Πανικος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 15 of 15

Thread: Πανικος

  1. #1

    Πανικος

    Γεια σας με εχει πιασει πανικος..γενικα τωρα τελευταια και λογω της καραντινας και της κλεισουρας το ενιωθα ααυτο το αισθημα πανικου.αλλα εδω και κια βδομαδα εμαθα οτι ειμαι εγκυος και αντι να χαρω με εχει πασει φοβερο αγχος και πανικος
    Μου κοβονται τα ποδια με πιανει εφιδρωση ζαλαδα και αισθημα φυγης
    .το ηθελα τοσο πολυ να γινω μανα προσπαθω εδω και ενα χρονο σχεδον και τωρ που μου συμεβη γιατι κιωθω ετσι;ολα με φοβιζουν και δε με χωραει ο τοπος.τι να κανω;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,087
    Καλησπέρα. Μίλα με τον σύντροφό σου για να ξέρει πώς νιώθεις, προσπάθησε να βγαίνεις από το σπίτι για περπάτημα στέλνοντας το γνωστό μήνυμα, πάρε κάνα φίλο τηλέφωνο να μάθεις νέα του... αν δεις ότι επιμένουν τα συμπτώματα κρίσης άγχους και πανικού σκέψου το ενδεχόμενο να απευθυνθείς σε ψυχολόγο...

  3. #3
    Μιλησα στο συντροφο μου αλλα δεν ενστερνιστηλε και πολυ τα συναισθηματα μου.θεωρει πως ειναι αδικο αυτο που κανω γιατιβη εγκυμοσυνη ηταν ενα γεγονος που ροβθελαμε και το περιμεναμε και πως με τον τεοπο μου κανω κακο στο εμβρυο..ναι οτν κανω βολτα και περαταω ηρεμω αλλα ολες τις υπολοιπες ωρες ειναι ποπυ εντονο αυτο που νιωθω

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,087
    Τα συναισθήματα μας δεν έχουν σχέση με το δίκιο ή το άδικο. Γεννιούνται για κάποιο λόγο και πρέπει να τα εκφράζουμε και να μην νιώθουμε άσχημα και ενοχικά επειδή δεν αισθανόμαστε έτσι όπως περιμένουν οι άλλοι από μας. Εξάλλου είναι πασίγνωστο ότι λόγω της καραντίνας και των μέτρων έχουν αυξηθεί το αγχος, η κατάθλιψη και η χρήση αγχολυτικων και αντικαταθλιπτικών. Δεν είναι και τόσο παράξενο που αισθάνεσαι έτσι.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by vith View Post
    Μιλησα στο συντροφο μου αλλα δεν ενστερνιστηλε και πολυ τα συναισθηματα μου.θεωρει πως ειναι αδικο αυτο που κανω γιατιβη εγκυμοσυνη ηταν ενα γεγονος που ροβθελαμε και το περιμεναμε και πως με τον τεοπο μου κανω κακο στο εμβρυο..ναι οτν κανω βολτα και περαταω ηρεμω αλλα ολες τις υπολοιπες ωρες ειναι ποπυ εντονο αυτο που νιωθω
    Ο σύντροφός σου δεν μπορεί και απόλυτα να σε καταλάβει. Όχι ότι δεν το θέλει, αλλά όταν δεν το νιώθεις ο ίδιος κάτι δεν μπορείς να το καταλάβεις. Οπότε μη τον παρεξηγεις.
    Τι άγχος έχεις ακριβώς? Εννοώ τι σκέφτεσαι και νιώθεις έτσι? Έχεις κάνει τις πρώτες εξετάσεις? Σε είδε ο γιατρός σου?
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  6. #6
    Αγχος αν θα γινω καλη μαμα το οως θα γινω μαμα αν θα με θελει ο ανδρας μου με τα κιλα που θα βαλω.

    Και γενικα τετοιες σκεψεις.μηπως τελικα δεν ημουν ετοιμη να γινω μαμα;

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by vith View Post
    Αγχος αν θα γινω καλη μαμα το οως θα γινω μαμα αν θα με θελει ο ανδρας μου με τα κιλα που θα βαλω.

    Και γενικα τετοιες σκεψεις.μηπως τελικα δεν ημουν ετοιμη να γινω μαμα;
    Καμία γυναίκα δεν ξέρει από πριν αν ΘΑ γίνει καλή μαμά. Και ούτε καμία ξέρει αν είναι καλή μαμά στην πορεία. Όλες μας έχουμε τύψεις για γενικά και διάφορα πράγματα.

    Για το αν θα σε θέλει ο άντρας σου. Πιστεύω ότι ένας άνθρωπος που σαγαπαει ή σε θέλει, ή και τα δύο αυτά μαζί, δεν αλλάζει γνώμη έτσι εύκολα επειδή πήρες κιλά. Προφανώς έχετε σοβαρή σχέση αφού αποφασίσατε να κάνετε παιδί, οπότε είναι άλλα πράγματα αυτά που τον κρατάνε κοντά σου και όχι μόνο το σώμα σου. Άλλωστε θα προσέχεις και δεν θα βάλεις τα τρελά κιλά.

    Τι εννοείς ότι μήπως δεν ήσουν έτοιμη να γινεις μαμά? Είπες ότι το προσπαθουσατε καιρό. Η σχέση σας πώς είναι? Εννοώ με τον σύντροφό σου. Και τι ηλικία έχεις (έστω στο περίπου)?
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    187
    Καλημερα και απο μενα . Πρωτα απο ολα θα πρεπει να προσπαθησεις να ηρεμησεις και να σκεφτεις τι ειναι αυτο που πραγματικα σε αγχωνει σε αυτη την κατασταση . Ειναι απολυτα δικαιολογημενο το αγχος απο την πρωτογνωρη κατασταση στην οποια ζουμε , μια ετσι , μια αλλιως , μια εντελως αλλιως . Ολοι καλουμαστε καθημερινα να δωσουμε εναν αγωνα ωστε να καταφερουμε να κρατηθουμε . Μην αντιμετωπιζεις τον εαυτο σου ως κατι το διαφορετικο . Πολλες φορες οι μελλουσες μανουλες παθαινουν εναν πανικο καθως ολη η ζωη συντομα προκειται να αλλαξει και να μπει στη ζωη ενα τοσο δα πλασματακι το οποιο θα εχει την απολυτη αναγκη σου και προσοχη σου για τα επομενα χρονια . Ομως ολες μας τα καταφεραμε και τελικα δεν ηταν τοσο δυσκολο οσο φαινοταν στο μυαλλο μας .
    Επειτα δεν ειναι απαραιτητο να βαλεις κιλα αμα δνε θελεις , μια σωστη υγιεινη διατροφη , οπως θα σου ειπε και ο γυναικολογος σου ειναι ιδανικη για αυτη την ιδιαιτερη περιοδο της εγκυμοσυνης , αμα σε φοβιζει παραυτα , θα μπορουσες να επισκεφτεις και καποιο διατροφολογο ωστε μαζι να χτισεται ενα προγραμμα διατροφης . Επειτα αμα ολα ειναι ενταξει με την εγκυμοσυνη σου και παντα σε συννεοηση με τον γιατρο σου θα μπορουσες να περπατας .
    Με τον αντρα σου , υποθετω οτι εφοσον εγινε ηθελημενα η εγκυμοσυνη και προσπαθουσατε , γιατι φοβασαι οτι δεν θα σε θελει ? ενας αντρας αμα αγαπαει τη γυναικα του δεν θα τον νοιαξει αμα γινει και 100 κιλα . Για εκεινον θα εισαι η αγαπη του και η μητερα του παιδου του . Φυσικα και δεν κανεις κακο στο εμβρυακι σου , καμια φορα οι αντρες ειναι λιγο φοβητσιαριδες σε αυτα τα θεματα , ειμαι απολυτα σιγουρη οτι αμα του εξηγησεις καλυτερα και θα σε νοιωσει και θα σε αγκαλιασει ωστε μαζι να περασετε αυτη την τοσο ιδιαιτερη αλλα και τοσο ομορφη περιοδο της ζωης σας .

  9. #9
    30 χρονων ειμαι και με τον αντρα μου ριμαστε μςζι 7 χρονια και ειμαστε καλα.ο ιδιος επιθυμουσε να κανουμε παιδι εδω και 2 χρονια εγω δεν ηθελα στην αρχη

  10. #10
    Ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια.νομιζω οτι αυτο που με φοβιζει πιο ποπυ ειναι οτι θα αλλαξουν ολα στη ζωη μου.και σε συνδυασμο με ολη τη ψυχολογικη φορτιση της κλεισουρας με πανικοβαλλει και ολα τα κη της εγκυμοσυνης.ομως ειναι κατι που το θελαμε πολυ και το θελουμε και τελικα ολες αυτες τις μερες που μιλαμρ με τον αντρα μου με ηρεμει και με ανακουφιζει.γενικα εγω ειμαι ενας αγχωδης ανθρωπος που πριν ενα χρονο σταματησα 3χρονη αγωγη με ζαναξ και αντικαταθλιπτθκα.αυτος ηταν και ο λογος που δε προσπαθησα νωριτερα για παιδι.σταματησα την αγωγη και αμεσως ξεκινησα..νομοζω οτι λογω των καταναγκασμων μου το γεγονος της αβεβαιοτητας αν οανε ολα καλα πως θα αλλαζω μερα με τη μερα αυτα ειναι που με πανικοβαλουν

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,189
    Quote Originally Posted by vith View Post
    Ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια.νομιζω οτι αυτο που με φοβιζει πιο ποπυ ειναι οτι θα αλλαξουν ολα στη ζωη μου.και σε συνδυασμο με ολη τη ψυχολογικη φορτιση της κλεισουρας με πανικοβαλλει και ολα τα κη της εγκυμοσυνης.ομως ειναι κατι που το θελαμε πολυ και το θελουμε και τελικα ολες αυτες τις μερες που μιλαμρ με τον αντρα μου με ηρεμει και με ανακουφιζει.γενικα εγω ειμαι ενας αγχωδης ανθρωπος που πριν ενα χρονο σταματησα 3χρονη αγωγη με ζαναξ και αντικαταθλιπτθκα.αυτος ηταν και ο λογος που δε προσπαθησα νωριτερα για παιδι.σταματησα την αγωγη και αμεσως ξεκινησα..νομοζω οτι λογω των καταναγκασμων μου το γεγονος της αβεβαιοτητας αν οανε ολα καλα πως θα αλλαζω μερα με τη μερα αυτα ειναι που με πανικοβαλουν
    Λογικά αγχοι και ανησυχίες είναι όλα αυτά που έχεις και μην πανικοβαλεσαι .
    Κάθε γυναίκα που γινεται μανούλα είναι στην θέση σου και μάλιστα τα ίδια περνάει σε κάθε της εγκυμοσύνη μιας που αυτό δεν αποβάλλεται και δεν συνιθιζεται .
    Απλά κάποιες ξέρουν να το διαχειρίζονται και κάποιες δυστηχως παρασύρονται από όλο αυτό .

    Ότι ανυσηχια έχεις όσο αφορά το μπεμπακι θα μιλάς κατευθείαν με τον γιατρό σου .Είναι λογικό γιατί είναι πρωτόγνωρο για εσένα .
    Αυτό το θεμα είναι καθαρά του γιατρού σου .Καλώς ή κακώς όσο οι άντρες μας και να είναι μαζί μας σε όλο αυτό ,το δικό σου σώμα αλλάζει ,η δική σου ψυχολογία ανεβοκατεβαίνει και το κυριότερο εσύ αισθάνεσαι το μωράκι σου αν είναι καλά ή κάτι δεν πάει καλά .

    Άσε τον συζηγο για άλλα θέματα συναισθηματικά και οργανωτικά ως προς αυτό το κομμάτι .
    Σε αυτή την φάση την ηρεμία που ψάχνεις θα την βρεις μέσα από τις απαντήσεις του γιατρού σου .
    Όσο για το αν σε θέλει η όχι ο συζηγος,όταν κορίτσι μου ένα μωρό έρχεται κάτω από ιδανικές συνθήκες ο άντρας όταν το αντικρύζει πίστεψέ με αγαπάει δύο και τρεις φορές την γυναίκα που του χάρισε όλο αυτό ..
    Μπορεί εμείς οι γυναίκες να αισθανόμαστε μητέρες από το πρώτο λεπτό γιατί μέσα μας.μεγαλωνει ,αλλά ο άντρας συνειδητοποιεί το μεγαλείο αυτου όταν το παίρνει στην αγκαλιά του ,εκεί καταλαβαίνεις ποιον έχεις δίπλα σου και αν τον νοιάζουν τα κιλά ή όχι..

    Εφόσον λες με το περπάτημα ότι ξεχνιέσαι προσπάθησε τις υπόλοιπες ώρες να είσαι απασχολημένη με άλλα πράγματα .
    Είπες ότι είναι κάτι που το επιθυμούσατε για αυτό και έκοψες την αγωγή σου οπότε γνωρίζεις ότι όλα αυτά είναι συπτωματα πανικού και περίεργες σκέψεις ...

    Να είσαι προετοιμασμένη γιατί οι ορμόνες σου κάνουν και θα συνεχίσουν να κάνουν πάρτυ στην κυριολεξία και μετά την γέννα ..
    Εδώ είσαι καλά και σε όλη αυτή την φάση έχεις ψυχολογικά σκαμπανεβάσματα όχι τώρα κάποιος που έχει και ένα ιστορικό ..

    Πάντα μιλώντας για αυτό το κομμάτι μου έρχεται η δική μου εμπειρία που είχα πιάσει τον εαυτό μου στην δεύτερη γέννα να ετοιμάζω τα πρώτα βράδυα του μωρό το γάλα και παράλληλα να τρέχουν τα μάτια μου χωρίς σταματημό..Και όταν με ρωτούσε ο άντρας μου γιατί ,δεν ήξερα τον λόγο ...Έτσι απλά του έλεγα θέλω να κλάψω χωρίς ιδιαίτερο λόγο ...Καταλαβαίνεις ότι οι ορμόνες αν δεν είσαι και μαθημενη δεν θέλουν και πολύ να σε τρελλανουν...

    Μπορείς να διαβάζεις βιβλία που αφορούν το πρώτο και κρισημο τρίμηνο του μωρό σου για να είσαι προετοιμασμένη και οργανωμένη για το οτιδήποτε ώστε να μην αγχώνεσαι.
    Ξεκινάς σιγά σιγά τις σχετικές προετοιμασίες να είναι όλα έτοιμα στην ώρα τους και προσπάθησε να δρομολογήσεις δουλειές που λίγο πριν την γέννα αλλά και μετά θα είναι πολύ δύσκολο να γίνουν .

    Και γενικά εγώ θα σου προτεινω να εκμεταλλευτείς όλο αυτό το χρονικό διάστημα να βάλεις σε μια τάξη το πρόγραμμα σου με τις δουλειές του σπιτιού και ότι αφορά τον ερχομό ενός μωρού ,τώρα που έχεις αρκετό χρόνο ώστε και η μέρα σου να γεμίζει και να μην σκέφτεσαι περίεργα πράγματα αλλά και το κυριότερο όταν με το καλό έρθει να έχεις μια τέτοια σειρά ήδη που θα έχεις όλο τον χρόνο να ασχοληθείς μονο με το μπεμπακι και να το χαρείς πραγματικά ...

    Και μεταξύ σοβαρού και αστείου ένα θα σου πω κορίτσι μου .
    Κάνε όσους περιπάτους θες ,πήγαινε όπου θέλεις και κάνε ότι τραβάει στην κυριολεξία η ψυχούλα σου τώρα που μπορείς .
    Να κοιμάσαι όσο περισσότερο μπορείς γιατί μετά όλα αυτά θα τα ψάχνεις και θα λες τι "χαζή"που ήμουνα και δεν τα έκανα ....

    Άσε τα αγχοι στην άκρη όσο μπορείς και ζήσε αυτή την περίοδο ,ειλικρινά μόνο άγχος και πίεση δεν χρειάζεσαι ούτε εσύ ούτε το μωράκι που τα καταλαβαίνει όλα από τώρα .

    Με το καλό κορίτσι μου !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by vith View Post
    Ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια.νομιζω οτι αυτο που με φοβιζει πιο ποπυ ειναι οτι θα αλλαξουν ολα στη ζωη μου.και σε συνδυασμο με ολη τη ψυχολογικη φορτιση της κλεισουρας με πανικοβαλλει και ολα τα κη της εγκυμοσυνης.ομως ειναι κατι που το θελαμε πολυ και το θελουμε και τελικα ολες αυτες τις μερες που μιλαμρ με τον αντρα μου με ηρεμει και με ανακουφιζει.γενικα εγω ειμαι ενας αγχωδης ανθρωπος που πριν ενα χρονο σταματησα 3χρονη αγωγη με ζαναξ και αντικαταθλιπτθκα.αυτος ηταν και ο λογος που δε προσπαθησα νωριτερα για παιδι.σταματησα την αγωγη και αμεσως ξεκινησα..νομοζω οτι λογω των καταναγκασμων μου το γεγονος της αβεβαιοτητας αν οανε ολα καλα πως θα αλλαζω μερα με τη μερα αυτα ειναι που με πανικοβαλουν
    Η αλήθεια είναι ότι ναι θα αλλάξουν πολλά, αλλά δεν θα γίνει κάτι τρομερό. Θα βρεις τους ρυθμούς σου και θα συνηθίσεις. Αν είσαι και μόνη σου με τον άντρα σου, εννοώ ότι δεν έχεις άλλο παιδί, όλα είναι πιο εύκολα και η κούραση δεν είναι τόσο μεγάλη.
    Εγώ αυτό που θα σου πω από τις εμπειρίες μου ένα είναι. Πρόσεχε πολύ τη διάθεση σου. Οι ορμονικες αλλαγές είναι πολύ σημαντικές. Ειδικά μετά την γέννα. Μόλις δεις ή νιώθεις ότι κάτι δεν πάει καλά, δεν θα το αφήσεις. Θα μιλήσεις άμεσα με τον γυναικολόγο που σε παρακολουθεί ή με έναν ψυχίατρο (αν έχεις). Αυτό μόνο πρόσεχε και όλα θα πάνε καλά. Όλα τα άλλα τώρα με την εγκυμοσύνη είναι δουλειά του γιατρού σου. Θα σου πω κάτι που μου είχε πει ο γιατρός μου όταν σκεφτόμουν και εγώ διάφορα τέτοια "ωραία" : ηρέμησε, χαλάρωσε και ζησ' το. Πόσες φορές ακόμα νομίζεις ότι θα μείνεις έγκυος?
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  13. #13
    Ευχαριστω πολυ ολες σας για τις απαντησεις σας με ανακουφιζουν και με βοηθανε.εχω ομως 3 4 μρρες ειμαι να σκασω ξυπνησα μια μερα με αιμα πηγα στο γιατρο μου και μ ειπε εχω μια αποκολληση.ειμαι ξαπλα τωρα και μεσα στο αγχος παλι και τη στεναχωρια γιατι νιωθω πως φταιω εγω για αυτο π εγινε στο μπεμπονι μου και μαλωνω και με το συζυγο που εχω αγχος...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,189
    Quote Originally Posted by vith View Post
    Ευχαριστω πολυ ολες σας για τις απαντησεις σας με ανακουφιζουν και με βοηθανε.εχω ομως 3 4 μρρες ειμαι να σκασω ξυπνησα μια μερα με αιμα πηγα στο γιατρο μου και μ ειπε εχω μια αποκολληση.ειμαι ξαπλα τωρα και μεσα στο αγχος παλι και τη στεναχωρια γιατι νιωθω πως φταιω εγω για αυτο π εγινε στο μπεμπονι μου και μαλωνω και με το συζυγο που εχω αγχος...
    Ότι έγινε έγινε να κάτσεις εκεί που κάθεσαι τώρα και να σηκώνεσαι μόνο για τουαλέτα και αυτό με.προσοχη .
    ΔΕΝ θα κάνεις τίποτα μέχρι να πας να σε ξαναδεί ,νομίζω σου το είπε και αυτός ,μέχρι να μετρήσει την αποκολησει να δει αν μικραίνει ..
    Σου είπε πόσο ήταν ?

    Όλα καλά θα πάνε αν ηρεμήσεις και αν καθήσεις ξαπλωμένη..
    Άσε τους καυγάδες και τα νεύρα τώρα γιατί όταν λέμε η γυναίκα πρέπει να είναι ήρεμη αυτά εννοούμε .
    Ξεκονα διάβαζε ότι βιβλίο υπάρχει,δες ότι ταινία υπάρχει αλλά κάνε υπομονή και μην κουνηθείς από εκεί και σε λίγες μέρες θα δεις το μπεμπακι σου θα ξανά είναι ασφαλείς .

    Ότι καλύτερο ειλικρινακαι το κυριότερο δωστά όλα μια κλωτσιά στην κυριολεξία κορίτσι μου να φύγουν από μέσα σου και να μην σε βασσανιζουν .
    Καντω για το μωράκι σου για κανέναν άλλων .
    ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ !!!!
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by vith View Post
    Ευχαριστω πολυ ολες σας για τις απαντησεις σας με ανακουφιζουν και με βοηθανε.εχω ομως 3 4 μρρες ειμαι να σκασω ξυπνησα μια μερα με αιμα πηγα στο γιατρο μου και μ ειπε εχω μια αποκολληση.ειμαι ξαπλα τωρα και μεσα στο αγχος παλι και τη στεναχωρια γιατι νιωθω πως φταιω εγω για αυτο π εγινε στο μπεμπονι μου και μαλωνω και με το συζυγο που εχω αγχος...
    Το έχω πάθει και εγώ και στις δύο εγκυμοσύνες αυτό με την αποκόλληση. Δεν φταις εσύ εννοείται. Είναι κάτι που συμβαίνει πολύ συχνά. Μην ανησυχείς. Με τις οδηγίες του γιατρού όλα καλά θα πάνε. Απλά άσε λίγο αυτό το άγχος στην άκρη (όσο μπορείς) και κοιτα να είσαι χαλαρή και ήρεμη. Όταν ήμουν στη θέση σου έβλεπα σειρές, διάβαζα βιβλία και έτρωγα. Αυτές ήταν οι μόνες μου ασχολίες. Δεν φαντάζεσαι πόσο μου λείπουν τώρα. Ζησ' το τώρα που μπορείς. Όλα θα πάνε καλά.
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

Similar Threads

  1. Πανικος
    By Faihh95 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 1
    Last Post: 24-12-2020, 14:15
  2. Πανικός!
    By pokemongo in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 13
    Last Post: 15-09-2016, 01:24
  3. Πανικός
    By gl08 in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 22
    Last Post: 13-08-2016, 02:23
  4. ΠΑΝΙΚΟΣ...ΠΑΝΙΚΟΣ... ΠΑΝΙΚΟΣ...
    By thura7 in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 252
    Last Post: 24-08-2015, 22:23
  5. πανικος!
    By AGXOS-NIKI in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 22-02-2012, 09:20

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •