'Εκτακτες συστολές - Page 6
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 6 of 7 FirstFirst ... 4567 LastLast
Results 76 to 90 of 100
  1. #76
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    693
    Quote Originally Posted by Nagia83 View Post
    Δεν ειναι κατάθλιψη για να παρω αντικαταθληπτικα... Αγχώδη διαταραχή ειχα.. Εχω που αφορουν κρισεις πανικου κ φοβιες.. Θάνατος αρρώστια.. Καρδιοφοβια
    Απο χαπια παιρνω b blockers και παλιότερα σε κρισεις πανικου μισο αγχολυτικό αλλα οπως λεω κ στο βιντεο δεν ειμαι υπερ των χαπιων αν δεν ειναι απολυτα ανάγκη να Παρεις χωρίς να τα κατακρίνω ειναι απλα δικη μ ματια αυτή.
    Αντικαταθλιπτικά συνταγογραφουνται σε αγχώδη διαταραχή και επειδή και εγώ έχω ακριβώς τα ίδια και ψυχικά και σωματικά Είχα την απορία αν δοκίμασες και δεν σε βοήθησαν. Προσωπικά μόνο με αυτά εξαφανίζονται οι έκτακτες...
    Εννεοτιαι όμως δεν το συνιστώ σε κανέναν να τα ξεκινήσει. Πάνε πακέτο με παρενέργειες

  2. #77
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    271
    Τελικα αμα θελει το μυαλο να κολλησει θα το κανει.μονο η εκφραση αν συνεχισουν εκτακτες και ειναι πολλες τοτε θα το ξανακοιταξουμε ητανε αρκετο για να μου σπειρει την αμφιβολια.δεν παμε καλα λεμε!!!!

  3. #78
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    218
    Είδες τι σου κάνει το μυαλό. Τελικά όλα είναι θέμα ψυχολογίας.

  4. #79
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    271
    Quote Originally Posted by Irini23 View Post
    Είδες τι σου κάνει το μυαλό. Τελικά όλα είναι θέμα ψυχολογίας.
    Δεν βρηκε τιποτα ανυσηχητικο και οι 600 εκτακτες στην διαγνωση του holter τιςαναφερει ως σποραδικες.μου ειπε οτι ειμαι αγυμναστη και να ξεκινησω περπατημα ή ποδηλατο ή κολυμβηση.οταν σου μπει η αμφιβολια σκεφτεσαι οτι επρεπε να ρωτησω και αλλα πραγματα και απο την αλλη λεω οτι αν ητανε κατι που ηθελε και αλλες εξετασεις δεν θα μου το ελεγε ή θα μου επετρεπε γυμναστικη????

  5. #80
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    218
    Σίγουρα αν έβλεπε κάτι που ήθελε περαιτέρω εξετάσεις θα σου το έλεγε δε θα σε άφηνε έτσι. Μην ανησυχείς ξεκίνα γυμναστική και όλα θα μειωθούν.

  6. #81
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    271
    Quote Originally Posted by Irini23 View Post
    Σίγουρα αν έβλεπε κάτι που ήθελε περαιτέρω εξετάσεις θα σου το έλεγε δε θα σε άφηνε έτσι. Μην ανησυχείς ξεκίνα γυμναστική και όλα θα μειωθούν.
    Ειστε η στηριξη μου και το κουραγιο μου!!!

  7. #82
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    218
    Εδώ είμαστε για να στηρίζουμε ο ένας τον άλλον και να ανεβάζουμε την ψυχολογία μας.

  8. #83
    Quote Originally Posted by Elenas View Post
    Αντικαταθλιπτικά συνταγογραφουνται σε αγχώδη διαταραχή και επειδή και εγώ έχω ακριβώς τα ίδια και ψυχικά και σωματικά Είχα την απορία αν δοκίμασες και δεν σε βοήθησαν. Προσωπικά μόνο με αυτά εξαφανίζονται οι έκτακτες...
    Εννεοτιαι όμως δεν το συνιστώ σε κανέναν να τα ξεκινήσει. Πάνε πακέτο με παρενέργειες
    Στη φαση που παθαινα πολυ συχνα κριση πανικου εκανα ψυχαναλυση 3χρονια πριν η 4 δλδ.... Με βοήθησε πολυ... Αντικαταθληπτικα οχι δε χρειάστηκε να παρω... Συνήθως οι εκτακτες μου προκαλουσαν τη διαταταχη κ οχι η διαταραχη τις εκτακτες... Επίσης το lopressor που σου ρίχνει παλμους με κρατάει πιο ηρεμη

  9. #84
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2021
    Posts
    3

    Άγχος και έκτακτες

    Quote Originally Posted by Nagia83 View Post
    Στη φαση που παθαινα πολυ συχνα κριση πανικου εκανα ψυχαναλυση 3χρονια πριν η 4 δλδ.... Με βοήθησε πολυ... Αντικαταθληπτικα οχι δε χρειάστηκε να παρω... Συνήθως οι εκτακτες μου προκαλουσαν τη διαταταχη κ οχι η διαταραχη τις εκτακτες... Επίσης το lopressor που σου ρίχνει παλμους με κρατάει πιο ηρεμη
    Καλησπερα είναι η πρώτη φορά που μπαίνω και γράφω να σας πω κ εγώ το πρόβλημα μου είμαι 35 χρόνων κ πριν 3 χρόνια ανακάλυψα ότι έχω έκτακτες οι οποίες εμφανίστηκαν λόγω άγχους κ μετά έφυγαν διότι δεν υπήρχε άγχος.τωρα εδώ κ ένα 2 μηνο έχω πολύ άγχος κ γενικά προβλήματα που με στεναχωρούν.ειχα κάνει εντελώς τυχαία ένα καρδιογράφημα το περασμένο Νοέμβρη αλλά δεν έδειξε κάτι.το Δεκέμβρη μπήκαμε στη διαδικασία εξωσωματικής με την γυναίκα κ εκεί ξεκινησε το πάρτυ άγχος πολύ έπειτα παλινδρόμησε η γυναίκα μου κ ζω μέσα στο άγχος εκανα ένα holder 7000 έκτακτες μου εδωσε ο γιατρός 1/4 lobivon k τώρα παίρνω 1/2 lobivon και να μην αγχώνομαι είμαι κ καπνιστής.τι μπορώ να κάνω για να βοηθήσω τον εαυτό μου προσπαθώ να μην αγχώνομαι αλλά δεν είναι εύκολο

  10. #85
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Aυτο που μπορείς να κάνεις για να βοηθήσεις τον εαυτό σου είναι να κόψεις άμεσα το τσιγάρο.

  11. #86
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2021
    Posts
    3
    Κάτι άλλο που μπορώ να κάνω;δεν μπορώ όλο σκέφτομαι αρνητικά κ από τότε που το έμαθα είμαι χειρότερα νομίζω.

  12. #87
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Βαρη κ περπατημα πρεπει να κανετε ολοι τωρα θα πεισ σιγα τη βλακεια κανε το και τα γεραματα σου θα ειναι καλυτερα για την καρδια υπαρχει συμπληρωμα q10
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  13. #88
    Το αγχος... Θελει η καποιο χόμπι να σου αποστα το μυαλο η ενα ψυχολογο ψυχιατρο που θα σε βοηθήσει να το Διαχειρίζεσαι κάθε άνθρωπος θελει διαφορετική διαχείριση... Το θετικό ειναι οτι εχεις αποδεχτεί κ διαπιστωσει οτι οι έκτακτες σου προέρχονται απο το αγχος οποτς αυτο πρεπει να κυνηγήσεις κ να νικησεις

  14. #89
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    727
    Καλησπερα σε όλους!! Εγώ θα σου προτεινα να πρισοαθησεις να πεισεις τον εαυτό σου ότι πρεπει να ηρεμήσει και να παλευεις για την ηρεμία σου. Δεν είναι ευκολο ειναι το πιο δυσκολο πράγμα και μόνο εσυ μπορείς να σε βοηθήσεις. Δεν μπορεις να κάνεις τίποτα με το να σκας ισα ισα δεν βοηθάς κανέναν. Γέμισε τη μέρα σου με κάτι άλλο βάλε ακουστικά και πηγαινε μια βόλτα σε ήρεμο όμως περιβαλον ένα παρκο η θάλασσα. Θα δεις ποσο θα αλλάξει η διάθεση σου.

  15. #90
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2021
    Posts
    3
    Quote Originally Posted by Nagia83 View Post
    Το αγχος... Θελει η καποιο χόμπι να σου αποστα το μυαλο η ενα ψυχολογο ψυχιατρο που θα σε βοηθήσει να το Διαχειρίζεσαι κάθε άνθρωπος θελει διαφορετική διαχείριση... Το θετικό ειναι οτι εχεις αποδεχτεί κ διαπιστωσει οτι οι έκτακτες σου προέρχονται απο το αγχος οποτς αυτο πρεπει να κυνηγήσεις κ να νικησεις
    Δεν ξέρω έχω κάνει κάτι εξετάσεις αίματος που μου είπαν έχω κάνει υπέρηχο καρδιας όλα καλά οποτε νιώθω πολύ αγχωμένος με πιάνει δεν έχω κάποιο αλλά πρόβλημα.ύπαρχει κάποια συσκευή που να μπορούμε να τις μετράμε εμείς;η κάποιο τρόπο να μπορούμε να το παρακολουθούμε;

Page 6 of 7 FirstFirst ... 4567 LastLast

Similar Threads

  1. Έκτακτες συστολές
    By Inked in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 58
    Last Post: 21-05-2023, 11:09
  2. Έκτακτες συστολές!
    By irene22 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 28-03-2020, 00:37
  3. ΕΚΤΑΚΤΕΣ ΣΥΣΤΟΛΕΣ
    By canio in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 02-09-2019, 15:27
  4. Έκτακτες συστολες
    By vickie_victoria in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 26-12-2018, 19:53
  5. εκτακτες συστολες
    By george271185 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 04-08-2014, 19:40

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •