Έπρεπε να δοκιμάσω ;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 41
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    84

    Έπρεπε να δοκιμάσω ;

    Γνωριστήκαμε με ένα παιδί μέσω κοινής παρέας .Έδειξε ενδιαφέρον και από κοντά αλλά και από μηνύματα μετά και μου πρότεινε να βγούμε .Από μεριάς μου εγώ ενθουσιασμένη φουλ .Ενώ μιλάμε λοιπόν και ενώ δεν είχαμε βγει ακόμα μαθαίνω ότι πριν από εμένα είχε κάτι με μια κοπέλα το οποίο το ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ (δλδ μπορεί να μου έλεγε να βγούμε αυτές τις μέρες και το βράδυ ξέρω γώ να είχε ήδη κανονισμένο με την άλλη ) .Δεν είχε σχέση με την κοπέλα έβγαινε χαλαρά και ήταν σχετικά φρέσκο το πράγμα αποσο κατάλαβα . Μόλις το έμαθα νευρίασα και τον απέφυγα ευγενικά και σταμάτησα και να του μιλάω .Απλά δεν ξέρω με τρώει λίγο ..μήπως ειμαι υπερβολική ..μόλις γνωρίζεις κάποιον δεν γίνεται να απαιτείς και αποκλειστικότητα και μήπως έπρεπε να δοκιμάσω να βγω ..απλά ρε γαμωτο μου χτύπησε άσχημα να κανονίζει μαζί μου ενώ βρίσκεται με άλλη .Ακούω γνώμες ..

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    381
    Quote Originally Posted by Melina75 View Post
    Γνωριστήκαμε με ένα παιδί μέσω κοινής παρέας .Έδειξε ενδιαφέρον και από κοντά αλλά και από μηνύματα μετά και μου πρότεινε να βγούμε .Από μεριάς μου εγώ ενθουσιασμένη φουλ .Ενώ μιλάμε λοιπόν και ενώ δεν είχαμε βγει ακόμα μαθαίνω ότι πριν από εμένα είχε κάτι με μια κοπέλα το οποίο το ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ (δλδ μπορεί να μου έλεγε να βγούμε αυτές τις μέρες και το βράδυ ξέρω γώ να είχε ήδη κανονισμένο με την άλλη ) .Δεν είχε σχέση με την κοπέλα έβγαινε χαλαρά και ήταν σχετικά φρέσκο το πράγμα αποσο κατάλαβα . Μόλις το έμαθα νευρίασα και τον απέφυγα ευγενικά και σταμάτησα και να του μιλάω .Απλά δεν ξέρω με τρώει λίγο ..μήπως ειμαι υπερβολική ..μόλις γνωρίζεις κάποιον δεν γίνεται να απαιτείς και αποκλειστικότητα και μήπως έπρεπε να δοκιμάσω να βγω ..απλά ρε γαμωτο μου χτύπησε άσχημα να κανονίζει μαζί μου ενώ βρίσκεται με άλλη .Ακούω γνώμες ..
    Καλησπέρα. Θα σου γράψω την γνώμη μου πιο κάτω. Αλλά αν μπορείς απάντησε μου σε αυτό. Πώς βγαίνατε σε συνθήκες καραντίνας που είναι όλα κλειστά?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    381
    Κατά την άποψη μου, όχι δεν έκανες λάθος που δεν δοκίμασες. Μπορεί να έχει και άλλες δύο τρεις να περιμένουν η να βγαίνει. Το γεγονός ότι δεν σε κυνήγησε φαίνεται ότι δεν ενδιαφερόταν παρά πάρα πολύ, απλά ήθελε να βρεθείτε εξερευνητικά για να σε γνωρίσει καλύτερα. Έχεις δίκιο που νευριάσες και σου χτύπησε άσχημα. Ειδικά αυτό που έγινε και την ίδια μέρα βγήκε με δύο, μπορεί και τρεις. Σαν άντρας και εμένα θα μου την έδινε αν το έκανε αυτό κοπέλα.

    Ορθώς έπραξες. Πριν από πόσο καιρό συνέβησαν αυτά που λες?

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    84
    Χαχαχ λοιπόν να διευκρινίσω κάποια πράγματα .Όταν λέω βγαίνουμε εννοώ μια βόλτα με παρέα μετακίνηση 6 παραλιακή (εντάξει το τραβάμε λίγο και μπορεί να μείνουμε έξω και 3ωρο ) .Γενικά το βγαίνουμε αυτές τις μέρες σημαίνει βόλτα όχι μαγαζί και όχι κλειστός χώρος σπίτι κλπ .Και απλά έτυχε να βρούμε έξω κάποιες φορές την παρέα του (και κάπως έτσι τα κρούσματα δεν πέφτουν

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    381
    Quote Originally Posted by Melina75 View Post
    Χαχαχ λοιπόν να διευκρινίσω κάποια πράγματα .Όταν λέω βγαίνουμε εννοώ μια βόλτα με παρέα μετακίνηση 6 παραλιακή (εντάξει το τραβάμε λίγο και μπορεί να μείνουμε έξω και 3ωρο ) .Γενικά το βγαίνουμε αυτές τις μέρες σημαίνει βόλτα όχι μαγαζί και όχι κλειστός χώρος σπίτι κλπ .Και απλά έτυχε να βρούμε έξω κάποιες φορές την παρέα του (και κάπως έτσι τα κρούσματα δεν πέφτουν
    Χαχα κατάλαβα. Ναι οκ, πάντως εμμένω στην απάντηση μου ότι εκανες καλά. Τι ηλικία είστε αν επιτρέπεται?

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    84
    Γενικά μετά από αυτό μου ξαναστειλε άλλες δυο φορές να με ρωτήσει εν τελει τι θα γίνει και αν θα βγούμε κλπ ...εκεί του το έκανα ξεκάθαρο ότι δεν ενδιαφέρομαι (ψέμα ). Οπότε μετά σταμάτησε δεν ξανάγινε τπτ άλλο .Έχει ένα μήνα 1,5

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    84
    20 εγώ 22 αυτός

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    381
    Quote Originally Posted by Melina75 View Post
    Γενικά μετά από αυτό μου ξαναστειλε άλλες δυο φορές να με ρωτήσει εν τελει τι θα γίνει και αν θα βγούμε κλπ ...εκεί του το έκανα ξεκάθαρο ότι δεν ενδιαφέρομαι (ψέμα ). Οπότε μετά σταμάτησε δεν ξανάγινε τπτ άλλο .Έχει ένα μήνα 1,5
    Χμ ναι γενικά θα σου έλεγα να μην ξανασχοληθεις. Γενικά μου κάνει λίγο ανώριμη η όλη φάση του. Και αν κάτι ξεκινά ανώριμα δεν ξέρω πως θα εξελιχθεί. Επίσης, το γεγονός ότι δεν σε κυνήγησε, δείχνει ότι δεν ήταν και φουλ το ενδιαφέρον του

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,777
    Tην ξέρεις εσυ την αλλη κοπέλα?

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Το ενδιαφέρον του δεν ήταν έντονο, από την άλλη αν εσύ ενδιαφέρεσαι αρκετά για κάποιον ελεύθερο καλό είναι να τον διεκδικείς. Αφού δεν τον διεκδίκησες παραπάνω, πάει να πει ότι κατα βάθος δεν ενδιαφέρεσαι αρκετά ούτε εσύ
    (Δεδομένου ότι δεν έχει κάτι με κάποια άλλη κι απλά είναι σε στάδιο χαλαρής γνωριμίας, έτσι; Αν υπάρχει κάτι με άλλες, καλά έκανες και δεν ξανασχολήθηκες ακόμα κι αν καιγόσουν.)

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    84
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Tην ξέρεις εσυ την αλλη κοπέλα?
    Προσωπικά όχι ..από κοινές παρέες ας πούμε γνωστές

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Jan 2021
    Location
    Los Angeles <3
    Posts
    257
    Εγώ πάντως λέω ότι αν σε τρώει πολύ πρέπει να το δοκιμάσεις, δεν έχεις να χάσεις κάτι. Διεκδίκησε τον.

    Σίγουρα δεν ενδιαφέρεται στο βαθμό που τον θες εσύ,όμως έχει δείξει μια προθυμία να σε γνωρίσει. Δέξου την πρόκληση. Δεν ξέρεις που θα σε βγάλει....αρχη είναι ακόμα. Απλά προσπάθησε να μην επενδύσεις πολύ συναισθηματικά μέχρι να καταλάβεις αν ταιριάζετε και αν θέλετε τα ίδια πράγματα.

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    84
    Από 1-2 ημερών γνωριμία και κάποια μηνύματα και καμία άλλη συναναστροφή νομίζω υπάρχει κυρίως ενθουσιασμός .Το έντονο ενδιαφέρον (τουλάχιστον για μένα ισχύει αυτό ) θα μου βγει μετά από λίγη παραπάνω συναναστροφή και σίγουρα θα διεκδικούσα και εγώ και θα του άφηνα περιθώρια ..αλλά νιώθω ότι μάλλον είναι σε φάση που βγαίνει δοκιμάζει από εδώ και από εκεί χώρις να θέλει τίποτα παραπάνω .Σευχαριστω για υην απάντηση σου

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Αποψη μου ειναι οτι εισαι υπερβολικη! Δεν μπορεις να ζητας απο εναν ανδρα 22 χρονων αν μην εχει επαφες με γυναικες επειδη θα βγει μια βολτα με εσενα! Χωρις να θελω να ε προσβαλω νομιζω οτι ειναι λαθος η οπτικη σου στο συγκεκριμενο θεμα διοτις ουτε σχεση σου ζητησε να κανετε αλλα και ουτε εχεις δικαιωμα να ζητας απο εναν ανδρα 22 την ερωτικη του και σεξουαλικη του αποκληστικοτητα επειδη θα βγητε μια βολτα στην παραλιακη!
    Μετα βρε κοριτσια κανετε παραπωνα οτι τα νεα αγορια δεν σας φλερταρουν! εαν εχετε τετοιες αντιδρασεις ,τι να πω, ουτε την εποχη του μεσοπολεμου δεν ηταν ετσι .

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Jan 2021
    Location
    Los Angeles <3
    Posts
    257
    Quote Originally Posted by Melina75 View Post
    Από 1-2 ημερών γνωριμία και κάποια μηνύματα και καμία άλλη συναναστροφή νομίζω υπάρχει κυρίως ενθουσιασμός .Το έντονο ενδιαφέρον (τουλάχιστον για μένα ισχύει αυτό ) θα μου βγει μετά από λίγη παραπάνω συναναστροφή και σίγουρα θα διεκδικούσα και εγώ και θα του άφηνα περιθώρια ..αλλά νιώθω ότι μάλλον είναι σε φάση που βγαίνει δοκιμάζει από εδώ και από εκεί χώρις να θέλει τίποτα παραπάνω .Σευχαριστω για υην απάντηση σου
    Είναι φυσιολογικό να μιλάει με άλλες. Ελεύθερος είναι ...και μικρός...ψαχνεται.

    Το τι θέλει μπορεί να μην το ξέρει ούτε ο ίδιος. Προς το παρόν.Αφού σε καίει παιξε και μη φοβάσαι.

    Δώσε του την ευκαιρία να σε γνωρίσει ...ποτέ δεν ξέρεις. Μπορεί στο πρώτο ραντεβού που θα βγείτε να δείτε ότι δεν ταιριάζετε. Μπορεί να κάνετε δυο τρεις φορές σεξ και τέλος ή μπορεί να δει ότι του ταιριάζεις τελικά και να κάνει σχέση μαζι σου αν του αρέσει. Όλα είναι πιθανά. Καλο είναι να διεκδικούμε αυτό που θέλουμε.

    Μη φοβάσαι την απόρριψη. Παίξε το παιχνίδι και όπου σε βγάλει. Ελεύθερος είναι και διαθεσιμος.

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Θέλω να δοκιμάσω τις δυνάμεις μου!
    By Lemonpie5 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 263
    Last Post: 19-10-2020, 20:45
  2. Αν δοκιμασω θα εξαρτηθω...?
    By Ceasar in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 20
    Last Post: 04-10-2020, 02:08
  3. Αξίζει να δοκιμάσω?
    By andy87 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 04-10-2020, 01:52
  4. Να δοκιμασω τελικα..?
    By peter in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 9
    Last Post: 05-10-2019, 20:35
  5. Υπερβολικο αγχος που καποιες φορες οδηγει σε καταθλιψη-Αξιζει να δοκιμασω φαρμακα?
    By stresarismenos in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 20-03-2015, 09:07

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •