αλλοι ανθρωποι οπου η ζωη για αυτος ειναι μαρτυριο, ειναι βασανο χωρις τελος! παρακαλαν να ερθει το τελος κι ολο και πιο πολυ αργει! Ο καθενας εχει το μετεριζη του .

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Διαφωνώ ως συνήθως με το σκεπτικό σου, αλλά θα βγούμε εκτός θέματος...

    Αλήθεια, ο θεματοθέτης που είναι;

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Διαφωνώ ως συνήθως με το σκεπτικό σου, αλλά θα βγούμε εκτός θέματος...

    Αλήθεια, ο θεματοθέτης που είναι;
    Δεν υπαρχει τετοιο θεμα ,ειναι παραμυθι, κανει χαβαλε, το εγραψε και καποιος αλλος αυτο, οτι ειναι ψεμα , μοναχα καποιος αρρωστος ,με καποια αναπηρια η σοβαρη ασθενια θα μπορουσε να πει οτι εχει παρομιο προβλημα.

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Διαφωνώ ως συνήθως με το σκεπτικό σου, αλλά θα βγούμε εκτός θέματος...

    Αλήθεια, ο θεματοθέτης που είναι;
    Το να διαφωνεις ειναι λογικο, δεν μπορουμε να συμφωνουμε παντα .Ομως το οτι εχω δικιο σε αυτο που λεω αντικειμενικα ειναι παλυ αλλο πραμα, θα μπορουσες δλδ να πεις οτι εχω δικιο αλλα ως θεμα υποκειμενικης φυσης δεν συμφωνεις.

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    12
    Έχω να σας πω ότι δορυφορώ στο thread, εδώ και μέρες, διαβάζοντας τις απαντήσεις σας! Σωστές όλες οι απόψεις, για τη μόνη που δεν μπορώ να πω πράγματα είναι για την ηλικιωμένη πλέον κυρία! Dysfunctional θα σου πω ότι όλοι αυτό μου λένε! Αγάπησε τον εαυτό σου! Όταν ένα σώμα όπως το δικό μου είναι δυσλειτουργικό και το παρατηρούν κι οι άλλοι και σύμφωνα με αυτό συμπεραίνουν ότι ίσως να είμαι καλός άνθρωπος, αλλά μέχρι εκεί, παραπέρα τίποτα, ε εγώ τι να πω μετά; Αφού ο άλλος το βλέπει! Δεν μπορείς να τον κοροϊδέψεις και να του πεις ότι πχ βλέπεις μαύρο, αλλά εγώ θα σε πείσω ότι είναι άσπρο! Για να φύγω από μια κατάσταση και να πάω αλλού που λες, δε γίνεται, γιατί πρώτον είμαι ερωτευμένος και δεύτερον δεν μπορώ να δω ερωτικά καμία άλλη γυναίκα, εδώ και δύο χρόνια! Δεν μπορώ να πω στην καρδιά μου ποια θα ερωτευτεί!
    Sonia εγώ δεν προσβάλλω κανέναν που δε μ'έχει φέρει στο απροχώρητο! Είτε είναι πρώτη φορά παρέα, είτε 20 χρόνια φίλος! Αν με φτάσουν στο απροχώρητο, τότε και μόνο τότε θα χτυπήσω εκεί που πονάει! Αν είχα εγώ την τύχη να θέλει να με ξεμοναχιάσει γυναίκα, όπως ο γνωστός σου, θα της άλλαζα τα φώτα, (sorry κιόλας, αλλά σου λέω την αλήθεια), ειδικά αν ερχόταν πριν 3 χρόνια, που δεν με απασχολούσαν οι έρωτες, οι σχέσεις κλπ! Γι αυτό λέω κάποιοι άνθρωποι είναι τυχεροί και δεν το εκμεταλλεύονται κι άλλοι όπως εγώ για παράδειγμα είναι λες και τους έχει ρίξει ο Θεός μια ανάποδη σε κάποιος τομείς και δε λένε να συνέλθουν! Ξέρω κι εγώ περιπτώσεις τύπων οι οποίοι είναι σε καροτσάκι, οι οποίοι παντρεύτηκαν γυναίκα πλήρως λειτουργική, αλλά αυτό είναι σα να λέμε μου πέσε το λαχείο, που είναι μία προς ένα εκατομμύριο πιθανότητες!

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    12
    Αν είσαι πλήρως λειτουργικός και θες, αλλά δεν κάνεις το οτιδήποτε, τότε είναι επιλογή σου! Εγώ σου λέω έχω κινητικό πρόβλημα και είμαι 99% σίγουρος ότι εξαιτίας αυτού οι γυναίκες δε γυρνούν ούτε να με κοιτάξουν! Εσύ αν είσαι εντάξει, φταις εσύ! Αλλά βλέπω ότι και σε προσωπικό επίπεδο τουλάχιστον, δεν είσαι πολύ αισιόδοξος!

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Δεν έχω φίλους εδώ και 5 χρόνια (σχεδόν)...
    By κουρασμενος in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 29
    Last Post: 30-12-2020, 22:49
  2. Σχεδόν 20 χρόνια πανε..
    By Akostakis78 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 29
    Last Post: 03-09-2020, 17:13
  3. να το πω οτι πηγε να με φιλησει?
    By nick190813 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 148
    Last Post: 20-10-2016, 16:32
  4. χωρισα ... ουτε να τα ξαναβρω μαζι του γινεται ... ουτε να τον ξεχασω ...
    By stellou1989 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 30-07-2010, 04:49
  5. Mε έχει πάρει από κάτω,δεν έχω φιλήσει ποτέ...
    By Absolut in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 40
    Last Post: 18-12-2006, 02:50

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •