Σημάδια διαταραχής? - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 18 of 18
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    187
    Quote Originally Posted by Roto el View Post
    Εγώ δεν πηγαίνω σε κάποιο γιατρό γιατί θεωρώ πως έχουμε πολύ δύναμη μέσα μας κ αντί να κάνουμε εχθρό το μυαλό μας μπορούμε να το κάνουμε φίλο μας θεωρώ πως δεν χρειάζεται να το πολεμάς αρκεί να καταλάβεις τι σου συμβαίνει ας πούμε αν πάω σε κάποιον ψυχιατρο κ μου πει ότι είμαι διπολική θα ξέρω ότι όταν χαίρομαι φτάνει ο τρόπος που τα βλέπω και όταν λυπάμαι εξίσου το ίδιο οπότε δεν είναι τόσο μεγάλο πρόβλημα ώστε να οδηγηθω σε τραυματισμός, βέβαια τώρα ακούγομαι αισιόδοξη κ μετά από λίγες μέρες να λέω δεν μπορώ να το διαχειριστώ... Νομίζω πως πρέπει να συμφιλιώθουμε με εμάς κ ίσως δεν χρειάζονται και τα φάρμακα...
    Μία σκέψη κάνω χωρίς να θέλω να προσβάλω όποιον διποτε που κάνει την δουλειά του ελπίζω να παραμείνεις κ εσύ ήμερη και να ήρεμεις όλες τις άσχημες σκέψεις σου
    Βεβαια ας μην ξεχναμε οτι και οι ψυχικοι νοσοι ειναι ασθενειες και οπως οταν υποφερει ενα μελος του σωματος η καποιο εσωτερικο οργανο επισκεπτομαστε τον καταλληλο γιατρο και μας χορηγει την θεραπεια που θα μας απαλλαξει απο αυτον τον πονο η την ασθενεια ,ετσι συμβαινει και με το μυαλλο και τις ψυχικες ασθενειες .

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Roto el View Post
    Ρωτάω γιατί προσπαθώ να καταλάβω τον ευατο μου μέσα από τους άλλους.. Δεν εχω πάει σε κάποιον γιατρό έχω μια άσχημη αποψη για αυτούς αλλά ίσως να κάνω ένα βήμα από περιέργεια.
    Ρωτάω γιατί κ εγώ είτε θα έχω πολύ διάθεση κ ας πούμε δεν θα με φοβίζει ούτε ο θάνατος είτε θα κάνω σκέψεις ότι δεν μπορώ να αντιμετωπίσω Πόλλα πράγματα και πέφτω σε βαριά θλίψη αλλά πάντα βάζω στην μέση τους άλλους ότι μου φταίνε οι άλλοι πχ εγώ στην δουλειά μου τσακώθηκα πήρα άδεια κ από τότε είμαι καλά δεν έχω νιώσει βαθιά στεναχωρια, όσο δούλευα όμως με καταπινανε πράγματα και γινόμουν αρνητική με όλα ....αυτο έχει να κάνει με κάποια διαταραχή? Η απλα είναι "φάσεις" που περνάμε όλοι μας? (αυτό δεν μπορώ να διαχωρίσω για αυτό κ έγραψα εδώ)
    Έχω την εντύπωση πως αυτός που έχει διπολική θα πάει σε γιατρο από μόνος του, θα είναι έτσι που θα πάει μόνος του χωρίς καν να το σκεφτεί δεύτερη φορά.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by VictoriaSkG View Post
    Με μια συνεδρια το καταλαβαινει
    Εγώ διαφωνώ με αυτό πρέπει να είναι πολύ καλός ψυχίατρος για να το καταλάβει με τη μια ή πρέπει να είναι αριστος γνωστης της διπολικης που να την έχει μελετήσει όσο δεν παει άλλο και νομίζω πως μόνο δυο ψυχίατροι στην Αθήνα ακουμπάνε αυτό το επιπεδο

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Σημαδια υποτροπης?
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 17
    Last Post: 11-04-2017, 16:00
  2. Σημαδια..
    By crazyelena in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 9
    Last Post: 30-01-2016, 20:38
  3. Πιστεύετε στα σημάδια;
    By Κύκνος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 07-05-2012, 22:01
  4. Σημάδια αγάπης..
    By vince in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 19
    Last Post: 07-09-2008, 17:14
  5. πρωτα σημαδια...
    By astradenei in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 27
    Last Post: 11-02-2008, 20:19

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •