Καλησπερα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    162

    Καλησπερα

    Καλησπερα παιδια οι πονοι στην πλατη συνεχιζονται βεβαια σημερα πηγα για θεραπευτικο μασαζ το οποιο πονεσε αρκετε και ελυσα καποιους κομπους αλλα θα δειξει αν εκανε δουλεια.. Ηθελα να ρωτησω επειδη εχω και εγω την κακια συνηθεια με τον Dr Google και ψαχνω και λεει κατι για ρευματοειδης αρθριτιδες κλπ.. Ηθελα να ρωτησω η διαγνωση της ρευματοειδης αρθριτιδας μεσω εξετασεων ποια ειναι; Γιατι εμενα οι εξετασεις μου βγηκαν καλες και η CRP αντριδρωσα πρωτεινη που ειναι κυριως για τετοια θεματα καλη και γενικα ολα τα αλλα ξερει κανενας;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,296
    γεια σου
    πιστεύω πως ένας ορθοπεδικός πρέπει να βγάζει αυτή τη διάγνωση. ή κάποιος παθολόγος, όχι οι εξετάσεις.

  3. #3
    Καλησπέρα Θάνο. Νομίζω πρέπει να το αποδεχτώ και εγώ και εσύ ότι δεν είμαστε γιατροί, και ούτε το Google είναι γιατρός και κτι συμπτώμα και να πατήσεις σε βγάζει ετοιμοθάνατο. Ξέρω στο λένε συνέχεια αυυο , και μένα το ίδιο. Και πάλι συνεχίζω να το κάνω. Μου λέει κάποιος για μια αρρώστια και μετά νομίζω ότι την έχω και εγώ. Εμμονικη σε πολύ άσχημο σημείο. Δεν ζούμε την ζωή μας και σκεφτόμαστε πότε θα μας συμβεί το οτιδήποτε. Η μόνη λύση είναι η ψυχοθεραπεία και αν σε παραπέμπουν σε ψυχίατρο για αγωγή. Μόνο έτσι λύνεται και μόνο αν το πάρεις απόφαση. Τα λέω για να τα ακούω και εγώ. Κάθε μέρα που ξυπνάω είναι ένα μαρτύριο στο τι θα σκεφτεί πάλι το μυαλό μου για να με ταλαιπωρήσει με αποτέλεσμα να μην ευχαριστιεμαι τίποτα. Έχεις δοκιμασει πότε την ψυχοθεραπεία ;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    162
    Lunar εχεισ απολυτο δικιο.. Αλλα αυτο με την πλατη με ταλαιπωρει 1 μιση μηνα τωρα βασικα οχι πλατη ψηλα στους ωμους ποναω και κατω απο τον αυχενα αστα να πανε αλλα το μυαλο μου παει στα χειροτερα ενω τον τελευταιο μηνα εχω κανει 3 εξετασεις αιματος ολες πολυ καλες..

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Οι ωμοι ειναι τα πνευμονια εχεισ φυματιωση αλλαξεσ περιβαλλον κι ειναι δυσκολα

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Κ δεσ μην εχεισ κ χοληστερινη

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    162
    Εγραψα οτι οι εξετασεις ηταν καλες δεν το διαβασες η διαβαζεις οτι θες; Ποια φυματιωση που κολλαει αυτο;

  8. #8
    Thanos, αν θες να σου φύγει η ιδέα για ρευματικα, αρθριτικά να πας σε έναν ρευματολογο η πες στο παθολόγο σου να σου γράψει τις αιματολογικες εξετάσεις που δείχνουν αν υπάρχει φλεγμονή κ θα σε παραπέμψει σε ρευματολογο.
    Από αυτά που γράφεις μάλλον δεν έχεις θέμα με ρευματικα.
    Μάλλον ένα φυσιοθεραπευτη θες.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    162
    Πήγα στο νοσοκομείο παρά προχθές μου έκαναν εξέταση για λοιμώξεις και αντ ίδρωσα πρωτεΐνη δεν έδειξε φλεγμονή καμία

Similar Threads

  1. Καλησπερα
    By Panos_019 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 14
    Last Post: 02-08-2023, 19:09
  2. Καλησπέρα!!!
    By kostas92 in forum Παχυσαρκία
    Replies: 33
    Last Post: 24-02-2011, 11:27
  3. Καλησπέρα
    By Silk in forum Γενικά για τις Διατροφικές Διαταραχές
    Replies: 2
    Last Post: 09-01-2011, 22:13
  4. Καλησπερα
    By IRN in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 12
    Last Post: 23-12-2010, 23:53
  5. Καλησπέρα!!!
    By ntina1980 in forum Παχυσαρκία
    Replies: 16
    Last Post: 09-06-2010, 16:42

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •