Τελειωμένη σχέση - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 24 of 24
  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    8
    Lina 94 αυτός είναι και ο λόγος που το συζητάω... Ξέρω πως αυτή τη στιγμή το μόνο που θα έπρεπε να νιώθω είναι ευτυχία και πρακτικά κάτι τέτοιο δεν ισχύει για μένα ... Τι αντίθετο θα έλεγα κάθε βράδυ κοιμάμαι και ξυπνάω με όλες αυτές τις αρνητικές σκέψεις και νιώθοντας τύψεις γιατί μπορεί να κάνω κακό στο παιδί μου....

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    136
    Quote Originally Posted by Anti1427 View Post
    Lina 94 αυτός είναι και ο λόγος που το συζητάω... Ξέρω πως αυτή τη στιγμή το μόνο που θα έπρεπε να νιώθω είναι ευτυχία και πρακτικά κάτι τέτοιο δεν ισχύει για μένα ... Τι αντίθετο θα έλεγα κάθε βράδυ κοιμάμαι και ξυπνάω με όλες αυτές τις αρνητικές σκέψεις και νιώθοντας τύψεις γιατί μπορεί να κάνω κακό στο παιδί μου....
    Σε καταλαβαίνω απόλυτα!Ακριβως έτσι το έζησα και εγώ και είναι από τα πιο δύσκολα πράγματα που μπορεί να περάσει γυναίκα.Αυτός πως συμπεριφέρεται τώρα που είσαι έγκυος;Χάρηκε;Οι δικοι σου;Οι δικοι του;έχετε πει ότι θα κάνετε κάτι όπως ένα σύμφωνο ή πολιτικό γάμο;

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    381
    Αντί, δεν ξέρω αν θα βοηθήσει η συζήτηση. Αν δεν τα έχει καταλάβει όλα αυτά, τι θα συζητησετε? Επίσης, αν ακόμα γουστάρει την πρώην του, περιμένεις να στο πει στα ίσα? ενώ είσαι έγκυος? Μα αν ήταν να στο πει, δεν θα ήσασταν μαζί βρε θεματοθετρια

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    381
    Με άλλα λόγια, πιστεύω ότι το θέμα δεν είναι εκείνος, αλλά ΕΣΥ. Όπως ισχύει στις περισσοτερες παρόμοιες περιπτώσεις. Εσύ έχεις την αντοχή να το περάσεις όλο αυτό? Εσένα σε καλύπτει αυτού του είδους η σχέση? Αντέχεις και άλλο αυτήν την συμπεριφορά? Μήπως αν ήσουν μόνη θα ήσουν πιο ήρεμη? Έστω και αν τον πρώτο καιρό περνούσες λίγο πιο δύσκολα λόγω χωρισμού?

  5. #20
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    8
    Χάρηκε νταξει δε μπορώ να πω και σε κάθε εξέταση θέλει να είναι παρόν... Δεν του αρέσει ο γάμος σαν τελετή αλλά επειδή εγώ του έχω εκφράσει ότι θα ήθελα δεν το έχουμε αποκλείσει αλλά ούτε και στα άμεσα σχέδια μας είναι...

  6. #21
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    8
    Yugi δε μπορώ αύριο το πρωί να σηκωθώ και να πω τελειώσαμε χωρίς να ξέρω ότι έχω κάνει την τελευταία μου προσπάθεια... Θέλω αν φύγω να φύγω με το κεφάλι ψηλά γνωρίζοντας πως έχω εξαντλήσει κάθε πιθανότητα και ότι δε θα μπορέσω ποτέ να μου πει ότι τον παρατησα κι έφυγα χωρίς λόγο και αιτία...

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    381
    Quote Originally Posted by Anti1427 View Post
    Yugi δε μπορώ αύριο το πρωί να σηκωθώ και να πω τελειώσαμε χωρίς να ξέρω ότι έχω κάνει την τελευταία μου προσπάθεια... Θέλω αν φύγω να φύγω με το κεφάλι ψηλά γνωρίζοντας πως έχω εξαντλήσει κάθε πιθανότητα και ότι δε θα μπορέσω ποτέ να μου πει ότι τον παρατησα κι έφυγα χωρίς λόγο και αιτία...
    Σαν να ακούω τον ευατο μου. Ειλικρινά. Βλέπω και σε εκείνον συμπεριφορές της δικής μου, και σε εσένα αυτά που έλεγα εγώ για να λέω ότι οι, το πάλεψα, έκανα τα πάντα και τα λοιπα. Μόνο που δυστυχώς το αν θα κάνεις τα πάντα για κάποιον η κάποια, συνήθως δεν είναι αυτό που θα τον πείσει να μείνει μαζί σου. Όσα και να κάνεις, αν έχει φάει σκάλωμα με την άλλη, θα μείνει η θα αλλάξει επειδή θα του δώσεις πολλά? Μα ήδη μας έχεις πει ότι δίνεις το διακόσια τοις εκατό.

    Σου ξαναλεω, το θέμα δεν είναι ο σύντροφός σου αλλά εσύ. Να κάτσεις, να χαλαρώσεις και να απαντήσεις σε αυτά τα ερωτήματα. Είσαι καλά μαζί του? Και να το προσεγγίσεις κάι με λογική, όχι μόνο με συναίσθημα. Μήπως μόνη θα περνούσες καλύτερα? Μήπως σε κρατάει πίσω και σε άλλους τομείς της ζωής σου? Μπορείς να το αντέξεις όλο αυτό? Αυτά εσύ τα ξέρεις. Δεν μπορούμε εμείς να τα γνωρίζουμε. Αλλά επειδή έφτασες ως εδώ νομίζω ότι τα ψυχικά σου αποθέματα εξαντλούνται εντελώς.

    Προσωπικά, το γεγονός ότι δύο χρόνια ειστε σε μια τέτοια στάσιμη κατάσταση μου προκαλεί σκέψεις όχι καλές. Είναι μεγάλο διάστημα.

    Καλά αυτό ότι θέλει να είναι παρών στις εξετάσεις σου δεν λέει και πολλά. Κατά τη γνώμη μου τουλάχιστον. Παιδί του είναι, να μην θέλει να είναι παρόν? Απλά αυτό δεν λέει κάτι για την περίπτωση σας. Έτσι πιστεύω εγώ δηλαδη

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Τι εννοείς λέγοντας "Εξαρχής η σχέση μας ήταν αρκετά θυελλώδης" ;

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Anti1427 View Post
    Εννοείς δυσλειτουργίες γενικά η όσον αφορά το σεξουαλικό κομμάτι;
    μα, στο σεξουαλικο!
    αυτο που ειχες σχολιασει οτι εχει σεξουαλικες δυσλειτουργιες μαζι σου.
    που το ξερεις οτι δεν τις ειχε και με την πρωην;
    και, πως αντεδρασε οταν του ειπες οτι εισαι εγκυος;
    εσυ, που ησουν σχεδον απο την αρχη επιφυλακτικη, γιατι δεν προσεχες την αντισυλληψη σου;

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Σχεση 2 ετων και παραλληλη σχεση 6 μηνων
    By vicky.a in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 132
    Last Post: 14-10-2017, 21:28
  2. δεδομενη ή τελειωμενη?
    By minopoulaki in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 39
    Last Post: 06-06-2014, 00:14
  3. Ειμαι χειροτερα απ ολους.Ειμαι τελειωμενη απλα
    By maria921 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 10-02-2012, 13:18
  4. Replies: 10
    Last Post: 30-08-2011, 20:34
  5. Πρόβλημα σε σχέση ή προβληματική σχέση;;;
    By gay_m_boy in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 12-06-2011, 20:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •