γιατι φοβαται η μεσαια ταξη τους πλουσιους?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042

    γιατι φοβαται η μεσαια ταξη τους πλουσιους?

    αν κατσει καποιος να σκεφτει καλα το θεμα αυτο θα διαπιστωσει οτι ολα σχεδον εχουν σχεση με τη ψυχολογια και τα λεφτα και επειδη αυτο που λεω ειναι απολυτως αληθεια οπιος προσπαθει να παει κοντρα στην αληθεια το μονο που πετυχαινει ειναι να τη κανει δυνατοτερη απο πριν επειδη λοιπον οι πλουσιοι εχουν λεφτα αρχικα αυτο που τους εδωσε πλεονεκτημα ειναι οτι πηγαν σε σχολεια υψιλου επιπεδου που τους εκαναν να αντιλαμβανονται τις λεπτομερειες κατι που οι περισσοτεροι δε καταλαβαινουν με αποτελεσμα καποιοι να συνενοουνται με νοηματα ενω αλλοι δε μπορουν καν να καταλαβουν τι ενοω αφου δεν εμαθαν να προσεχουν και να παρατηρουν ενα πραγμα αλλα νομιζουν οτι θα ανακαλυψουν τη κρυμενη αληθεια σε καποιο σεντουκι που μια ζωη ψαχνουν να το βρουν

    ετσι λοιπον εφοσον ειχαν απειρα λεφτα ηταν οι μονοι που βοηθησαν καπως οι ψυχολογοι και οχι οτι τους βοηθησαν και πολυ απλα τους εμαθαν τα βασικα που πρεπει να εχει καποιος που αυτο στηριζετε σε δυο πραγματα το πρωτο ειναι η εξικοιωση με τον εαυτο του δηλαδη να βλεπει τον εαυτο του και να μην αλαζει θεμα αφου οσο παραξενο και να ακουγετε οι περισσοτεροι που ανηκουν στη μεσαια ταξη ειναι τοσο ασχετοι σχετικα με το θεμα αυτο που μολις υποψιαστουν οτι κατι τους μιαζει αλαζουν θεμα και εγω ειμουν ο μονος που το ειχα σκεφτει αυτο αφου ενστικτοδως εβλεπα συνεχως ατομα που μου μιαζουν για να με συνηθισω

    ενας λοιπον χειρισμος της υψιλης ταξης προς τη μεσαια ειναι να τους διχνουν κοπιες του εαυτου τους σαν να βλεπουν μαριονετες και η μεσαια να αλαζει θεμα μονο που υποψιαζετε οτι βλεπει τον εαυτο του στο καθρεφτη για παραδειγμα ο ανοητος δε θα κοιταχτει ποτε στο καθρεφτη δε θα ξερει τιποτα για τον εαυτο του

    το δευτερο πραγμα που εχουν βοηθησει καπως οι ψυχολογοι την υψιλη ταξη ειναι η πιστη στον εαυτο τους αλλα και παλι το να εχει καποιος πιστη στον εαυτο του αυτο δεν αρκει ακομα και αν καποιοι εχουν την εντυπωση οτι αυτο φτανει ειναι αυταπατη

    τωρα λοιπον επειδη διανυουμε περιοδο επιφωτησης προσπαθουν με αντιγραφα μαριονετες να προβληματισουν τη μεσαια ταξη που προφανως εχει λιγη εξικοιωση με τον εαυτο της

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,502
    νομιζω οι πλουσιοι φοβουντε τη μεσαία ταξη

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,279
    βραβείο όσκαρ 2020
    τα Παράσιτα.
    κάτι τέτοιο δια-πραγματεύεται η ταινία.

Similar Threads

  1. Νέα Τάξη Πραγμάτων και 666 !
    By Molostroi in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 39
    Last Post: 18-11-2011, 14:48
  2. γιατι δεν τους αντεχω ζευγαρωμενους και εγω να μην εχω.....
    By mateo in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 120
    Last Post: 14-02-2011, 12:42
  3. Έχω μια ιδέα που θα μας κάνει πλούσιους
    By carrot in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 12
    Last Post: 29-01-2011, 21:40
  4. Ο παράδεισος δεν έχει θέση για τους πλούσιους
    By carrot in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 19
    Last Post: 07-12-2010, 13:21
  5. Γιατι περιθωριοποιουν τους σχιζοφρενεις
    By maus in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 18
    Last Post: 04-10-2010, 19:14

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •