Remeron - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 34

Thread: Remeron

  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    140
    Niels κατάθλιψη δεν έχω όντως αλλά ίσως το valdoxan σε μια μικρή δόση κάτι μου κάνει ως υπναγωγό. Εσυ ποσο έπαιρνες?

    Το stillnox είναι βενζο και μάλιστα πολύ εθιστική . Το είχα πάρει μερικές φορές και κοιμήθηκα κατευθείαν. Παλιότερα το χορηγούσαν χωρίς συνταγή αλλά τώρα απαιτείται κοκκινογραμη.είναι καθαρό υπνωτικό ασχέτως που το χαρακτηρίζουν μερικοί ως υπναγωγό. Η γνώμη μου είναι μακρυά από αυτό.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by teatree View Post
    Το stillnox είναι βενζο και μάλιστα πολύ εθιστική . Το είχα πάρει μερικές φορές και κοιμήθηκα κατευθείαν. Παλιότερα το χορηγούσαν χωρίς συνταγή αλλά τώρα απαιτείται κοκκινογραμη.είναι καθαρό υπνωτικό ασχέτως που το χαρακτηρίζουν μερικοί ως υπναγωγό. Η γνώμη μου είναι μακρυά από αυτό.
    πω , πω , τι μου θυμησες , σε ' εφτιαχνε ' το στιλνοξ , τοπαιρνα παλια χωρις συνταγη, ταπαιρνα 3 -3 , 4-4 , και μια μερα ειχα 'καθαρισει ' ενα κουτι ολοκληρο, αλλα δεν ειχα εθιστει, μετα εθιστηκα στα ζαναξ ......

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    140
    .............

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    140
    Άγγελε εμένα με βοήθησε το φόρουμ κι αυτά που διαβάζω εδώ. Πήγαινα ξαναπηγαινα στους ψυχιάτρους και μόνο ζαναξ ήξεραν να προμοτάρουν.

    Ωστόσο μου είχαν επισημάνει ότι αποκτάς ανοχή εύκολα με το συγκεκριμμένο -εκτός από μια άκυρη που μου είπε το θεϊκό «ε το πολύ πολύ ν´αυξησεις κι εσυ, πώς κανείς έτσι»(!!!)- «εεεεε ν´αυξησει το κέρατο που θα σου ρίχνει ο άντρας σου μαντάμ»της είπα και δεν ξαναπατησα σε κανέναν ψυχίατρο έκτοτε.

    Ευτυχώς βρήκα αυτό το φόρουμ κι έμαθα για ρεμερον , τριτικο και σία αλλιώς θα μουν μια ζωή με 4 ώρες ύπνο.... ΣΚ@τοψίατροι -αυτό έχω να πω-έχουν φάει κόσμο με τις σάχλες τους.

    Αν θέλω συνταγή πάω εδώ στην γειτονιά στον παθολόγο με 5 ευρώ και μου γράφει ζαναξ, μάναξ, ό,τι θέλω........

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    οντως teatree , κατι συμβαινει με το ζαναξ , και το συνταγογραφουσαν αφειδως οι ψυχιατροι, μεχρι τον 6/2019 που καθιερωθηκε η συνταγογραφηση στον ΑΜΚΑ σου, παλιοψυχιατροι, μονο κακο μουκαναν , τιποτα καλο , και πηγαινω απο το 1999....

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    140
    Ξέρω την ιστορία σου. Πολύ θλιβερό που δεν πήρες δεύτερη γνώμη.

    Είναι τα μόνα που έχουν αποτέλεσμα όμως( με μέτρο) .ίσως γι αυτό όλοι τα αγαπάμε (μέχρι να...)

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    τα 10 τελευταια χρονια οντως δεν πηρα 2η γνωμη, ειχα παρει τα πρωτα 10 δυο γνωμες και ειχα επαναπαυτει.....

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    339
    Προσοχή και στο Remeron. Οι ψυχίατροι λένε ότι δεν είναι εθιστικό, ενώ είναι.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    140
    Chaos1 έχεις προσωπική εμπειρία? Το υποπτευόμουν κι εγώ.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    339
    Quote Originally Posted by teatree View Post
    Chaos1 έχεις προσωπική εμπειρία? Το υποπτευόμουν κι εγώ.
    Όχι, αλλά διάβασα πολλές μαρτυρίες ανθρώπων που το έπαιρναν. Θέλει πολύ σταδιακή διακοπή με προοπτική μηνών. Γκούγκλαρε το “mirtazapine withdrawal”, αν θέλεις.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    140
    Quote Originally Posted by Chaos1 View Post
    Όχι, αλλά διάβασα πολλές μαρτυρίες ανθρώπων που το έπαιρναν. Θέλει πολύ σταδιακή διακοπή με προοπτική μηνών. Γκούγκλαρε το “mirtazapine withdrawal”, αν θέλεις.
    Κατάλαβα. Ευχαριστώ.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    339
    Quote Originally Posted by teatree View Post
    Κατάλαβα. Ευχαριστώ.
    https://www.addictioncenter.com/stim...diction-abuse/

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2017
    Posts
    200
    Καλησπέρα σε όλους!ηθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος για το remeron.ειμαι εδώ και 4 μέρες στα 45mg και όλη μέρα δεν έχω καθόλου ενέργεια και διάθεση, και το βράδυ έχει χαλάσει ο ύπνος μου, δηλαδή δεν κοιμάμαι εύκολα και έχω ανήσυχα πόδια!!!

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,088
    Καλησπέρα. Αυξησες τη δόση δηλαδή; Όταν το έπαιρνα σε αυτή τη δόση είχα κι εγώ αυτό το τίναγμα των ποδιών με το που με έπαιρνε ο ύπνος και έντονη υπνηλία...χασμουριομουν συνέχεια στη δουλειά... τώρα παίρνω μόνο 15mg κυρίως για τον ύπνο.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2017
    Posts
    200
    Quote Originally Posted by Niels View Post
    Καλησπέρα. Αυξησες τη δόση δηλαδή; Όταν το έπαιρνα σε αυτή τη δόση είχα κι εγώ αυτό το τίναγμα των ποδιών με το που με έπαιρνε ο ύπνος και έντονη υπνηλία...χασμουριομουν συνέχεια στη δουλειά... τώρα παίρνω μόνο 15mg κυρίως για τον ύπνο.
    Αύξησα την δόση που υποτίθεται όσο ανεβαίνει η δόση, τόσο πιο πολυ σε κινητοποιεί! εμένα με έχει ρίξει και σέρνομαι όλη την ημέρα!!!

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Remeron
    By teatree in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 18
    Last Post: 07-09-2020, 12:29
  2. remeron
    By boo in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 32
    Last Post: 05-08-2019, 10:54
  3. remeron
    By MikeStam 3 in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 10
    Last Post: 09-05-2019, 00:08
  4. Remeron..
    By xristoforos28 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 95
    Last Post: 07-07-2018, 15:05
  5. remeron
    By christialena in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 1
    Last Post: 02-03-2008, 01:09

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •