'Εκτακτες συστολές - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 100
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    218
    Πόσο χρονών είσαι;

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    271
    Quote Originally Posted by Irini23 View Post
    Πόσο χρονών είσαι;
    38 χρονων ειμαι

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    727

    Ελπίζω να σταματήσουν

    Παιδιά έχετε μήπως και θέμα με το στομαχι? Παίζει να επιβάρυνει και αυτό? Γιατί εγώ τα έχω όλα μαζί. Επίσης με πιανουν και στον υπνο και με ξυπνάνε. Το παθαινει κανεις σας? Έχω καταντήσει να μη μπορώ να κοιμηθώ σε κανένα πλευρο. Δεν ξέρω.

  4. #34

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    218
    Είδα το βίντεο σου και ήταν πραγματικά πολύ ενδιαφέρον η ιστορία σου με τις αρρυθμίες και την ηλεκτροφυσιολογική μελέτη. Θέλω να σου πω ότι είσαι πολύ δυνατός άνθρωπος που τα έχεις αντέξει όλα αυτά και έχεις φτάσει ως εδώ. Δίνεις κουράγιο και δύναμη και σε άλλους ανθρώπους που υποφέρουν με την καρδιά τους και δίνεις θάρρος να συνεχίσουμε να το ψάχνουμε μέχρι να βρούμε λύση. Η καρδιά είναι ένα περίεργο όργανο που δεν ξέρεις πως θα αντιδράσει σε διάφορες καταστάσεις γιαυτό και μας φοβίζει. Ελπίζω να νιώθεις καλύτερα τώρα σωματικά και ψυχολογικά και να ξεπεράσεις όλες τις δυσκολίες.

  6. #36
    Σευχαριστω πολυ κοριτσι μου για τα καλα σου λογια.. Ειλικρινα το βιντεο που εκανα εχεκ σκοπο του μονο να ενθαρρύνει ανθρωπους σαν κ εμας... Πριν 1μιση χρόνο οταν εφτασε η στιγμη να κανω τη μελέτη καλως η κακως εψαχνα να Ενημερωθώ σχετικα με εμπειρίες ανθρώπων για το πως ηταν ποια ειναι η διαδικασια... Ενω στα φορουμ ειμαστε αρκετοι ενα βιντεακι ελληνικό στο YouTube δε βρήκα... Δε θελω ουτε προβολες ουτε λαικ ουτε τπτ μονο να ενθαρρυνω και να φωναξω δυνατα σε μενα κ σε ολους να μη φοβομαστε και να πιστεύουμε στον εαυτο μας... Εμενα με είχα ζαλίσει οτι ειναι ψυχολογικο και απο το Άγχος ε δεν ειναι βρε παιδια πως να το κάνουμε... Σιγουρα το αγχος το πυροδοτεί αλλα υπάρχει κάποια ανωμαλια στο σύστημα... Η δικια μου δε βρέθηκε... Αλλα δεν εχω αλλη εξεταση να κανω... Μου προτινανε γονιδιακο ελεγχο για μηπως εχω καποθα μετάλλαξη σε καποιο γονιδιο..αν μου περισσευαν 1000ευρω θα εκανα κ αυτο

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    693
    Νάγια καλή δύναμη! Ήθελα να σε ρωτήσω καθώς νομίζω δεν αναφέρθηκε στο βίντεο...δοκίμασες αντικαταθλιπτικά και δεν είδες διαφορά?

  8. #38
    Quote Originally Posted by Elenas View Post
    Νάγια καλή δύναμη! Ήθελα να σε ρωτήσω καθώς νομίζω δεν αναφέρθηκε στο βίντεο...δοκίμασες αντικαταθλιπτικά και δεν είδες διαφορά?
    Δεν ειναι κατάθλιψη για να παρω αντικαταθληπτικα... Αγχώδη διαταραχή ειχα.. Εχω που αφορουν κρισεις πανικου κ φοβιες.. Θάνατος αρρώστια.. Καρδιοφοβια
    Απο χαπια παιρνω b blockers και παλιότερα σε κρισεις πανικου μισο αγχολυτικό αλλα οπως λεω κ στο βιντεο δεν ειμαι υπερ των χαπιων αν δεν ειναι απολυτα ανάγκη να Παρεις χωρίς να τα κατακρίνω ειναι απλα δικη μ ματια αυτή.

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    152
    Quote Originally Posted by Nagia83 View Post
    Δεν ειναι κατάθλιψη για να παρω αντικαταθληπτικα... Αγχώδη διαταραχή ειχα.. Εχω που αφορουν κρισεις πανικου κ φοβιες.. Θάνατος αρρώστια.. Καρδιοφοβια
    Απο χαπια παιρνω b blockers και παλιότερα σε κρισεις πανικου μισο αγχολυτικό αλλα οπως λεω κ στο βιντεο δεν ειμαι υπερ των χαπιων αν δεν ειναι απολυτα ανάγκη να Παρεις χωρίς να τα κατακρίνω ειναι απλα δικη μ ματια αυτή.
    Nagia mou poso pliroses già aftin tin meleth; episis exw dei Kai m exei pei o giatros afto ginete otan exeis taxikardies sto akuro i town rxeis apires ektaktes

  10. #40
    Quote Originally Posted by Alex1312 View Post
    Nagia mou poso pliroses già aftin tin meleth; episis exw dei Kai m exei pei o giatros afto ginete otan exeis taxikardies sto akuro i town rxeis apires ektaktes
    Η μελετη εγινε δωρεαν στον ευαγγελισμο κατόπιν κουβεντας με τον γιατρο μου εκει αθηνα... Η ομαδα εκει ειναι κορυφή Λετσας Εφραιμιδης κλπ... Οι οποιοι πλεον δεν ξερω αν ολοι αλλα ο ΛΕΤΣΑΣ που Με Παρακολουθει ειναι Πλέον στο ωνασειο
    Ισχυει οτι για να προβουν σε μελετες κ Καυτηριασμο κατεπεκταση.. Θελει μα δωσεις καμια 10.000 έκτακτες... Στο 24ωρο...ναι ναι τοσες πολλες χαχχα απίστευτο ε.. Εμενα δεν εδωσε ούτε μια στη μελέτη ουτε απο μονη ουτε από πρόκληση αν εχεις το θεο σου ατιμη καρδια...

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    152
    Quote Originally Posted by Nagia83 View Post
    Η μελετη εγινε δωρεαν στον ευαγγελισμο κατόπιν κουβεντας με τον γιατρο μου εκει αθηνα... Η ομαδα εκει ειναι κορυφή Λετσας Εφραιμιδης κλπ... Οι οποιοι πλεον δεν ξερω αν ολοι αλλα ο ΛΕΤΣΑΣ που Με Παρακολουθει ειναι Πλέον στο ωνασειο
    Ισχυει οτι για να προβουν σε μελετες κ Καυτηριασμο κατεπεκταση.. Θελει μα δωσεις καμια 10.000 έκτακτες... Στο 24ωρο...ναι ναι τοσες πολλες χαχχα απίστευτο ε.. Εμενα δεν εδωσε ούτε μια στη μελέτη ουτε απο μονη ουτε από πρόκληση αν εχεις το θεο σου ατιμη καρδια...
    Tote pios itan o logos; kserw atoma pou kanoun polles kiliakes ektaktes me fisiologiki kardia Kai den exoun kindino già kiliakes marmariges kai tetia

  12. #42
    Quote Originally Posted by Alex1312 View Post
    Tote pios itan o logos; kserw atoma pou kanoun polles kiliakes ektaktes me fisiologiki kardia Kai den exoun kindino già kiliakes marmariges kai tetia
    Αν ξεραμε θα μασταν ευτυχισμένοι αυτο ακριβως λεω οτι δεν εχω ακριβη διαγνωση
    Τα επεισοδια μου δε είναι εκτακτες κοιλιακες θεωρούνται ταχυαρρυθμιες ειναι συνεχόμενες 7...8 εκτακτες ενίοτε κ παραπανω κ προέρχονται απο διαφορετικες εστιες απο τις εκτακτες κοιλιακες που κανω με διαφορετικη μορφολογια... Δε μ είπανε κατι για torsades de pointes ευτυχως γιατι δεν εχω διαβάσει κ τα καλύτερα... Παραυτα ψαχναμε εστιες κ δε βρήκαμε να καψουμε δυστηχως

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Μπορεί να έχεις burgada syndrome αλλά αυτά φαίνονται μόνο στον γενετικό έλεγχο.

    Εφόσον δεν έχει μορφολογικά πρόβλημα η καρδιά σου θα σου έλεγα να ψάξεις εξωκαρδιακα αιτια, δλδ αυτοανοσες παθήσεις, ορμονικα κλπ.

    Κάθε ριπη έκτακτων στη σειρά μπορεί να προκαλέσει αρρυθμία, πχ κολπική μαρμαρυγη. Εφόσον το έχεις τόσα χρόνια θα σου έλεγα να μην αγχώνεσαι και απλά να κάνεις συχνούς ελέγχους. Αν ποτε τα επεισόδια γίνουν συνεχή και παρατεταμένα ή φέρουν συμπτώματα όπως ζάλη και λιποθυμία, μπορείς να συζητήσεις το ενδεχόμενο εσωτερικού απινιδωτη που θα επαναφέρει την καρδιά σου. Ή να επαναλάβεις τη μελέτη σε περίπτωση που μπορεί να λυθεί με κάποιον καυτηριασμο.

  14. #44
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Μπορεί να έχεις burgada syndrome αλλά αυτά φαίνονται μόνο στον γενετικό έλεγχο.

    Εφόσον δεν έχει μορφολογικά πρόβλημα η καρδιά σου θα σου έλεγα να ψάξεις εξωκαρδιακα αιτια, δλδ αυτοανοσες παθήσεις, ορμονικα κλπ.

    Κάθε ριπη έκτακτων στη σειρά μπορεί να προκαλέσει αρρυθμία, πχ κολπική μαρμαρυγη. Εφόσον το έχεις τόσα χρόνια θα σου έλεγα να μην αγχώνεσαι και απλά να κάνεις συχνούς ελέγχους. Αν ποτε τα επεισόδια γίνουν συνεχή και παρατεταμένα ή φέρουν συμπτώματα όπως ζάλη και λιποθυμία, μπορείς να συζητήσεις το ενδεχόμενο εσωτερικού απινιδωτη που θα επαναφέρει την καρδιά σου. Ή να επαναλάβεις τη μελέτη σε περίπτωση που μπορεί να λυθεί με κάποιον καυτηριασμο.
    Ω παναγια μου φαε τη γλώσσα σου για το brugada...
    O γιατρος μ ασχοληται παρα πολυ μαυτο το σύνδρομο
    Δε φαίνεται μονο στο γενετικό έλεγχο ακομα κ σε απλά καρδιογραφηματα υπάρχουν στοιχεία που παραπεμπουν σε brugada
    Επισης δεν εχω ιστορικο με αιφνίδιο θανατο στην οικογένεια ουτε κατι αντίστοιχο... Δεν εχω ζαλες ουτε λιποθύμηκα η συγκοπτικα επεισόδιο ως τωρα κ ευχομαι ουτε στο μελλον.
    Ο απινιδωτης ειναι κατι που ρωτησα αλλά τα μειονέκτηματα του ειναι περισσότερα απτο να μη τον βαλω... Δεν βαζουν απινιδωτη σαν να ειναι γουρουνι στο σακι
    Προς το παρών φοραω ilr εμφυτεσιμο holder και παρακολουθουμε τη κατάσταση

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    218
    Νάγια θα ήθελα να σε ρωτήσω έχεις αρρυθμίες καθημερινά; Tι συμπτώματα έχεις γενικά; Φαντάζομαι θα επηρεάζει πολύ την καθημερινότητα σου και την ψυχολογία σου. Υπάρχει κάτι που να σε βοηθάει για να σταματήσουν;

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. Έκτακτες συστολές
    By Inked in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 58
    Last Post: 21-05-2023, 11:09
  2. Έκτακτες συστολές!
    By irene22 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 28-03-2020, 00:37
  3. ΕΚΤΑΚΤΕΣ ΣΥΣΤΟΛΕΣ
    By canio in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 02-09-2019, 15:27
  4. Έκτακτες συστολες
    By vickie_victoria in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 26-12-2018, 19:53
  5. εκτακτες συστολες
    By george271185 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 04-08-2014, 19:40

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •