Fobia anasfaleia
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3
  1. #1

    Fobia anasfaleia

    Καλημερα παιδια . Το προβλημα εχει ξεκινησει εδω και πολλα χρονια.. οταν ξαφνικα πηγαινα εκδρομη και ενιωθα στην διαδρομη μια τρομερη ανασφαλεια ενα αισθημα οτι ειμαι σαν χαμενη.. γυρνουσα πισω και ξαφνικα μου περνουσε.. τωρα πια αυτο το περιεργο αισθημα του φοβου και της ανασφαλειας χωρις να συμβαινει κατι συγκεκριμενο με πιανει ακομα μεσα και στο ιδιο μου το σπιτι.. νιωθω μια περιεργια φοβια και ενα πανικο ισως και ολη μερα σαν να εχω μια θολουρα, σαν να μην θυμαμαι καλα .. ειναι τοσο περιεργο δεν μπορω να το εξηγησω.. εννοειται πως εκδρομες δεν παω θελω και δεν μπορω με αυτο που με πιανει.. κανω χαλια υπνον πλεον δεν μπορω να λειτουργησω στην δουλεια.. εχω απευθυνθει σε ειδικο και μου ειπε να παρω ζολοφτ αλλα ειμαι 24 και φοβαμαι να ξεκινησω χαπια απο τοσο μικρη...

  2. #2
    Μην φοβάσαι τα χάπια και εγώ σε αυτή την ηλικία τα ξεκίνησα για μικτη αγχώδεις διαταραχή και κατάθλιψη τώρα είμαι 25 συνεχίζω να παίρνω ένα χρόνο τώρα και κάτι με βοήθησαν πολύ για έναν χρόνο αλλά με τα από κάποιες δυσκολίες έπεσα τώρα έχω κάνει αύξηση δώσεις και περιμένω να αισθανθώ καλύτερα για εμένα μην το αφήνεις θα γίνεις χειρότερα έτσι ήμουν και εγώ στης αρχές χάλια ύπνο και λοιπά σού εύχομαι να περάσει όλο αυτό και να γίνεις καλά και μην αισθάνεσαι άσχημα είμαστε πολύ πού έχουμε προβλήματα

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,087
    Quote Originally Posted by Faihh95 View Post
    Καλημερα παιδια . Το προβλημα εχει ξεκινησει εδω και πολλα χρονια.. οταν ξαφνικα πηγαινα εκδρομη και ενιωθα στην διαδρομη μια τρομερη ανασφαλεια ενα αισθημα οτι ειμαι σαν χαμενη.. γυρνουσα πισω και ξαφνικα μου περνουσε.. τωρα πια αυτο το περιεργο αισθημα του φοβου και της ανασφαλειας χωρις να συμβαινει κατι συγκεκριμενο με πιανει ακομα μεσα και στο ιδιο μου το σπιτι.. νιωθω μια περιεργια φοβια και ενα πανικο ισως και ολη μερα σαν να εχω μια θολουρα, σαν να μην θυμαμαι καλα .. ειναι τοσο περιεργο δεν μπορω να το εξηγησω.. εννοειται πως εκδρομες δεν παω θελω και δεν μπορω με αυτο που με πιανει.. κανω χαλια υπνον πλεον δεν μπορω να λειτουργησω στην δουλεια.. εχω απευθυνθει σε ειδικο και μου ειπε να παρω ζολοφτ αλλα ειμαι 24 και φοβαμαι να ξεκινησω χαπια απο τοσο μικρη...
    Καλά τα χάπια αλλά είναι σημαντικό να αντιμετωπίσεις την αιτία της φοβίας, αφού πρώτα την εντοπίσεις εννοείται. Θέλω να πω ότι το ιδανικό είναι να το ψάξεις, ανεξάρτητα από το αν βοηθηθείς από τα χάπια.
    Last edited by Niels; 05-02-2021 at 16:00. Reason: Προσθήκη

Similar Threads

  1. Anasfaleia
    By Faihh95 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 17-11-2020, 22:26

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •