Γιατί
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7

Thread: Γιατί

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    278

    Γιατί

    Δεν με καταλαβαίνει κανείς πως περναω. Υποφέρω. Ποιος ο λόγος να πηγαίνω σε γιατρούς και να περνώ φάρμακα από τη στιγμή που κάθε μέρα βιωνω τα ίδια. Γιατί θεέ μου.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    122
    Quote Originally Posted by txopit View Post
    Δεν με καταλαβαίνει κανείς πως περναω. Υποφέρω. Ποιος ο λόγος να πηγαίνω σε γιατρούς και να περνώ φάρμακα από τη στιγμή που κάθε μέρα βιωνω τα ίδια. Γιατί θεέ μου.
    Γεια σου txopit. Θα ήθελες να εξηγήσεις λίγο παραπάνω τι νιώθεις και τις σκέψεις σου γενικότερα; Αν δεν νιώθεις άνετα να τα γράψεις εδώ, στείλε pm αν θέλεις.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    278
    Νιώθω μονίμως ένα κενο, μιλάω και είναι σαν να μην είμαι εγώ, κουράζομαι, δεν μπορώ να συντονιστώ με τπτ, όλη μέρα είμαι σαν ρομπότ. Υποφέρω, όλοι είναι χαρούμενοι και γω είμαι έτσι. Παίρνω σολιαν και λιθιο

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,040
    Πίστεψέ με txopit καταλαβαίνω απόλυτα πως περνάς...Και εγώ νοιώθω σαν εξωγήινος ανάμεσα στους ''φυσιολογικούς'' ανθρώπους...
    Αδυνατώ να κατανοήσω την δύναμη που τους ωθεί σχεδόν τόσο αυτονόητα στην πράξη,στο να κάνουν ότι κάνουν και να αλληλεπιδρούν μεταξύ τους με μια φυσιολογικότητα που μου είναι ξένη...
    Δεν ξέρω αν τους ζηλεύω και αν θα ήθελα και εγώ να είμαι έτσι...Κάποιες φορές, στα πολύ δύσκολα, το κάνω...
    Δεν έχω να σου προτείνω μια μαγική συνταγή για να βγεις/βγούμε από αυτην την κατάσταση...
    Φαντάζομαι θα πρέπει απλά να ξεπεράσουμε τα προσωπικά μας ζόρια, και να παίξουμε το κοινωνικό παιχνίδι,και μπορεί να ξεχαστούμε ότι παίζουμε,και να μας βγαίνει φυσιολογικά.
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    278
    Μου είναι πολύ δύσκολο να συνεχίσω έτσι, είναι σαν να μην είμαι ο εαυτός μου, παλια λειτουργούσα πιο αυθόρμητα, αβίαστα, είχα συναισθήματα, καταλάβαινα τους γύρω μου, τώρα είναι σαν να είμαι σε όλο αυτό μόνος μου, σαν να τραβάω κουπί κάθε μέρα στη μέση του πελάγους στο πουθενά ολομόναχος, δεν χαίρομαι, δεν νιωθω ζωντανός, ξύπνιος πως το λένε. Πως θα αλλάξει όλο αυτό, κάθε μέρα είναι η ίδια. Δεν ξέρω αν είναι από τα χάπια η έτσι είμαι, αλλά δεν ήμουν έτσι πως γίνεται αυτό. Κουράστηκα. Και που γράφω εδώ δεν ξέρω αν έχει νόημα πραγματικά. Δεν ξέρω αν μπορεί κανείς να καταλάβει τι βιωνω, εδώ δεν μπορω ο ίδιος.

  6. #6
    davidh
    Guest
    απο την ταινια A beautiful mind ο Νας σε ερωτηση στην γυναικα του τι κανουν οι νορμαλ ανθρωποι του λεει "Ζουνε" "οι Νορμαλ ανθρωποι απλα ζουν"

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by txopit View Post
    Δεν με καταλαβαίνει κανείς πως περναω. Υποφέρω. Ποιος ο λόγος να πηγαίνω σε γιατρούς και να περνώ φάρμακα από τη στιγμή που κάθε μέρα βιωνω τα ίδια. Γιατί θεέ μου.
    χωρις παρεξηγηση! αλλα μακαρι να εισουν μονο εσυ που νιωθεις ετσι, αν εισουν μονο εσυ εξαλου, θα ειχε ασχοληθει ολη η ιατρικη κοινωτητα ως μοναδικη περιπτοση αρα παλυς θα ειμασταν ολη ευχαριστημενοι.Δυσστυχως ομως φιλε μου οσα ζεις τα ζουνε παρα πολλοι ανθρωποι εκει εξω, μαλιστα υπαρχουν καποιοι οπου ειναι σε τοσο αθλια κατασταση που δεν εχουν το κουραγιο να ανοιξουν τον υπολογιστη τους και να το γραψουν οπως κανουμε εμεις δλδ, υπαρχουν ανθρωποι εκει εξω, οπου μαζευουν κουραγιο και δυναμη μονο και μονο για να βαλουν τελος στην ζωη τους! ειναι πολυ ασχημα τα πραματα τους τελευταιους μηνες ειδικα λογο του κοροναιου και των ηλιθιων ατων μετρων οπου εχει βρει ευκερια να μας βαλει η κυβερνησει των αθλιων.
    Μετρα τα οποια δεν βοηθουν στην ανακοπη της διασπορας του ιου ,κατις που το δειχνουν οι στατιστηκες διοτις αν τα μετρα ειχαν αποτελλεσμα δεν θα ειχαμε σημερα τοσο μεγαλο προβλημα! Αρα για πιο λογο τα βαζουν, για να μας σπασουν τα νευρα και για να μπορουν "μεθαυριο" που θα κανουν εκλογες να εχουν δικαιολογια στο οτι η οικονομια ειναι σκατα, οτι δεν εφτεγαν αυτοι αλλα ο κοροναιος και οτι αυτοι εβαλαν ως πρωτο τους μελιμα την υγεια των πολιτων για αυτο και δεν παει καλα η οικονομια, το οτι η υγεια των πολιτων ομως ειναι και ψυχολογικη μαλον δεν το ξερουν,το οτι πολλοι ανθρωποι εχουν παθει ασθενειες που αφορουν το κεφαλι ,δλδ ψυχειατρικες παθησεις μαλον δεν τους ενδιαφερει η στην καλυτερη , δεν τις γνωριζουν αφου και μεχρι προ λιγα χρονια η καταθλιψη δεν ηταν ασθενια αλλα ηταν μια πραξη επυλογης, ηταν δλδ κατι σαν τεμπελια!!
    Δεν ξερω τι εχεις φιλε μου, αλλα δυστυχως θα πρεπει να πας σε καποιον γιατρο, μονος σου ειναι δυσκολο να το περασεις. Εχω τις γνωσεις για να μπορεσω να σου πω τα φαρμακα που θα μπορουσαν να σε γιατρεψουν αλλα απαγορευεται να τα υπαγορευω πλεον .

Similar Threads

  1. Θέλω να φάω γιατί δεν είμαι καλά ή δεν είμαι καλά γιατί δεν τρώω όσο πριν;
    By adespoto in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 4
    Last Post: 02-02-2021, 22:55
  2. Θα σας πω γιατί αγχώνομαι τόσο πολύ και γιατι δεν παω σε ιατρο
    By Erudinam in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 31-10-2020, 14:56
  3. Γιατι ποναει τοσο πολυ??????????????Γιατι??????????????????
    By gingertania in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 45
    Last Post: 13-10-2012, 02:08
  4. Γιατί;
    By elenh in forum Κακοποίηση
    Replies: 94
    Last Post: 24-03-2011, 16:44
  5. Replies: 92
    Last Post: 26-10-2008, 18:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •