Άγχος στο κουρείο.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 86
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811

    Άγχος στο κουρείο.

    Παιδιά ενα περίεργο πράγμα. Όταν παω να κουρεφτω με πιάνει τρομερό άγχος Ειδικα όταν κάθομαι. Αν μου μιλησει λιγο ο κουρέας ηρεμώ αλλα συνιθως με πιάνουν ταχυπαλμίες και τρέμουλα. Μια φορα με κατάλαβε κιολας και μου λεει τι έπαθες κτλ! Το παθαίνετε κ εσείς; Η μονο εγω ειμαι τρελός; ????????

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    καλησπέρα φιλε μου.... όχι δεν είσαι τρελός...... και εγώ το έχω πάθει πολλές φορες..... και την μια φορα σηκώθηκα και έφυγα από το κομμωτήριο μισοκουρεμένος ούτε καν πλήρωσα, απλά σηκώθηκα από την καρεκλα και έφυγα..... xaxaxa

    πηγα την επομενη μερα και εδωσα τα λευτα...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    καλησπέρα φιλε μου.... όχι δεν είσαι τρελός...... και εγώ το έχω πάθει πολλές φορες..... και την μια φορα σηκώθηκα και έφυγα από το κομμωτήριο μισοκουρεμένος ούτε καν πλήρωσα, απλά σηκώθηκα από την καρεκλα και έφυγα..... xaxaxa

    πηγα την επομενη μερα και εδωσα τα λευτα...
    Χαχαχαχαχαχα εισαι Ωραιος φιλε!! Εμένα με έπιασε πριν που ήμουν για κούρεμα αλλα όχι πολυ άσχημα. Μιλούσαμε κιολας και νταξει κάπως χαλάρωσα. Απλά μετα μου μένει αυτή η ψιλό ταχυπαλμία και όταν περπατάω η κανω κατι αλλο! Πολυ κακό αυτο με το κουρείο φιλε! Και χωρίς λόγο κιολας. Δεν εχω πάθει κατι σε κουρείο ποτε! Δε ξερω τι φάση. Για γελια ειναι!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by Biliskov View Post
    Χαχαχαχαχαχα εισαι Ωραιος φιλε!! Εμένα με έπιασε πριν που ήμουν για κούρεμα αλλα όχι πολυ άσχημα. Μιλούσαμε κιολας και νταξει κάπως χαλάρωσα. Απλά μετα μου μένει αυτή η ψιλό ταχυπαλμία και όταν περπατάω η κανω κατι αλλο! Πολυ κακό αυτο με το κουρείο φιλε! Και χωρίς λόγο κιολας. Δεν εχω πάθει κατι σε κουρείο ποτε! Δε ξερω τι φάση. Για γελια ειναι!
    άσε είναι η φάση για πολλα γελεια... ... ειδικά στην περίπτωση μου που πετάχτηκα σαν ελατήριο από την καρεκλα..... μετά που το σκέφτηκα είχα λιώσει στα γέλια.... αλλα ταυτόχρονα ντρεπόμουνα να πάω να πληρώσω.... αφού ένιωθα ότι έγινα ρεζίλι..... και όταν πήγα ο άνθρωπος εκεί μου λέει έλα να πάρουμε και τα αλλα μαλλιά που αφήσαμε.... xaxaxa μετα αφού μιλήσαμε του εξήγησα ότι έπαθα κρίση πανικού και μου λέει εγώ νόμιζα ότι το έκανες για πλακα... για να μην πληρώσεις..... άστα....

    και τωρα ακομα αν παω μερικες φορες μπορει να με πιασει αυτο το πραγμα... ερχεται με ξαφνικη αποτομη ζαλη.... ειναι οτι χειροτερο.....

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    άσε είναι η φάση για πολλα γελεια... ... ειδικά στην περίπτωση μου που πετάχτηκα σαν ελατήριο από την καρεκλα..... μετά που το σκέφτηκα είχα λιώσει στα γέλια.... αλλα ταυτόχρονα ντρεπόμουνα να πάω να πληρώσω.... αφού ένιωθα ότι έγινα ρεζίλι..... και όταν πήγα ο άνθρωπος εκεί μου λέει έλα να πάρουμε και τα αλλα μαλλιά που αφήσαμε.... xaxaxa μετα αφού μιλήσαμε του εξήγησα ότι έπαθα κρίση πανικού και μου λέει εγώ νόμιζα ότι το έκανες για πλακα... για να μην πληρώσεις..... άστα....

    και τωρα ακομα αν παω μερικες φορες μπορει να με πιασει αυτο το πραγμα... ερχεται με ξαφνικη αποτομη ζαλη.... ειναι οτι χειροτερο.....
    εμενα ιδρωνουν τα χερια μου και μου σκαει ταχυπαλμια την ωρα που καθομαι να με κουρεψει και τρεμουλο. το τρεμουλο δε πιανει παντα. κοκκινιζουν τα μαγουλα μ και εχω αυξημενους παλμους. αφου σου λεω μια φορα επαιρνα βαθυες ανασες και μου λεει η γυναικα εισαι καλα?
    λεω ε ποναει το στομαχι μου χαχαχα. μετα αρχισε να μου μιλαει και ηρεμησα! τι να της πω οτι φρικαρω στα καλα καθουμενα χωρις λογο? ντρεπομαι κιολας να το πω!! και λεω αραξε θα περασει απο μεσα μου αλλα συνιθως οταν το λεω αυτο δε γινεται τιποτα! μετα το θυμαμαι και γελαω λεω δεν ειναι δυνατον να παθαινω τετοιες βλακειες χωρις λογο! αυτο που μου ειπες εσυ το εκανα εικονα φιλε και γελασα πολυ αληθεια! φανταστηκα εμενα να το κανω αυτο και γελαω. ειδικα με το μισοκουρεμενο κεφαλι να σηκωνεσαι και να φευγεις χαχαχαχα! να σαι καλα ρε φιλε. περα απο τη πακα ομως αυτο πρεπει να σταματησει. με βλεπω να μενω μακρυμαλλης απο δω κ περα χαχα!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    841
    Αυτό είναι κλασσικό πάντως με το άγχος, το έχω διαβάσει και σε φορουμς ξενόγλωσσα "haicut fear". Έχει να κάνει με την απώλεια του ελέγχου γιατί εκείνη την ώρα είσαι ακίνητος σε μια καρέκλα και δεν μπορείς να φύγεις μέχρι να τελειώσει ο κουρέας.
    Το ίδιο μπορεί να συμβεί σε οποιαδήποτε παρόμοια κατάσταση πχ άμα είσαι σε κάποια ουρά και δεν μπορείς να φύγεις ή στη δουλειά. Εξού που αρκετός κόσμος με αγχώδεις διαταραχές δυσκολεύεται πολύ να δουλέψει ή να μείνει καιρό σε μια δουλειά.
    "Of course I talk to myself. Sometimes I need expert advice."

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Quote Originally Posted by geodim View Post
    Αυτό είναι κλασσικό πάντως με το άγχος, το έχω διαβάσει και σε φορουμς ξενόγλωσσα "haicut fear". Έχει να κάνει με την απώλεια του ελέγχου γιατί εκείνη την ώρα είσαι ακίνητος σε μια καρέκλα και δεν μπορείς να φύγεις μέχρι να τελειώσει ο κουρέας.
    Το ίδιο μπορεί να συμβεί σε οποιαδήποτε παρόμοια κατάσταση πχ άμα είσαι σε κάποια ουρά και δεν μπορείς να φύγεις ή στη δουλειά. Εξού που αρκετός κόσμος με αγχώδεις διαταραχές δυσκολεύεται πολύ να δουλέψει ή να μείνει καιρό σε μια δουλειά.
    Μπορεί να ειναι ετσι όπως τα λες αλλα εμένα δεν συμβαίνει κάθε φορα! Όπως και να χει η κατάσταση πρέπει να αντιμετωπίζεται και με λίγη πλάκα αλλιώς καήκαμε! Εδω ο φίλος έφυγε μισό κουρεμένος Χαχαχαχα. Απλά το ανέφερα να δω αν το έχουν κ άλλοι αυτο! Δεν εχει πολυ καιρο π αρχιζω να το παθαίνω. Μερικούς μήνες μονο εχει! Πάντως αν μου πιασει τη κουβεντα ο κουρέας τοτε δε με πιάνει και τοσο!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    πραγματικα η φαση που με κοιταγαν ολοι λες και ειμαι κανενας εξωγήινος ήταν η πιο γέλια φάση της ζωης μου....... ειδικά όταν βγήκα έξω από το κομμωτήριο με έπιασε ένα νευρικό γέλιο και μόλις βγήκε ο κουρέας έξω εγώ έτρεξα και έφυγα....... xaxaxaxa

    απλά μονο εικόνα να το κάνετε θα γελάτε παιδιά......

    πλέον περνώ xanax για να κουρευτώ.....

    η φαση ηταν καπως ετσι....... απλα κλαιω.......

    https://www.youtube.com/watch?v=KJJW7EF5aVk

  9. #9
    Quote Originally Posted by Biliskov View Post
    Παιδιά ενα περίεργο πράγμα. Όταν παω να κουρεφτω με πιάνει τρομερό άγχος Ειδικα όταν κάθομαι. Αν μου μιλησει λιγο ο κουρέας ηρεμώ αλλα συνιθως με πιάνουν ταχυπαλμίες και τρέμουλα. Μια φορα με κατάλαβε κιολας και μου λεει τι έπαθες κτλ! Το παθαίνετε κ εσείς; Η μονο εγω ειμαι τρελός; ????????
    Εγώ το είχα πάθει μια φόρα όταν ήμουν 17 χρονών . Πήγα να κουρευτώ και ξαφνικά ένιωθα να χάνομαι . Ηταν κρίση πανικού . Τότε δεν ήξερα καν τι ήταν αυτό και δεν ήκερα καν ότι είχα κρίσεις πανικού και δεν έδωσα σημασία . Είχα φρικάρει όμως και μου δημιουργήθηκε μια φοβία συγκεκριμένα με την καρέκλα του κουρίου . Τώρα επειδή δεν έχω συχνά κρίσεις πανικού το έχω ξεπεράσει . Μη μασάς , μόλις πας 1-2 φορές και δεν σε πιάσει θα το ξεπεράσεις . Δεν είναι τόσο αγχωτική κατάσταση . Οντως σχετίζεται με την απώλεια ελέγχου αλλά είναι για πολύ μικρό διάστημα οπότε παλεύεται σχετικά εύκολα . Τώρα εάν έπρεπε να κάτσω εκεί κανά δύωρο δεν ξέρω .

    Akis1 τι εκανες ρε φιλε , πέθανα στο γέλιο . Εγραψες

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Αδερφέ αλήθεια το κανω εικόνα και γελάω! Σε φάση μισό κουρεμένος και να τρέχεις! Χαχαχαχαχα όλο αυτο πρέπει να το πάρουμε στη πλάκα αλλιώς αστο!! Πιστεύω θα μας περάσει δε γίνεται να χαπακώνεσαι πριν πας στο κουρείο!! Εγω πλέον απέκτησα θέμα με τα αεροπλάνα. Κάθε χρόνο έκανα πολλα ταξίδια εχω γεννηθεί Καναδά πηγαινοερχομουν απο μωρο με αεροπλάνα. Ώσπου μια μερα εγινε κατι πολυ κακό σε ενα αεροπλάνο τσιριζαν ολοι κτλ. Απο τοτε ξανά ανέβηκα και διαπίστωσα οτι φοβάμαι. Ήμουν έτοιμος να πεθάνω! Αλλα αυτο με το κουρείο ειναι για γελια. Άντε πριν ανέβω στο αεροπλάνο να παρω χάπι παρόλο π δεν εχω παρει ποτε.. αλλα όχι και για να παω στο κουρείο. Η κουβεντα με τον κουρέα με χαλαρώνει!

  11. #11
    Quote Originally Posted by Biliskov View Post
    Αδερφέ αλήθεια το κανω εικόνα και γελάω! Σε φάση μισό κουρεμένος και να τρέχεις! Χαχαχαχαχα όλο αυτο πρέπει να το πάρουμε στη πλάκα αλλιώς αστο!! Πιστεύω θα μας περάσει δε γίνεται να χαπακώνεσαι πριν πας στο κουρείο!! Εγω πλέον απέκτησα θέμα με τα αεροπλάνα. Κάθε χρόνο έκανα πολλα ταξίδια εχω γεννηθεί Καναδά πηγαινοερχομουν απο μωρο με αεροπλάνα. Ώσπου μια μερα εγινε κατι πολυ κακό σε ενα αεροπλάνο τσιριζαν ολοι κτλ. Απο τοτε ξανά ανέβηκα και διαπίστωσα οτι φοβάμαι. Ήμουν έτοιμος να πεθάνω! Αλλα αυτο με το κουρείο ειναι για γελια. Άντε πριν ανέβω στο αεροπλάνο να παρω χάπι παρόλο π δεν εχω παρει ποτε.. αλλα όχι και για να παω στο κουρείο. Η κουβεντα με τον κουρέα με χαλαρώνει!
    Ναι φίλε το αεροπλάνο έχει λογική . Είσαι κλεισμένος σε κάτι που δεν ελέγχεις για αρκετή ώρα ή και ώρες και αν νιώσεις περίεργα δεν μπορείς να πας πουθενά . Είναι κατάσταση εγκλωβισμού . Τώρα το κουρείο είναι υπερβολή . Φυσικά μυαλό είναι αυτό ότι θελει κάνει . Εγώ φοβάμαι το αεροπλάνο αρκετά . Το φοβόμουν πολύ από μικρός πριν καν αποκτίσω φοβίες και πανικούς κλπ . Αλλά για να πάω σε ένα νησί προτιμώ να φοβάμαι μισή ώρα από το να κάθομαι 50 ώρες στο καράβι .. Τώρα για να πήγαινα Ελλάδα - Καναδάς 15 ώρες ταξίδι θα θελα οχι χάπια αλλά ένα φαρμακείο ολόκληρο με 2 μπουκάλια Johnny Walker

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Quote Originally Posted by Kido View Post
    Ναι φίλε το αεροπλάνο έχει λογική . Είσαι κλεισμένος σε κάτι που δεν ελέγχεις για αρκετή ώρα ή και ώρες και αν νιώσεις περίεργα δεν μπορείς να πας πουθενά . Είναι κατάσταση εγκλωβισμού . Τώρα το κουρείο είναι υπερβολή . Φυσικά μυαλό είναι αυτό ότι θελει κάνει . Εγώ φοβάμαι το αεροπλάνο αρκετά . Το φοβόμουν πολύ από μικρός πριν καν αποκτίσω φοβίες και πανικούς κλπ . Αλλά για να πάω σε ένα νησί προτιμώ να φοβάμαι μισή ώρα από το να κάθομαι 50 ώρες στο καράβι .. Τώρα για να πήγαινα Ελλάδα - Καναδάς 15 ώρες ταξίδι θα θελα οχι χάπια αλλά ένα φαρμακείο ολόκληρο με 2 μπουκάλια Johnny Walker
    Κάθε χρόνο παω Γερμανία με αεροπλάνο γιατι εκει ζουν οι δικοί μου. Φέτος θα το κανω οδικώς. Τελευταία φορα που πέταξα ήταν πέρσι τον Ιούνιο. Στο πήγαινε δεν είχα τοσο θέμα γιατι είχα πρόβλημα στο δόντι και πονούσα και πραγματικά με πονούσε πολυ και ασχολιόμουν με αυτο. Αλλα όταν γυρνούσαμε κόντεψα να πεθάνω στο αεροπλάνο πάνω παιδιά! Τέτοια ταχυπαλμία τέτοιος πανικός να ιδρώνουν τα χέρια μου να μη ξερω τι να κανω. Πραγματικά μεχρι να φτασουμε νόμιζα οτι θα πεθάνω. Θα μου πεις τωρα στα καλα καθούμενα εκει που κάθομαι με πιάνει ταχυπαλμία και ζαλάδα αλλα πάνω στο αεροπλάνο ήταν το κατι άλλο! Γιαυτο και φέτος θα γινει οδικώς το ταξίδι σε συνδιασμο και με στάσεις σε άλλες χώρες! Πιστεύω και ετσι Ωραια θα ειναι. Χίλιες φορές εγω να παω κάπου και ας ταλαιπωρηθώ παρά να μου βγει η ψυχή!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    841
    ρε συ μπίλι σε κανέναν ψυχολόγο έχεις πάει μέχρι στιγμής?
    "Of course I talk to myself. Sometimes I need expert advice."

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Quote Originally Posted by geodim View Post
    ρε συ μπίλι σε κανέναν ψυχολόγο έχεις πάει μέχρι στιγμής?
    Φιλε καλα ειμαι σπάνια με πιάνει κρίση πλέον! Αυτό με το αεροπλάνο είναι άλλο θέμα και δεν έχω ανέβει από πέρσι οπότε δεν ξέρω αν θα με πειράξει. Τώρα λόγω δουλιάς και κούρασης έχω βγάλει άλλα θέματα αλλά αυτά που πάθαινα στα καλά καθούμενα τώρα τα παθαίνω σπανία έχω ηρεμήσει κατά πολύ

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    13
    Παιδιά παθών και εγώ με αυτό το θέμα ..

    Έχω καταλάβει ότι είναι άγχος Αλλα γιατι με πιάνει ταχυκαρδία , δύσπνοια και νιώθω ότι χάνω λίγο το μυαλό μου δεν το κατάλαβα ποτέ ..

    Βέβαια , το καταφέρνω το κούρεμα Αλλα εκείνη την ώρα είναι λίγο βάσανο . Όταν βγω βέβαια έχω το ύφος του νικητή κλπ
    Αχαχαχαχα

    Απίστευτο ότι τελικά το ζουν κ Αλλα άτομα !

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Αγχος,κριση πανικου,αγχος προσμονης
    By manolis23 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 19-02-2019, 01:39
  2. Άγχος εργασίας..πως να διώξω το άγχος???
    By giorgos35 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 17
    Last Post: 07-10-2018, 23:53
  3. Άγχος, άγχος και πάλι άγχος..
    By nikos04 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 14-03-2017, 23:06
  4. ΑΓΧΟΣ πανω στο αγχος
    By sogoku in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 11-06-2015, 12:39
  5. ΑΓΧΟΣ ΑΓΧΟΣ ΑΓΧΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣ
    By SILIA in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 24
    Last Post: 19-02-2009, 23:32

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •