Τι να κάνω με τον κολλητό μου; - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 47
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    122
    Μην μαλώνετε.. Δεν υπάρχει λόγος φασαρίας! Εδώ είναι φόρουμ για να βοηθάμε και όχι να κρίνουμε και να μιλάμε αρνητικά. Παρακαλώ όποιος θέλει να βοηθήσει ας βοηθήσει διαφορετικά να μην σχολιάσει.

    κάντε αυτό που θέλει η καρδιά σας και όλα τα υπόλοιπα θα έρθουν από μόνα τους αρκεί να μην πιέσετε την κατάσταση. Αν τυχόν αλλάξει κάτι, τότε θα πρέπει να το λύσετε προτού είναι αργά. Αυτά.
    Last edited by Aeon; 04-07-2022 at 12:33.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Εγώ μια κουβέντα έχω να πω, έχει γεμίσει τρολ το φόρουμ τελευταία και εσείς κάθεστε και απαντάτε και σοβαρά.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by DragonHeart View Post
    Μην μαλώνετε.. Δεν υπάρχει λόγος φασαρίας! Εδώ είναι φόρουμ για να βοηθάμε και όχι να κρίνουμε και να μιλάμε αρνητικά. Παρακαλώ όποιος θέλει να βοηθήσει ας βοηθήσει διαφορετικά να μην σχολιάσει.

    κάντε αυτό που θέλει η καρδιά σας και όλα τα υπόλοιπα θα έρθουν από μόνα τους αρκεί να μην πιέσετε την κατάσταση. Αν τυχόν αλλάξει κάτι, τότε θα πρέπει να το λύσετε προτού είναι αργά. Αυτά.
    Καλημέρα!

    Ντραγκον κανένας δεν κρίνει ,αυτό είναι το θέμα με τον εκάστοτε θεματοθετη.
    Οποιαδήποτε άποψη είναι ενάντια στη δική του που εκ των πραγμάτων η δική του είναι λάθος ή δεν ανήκει στο φάσμα της λογικής κατά κάποιον τρόπο την βλέπει σαν κακή κριτική και όχι σαν τροφή για σκέψη ...

    Οι δικές του απόψεις 'κρινονται"γιατί εκείνος έφτασε σε αυτό το δύσκολο σημείο οπότε τι μπορεί να περιμένει κάποιος που το κάνει αυτό.
    Ουσιαστικά μια βοήθεια ζητάει να δει αν αυτό που σκέφτεται είναι λογικό ή όχι ...
    Να του πούμε μπράβο πολύ καλά το έκανες αφού βλέπει και ο ίδιος ότι αυτό είναι λάθος ,για αυτό και είναι σε αυτή την κατάσταση?

    Γι αυτό λοιπόν ας είναι πιο προσεκτικοί αυτοί που ανοίγουν θέματα και περισσότερο δεκτικοι στο να ακούν και την αντίθετη άποψη αν υπάρχει φυσικά και όχι να αντιδρούν επιθετικά .

    Βλέπεις και σε αυτές τις περιπτώσεις ο θεματοθετης έχει πρόβλημα αν μπορώ να το χαρακτηρίσω έτσι .
    Δεν είναι σε θέση όλα αυτά που λέγονται να γίνουν τροφή για σκέψη και όχι να δικαιολογηθεί πίσω από την επιθετικότητα του που ο ίδιος εξαπολύει σε όλους αυτούς που του απαντάνε χωρίς μάλιστα να του έχει ζητηθεί να σχολιάσει τις δικές του ζωές και απόψεις ...

    Νομίζω έτσι πάει ,για αυτό και βλέπεις θέματα να ανοίγονται και να συζητιούνται για σελίδες ,οποία και αν είναι αυτά,αφού ο θεματοθετης αρχίζει και αντιλαμβάνεται κάποια πράγματα και Πάρο Λο ότι υποστηρίζει ακόμα τις δικές του απόψεις είναι σε θέση να τις συζητάει με τέτοιο τρόπο που σου δείχνει ότι δίνει βάση σε αυτά που του λες ,ακόμα και αν αυτά είναι αντίθετα με τα δικά του ......
    και θέματα που ανοίγονται και στην πρώτη αντίθετη άποψη ο θεματοθετης να στρέφει αλλού την συζήτηση κάνοντας καθαρά και μόνο επίθεση και όχι αυτοκριτική ...
    Last edited by Aeon; 04-07-2022 at 12:33.
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    η "παρτουζα", ειναι μια σεξουαλικη εμπειρια, δεν ειναι σεξουαλικος προσανατολισμος. ο σεξουαλικος προσανατολισμος, ειναι μια πολυ σημαντικη πληροφορια για την προσωπικοτητα ενος ανθρωπου. της κρυβεις την μιση σου σεξουαλικοτητα...
    ωστοσο, αν ειχα κανει ναι, θα το ελεγα στον ανδρα μου, οπως του εχω πει ο,τι σημαντικο εχω κανει στον τομεα των εμπειριων/ σχεσεων, ασχετως ονοματων και διευθυνσεων..
    ημουν πολυ σαφης, αλλα εσυ πετας την μπαλα στην εξεδρα.
    ΔΕΝ ειπα πουθενα να πεις ονοματα και λετομερειες απο τις περιπτυξεις σου, αλλα ΝΑΙ ΤΟ ΑΝ ΣΟΥ Α ΡΕΣΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΑΝΔΡΕΣ, και ειχες 4 χρονων σχεση ομοφυλοφιλικη ειναι κατι πολυ σημαντικο και την αφορα. ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙ ΠΡΙΝ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ ΑΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ. την εξαπατας οταν φτανει τοσο μακρια η σ χεση ωστε να σε παντρευτει και να κανει παιδια μαζι σου και δεν της το εχεις πει.

    προσωπικα, δεν ειπα οτι περνας ασχημα με την γυναικα σου, ειπα οτι την αξαπατας αν δεν της λες οτι σου α ρεσουν οι ανδρες, οπως την εξαπατας οταν δεν της λες οτι σκεφτεσαι ερωτικα για καποιον ανδρα που κανεις κολλητη παρεα, και προβληματιζεσαι πως να καμψεις τις αντιστασεις του ωστε να σεξουαλιστειτε ....

  5. #20
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2021
    Posts
    17
    Τίποτα το ιδιαίτερο. Ισα ίσα ότι εχουν μια νορμάλ σεξουαλικη ζωή, που θα ήθελε ο φίλος μου να την εμπλουτίσει με σεξουαλικα βοηθήματα κλπ.
    Γενικότερα δεν μπορεί να μου δημιουργήσει κάτι σοκ.
    Ένιωσα ότι ο άνθρωπος ήθελε να το μοιραστεί, να το συζητήσει να ακούσει την άποψη μου γιατί με εμπιστεύεται.... αυτά.

    Αν ερώτηση ήταν αν το φανταζιωθηκα αυτόν με την Γυναίκα του ή αν φτιάχτηκα η αν ήθελα να συμμετέχω.... Η απάντηση είναι όχι.
    Ελπίζω να σε κάλυψα.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Σε ρώτησα γιατί έτσι όπως περιεγραψες της συζητήσεις που έκανε μαζί σου, μου έδωσε την εντύπωση ότι ή ήθελε να σου δώσει την γυναίκα του στο πιάτο ή ήθελε να κάνετε τρίο.
    Εγώ αυτό κατάλαβα. Δεν μπορώ να σκεφτώ άλλο λόγο αν όλα στην σεξουαλική ζωή με την γυναίκα του τα έχει ωραία και καλά.
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  7. #22
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Μπρουταλ σ αγαπώ ρε φίλε και ας παρεξηγηθω ..

    Δεν υπάρχεις ,ψυχοθεραπεία σκέτη είσαι !!!!!
    Χαίρομαι ρε συ που εισπράτεις κάτι θετικό. Κάποια στιγμή βέβαια θα φας και σκατά γιατί μόνο τέτοια θα έχω. Θα είναι η στιγμή που θα θέλω να τα βγάλω μην υπολογίζοντας πως θα επιδράσουν και η τύχη σου θα σε έχει φέρει μέσα στην κατάσταση.
    Χάος παντού και πάντα.
    Το θέμα είναι να μαζεύουμε ότι ωραίο πέφτει μπροστά μας και να το κάνουμε κάτι. Να αυτό που είπες ήταν τέτοιο. Κι ας παρεξηγηθούμε που λες. Δεν πα να παρεξηγηθούμε;!
    Όταν νιώθω καλά (ή όταν νομίζω ότι νιώθω καλά, ή όταν δεν νιώθω καλά και το ξέρω αλλά θέλω να νιώσω ότι είμαι καλά ή ακόμα να θέλω να προσποιηθώ ότι είμαι καλά)

    και μπαίνω στο ίντερνετ

    θα ποστάρω μια μαλακία χαϊδευτική, χαλαρή, σα να είμαστε στο ίδιο δωμάτιο και λέμε ότι μας έρχεται, συντονισμένοι όσο γίνεται και με προσπάθεια να ανταλλάσουμε γλύκες, χαλαρότητες, τέρψεις κλπ κλπ. Και μάλιστα όχι να καθόμαστε κόσμια ως παρέα σε ένα σπίτι καλεσμένοι. Αλλά σε σπίτι κολλητού με βγαλμένα παπούτσια και ξάπλα στους καναπέδες ή στο πάτωμα στη φλοκάτη (Εικόνες και φαντασιώσεις που ως όνειρο δεν έχει αλλάξει από την ηλικία των 17, 20, 25. Πριν από .....τόσα... χρόνια δηλαδή.

    Αφού πληρώνουμε λεφτά για ίντερνετ μωρέ. Γιατί να μην αντλούμε ικανοποίηση και μόνο;

  8. #23
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2021
    Posts
    17
    Λοιπόν στη φίλη μαριλου θα απαντήσω χωρίς να έχω κάτι μαζί της

    Πάμε ένα ένα σε αυτά που μου έγραψες;:

    "Μια επίθεση διακρίνω και όχι όλα αυτά τα σχόλια να γίνουν τροφή για σκέψη προς όφελος δικό σου .
    Αν έχεις αυτή την διάθεση και όχι να σκεφτείς γιατί προκαλέσες εσύ αυτές τις απαντήσεις και φυσικά ζήτησες εσύ ο ίδιος τις γνώμες μας αυτό δεν μας αφορά όντως .
    Όπως δεν σε αφορά από πού και πώς βγήκαν τα δικά μας συμπεράσματα και το αν συζητάω εγώ προσωπικά γιατί εγώ.αναφερθηκα με τον άντρα μου και τι όχι .
    Και πολύ περισσότερα αν έχουμε αλλά θέματα ή προβλήματα .
    Τελείως άτοπο όλο αυτό αλλά μπορώ να καταλαβω που αποσκοπη εν μέρη ."


    Καμία επίθεση σε εσένα και σε κανέναν.... Απλά απάντησα με τον τρόπο που μου απάντησες. Και εννοώ το ύφος. Ήταν και είναι επιθετικό. Εγώ ζήτησα πολύ συγκεκριμένη συμβουλή... Και εσύ μου έκανες διάλεξη για το τι είναι σωστό τι όχι και μια επίδειξη του πόσο φυσιολογικοι είστε. Και όταν έπεσα στο επίπεδο σου και σου αναφέρθηκα με το ίδιο στυλ με σένα... Έγινες πυρ και μανία.... Δλδ να κρίνεις 'τον ανώμαλο' αλλά να μη σε κρίνουν πίσω.... Γιατί είσαι φυσιολογική άρα δεν έχεις για τπτ να κριθείς

    " Εγώ προσωπικά σου διευκρινίζω δεν είχα καθόλου επικριτικό η επιθετικό ύφος ,κατέθεσα την προσωπικη μας άποψη εφόσον ΕΣΥ την ζήτησες.
    Δεν ήρθα σπίτι σου να στην πω ."


    Δεν φάνηκε κάτι τέτοιο όταν ξεκινάς με το 'τι άλλο θα διαβάσουμε εδώ μέσα' εφόσον είναι ελεύθερο φόρουμ απόψεων θα διαβάσεις και κούλες απόψεισ που είτε δεν συμφωνείς είτε δεν σου αρέσουν. Τι περιμένεις να γράψω για πλεκτά και κοπανελια;


    " Και όπως εμένα μου φαίνεται αφύσικο αυτά που κάνεις με τον κολλητό σου γιατί αναιρείς εμάς που δεν θα τα κάνουμε με τους κολλητούς μας γιατί σου εξήγησα δεν αποσκοπη πουθενά αυτό ?"

    Να τα εδώ είναι που χαλιομαστε...
    Εγω δεν θεώρησα και δεν θεωρώ κανέναν άνθρωπο ανώμαλο σεξουαλικα (αρκεί αυτό που κάνει να μην γίνεται με εξαναγκασμο δλδ βιασμό η παραπλάνηση του άλλου /ων η χωρίς την θέληση του) η αφύσικο.
    Εσύ μίλησες για νορμάλ για φυσιολογικά κλπ
    Ε λοιπόν μάθε ότι στο 2021 δεν υπάρχουν αυτά.... Υπήρχαν κάποτε... Αλλάζουν εκτός από τους ανθρώπους και οι εποχές.... Και ναι αυτή ήταν η επίθεση σου προς σε εμένα. Με λες ανώμαλο και αφύσικο επειδή δεν τσιριαζω στα δικά σου στάνταρ....

    "Προσωπική άποψη και αυτή ,γι αυτό και όλα τα ζευγάρια δεν ταιριάζουν με διάφορους άλλους ."

    Τι μου εξηγείς εδώ;;; το αυτονόητο;

    " υπάρχουν τα φιλαράκια που θα βγεις να πιεις ένα ποτάκι και να πείτε και καμία βλακεία γιατί εκείνοι είναι ελεύθεροι .
    Εσύ δηλαδή θα συζητήσεις μαζι με τον ελεύθερο τι κάνεις με την γυναίκα.σου την ίδια στιγμή που εκείνος θα σου λέει για.μια γκόμενα ?"

    Γιατί ποια η διαφορά;;; ... Ευτελιζεις από μόνη σου τις γυναίκες αναφέροντας τες ως γκόμενές. Και δεν βρίσκω καμία απολύτως διαφορά αν το κάνεις αυτό για την γυναίκα σου ή για μια εφήμερη σχέση. Η διαφορά είναι αν το κάνεις η δεν το κάνεις καθόλου.... Εκεί να το καταλάβω.

    "Αν το κάνεις είναι καθαρά επειδή το αποδέχεσαι εσύ και όχι γιατί αυτό είναι το φυσιολογικό ."

    Και να τα μας πάλι τα φυσιολογικά. Δεν είναι όλα καλή μου κυρία φυσιολογικά αυτά που βλέπεις εσύ μόνο. Άλλο το φυσιολογικό για εσένα, άλλο για Εμενα άλλο για τον gay. Αυτό είναι το φυσιολογικό.... Να δέχεσαι τον συνάνθρωπο όπως είναι... Όχι όπως είσαι εσύ.

    Όλα φυσιολογικά είναι.... Ακόμα και για αυτον που του αρέσει να γλύφει πατούσες. Επειδή εσύ ή ο σύζυγος σου δεν θα το κάνατε δεν σημαίνει ότι είναι ανώμαλο η αφύσικο.

    "Γιατι δεν ισχύει κάτι τέτοιο για αυτό και είμαστε παντρεμένοι ."

    Δλδ παντρεύτηκατε για να είστε φυσιολογικοί.... Επειδή αυτό προτάσει η κοινωνία;
    Εγω τουλ παντευτηκα επειδή την γούσταρα και την γουστάρω την γυναίκα μου.


    "Αν εγώ προσωπικά ήμουν η δική σου γυναίκα και μάθαινα αυτό θα γινόταν πανικός πολύ απλά ."

    Αυτό είναι η πρώτη ξεκάθαρη άποψη σας που εννοείται ότι δεν θα την έκρινα άσχετα από τις πεποιθήσεις και τις εμπειρίες σας. Ξεκάθαρα μου λέτε ότι εσείς δεν θα το δεχόσασταν. Σεβαστό και εκτιμητεο.


    " Εσύ τώρα για να το κάνεις πάει να πει ότι το αποδέχεται η δική σου για αυτό είστε και μαζί και εμείς που δεν το αποδεχόμαστε είμαστε μαζί με.τον άντρα μου .."

    Δεν γνωρίζω αν θα το δεχόταν... Το πιο πιθανό είναι να μην το δεχόταν.

    *Δεν μιλάτε για γκόμενες μην μπερδευεσαι .
    Εκεί συμφωνούμε ότι τα λέτε όλα .
    Μιλάτε για την γυναίκα σας για την μάνα των παιδιών σας .
    Εκεί νομίζω έχετε ένα περισσότερο σεβασμό ."

    Να τες πάλι οι ταμπέλες... Τι σχέση έχει που είναι η μάνα των παιδιών μου;;; και πριν από αυτό όλες (όπως και εσείς υπηρξατε γκόμενές) δλδ τότε οκ ρε συ ας δείξει ο. Άλλος και γυμνές μου φωτός.... Εξάλλου γκομενα με είχε. Κάνενας σεβασμός στην γυναικεία οντότητα.
    Οι γκόμενές οι ξεφτιλισμενες και οι σύζυγοι οι κυρίες... Οι 'μάνες'
    Άλλη ιδιότητα η μία άλλη η άλλη. Το σεβασμο τον δείχνεις μες το σπίτι σου στην συμπεριφορά σου. Ναι οκ το κερατωμα δεν είναι σεβασμός. Όλα τα άλλα δεν έχουν καμία απολύτως σχέση.


    "Για ποιο λογο να κάτσεις να πεις στον κολλητό τα γούστα που βγάζετε στο δικό σας κρεβάτι .
    Να το έχει υπόψιν του ότι είναι καλή όταν την αφήσεις να την πάρει εκείνος και να περάσει καλά ?
    Γιατί με τις γκόμενες αυτά κάνατε ."

    Και να του λόγου το αληθές... Κρίνεται με βάση κάποιους άντρες οι γυναίκες που ξέρετε... Επειδή τα εκαναν αυτοί.... Τα κάνουν όλοι....
    Και όταν τα κάνουν όλοι ε... Τότε είναι και φυσιολογικό.... Όταν τα κάνει ένας.... Έ είναι αφυσικος.


    " Βλέπεις κάποιες τα ξέρουμε γιατί καλώς ή κακώς τους άντρες μας τους ξέραμε και πριν γίνουν άντρες μας ή είχαμε κοινούς γνωστούς και πάνω κάτω ζούμε σε κοινωνίες που ξέρουμε λίγο απ' όλα για το τι κουβαλάει ο καθένας ."

    Άρα τα ξερατε από κοινούς γνωστούς αυτά που έκανε ο σύζυγος γιατί είστε σε μικρή κοινωνία.... Και ούτως ή άλλως θα τα μαθαινατε κάπως.... Όχι επειδή σας τα είπε ο ίδιος;;;


    " Εγώ πάλι σου λέω προσωπικά γουρούνι στο σακί για άντρα μου δεν θα επερνα .
    Είναι επιλογές ζωής αυτές δεν τα αφήνεις να αιωρούνται γιατί ως γνωστό τίποτα δεν μένει κρυφό ."

    Δικαίωμα σας που δεν με αφορά.

    "Θα προτιμούσα να ξέρω από πριν τις προτιμήσεις του άντρα μου οποίες είναι αυτές πριν από εμένα και μετά όταν θα τον γνώριζα και εγώ θα αποφάσιζα μόνη μου αν τις έχει αφήσει πίσω και κατά πόσο εγώ μπορώ να διαχειριστώ κάτι τέτοιο."

    Ωραία και ξεκάθαρη δική σας άποψη. Δεκτή και εκτιμητεα.


    " Για φαντάσου να το μάθει η γυναίκα σου τώρα που έχετε και παιδιά και δεν μπορεί να το διαχειριστεί.
    Τι συναιπειες θα έχει όλο αυτό όχι μόνο σε εσένα αλλά και στα παιδιά σας."

    Αυτο δεν το γνωρίζω, υποθέτω όχι και τις καλύτερες. Ωστόσο και πάλι η προηγούμενη ζωή μου εφόσον στην τωρινή είμαι σωστός απέναντί της δεν την αφορά. Αν μάθαινε κάτι που έχω κάνει όντας παντρεμένοι.... Εκεί έχει χίλια δικιά. Αλλά δεν έχω κάνει κάτι.

    " Συγνώμη αλλά γάμο κάνεις και ενας γάμος όσο πιο γερές βάσεις ειλικρίνειας έχει τόσο πιο πολλά χρόνια θα κρατήσει ."

    Συμφωνώ απόλυτα... Βρισκομενος πάντα μες το γάμο και για τις πράξεις όσο είσαι μέσα σε αυτόν. Όχι για το πριν ούτε πχ για μετά από ένα διαζύγιο. Όπως δεν νοιάζει κανέναν τι κάνει ο άλλος μετά από 1 διαζύγιο έτσι δεν τον αφορά και το τι έκανε πριν.


    " Γιατί και αυτό σου φαίνεται περίεργο και αντιδρας έτσι επιθετικά?"
    Δεν μου φάνηκε περίεργο αυτο.... Τα προηγούμενα που είπατε είναι εκτός τόπου και χρόνου.


    "Αν μιλούσαμε ότι είχες μια απλή σχέση και γινόταν όλο αυτό θα είχες πάρει διαφορετικές απαντήσεις ,τουλάχιστον από εμένα προσωπικά ."

    Δλδ αν είχα απλά μια σχέση με μια γυναίκα.... Θα μπορούσα να κάνω θεωρητικά ότι θέλω... Η θα μου λέγατε να χωρίσω και να κάνω ότι θέλω. (το αυτονόητο δλδ)

    " Αν έχεις διάθεση να σκεφτείς κάποια που σου λέμε καλώς ,κάνεις διάλογο και συζήτηση ."

    Το ίδιο ισχύει και για εσάς

    "Αν είναι να επιτηθεσαι για γεγονότα που δεν σου ζήτησε καμία μας την γνώμη σου τότε άστο καλύτερα ."

    Μην παίρνεις τον ηγετικό ρόλο των υπολοίπων γυναικών.... Καμία δεν στο ζήτησε αυτο.

    " Η πρόθεση μετράει και όχι η κρητική η οποία δεν έγινε ,το διευκρινίζω από εμένα .."

    Τρέμω στην ιδέα να κριτικαρεις κιόλας.

    Αυτσ τα λίγα και πραγματικά αν δεν έχεις να μου πεις κάτι ουσιαστικό πέρα από τη σύγκριση μεταξύ των τιμιων ανθρώπων της υπαίθρου και των αμαρτωλών της μεγαλούπολης. Ας μη γεμίζεις το νημα μου. Υπάρχουν πολλά άλλα για να γράψεις τις απόψεις σου και πολλοι για να συμφωνήσουν με αυτές. Εμείς απλά συμφωνούμε ότι διαφωνούμε.

    Φιλικά και από. Εμένα

  9. #24
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2021
    Posts
    17
    Quote Originally Posted by DragonHeart View Post
    Μην μαλώνετε.. Δεν υπάρχει λόγος φασαρίας! Εδώ είναι φόρουμ για να βοηθάμε και όχι να κρίνουμε και να μιλάμε αρνητικά. Παρακαλώ όποιος θέλει να βοηθήσει ας βοηθήσει διαφορετικά να μην σχολιάσει.

    κάντε αυτό που θέλει η καρδιά σας και όλα τα υπόλοιπα θα έρθουν από μόνα τους αρκεί να μην πιέσετε την κατάσταση. Αν τυχόν αλλάξει κάτι, τότε θα πρέπει να το λύσετε προτού είναι αργά. Αυτά.
    Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου για την όμορφη συμβουλή. Αν και είμαι αποφασισμένος να μην προτείνω τπτ νεότερο στον κολλητό μου, πέρα από αυτά που λεμε κάνουμε ήδη. Θα τον αφήσω αν είναι να βγάλει ότι έχει αυτός από μέσα του αν τον κάνει χαρούμενο. Εγώ απλά θα τον ακούω. Σε ευχαριστώ πολύ και πάλι.
    Last edited by Aeon; 04-07-2022 at 12:33.

  10. #25
    Θα δώσω μία δικαιολογία ότι αυτός επιχειρεί να ικανοποιήσει την ανάγκη του να μοιραστεί κάτι δικό του επειδή θέλει να ξεσπάσει μία ένταση ή να καταλήξει κάπου ξεκαθαρίζοντας εικόνες και συνθήκες, ή να ενισχύσει την κατάστασή του ως τέτοια.
    Η αδυναμία όμως είναι (και την έχουμε όλοι μας), το ότι α αυτά τα θέλουμε να καλύπτονται εύκολα και χαλαρά και ευχάριστα κιόλας. να μην προκύπτουν συγκρούσεις που μας χαλάνε τη ζαχαρένια. Θα ήθελα όλα να είναι ΟΚ από άποψη ηθικών πιέσεων. Θα ήθελα να ξεσκίζομαι με το φίλο μου αλλά να μην ήμουν ομοφυλόφιλος και να μη χαρακτηριζόμουν. Άμα λάχει να με έβλεπε ο κόσμος και η γυναίκα μου να πηδιέμαι με το φίλο μου κα να μου αναγνωρίζει ότι δεν σημαίνει κάτι αυτό και μπορώ να απολαύσω στην κοινωνία το επίδομα ετεροφυλόφιλων πχ (αλληγορικά, τα υποτιθέμενα οφέλη μία καθωσπρέπει στάσης στην καθημερινότητα.


    Βασικό πρόβλημα στη φιλοσοφική μας θεώρηση παιδιά, είναι ότι έχουμε την αυταπάτη της εγκυρότητας των χαρακτηρισμών αλλά και των εγκυροτήτων γενικά.
    χαρακτηρισμοί, κανόνες, κατάξεις ανθρώπων και καταστάσεων, νομίζουμε ότι δεν είναι ρευσδτά και ακαθόριστα αλλά ότι έχουν στοιβαρότητα, βαρύτητα και αμεταβληότητα γενικώς.

    Γιατί να πρεπει να ρωτάει ο φίλος εδώ, 'τι είμαι ρε παιδιά;", "Συμβαίνει κάτι;", "Να ανησυχήσωή όχι;"

    Ενώ άμα

    Όταν του βάλεις στο μυαλό κάτι που δεν σκέφτηκε θα αντιδράσει. Είναι λογικό για την ψυχή.

    Δεν φταίμε εμείς που μας το περάσανε ως κάτι ενοχικό το σεξ.
    Last edited by Aeon; 04-07-2022 at 12:41.

  11. #26
    Να πω και σένα φίλε, ότι "δεν σέβομαι ως θέμα" αυτό που θέτεις. (ακούγεται κακό ξέρω, αλλά είναι φιλικός εξυπνακισμός). Με άλλα λόγια δεν υπάρχει κανένα απολύτως θέμα.
    Μια χαρά είναι αυτά που έκανες με το φίλο σου. Δεν είναι ούτε φυσιολογικά ούτε μη φυσιολογικά. Ούτε στρεητ ούτε γκέι ούτε τίποτα. Είναι απλώς αυτά που κάνει και γουστάρεις. Τέλος.

    Ξανατονίζω το θέμα των επικεφαλίδων, των χαρακτηρισμών. Πολεμάω το γεγονός ότι οι χαρακτηρισμοί μας ωθούν σε απόλυτη σκέψη. Μας απομακρύνουν από την επίγνωση ευμεταβλητότητας των καταστάσεων.
    Κακώς ζητάς γνώμες. Δηλαδή καλώς ζητάς, αλλά .... κακώς! Με πιάνεις ελπίζω.
    Last edited by Aeon; 04-07-2022 at 12:41.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Λοιπόν διευκρινίζω φιλικά και από εμένα και γράφω και εγώ αυτό ακριβώς όπως το είπες και εσύ ..
    Που να μην είχες όρεξη και διάθεση να με κριτικάρεις ..
    Σε αυτό ταυτιζόμαστε !!!

    Βλέπεις ? Τρανή απόδειξη ότι ο γραπτός λόγος παρεξηγείται γιατί πολύ απλά δεν γνωριζόμαστε από χθες για να αναγνωρίζουμε τον γραπτό λόγο ...

    Πάμε παρακάτω τώρα στα πλαίσια ενός διαλόγου και φυσικά στην έκφραση από αυτών που μας ζήτησες εσύ το ξαναλέω ....

    1)
    Εγώ δεν αναφέρθηκα ότι έπεσα στο επίπεδο σου όπως εσύ ..
    Αλήθεια ποιος είναι το δικό μου επίπεδο που δεν ανέχομαι ο άντρας μου να έχει ένα τέτοιο παρελθόν το οποίο να μου έχει κρύψει, μια μακροχρόνια ομοφυλόφιλη σχέση και ένα εξίσου παράλογο για εμένα τώρα να αναζητά μια εξίσου ίδια εμπειρία από την στιγμή που του έχω εμπιστευτει τα πάντα και τον έχω διαλέξει να γίνει ο πατέρας του παιδιού μου .
    Αυτό είναι το δικό μου επίπεδο το οποίο πηγάζει από τον χαρακτήρα μου και τους ηθικούς μου φραγμούς για αυτό στο λέω αν δεν το κατάλαβες πάλι .

    2)Αν δεν κατάλαβες γιατί είπα αυτή την φράση μπορούσες να το διευκρινήσεις παρά να επιτεθείς ,όσο για το που βρισκόμαστε και σε τι φόρουμ γράφω άσε ,το ξέρω καλύτερα από εσένα .
    Και δεν κατάλαβα γιατί υποτιμάς τα πλεκτά?
    Τι έχουν αυτά ?Υποτίμηση στοιχείων και θεμάτων από εσένα πηγάζει όχι από εμένα ,βλέπεις πως το βλέπω εγώ τώρα που ίσως και να μην ισχύει...

    Έχουμε διαβάσει και πολύ χειρότερα εδώ μέσα και μάλιστα αποδείχτηκαν μεγάλες τρολιες εξού και το σχόλιο ,αλλά βλέπεις δεν μπήκες στον κόπο να ρωτήσεις ...
    Κοπανελια σορυ δεν ξέρω τι είναι ειλικρινά ...

    3) Τώρα εδώ και αν δεν είσαι φάουλ φίλε μου .
    Δεν έχει καμία σχέση το ανώμαλος που το είπες εσύ και ξέρω με τι τρόπο το λες με το αφύσικο που είπα εγώ ..
    Και ναι όντως στο 21 ζούμε που όλο αυτό που κάνεις όπως και να το δεις αφύσικο είναι .
    Τι να κάνουμε η φύση του ανθρώπου είναι άλλη ,δεν την όρισα εγώ .
    Το γεγονός ότι εσύ αρέσκεσαι σε κάτι άλλο είναι αφύσικο .
    Δεν το χαρακτήριζα ανώμαλο και κυρίως εγώ που δεν έχω καθόλου κολλήματα με την ομοφυλοφιλία και πήγαινε κάνε μια βόλτα στο φόρουμ να δεις τις απόψεις μου σε καθαρά ομοφυλικο θέμα και μετά νομίζω θα καταλάβεις με τι άτομο μιλάς και όλες είναι οι απόψεις του πάνω σε αυτό ...

    Τώρα πως βγήκε το συμπέρασμα ότι εγώ παντρευτικα .ε τον άντρα μου γιατί είναι φυσιολογικός μόνο από πού βγαίνει?

    Αυτό είπα αν κατάλαβες που είπες και εσύ .
    Παντρευτικα έναν άντρα που ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ τα σεξουαλικά του γούστα ήταν απόλυτα συνιφασμενα με τα δικά μου και για τον απλούστατο λόγο να μην φτάσω στο δικό σου σημείο να αναζητώ να βγάλω αποθημενα με άλλους μέσα στον γάμο .
    Γιατί εκεί ναι υπάρχει θεματακι.
    Γιατί ωραία παντρευόμαστε γιατι γουστάρουμε αλλά τα παιδιά που φέρνεις στον κόσμο τα ρώτησες αν αύριο βγει η βρώμα ότι ο πατέρας τους είχε αυτές τις εμπειρίες και δεν φρόντισε ο ίδιος να τις πει στα παιδιά του και στην γυναίκα του ?
    Να τους πει πια ανάγκη του κάλυπτε την χρονική εκείνη περίοδο...
    Γιατί έγινε αυτό?Μήπως ο ίδιος ντρέπεται και δεν το αποδέχεται?

    Πρόσεχε δεν κατακρίνονται οι πράξεις σου εκεί μπερδευσαι .
    Αυτά τα έκανες μεγια σου με χαρά σου .Μαζί σου!

    Γιατί τα αποκριπτεις όμως ?
    Νοιωθεις ενοχικά και εσύ ο ίδιος, που αυτή την στιγμή μου μιλάς για αποδοχή και ότι είμαι εγώ προκατηλμενη ενώ έχω μπροστά μου έναν άνθρωπο που έχει απαρνηθεί το ίδιο του το παρελθόν .
    Ένα παρελθόν τεσσάρων χρόνων .
    Εσύ πρώτος δεν το αποδέχεσαι και ας το παίζεις ανοιχτομυαλος και εγώ η προκατηλλημενη

    Και πάλι σου τονίζω για ανωμαλία δεν μίλησα εγώ αλλά εσύ.
    Εγώ μιλάω για αφύσικο που όσο και να επιμένεις είναι .
    Τι να κάνουμε δύο είναι οι ανθρώπινες φύσεις .
    εγώ τις οριοθέτησα?

    Κατανοώ πλήρως τους ομοφυλόφιλους και όποιος άλλους θέλεις ,τους υποστηρίζω αλλά όταν και οι ίδιοι είναι περιφανοι και δεν ντρέπονται για το παρελθόν τους ,αποκρύπτοντας το και μάλιστα από τους ανθρώπους που λέει οτι αγαπούν και σέβονται ..
    Εγώ πάλι δεν το βλέπω ...τι να κάνω..

    Με συγχωρείς αλλά αν εσείς οι ίδιοι δεν αποδέχεσται τις πράξεις σας πως θέλεις όλοι εμείς να τις αποδεχτούμε ?
    Όταν εσείς οι ίδιοι κανεται ένα γάμο και κρύβεστε από την ίδια σας την γυναίκα πως θες όλοι οι άλλοι να σας αποδεχτούν?


    Τώρα εγώ όσο ήμουν γκόμενα φίλε μου ,έκανα αυτά που έκανα και με τον άντρα μου .
    Οπότε δεν φοβάμαι να ανακαλύψει κάτι που δεν του έχω πει .
    Και φυσικά ούτε φωτογραφίες γυμνές έβγαλα ποτέ ούτε εστειλα ποτέ σε κανένα και ας μου τις ζητούσαν.
    Είχα στο πίσω μέρος του μυαλού μου ότι αυτή την στιγμή πειραματίζομαι αλλά όταν κατασταλαξω και παντρευτω θέλω το παρελθόν μου να είναι γνωστό μέχρι και την τελευταία λεπτομέρεια .
    Το να κάνουμε Αργύρη δεν φυτρωσαμε έχουμε και οικογένειες πίσω μας.
    Οπότε φρόντιζα ότι έκανα να τους το έλεγα εγώ ..

    Αυτό λέγεται πλήρη και συνειδητή αποδοχή των πράξεών μου ακόμα και κάποια πράγματα δεν ήταν στα παλιασια του φυσιολογικού .
    Φροντιζα να τα πω όλα όμως .
    Όπως και εκείνος ,γνωριζω πολλές μαλακίες να στο πω χοντρά που έχει κάνει ,αλίμονο άντρες είστε δεν θα τα κάνετε?
    Ίσα ίσα εγώ είμαι αυτή που λέω ότι πριν το γάμο καλό είναι να γίνουν και να βγουν όλα τα αποθημενα μας ,γιατί ως γνωστών όταν βγαίνουν μέσα σε ένα γάμο υπάρχει θέμα ειλικρίνειας και εμπιστοσύνης και το κυριότερο οι συνέπειες αυτού έχουν αντίκτυπο και στα παιδιά μας ..


    Αυτά Αργύρη ,θες να τα παρεξηγήσεις θες να τα δεις στα πλαίσια μια συζητήσεις όπως θες δες τα ..

    Μην βαπτίσεις όμως το αφύσικο ανώμαλο και μην κρίνεις τα επίπεδα και την ειλικρίνεια τα οποία φαίνονται από τις επιλογές μας και τα αποθημενα μας .

    Αν αντέχεις να κάνεις διάλογο και να γνωρίζεις και άλλες απόψεις πέραν από τις δικές σου καντω..

    Και κάτι που δεν σημειώσεις ..
    Δεν αναφέρθηκαν μόνο εγώ σε όλα αυτά ..
    Και άλλες απαντήσεις σε παρόμοια θέματα υπήρχαν και από άλλους .
    Άρα?
    Δεν παρερμηνευσα μόνο εγώ τα γραφόμμενα σου .

    Και το άλλο δεν μπορώ να σου δώσω μια ξερή απάντηση χωρίς να σου κάνω γνωστό τις απόψεις μου οποίες είναι αυτές και που το κυριότερο είναι βασισμένες στα δικά σου λόγια .

    Απόλυτα φιλικά και από εμένα ειλικρινά !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    122
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Καλημέρα!

    Ντραγκον κανένας δεν κρίνει ,αυτό είναι το θέμα με τον εκάστοτε θεματοθετη.
    Οποιαδήποτε άποψη είναι ενάντια στη δική του που εκ των πραγμάτων η δική του είναι λάθος ή δεν ανήκει στο φάσμα της λογικής κατά κάποιον τρόπο την βλέπει σαν κακή κριτική και όχι σαν τροφή για σκέψη ...

    Οι δικές του απόψεις 'κρινονται"γιατί εκείνος έφτασε σε αυτό το δύσκολο σημείο οπότε τι μπορεί να περιμένει κάποιος που το κάνει αυτό.
    Ουσιαστικά μια βοήθεια ζητάει να δει αν αυτό που σκέφτεται είναι λογικό ή όχι ...
    Να του πούμε μπράβο πολύ καλά το έκανες αφού βλέπει και ο ίδιος ότι αυτό είναι λάθος ,για αυτό και είναι σε αυτή την κατάσταση?

    Γι αυτό λοιπόν ας είναι πιο προσεκτικοί αυτοί που ανοίγουν θέματα και περισσότερο δεκτικοι στο να ακούν και την αντίθετη άποψη αν υπάρχει φυσικά και όχι να αντιδρούν επιθετικά .

    Βλέπεις και σε αυτές τις περιπτώσεις ο θεματοθετης έχει πρόβλημα αν μπορώ να το χαρακτηρίσω έτσι .
    Δεν είναι σε θέση όλα αυτά που λέγονται να γίνουν τροφή για σκέψη και όχι να δικαιολογηθεί πίσω από την επιθετικότητα του που ο ίδιος εξαπολύει σε όλους αυτούς που του απαντάνε χωρίς μάλιστα να του έχει ζητηθεί να σχολιάσει τις δικές του ζωές και απόψεις ...

    Νομίζω έτσι πάει ,για αυτό και βλέπεις θέματα να ανοίγονται και να συζητιούνται για σελίδες ,οποία και αν είναι αυτά,αφού ο θεματοθετης αρχίζει και αντιλαμβάνεται κάποια πράγματα και Πάρο Λο ότι υποστηρίζει ακόμα τις δικές του απόψεις είναι σε θέση να τις συζητάει με τέτοιο τρόπο που σου δείχνει ότι δίνει βάση σε αυτά που του λες ,ακόμα και αν αυτά είναι αντίθετα με τα δικά του ......
    και θέματα που ανοίγονται και στην πρώτη αντίθετη άποψη ο θεματοθετης να στρέφει αλλού την συζήτηση κάνοντας καθαρά και μόνο επίθεση και όχι αυτοκριτική ...
    Καλησπέρα..

    Το σχόλιο που έγραψα πήγαινε γενικώς και ισχύει για όλους μας.

    Δεν διαφωνώ σε κάποια πράγματα που λες απλά θεωρώ εγώ τουλάχιστον (μπορεί να κάνω και λάθος) ότι για όλα υπάρχει ο σωστός τρόπος αντιμετώπισης. Ο λανθασμένος τρόπος οδηγεί στον άλλον άνθρωπο να αμυνθεί με αποτέλεσμα να δημιουργηθούν φασαρίες και είναι κρίμα. Προσοχή άλλο το να αμυνθεί χωρίς λόγο και άλλο εξαιτίας κάποιας άλλης συμπεριφοράς.

    Οκ μπορεί και εγώ να μην συμφωνώ σε κάποια πράγματα που κάνει αλλά την άποψη θα την ακούσει μόνο αν την θελήσει. Ο θεματοθέτης ρώτησε απλώς πως μπορεί να κάνει τον φίλο του να ανοιχτεί και όχι να τον οδηγήσει σε κάτι πονηρό. Θέλει αν κατάλαβα σωστά να ενισχύσει την φιλική σχέση του όπως πολύ μάλιστα τόνισε με τον φίλο του. Σαφώς αν αυτό που κάνει είναι πονηρό είναι λάθος γιατί έχει και την γυναίκα του να σεβαστεί και να μην απιστήσει. Σαφώς κάποια πράγματα για κάποιους μπορεί να τους φανεί ασυνήθιστα.

    Επίσης δεν συμφωνώ με τις επιθέσεις γιατί έτσι δεν λύνεται τίποτα και είναι κρίμα..

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Μπρουτάλ View Post
    Χαίρομαι ρε συ που εισπράτεις κάτι θετικό. Κάποια στιγμή βέβαια θα φας και σκατά γιατί μόνο τέτοια θα έχω. Θα είναι η στιγμή που θα θέλω να τα βγάλω μην υπολογίζοντας πως θα επιδράσουν και η τύχη σου θα σε έχει φέρει μέσα στην κατάσταση.
    Χάος παντού και πάντα.
    Το θέμα είναι να μαζεύουμε ότι ωραίο πέφτει μπροστά μας και να το κάνουμε κάτι. Να αυτό που είπες ήταν τέτοιο. Κι ας παρεξηγηθούμε που λες. Δεν πα να παρεξηγηθούμε;!
    Όταν νιώθω καλά (ή όταν νομίζω ότι νιώθω καλά, ή όταν δεν νιώθω καλά και το ξέρω αλλά θέλω να νιώσω ότι είμαι καλά ή ακόμα να θέλω να προσποιηθώ ότι είμαι καλά)

    και μπαίνω στο ίντερνετ

    θα ποστάρω μια μαλακία χαϊδευτική, χαλαρή, σα να είμαστε στο ίδιο δωμάτιο και λέμε ότι μας έρχεται, συντονισμένοι όσο γίνεται και με προσπάθεια να ανταλλάσουμε γλύκες, χαλαρότητες, τέρψεις κλπ κλπ. Και μάλιστα όχι να καθόμαστε κόσμια ως παρέα σε ένα σπίτι καλεσμένοι. Αλλά σε σπίτι κολλητού με βγαλμένα παπούτσια και ξάπλα στους καναπέδες ή στο πάτωμα στη φλοκάτη (Εικόνες και φαντασιώσεις που ως όνειρο δεν έχει αλλάξει από την ηλικία των 17, 20, 25. Πριν από .....τόσα... χρόνια δηλαδή.

    Αφού πληρώνουμε λεφτά για ίντερνετ μωρέ. Γιατί να μην αντλούμε ικανοποίηση και μόνο;
    Κοίτα Μπρουταλ έχω μάθει πλέον να αντιδρώ αναλόγως .
    Αν κάτι το γουστάρω και το θεωρω έξυπνο και χιουμοριστικό δεν κολλάω πουθενά να πω αυτό που είπα ακριβώς σε εσένα και το εννοώ και φυσικά καρφακι δεν μου καίγεται για το τι θα πουν οι τρτοδευτεροι και γενικά αυτοί που δεν με γνωρίζουν ..

    Εγώ έτσι γενικά λειτουργω και το σ αγαπώ θα πω και στους φίλους μου και στον άνθρωπο μου και στους γονείς και ακόμα και σε ένα ξένο που με έκανε την δεδομένη στιγμή να γελάσω τόσο πολύ και να περάσω έτσι καλά .
    Μια λέξη με πολλές σημασίες όμως ,αν κάποιος θέλει να το παρεξηγήσει δεν νομίζεις ότι αυτός έχει το θέμα και όχι εμείς ?

    Και πλάκες θέλω να κάνω και τραγουδάκια θέλω να βάζω και γενικά δεν καταπιεζομαι πουθενά και για κανέναν πλέον και όποιον δεν του αρέσει απλά με προσπερνά ...
    Δεν μας ταιζει και δεν μας ποτίζει κανένας εδώ στον διαδικτυακό κόσμο ,οπότε κάνουμε ότι γουστάρουμε !!

    Τώρα για τα σκατα μην αγχώνεσαι έχω μάθει να αντιδρώ και εκεί ....μην παραξενευτεις όμως αν και από εμένα εισπράξεις κάτι ανάλογο εφόσον γίνεται συζήτηση και μου τα πετάξεις ...

    Γιατί πολύ απλά δεν είμαι διατεθημενη να δεχτώ από κανέναν να βγάλει τα αποθημενα του επάνω μου .
    Απλά νομίζω και κατανοητά .

    Εισπρατω χιούμορ και διάθεση για χαρά,μέσα με χίλια γιατί αυτό αναζητώ ,εισπρατω όμως βρωμιά και κακία εκεί με συγχωρείς ή θα εξαφανιστω να μην τα διαβάζω καν ή θα απαντήσω το ίδιο γιατί το αποτέλεσμα και στην δύο περιπτώσεις είναι να είμαι εγώ καλά με τον ευατο μου ...

    Άντε ελπίζω να μην χρειαστει όλη αυτή η βρωμιά και καλό είναι όταν δεν είμαστε καλά να μην ξεσπάμε σε λάθος άτομα παρά σε αυτόν που μα στο προκάλεσε .
    Τότε ίσως ξεθυμαινουμε πιο καλά και βρισκουμε και το δίκιο μας ..
    Αν και μέσα στα σκατα τι επιβιώνει ?
    Μόνο οι σκατομυγες οπότε άστα να πάνε από εκεί που ήρθαν ,άκρη δεν θα βγάλεις ....
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  15. #30
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2021
    Posts
    17
    Αγαπητή remedy

    Η παρτούζα μπορεί να είναι και str8 και bi και ότι φανταστείς και ναι μπορεί να είναι εμπειρία μπορεί να είναι και τρόπος ζωής...βλ swingers συνεπώς μπορει να το έχεις κάνει κατ'εξακολουθηση με μία προηγούμενη σου σχέση...αλλά με την τωρινή θές να μαζευτείς και δεν το θέλεις πλέον. Δε μπορεί να συμβεί...δλδ αν έκανες για 4 χρόνια στη ζωή σου παρτούζες χαρακτηρίζεσαι παρτουζιάρα;;;; Έλεος δλλ!!! παίρνεις το βάφτισμα;
    Όπως λες είχα σχέση ...έκανα ότι έκανα...ΠΑΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣΕ ...δλδ αν στο παρελθόν μου είχα αποφασίσει να γίνω μοναχός για 4 χρόνια με σεξουαλική αποχή...έπρεπε να το πω και αυτο;;; και αν δεν το έκανα πάλι θα την εξαπατούσα. Τι λέμε τώρα. Πως μπορεί να την αφορά κάτι που ανήκει στο παρελθόν μου και το έχω αφήσει πίσω; Εκτός και αν θεωρείς ότι ποτέ δεν το αφήνουμε πίσω. Που δεν ισχύει στην περίπτωση μου και από τα όσα έχω γράψει στο νήμα.

    Ούτε τρόλ είμαι που λέει η φίλη πιο πάνω ούτε τπτ. Και εδώ μέσα που δεν με ξέρετε θα μπορούσα να πω ένα κάρο ψέμματα. Αλλά δεν έχω να κρύψω τπτ οπότε θα σε παρακαλούσα να δεχτείς ότι είναι έτσι όπως το λέω.

    Επίσης δεν σκέφτομαι ερωτικά για τον κολλητό μου, μου μπήκαν ιδέες ύστερα από δικές του προτάσεις, (ίσως να μην το έγραψα σωστά στο αρχικό μου ποστ έχεις ένα δίκιο εδώ) δεν θέλω ΔΙΑΚΑΩΣ να σεξουαλιστώ μαζί του. Πιο πολύ με ενδιαφέρει αν όντως έχει κάτι που τον βαραίνει...γιατί έτσι νόμιζα εγώ απλά να τον βοηθήσω. Δες και τις υπόλοιπες μου απαντήσεις για να καταλάβεις τι εννοώ.

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. γουσταρω τον κολλητο μου
    By maria pap in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 19
    Last Post: 17-10-2016, 16:42
  2. Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΑΠΟΡΡΙΦΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΟΛΛΗΤΟ ΤΟΥ. ΤΙ ΝΑ ΤΟ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΣΩ;
    By ANTONIAK in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 05-12-2013, 16:53
  3. Μπερδεμα με το κολλητο του
    By eleana011 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 14
    Last Post: 26-03-2013, 01:24
  4. ερωτευτηκα τον κολλητο μου
    By evel94 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 17
    Last Post: 04-04-2012, 14:31
  5. Φιλια και ερωτας, τι γινεται αν ερωτευτεις τον κολλητο σου
    By george002 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 21-08-2006, 21:46

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •