Τι να κάνω με τον κολλητό μου;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 47
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2021
    Posts
    17

    Τι να κάνω με τον κολλητό μου;

    Είμαι άνδρας 40 ετών.
    Με τον φίλο μου κάνουνε παρέα τα τελευταία 10 χρόνια.
    Είμαστε και οι δύο παντρεμένοι με παιδιά.
    Από πέρυσι άρχισε να γίνεται σιγά σιγά πιο λεπτομερής σχετικά με την σεξουαλικη του ζωή. (πως το κάνει με τη γυναίκα του, το βοηθήματα χρησιμοποιεί, τι να αγοράσει κλπ)
    Μπήκα και εγώ στο τριπακι και ανοιχτηκα (σημειωτέον έχω προηγούμενες εμπειρίες με άντρες πριν παντρευτώ).
    Άρχισα και εγώ να του λέω τι κάνω, πως το κάνω.

    Με τα λίγα με τα πολλά σχεδόν οπότε το κάνουμε μετά το συζητάμε. Και οκ μέχρι εδώ κουβέντα να γίνεται να περνάει η ώρα να φτιάχνει και η διάθεση.

    Κάποια στιγμή μου έδειξε φωτογραφίες από το πουλί του όταν είναι σηκωμένο (του έδειξα και εγώ)
    Εκεί άρχισαν να μου μπαίνουν σκέψεις.

    Έπειτα από μερικούς μήνες μόνο κουβέντας μου πρότεινε να δούμε πορνο. Και όντως βρεθήκαμε στο μαγαζί του και είδαμε αρκετό πορνο και απλά σχολίαζαμε (ωραία φάση και από μόνη της)

    Μέχρι στιγμής εγώ δεν του ειχα προτείνει τπτ γιατί τον είχα στο μυαλό μου ως str8. Κάποια στιγμή όμως σε μια κουβέντα που είχαμε του είπα ότι τον έχει μεγαλύτερο και εγω μικρότερο και αφού τον έβγαλα έξω μέρα από λίγο τον έβγαλε και αυτός. (αλλά τπτ παραπάνω)

    Από εκείνη τη στιγμή μου μπήκαν ιδέες. Όχι για σεξ και τπτ πίπες κλπ αλλά για πιο απλά πράγματα. Καυλοκουβεντα και μαλακία παρέα. Ο καθένας το δικό του αντε και το πολύ πολύ να τον πιάσει ο ένας του άλλου (που δεν με καίει να γίνει κάτι τέτοιο αλλά δεν με χαλάει κιόλας)

    Το πρόβλημα είναι πως όταν του το πρότεινα, ψιλοκοκκινησε και μου είπε ότι ντρέπεται να τον παίξει μπροστά σε άλλους.

    Απο την άλλη πιστεύω (από αυτά που μου χει δείξει) ότι θα γούσταρε μεν αλλά το φοβάται μη και καλά απατήσει τη Γυναίκα του με αυτό τον τρόπο. Επίσης έχει κάποια θέματα στυτικα και μπορεί να νιώθει άβολα πχ αν δεν του σηκωθεί εντελώς.

    Εγω θα ήθελα να γίνει κάτι (έχω βέβαια κάποιους ενδοιασμούς Σχετικά με την γυναίκα μου, Αλλά εφόσον δεν θα υπάρξει σεξ είμαι πιο χαλαρός)

    Ο λόγος που το θέλω να γίνει κάτι είναι γιατί μου έχει μείνει σαν απωθημένο η ομαδική μαλακία (που δεν είχα την ευκαιρία σαν έφηβος) και επίσης επειδή δεν έχω δει ποτέ ενα μεγάλο πουλί από κοντά σηκωμένο.
    Δεν θέλω ούτε να προχωρήσει το θέμα ούτε μου λείπει κάτι γιατί τα έχω ζήσει και με αφήνουν σχεδόν αδιάφορο (σεξ δλδ η σχέση με άντρα)

    Εσείς τι πιστεύετε;
    Υπάρχει κάτι να κάνω για να τον βγάλω από την άβολη θέση;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    122
    Γεια.

    Πέρα από αυτά που συζητήσατε, όταν λέτε ότι έχετε προηγούμενες εμπειρίες με άντρες τι εννοείτε; Συζήτηση; Εμπειρίες με άντρες;

    Υπάρχει περίπτωση τίποτα να σας ελκύει και το κομμάτι με τους άντρες;

    Έχει τους λόγους του που φοβάται και πιστεύω ότι καλά κάνει που είναι επιφυλακτικός με κάποια πράγματα.

    Το θέμα είναι το εξής όμως. Αν από τη στιγμή δεν νιώθει άνετα, καλό θα ήταν να μην τον πιέσετε να κάνει κάτι που δεν θέλει. Με το καιρό μπορεί να ανοιχτεί αν σας εμπιστεύεται.

    Θα έλεγα να τον αφήσετε να πάρει το χρόνο του από την άλλη όμως προσοχή σε αυτά τα θέματα. Το σημαντικό είναι να σκεφτείτε πρώτα αν ο λόγος που έχετε τη σκέψη αυτή, να υπάρχει το ενδεχόμενο να σας ελκύει...

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2021
    Posts
    17
    Ως προηγούμενες εμπειρίες είχα και ολοκληρωμένη σχέση με άντρα (4 χρόνια) και πολλές εφημερες.
    Αλλά δεν με ενδιαφέρει κάτι τέτοιο πλέον. Δεν θέλω ούτε σχέση ούτε σεξ ούτε πεοθηλασμους ούτε τπτ τέτοιο.
    Τα έχω κάνει τα έχω χορτάσει και δεν με γεμίζουν. Συγκεκριμένα παλιότερα φαντασίωνομουν σεξ με άντρες και φτισχνομουν. Πλεον δεν με φτιάχνει.... Πιο πολύ φαντσιονομαι την ίδια μου τη γυναίκα και φτιάχνομαι.

    Δεν με ελκύει ο φίλος μου.... Δλδ δεν θα ήθελα να τον φιλήσω κλπ.

    Πιο πολύ το σκέφτομαι σαν μια male-bonding διαδικασία.... Όπως κάνουν οι έφηβοι και μετά δεν τρέχει και τπτ.

    Φυσικά και δεν θα τον πιέσω και δεν πρόκειται εξάλλου δεν είναι και οι συνθήκες κατάλληλες (λόγω χώρου)

    Ο λόγος που άρχισα να σκέφτομαι προς αυτό το δρόμο ήταν γιατί τις περισσότερες φορές άρχισε αυτός να εκδηλώνεται.

    Πρώτα αυτός μου ανοίχτηκε για την σεξουαλικη τους ζωή, με λεπτομέρειες

    Πρώτα αυτός μου έδειξε δικές του φωτογραφίες του πέους του

    Πρώτα αυτός μου είπε να δούμε κάποια στιγμή πορνο.

    Ε....είπα και γω μάλλον κατά κει το πάει.... Και είπα να προτείνω πορνο και μαλακία together. Και ήμουν ξεκάθαρος ότι βλέπουμε, σχολιάζουμε και παίζει ο καθένας το δικό του.

    Ούτε για αμοιβαία του είπα ούτε τίποτα.

    Όπως και να έχει δεν.νομιζω να γίνει τπτ γιατί δεν υπάρχει και ο χώρος.... Απλά θα ήταν ωραία μια στο τόσο να ξεμαυλωνουμε παρέα.... Σε φάση όπως το να πάμε για ψάρεμα μαζί.
    Τίποτα το πονηρό τίποτα το ερωτικό (τουλάχιστον από την πλευρά μου)

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    122
    Κατάλαβα...

    Όσον αφορά για τη ζωή σας το γνωρίζει ο φίλος σας και η γυναίκα;

    Κατανοητόν για το ότι θέλετε μια βαθιά σχέση με το φίλο σας. Φυσιολογική η επιθυμία.

    Το σωστό είναι να υπάρξει συζήτηση μεταξύ σας για να ξεκαθαρίσετε ποιες είναι οι προθέσεις σας. Η ειλικρίνεια δηλαδή.

    Όσον αφορά για άλλες ασχολίες όπως ψάρεμα, camping κτλ κτλ νομίζω δεν θα αρνιόταν.. Τον είχατε ρωτήσει;

    Για τα άλλα θα πρέπει να τα συζητήσετε για να βρεθεί μια λύση.

    Ο φίλος σας πιθανόν να σκέφτεται κάτι για εσάς γι'αυτό ίσως να διστάζει.. Όλα αυτά θα τα καταλάβετε από την αντίδραση κτλ.

    Δοκιμάστε να κάνετε συζήτηση και το βλέπετε από κει.

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2021
    Posts
    17
    Για την προηγούμενη μου ζωή δεν γνωρίζουν κανένας τους.
    Στην σύζυγο μου δεν έχω αναφέρει ποτέ τίποτε καθώς αφορά προηγούμενη μου σχέση (δηλ δεν έχω συζητήσει ούτε για τις σχέσεις με γυναίκες που είχα πριν από αυτήν αλλά και ούτε θα την ρωτούσα και εγώ.... Θεωρώ ότι δεν χρειάζεται να αναφέρεσαι σε ότι έχει γίνει στο παρελθόν και δεν νομίζω ότι το παρελθόν κρίνει το παρόν.... Οι άνθρωποι αλλάζουν). Δεν τα λέω έτσι απλά γιατί με συμφέρει απλά ποτέ δεν με αφορούσε σαν άνθρωπο το παρελθόν ενός άλλου ανθρώπου. Για μένα πάντα έχει σημασία πως μου φέρονται στο τώρα. Το τι έκανε ο καθένας στο παρελθόν του αυτός και η ψυχούλα του το ξέρει.
    Επίσης δεν ξέρω το τι θα προσέφερε στην συζυγική μου ζωή να το αναφέρω αφού σχεδόν το έχω ξεχάσει και εγώ.

    Κοίτα με το φίλο έχουμε αρκετά καλή σχέση.... Δεν με καίει να την πάω ένα επίπεδο πιο πάνω, απλά επειδή ήταν αυτός μπροστάρης σε όλα.... Είπα μήπως εγώ το βλέπω έτσι;;; κάτσε να ρωτήσω να δω πως το βλέπουν και άλλοι. Και αν συνέβαινε απλά θα θελα να ήταν χωρίς να ζοριστεί. Μην είμαι άτσαλος. Γιατί κυρίως αυτό που ήρθε στο μυαλό είναι ότι όντως μπορεί να έχει μια τέτοια κρυφή γωνιά μέσα του που τρέμει πως να την εκδηλώσει. Εδώ εμένα που έχω περπατήσει στο άλλο στρατόπεδο και δύσκολα θα το έβγαζα από μέσα μου.

    Αναφέρετε παραπάνω ' Ο φίλος σας πιθανόν να σκέφτεται κάτι για εσάς γι'αυτό ίσως να διστάζει.' τι εννοείτε; ότι ίσως έχει καταλάβει κάτι για το παρελθόν μου; η ότι πιθανόν να νιώθει αυτός μια έλξη προς εμένα; (το τελευταίο το ψιλό αποκλείω)
    Εγω πιστεύω ότι θα ψηνόταν για χαλαρή τσοντουλα με μαλακία αλλά φοβάται πολύ περισσότερο από εμένα μη τον παρεξήγησω. Ειδάλλως αυτα του τα ανοίγματα δεν μπορώ να τα καταλάβω.
    Γιατί τον πρώτο καιρό που άρχισε να μου ανοίγεται όλο και μου έλεγε ότι από καιρό ήθελε να έχει ένα φίλο να λέει τέτοιου είδους πράγματα. Και τι καλά που τα συζητάμε και τι καλά που ενδιαφέρομαι και εγώ για sex toys κλπ

    Και εν τέλει ειλικρινά τώρα πείτε μου και εσείς.... (γιατί αρχίζω να νιωθω περίεργα)
    Όταν βρίσκονται δύο άντρες και βλέπουν πορνο επαναλαμβανόμενα(όχι δλδ να κάτσει μια φορά να δούμε τυχαία 5,10 λεπτά πορνο, Αλλά να βλέπουμε για κάνα 2ωρο) μετά από 2-3 φορές.... Έ λογικό δεν είναι να θες να τραβήξεις μια μαλακία (επαναλαμβάνω το σεξ είναι εκτός και από τα δικά μου θέλω μαζί του) δλδ λογικό δεν είναι που πήγε κατά εκεί το μυαλό μου;
    Last edited by Leonidas-was-K990; 05-02-2021 at 23:42. Reason: Λαθη

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Η δικη μου γνωμη φιλε ειναι να κοψεις τις επαφες με αυτον,με δυπλωματικο τροπο μην παρεξηγηθει δλδ. Μετα να αρχησεις νηστια βαριΑ ! καθε βραδυ προσευχες 20 μετανοιες στο πατωμα και το σφυχτυρι που βαζουν οι μοναχοι, να βρεις εναν παπα οσο ειναι νωρις φιλε μου μπας και σωθεις ! εισαι στην αρχη μολις σε εχει πλησιασει ο "πονηρος", φιλε ο σατανας ειναι εξω απο την πορτα σου!! ειναι λιγες οι μερες που θα σε κανει να θελεις και σεξ με ανδρες σε λιγο !! τρεχα στην εκκληςσια βρες εναν παπα, εξωμολογηση γρηγορα ! καλο θα ειναι απο πριν να αρχησεις προσευχες και ραβδωσεις στην πλατη σου για να αυτοτιμορυθεις-το εκαναν οι μονχοι οταν ερχοταν κακες σκεψεις για παραδηγμα γυναικες με μαγιο ,η τουρτες, επερναν την ραβδο, την ζεστεναν η εβαζαν γυρο της ξυδι και βαραγαν την πλατη τους και τα ποδια τους για να τιμορισουν το σωμα τους - θα σου ελεγα να κανεις και στο πεος καποια τιμορια ,αλλα εχεις γυναικα και δεν κανει.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    122
    Κατανοητόν. Κάποιες φορές ο άνθρωπος δεν αλλάζει αλλά σε γενικές γραμμές ναι αν κάποιος θέλει μπορεί να προσπαθήσει.

    Μερικές φορές το να ξέρουμε λίγα κομμάτια από τη ζωή κάποιου αρκούν στο να βγάλουμε μια άποψη ή να ξέρουμε τέλος πάντων με τι άνθρωπο έχουμε να κάνουμε. Σαφώς αυτό που μετράει είναι το παρόν. Ο λόγος που ρώτησα είναι έτσι ώστε να αποκλείσουμε κάποια πράγματα όπως μάλιστα είπατε εσείς ότι δεν τον βλέπετε κάτι παραπάνω.

    Αυτός προφανώς για να σας λέει και να δείχνει πράγματα πάει να πει ότι σας εμπιστεύεται. Δεν αποκλείεται ότι μπορεί να θέλει να ανοιχτεί αλλά να μην μπορεί...εξάλλου η εμπιστοσύνη είναι πολύ εύθραυστη. Ο φίλος σας είναι εκδηλωτικός τύπος ή κλειστός;

    Όσον αφορά για την φράση που είπα για την σκέψη, δεν αναφερόμουν ότι μπορεί να κατάλαβε κάτι ή κάτι άλλο.. Το εννοούσα με την έννοια ότι μπορεί κάτι να σκέφτεται για εσάς και να θέλει να το πει και να δυσκολεύεται. Όχι απαραίτητα κακό δηλαδή. Δεν σας έχει τύχει για παράδειγμα να θέλετε να του πείτε κάτι αλλά να μην μπορείτε οπότε το σκέφτεστε; Κάπως έτσι. Για την έλξη υπάρχει η πιθανότητα αλλά δεν μπορώ να βγάλω άποψη παρά μόνο εσείς που τον βλέπετε. Το να υπάρχει έλξη δεν σημαίνει απαραίτητα σεξουαλικό κομμάτι αλλά κάτι σαν θαυμασμό ή να σας συμπαθεί πολύ ας πούμε. Αυτό εσείς θα το κρίνετε.

    Έπειτα για το άλλο.. αυτό μόνο αν το συζητήσετε μαζί τότε θα βρεθεί λύση. Αν θέλετε να κάνετε αυτό που θέλετε, μπορείτε να του μιλήσετε για να καταλάβει. Αν δεν νιώθει άνετα τότε το σωστό θα είναι να τον αφήσετε και αν θελήσει τότε. Μπορείτε να τον ρωτήσετε με ήρεμο τρόπο έτσι ώστε να καταλάβετε τις προθέσεις του. Δεν νομίζω να χρειάζεται να υπάρχει ντροπή όταν γνωρίζεστε 10 χρόνια + και είστε καλοί φίλοι όπως λέτε. Αν κάτι δεν καταλαβαίνουμε, ρωτάμε για να πάρουμε τις απαντήσεις που θέλουμε στα ερωτήματα.

    Όσο για τα τελευταία.. είναι μια επιθυμία που θα θέλατε να κάνετε κάτι μαζί του και απόλυτα φυσιολογικό γιατί το κάνουν κάποιοι χωρίς να τρέχει κάτι. Κάποιοι ενισχύουν το δεσμό με αυτό τον τρόπο, κάποιοι άλλοι με άλλον όπως ψάρεμα, βαθιές συζητήσεις κτλ. Τρόποι υπάρχουν πολλοί όποτε δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας.

    Και για να απαντήσω στην ερώτησή σας. Νομίζω ο κάθε άντρας αν όχι οι περισσότεροι θα το έλεγαν λογικό μιας και είναι φυσιολογικό από ένα σημείο και μετά να θέλει να κάνει την ανάγκη του.

    Απλά μόνο προσοχή μην δημιουργηθούν παρεξηγήσεις ή κάνετε κάτι που μετανιώσετε.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    καλημερα. μπορει να μην θελεις "σχεση" με ανδρα, θελεις ομως σεξουαλικες εμπειριες με ανδρα, και τα περι εφηβειας, ειναι δικαιολογιες προς τον εαυτο σου.
    αληθεια, πως διαχειριστηκες τις ομοφυλοφιλικες σου επαφες ΜΕΤΑ τον γαμο σου; ειπες δλδ, οτι οκ, τωρα εισαι παντρεμενος και τις σταματας; εχεις μιλήσει γι αυτες στην γυναικα σου;
    να με συγχωρει η χαρη σου, αλλα δεν βρισκω καμια διαφορα αναμεσα στο σεξ και τις σεξουαλικες περιπτυξεις με αμοιβαιους αυνανισμους ,χαδια, κλπ. και το σαιμπερ ακομα, ειναι σεξ, οταν εχεις αποκλειστικη σχεση, ποσο μαλλον να τα βγαζετε να μετρατε, να χαιδευεστε και να την παιζετε παρεα.
    καλυτερα ασε τις δικαιολογιες και βρες τι σου συμβαινει και τι θες (πχ ομοφυλοφιλικο σεξ, ειτε παραλληλα με την γυναικα σου, ειτε επειδη εχεις κοψει το σεξ με την γυναικα σου), και οταν βρεις τι ειναι αυτο που θελεις, να ενημερωσεις και την γυναικα σου. δεν ειναι σωστο να την εχεις ομηρο σε εναν γαμο κι εσυ να χαιδευεσαι με ανδρες.. αν τα ξερει, ολα καλα.

    υ.γ. να μην εισαι τοσο σιγουρος οτι θελει να βγει απο αυτο που αποκαλεις "δυσκολη θεση"... μπορει παρα τις συζητησεις σας κσι τις δικες σου επιθυμιες, να μην ενδιαφερεται για περιπτυξεις με ανδρα, ουτε να κοροιδευει την γυναικα του.
    Last edited by Remedy; 06-02-2021 at 11:56.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Καλημέρα !

    Το θέμα σου είναι ένα από αυτά που πραγματικά αυτό που λέω, τι άλλο θα διαβάσω εδώ μέσα .
    Ποτέ δεν πίστευα ότι ο ανθρωπος που φτάνει στα σαράντα του κάνοντας και ένα γάμο θα έχει ακόμα αποθημενα και κυρίως τέτοια ...
    Είναι λοιπόν ένα από αυτά που τα δείχνω και στον άντρα μου θέλοντας να δω και την αντρική καθαρά άποψη γιατί εγώ σαν γυναίκα μπορεί να τα δω και λάθος ,δεν ξέρω...

    Αυτό που μου είπε και πολύ χοντρά θα στο πω και εγώ ,είναι οτι ανήκεις στην κατηγορία που από μικρός δεν ήξερες καθαρά που τείνεις και έτσι τα έχεις δοκιμάσει όλα ,έχεις πειραματιστεί και πλέον στα 40 σου οι προσωπικες σου επιλογές και επιθυμίες τείνουν σε αυτό που σε κάλυπτε περισσότερο για αυτό και το ξανα αναζητας...
    Γιατί άντρας που το έχει δοκιμάσει και δεν το ξαναθελει ποτέ στην ζωή του είναι ο μόνος αξιόπιστος άντρας ,ολοι οι άλλοι είτε δοκιμάζεται γιατί κάτι σας έλκει, ή δεν το έχετε καν στο μυαλό σας και δεν το σκεφτόσαστε καν γιατί σας απωθει και πάλι όμως δεν είστε και τόσο σίγουροι, γιατί αν το δοκιμάσετε που ξερεις μπορεί και να σας αρεσει ,τουλάχιστον η πρόθεση και η επιθυμία δεν υπάρχει ...
    Όλα τα άλλα είναι δικαιολογίες ή αποθημενα ....

    Άρα εσύ μήπως γύρισες ,είδες γεύτικες τα πάντα και πλέον έχει καταλήξει αλλά φοβάσαι να το παραδεχτείς και κρύβεσαι πίσω από εφηβικά αποθημενα και φίλους ?

    Γιατί βρε συ Αργύρη και εμείς παντρεμένοι είμαστε και φιλικά ζευγάρι έχουμε παρά πολλά χρόνια που είμαστε πλέον κάτι παραπάνω από κολλητοί αλλά ποτέ ο άντρας μου ή οι υπόλοιποι δεν μπήκαν σε τέτοια μονοπάτια .

    Το να κάνουμε χαβαλε μεταξύ μας όταν είμαστε μαζεμένοι στα φυσιολογικά πράγματα που αφορούν αυτό το κομμάτι εντάξει.
    Αλλά να κάθονται μόνοι τους οι άντρες ή εμείς οι γυναίκες και να λέμε λεπτομέρειες το τι κάνουμε στα κρεβάτια μας όχι βρε φίλε μου δεν το κάνουμε και δεν υπάρχει και λόγος..

    Και όπως είπε και ο άντρας μου το να κάτσω με ένα φίλο μου όταν ήμουν ελεύθερος να συζητήσω για μια γκόμενα και τα γούστα που κάνω στο κρεβάτι οκ !φυσιολογικό ,αλλά να καθήσω να πω τι κάνω στο κρεβάτι με την γυναίκα μου τι θα κερδίσω ή κατά πόσο νορμάλ είναι όλο αυτό?
    Τι να αποδείξω αν είμαι εγώ καλός η εκείνη ?
    Που αποσκοπουν κάτι τέτοιες συζητήσεις αφού είναι καθαρά προσωπικά θέματα ?
    Θα περιμένω από τον φίλο μου να μου πει αν την έχω μεγάλη ή μικρή ..Στα σαράντα ένας άντρας έχει πληρεί επίγνωση τι έχει επάνω του ...

    Και εγώ πλέον καθαρά σαν γυναίκα ,παντρεμένη σε ρωτάω ,με την γυναίκα σου έχεις τέτοιες επιθυμίες ?
    Τις έχει εκφράσει αυτή σου την τωρινή σου ανάγκη?
    Ξέρεις επειδή είστε και φίλοι όπως λες κολλητοι ο κόσμος είναι πολύ μικρός μήπως το μάθει από αλλού και τις έρθει νταμπλας της γυναίκας ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    το σεξ με εναν φιλο του ιδιου φυλου, δεν ειναι "ενα επιπεδο πιο πανω", ειναι ενα επιπεδο πιο διπλα... δεν ειναι εξιψωση μιας ομοφυλης σχεσεης το σεξ, ειναι απλα θεμα προτιμησεων. αν ΔΕΝ σου αρεσει το ομοφυλοφιλικο σεξ/ κωλοτριψιμο/ οτιδηποτε, ΔΕΝ σου αρεσει..
    νομιζω και με αυτο το σχολιο σου αλλα και με το οτι δεν μιλησες στην γυναικα σου επειδη το απρελθον δεν αφορα την νυν σχεση, παραμυθιαζεις τον εαυτο σου πρωτα, κιε πειτα εκεινην.
    ΑΛΛΟ Πραγμα να πεις ονοματα και λεπτομερειες με ποιους τα ειχες και τι κανατε, και ΑΛΛΟ να της εχεις κρυψει τις ερωτικες σου προτιμησεις σαν να ειναι καποιο κρυολογημα που επρναει με τον καιρο...
    θεωρω οτι τηνε χεις εξαπατησει, σε παντρευτηκε , κανατε και παιδια, και μια μερα, ειτε θα βρεθει μπροστα στην πικρη αληθεια και θα γκρεμιστει ο κοσμος της, ειτε εσυ, θα ζησεις μια ζωη δυστυχισμενη, προσπαθωντας να αποβαλλεις κατι που ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΛΟΓΗ ΣΟΥ, ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΤΙΜΗΣΗ. οι προτιμησεις στο σεξ δεν αλλαζουν. να καταπιεστεις, μπορεις. να αλλαξεις αληθινα, οχι.
    στις αλλες ερωτησεις, δεν ξερω αν 2 ανδρες που βλεπουν μαζι πορνο μπορει να μην ειναι γκει, η να μην ειναι και οι δυο. πιθανον ο φιλος σου να φανρτασιωνεται γυναικες με τις τσοντες, και να μην θελει να το κανει με την γυναικα του, επειδη την βαρεθηκε, ενω εσυ να φαντασιωνεσαι τον φιλο σου.
    τα φιλια και οιε ρωτες δενε χουν απαραιτητα σχεση με αυτα που περιγραφεις. πολλοι γκει δεν ενδιαφερονται για το ρομαντικο κομματι μιας γνωριμιας, παρα μονο για το σεξ, οπως και πολλοι ετεροφυλοφιλοι, αν δεν ερωτυεθουν, δεν τους νοιαζει το ρομαντζο με μια γυναικα, παρα μονο το σεξ. αυτο δεν τους κανει τους μενα στρειτ καιτ ους δε, γκει..

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2021
    Posts
    17
    Ευχαριστώ για τις απόψεις σας και για τις ανδρικές και για τις γυναίκιες.
    Είναι λογικό ο καθένας να θεωρεί τα πράγματα κάπως κρίνοντας από τα δικά του μέτρα, σταθμά και εμπειρίες.

    Αλλά ας ξεκαθαρίσουμε μερικά πράγματα γιατί καλές οι απόψεις αλλά όταν ξεπερνούν την άποψη και μετατρεπονται σε κριτική οδηγούν στην κακία.

    Λοιπόν:
    1ον) δεν ξεγέλασα καμία Γυναίκα μου και δεν περνάω άσχημα μαζί της. Και σεξουαλικη ζωή έχουμε και όλα μια χαρά. Αν δεν μπορείτε να δεχτείτε το γεγονός αυτό κάποιοι άνθρωποι με γεια σας με χαρά σας. Δεν την έχω απατήσει ποτέ και ούτε θεωρώ ότι η προηγούμενη μου ζωή είναι αξία αναφοράς και με χαρακτηρίζει σαν άνθρωπο. Δλδ εσείς όταν γνωριστηκατε με τους συζύγους σας σας έδωσαν πλήρες βιογραφικό με ποιες και πόσες πήγαν (και ας μη γίνονταν αναφορές σε ονόματα) και έπειτα αποφασίσατε να παντρευτείτε;
    Όταν ξεκινάς κάτι νέο με κάποιον ξεκινάς από το μηδέν.
    Μπορεί να μην θέλετε να αλλάζουν οι άνθρωποι τριγύρω σας, αλλά συμβαίνει.
    Εγω έχω πάνω από 15 χρόνια να σκεφτώ η να πραξω η να κυνηγήσω άντρα αν το θέλετε. Γιατί είναι κάτι που πλέον δεν με ενδιαφέρει. Και η απορία μου είναι αν εσείς είχατε κάνει παρτουζα πριν παντρευτειτε με το αντίθετο φίλο (δλδ str8 παρτουζα) θα το λέγατε στον άντρα σας ή θα το κρύβατε;;(απαντήστε μόνο αν έχετε κάνει παρτουζα)

    2ον) οι άντρες συζητάν τα σεξουαλικα τους πάντα γινόταν και πάντα γίνεται και οκ μπορεί να μη συζητούν τα τωρινά αλλά σίγουρα συζητουν τα παλιά (όπως θεωρείτε ότι οι άνθρωποι δεν αλλάζουν.... Αν ο σύζυγός σας τα συζητούσε με τους φιλους του... Σίγουρα τα συζητάει και τώρα και μπορώ να καταλάβω γιατί δεν σας το έχει πει.) και που το κακό δλδ... Το ότι δεν το κάνετε οι γυναίκες το αντιλαμβάνομαι αλλά ξέρετε ότι λειτουργούν διαφορετικά τα δύο φύλα.
    Έλεος αν η απλή κουβέντα σημαίνει και κερατωμα.... Που φτάσαμε;

    3ον) ναι μου έχουν μείνει απωθημένα και τα ανέφερα.... Και θα θελα και γω να ζήσω την εφηβική ανεμελια χωρίς αυτή να οδηγήσει κάπου (σεξ η έρωτα) Αν ήθελα να πηδηξω έναν άντρα η να ρουφηξω ένα πουτσο είναι το μόνο εύκολο αλλά δεν το θέλω και κυρίως ΔΕΝ ΤΟ ΕΠΙΔΙΏΚΩ.
    η όλη φάση έφτασε εδώ από πρωτοβουλία του φίλου μου.... Και μετά μου μπήκαν οι σκέψεις... Και πάλι θα το πω ΣΚΕΨΕΙΣ και όχι πράξεις.
    Και μιας και μιλάμε για πράξεις ποιος είπε για αμοιβαία μαλακία χαιδεματα τριψηματα κλπ. Εγώ είπα να δούμε τσόντα μαζί και να βαρεσουμε μια μαλακία.... Και οκ δεν θα πάρουμε και μεζούρα για τις αποστάσεις μας αλλά δεν θα ήμαστε και αγκαλιά. Ούτε εγώ το θέλω αυτό.... Γιατί απλά ΔΕΝ ΤΟ ΘΈΛΩ (όσο δύσκολο σας είναι να το πιστέψετε)

    4ον) ο λόγος που ζήτησα τις απόψεις κάποιων εδώ μέσα είναι όχι για να 'ξεγελασω ' τον κολλητό μου και να τον βιάσω (ίσως δεν το έθεσα και γω σωστά) αλλά κυρίως πως να το κάνω πιο εύκολο για αυτόν αν όντως έχει κάτι μες το μυαλό του πως να τον βοηθήσω να νιώσει πιο άνετα να εκφραστεί.

    Και πιστέψτε με ούτε το κυνήγησα όλο αυτό ούτε το προσπάθησα.... Απλά συνεβη.

    Ωστοσο, θα παρακαλούσα αν θέλετε να προτείνετε κάτι ελεύθερα, χωρίς κριτική και στόμφο εμείς οι str8 εσείς οι gay. (Το στυλακι Όποιος το δοκίμασε δεν σταματάει να το κυνηγάει είναι άκρως ομοφοβικο και ίσως να δηλώνει και κάτι, γιατί το μόνο σίγουρο είναι ότι κάνεις δεν ξέρει και δεν μπορεί να ξέρεις την ΠΆΣΑ αλήθεια για το παρελθόν του άλλου.

    Το ότι θεωρείτε ότι ο άντρας σας ή ότι εσείς έχετε πει τα ΠΆΝΤΑ ο ένας στον άλλο είναι από μόνο του φαιδρο και ανειλικρινες.

    Οπως εγώ δεν έψαξα για το παρελθόν της ούτε αυτή για το δικό μου.
    Το αν είμαι ευτυχισμένος το γνωρίζω μόνο εγώ και δεν μπορείτε να το ξέρετε γιατί δεν είστε εγώ ούτε εγώ εσείς (ευτυχώς δλδ).
    Και μην ξεχνάτε ότι μέχρι στιγμής μιλάμε θεωρητικά... Δεν έχει γίνει τπτ με τον κολλητό μου και ούτε προβλέπεται να γίνει. Αν εγώ πέταξα μια κουβέντα (η πρόταση για τσόντα) ήταν από καθάρο ενδιαφέρον προς τον άνθρωπο αυτό (για να νιώσει καλύτερα)
    Αν ήθελα διακαώς κάτι μαζί του θα του την έπεφτα στεγνά.... Αλλά δεν θέλω κάτι εγώ γιατί δεν ξεκίνα από εμένα.

    Τώρα αν συνέβαινε (η παρειστικη μαλακία) και μέχρι εκεί οκ.... Αλλά για κάτι παραπάνω και εγώ δεν θα αισθανόμουν άνετα.... Και ναι το λέω εγώ που έχω πάει με άντρες.

    Και το κυριότερο να έχετε απόψεις που βασίζονται στα δεδομένα που έχετε (όπως κάνει ο φίλος dragonheart) και όχι στις υποθέσεις σας βάσει των προσωπικών σας εμπειριών και απόψεων. Και δεν σας το λέω επειδή με βολεύει.... Σας το λέω επειδή έτσι είναι.... Και στο κάτω κάτω αν δεν αντέχετε να τα διαβάζετε όλα αυτά μέσα στο forum.... Έ μην μπαινετε να τα διαβάζετε, και τα συζητάτε και με το σύζυγο σας....
    Και τώρα προσέξτε πέφτω στο επίπεδο σας.... Έπεσα... Δλδ τόσο ωραία περνατε στην καθημερινή σας ζωή που μπαίνετε στο forum και ασχολείστε και με τα προβλήματα άλλων και τα συζητάτε και με το συζηγο για να πάρετε την έγκριση ότι σκέφτεστε τα ίδια σαν ζευγάρι (αχ και πόσο ταιριαστοί είμαστε και τα λέμε όλα μεταξύ μας = δικό σας λογικό συμπέρασμα και εφησυχσσμος)
    Πως φάνηκε το τελευταίο;;; να κρίνω με βάση τις δικές μου εμπειρίες;;; δεν είναι άδικο;
    Ευχαριστώ πολύ πάντως για το χρόνο σας. Και για να ηρεμήσετε το ότι σκέφτηκα κάτι δεν σημαίνει ότι το εκανα... Δεν σκοπεύω να απαντήσω τη σύζυγό μου. Καλό σκ

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Μια επίθεση διακρίνω και όχι όλα αυτά τα σχόλια να γίνουν τροφή για σκέψη προς όφελος δικό σου .

    Αν έχεις αυτή την διάθεση και όχι να σκεφτείς γιατί προκαλέσες εσύ αυτές τις απαντήσεις και φυσικά ζήτησες εσύ ο ίδιος τις γνώμες μας αυτό δεν μας αφορά όντως .
    Όπως δεν σε αφορά από πού και πώς βγήκαν τα δικά μας συμπεράσματα και το αν συζητάω εγώ προσωπικά γιατί εγώ.αναφερθηκα με τον άντρα μου και τι όχι .
    Και πολύ περισσότερα αν έχουμε αλλά θέματα ή προβλήματα .
    Τελείως άτοπο όλο αυτό αλλά μπορώ να καταλαβω που αποσκοπη εν μέρη .

    Εγώ προσωπικά σου διευκρινίζω δεν είχα καθόλου επικριτικό η επιθετικό ύφος ,κατέθεσα την προσωπικη μας άποψη εφόσον ΕΣΥ την ζήτησες.
    Δεν ήρθα σπίτι σου να στην πω .

    Και όπως εμένα μου φαίνεται αφύσικο αυτά που κάνεις με τον κολλητό σου γιατί αναιρείς εμάς που δεν θα τα κάνουμε με τους κολλητούς μας γιατί σου εξήγησα δεν αποσκοπη πουθενά αυτό ?
    Προσωπική άποψη και αυτή ,γι αυτό και όλα τα ζευγάρια δεν ταιριάζουν με διάφορους άλλους .
    Ξέρεις ότι σαν παντρεμένος δεν μπορείς να κάνεις οικογενειακώς πολύ παρέα με ζευγάρια που δεν εκπέμπεται στο ίδιο φάσμα ..
    εκεί αλλάζουν τα στάνταρ σου γι αυτό και πλέον υπάρχουν οι φίλοι που κάνετε σαν οικογένειες παρέα και υπάρχουν τα φιλαράκια που θα βγεις να πιεις ένα ποτάκι και να πείτε και καμία βλακεία γιατί εκείνοι είναι ελεύθεροι .
    Εσύ δηλαδή θα συζητήσεις μαζι με τον ελεύθερο τι κάνεις με την γυναίκα.σου την ίδια στιγμή που εκείνος θα σου λέει για.μια γκόμενα ?
    Αν το κάνεις είναι καθαρά επειδή το αποδέχεσαι εσύ και όχι γιατί αυτό είναι το φυσιολογικό .
    Γιατι δεν ισχύει κάτι τέτοιο για αυτό και είμαστε παντρεμένοι .
    Αν εγώ προσωπικά ήμουν η δική σου γυναίκα και μάθαινα αυτό θα γινόταν πανικός πολύ απλά .
    Εσύ τώρα για να το κάνεις πάει να πει ότι το αποδέχεται η δική σου για αυτό είστε και μαζί και εμείς που δεν το αποδεχόμαστε είμαστε μαζί με.τον άντρα μου ..
    Δεν μιλάτε για γκόμενες μην μπερδευεσαι .
    Εκεί συμφωνούμε ότι τα λέτε όλα .
    Μιλάτε για την γυναίκα σας για την μάνα των παιδιών σας .
    Εκεί νομίζω έχετε ένα περισσότερο σεβασμό .
    Για ποιο λογο να κάτσεις να πεις στον κολλητό τα γούστα που βγάζετε στο δικό σας κρεβάτι .
    Να το έχει υπόψιν του ότι είναι καλή όταν την αφήσεις να την πάρει εκείνος και να περάσει καλά ?
    Γιατί με τις γκόμενες αυτά κάνατε .
    Βλέπεις κάποιες τα ξέρουμε γιατί καλώς ή κακώς τους άντρες μας τους ξέραμε και πριν γίνουν άντρες μας ή είχαμε κοινούς γνωστούς και πάνω κάτω ζούμε σε κοινωνίες που ξέρουμε λίγο απ' όλα για το τι κουβαλάει ο καθένας .
    Εγώ πάλι σου λέω προσωπικά γουρούνι στο σακί για άντρα μου δεν θα επερνα .
    Είναι επιλογές ζωής αυτές δεν τα αφήνεις να αιωρούνται γιατί ως γνωστό τίποτα δεν μένει κρυφό .
    Θα προτιμούσα να ξέρω από πριν τις προτιμήσεις του άντρα μου οποίες είναι αυτές πριν από εμένα και μετά όταν θα τον γνώριζα και εγώ θα αποφάσιζα μόνη μου αν τις έχει αφήσει πίσω και κατά πόσο εγώ μπορώ να διαχειριστώ κάτι τέτοιο.
    Για φαντάσου να το μάθει η γυναίκα σου τώρα που έχετε και παιδιά και δεν μπορεί να το διαχειριστεί.
    Τι συναιπειες θα έχει όλο αυτό όχι μόνο σε εσένα αλλά και στα παιδιά σας.

    Συγνώμη αλλά γάμο κάνεις και ενας γάμος όσο πιο γερές βάσεις ειλικρίνειας έχει τόσο πιο πολλά χρόνια θα κρατήσει .

    Γιατί και αυτό σου φαίνεται περίεργο και αντιδρας έτσι επιθετικά?

    Αν μιλούσαμε ότι είχες μια απλή σχέση και γινόταν όλο αυτό θα είχες πάρει διαφορετικές απαντήσεις ,τουλάχιστον από εμένα προσωπικά .

    Αν έχεις διάθεση να σκεφτείς κάποια που σου λέμε καλώς ,κάνεις διάλογο και συζήτηση .
    Αν είναι να επιτηθεσαι για γεγονότα που δεν σου ζήτησε καμία μας την γνώμη σου τότε άστο καλύτερα .

    Η πρόθεση μετράει και όχι η κρητική η οποία δεν έγινε ,το διευκρινίζω από εμένα ..

    Καλό σκ και σε εσένα !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  13. #13

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Να ρωτήσω εγώ κάτι άσχετο?
    Μπορείς να μου πεις τι ακριβώς σκέφτηκες όταν σου έλεγε ο φίλος σου λεπτομέρειες για το τι κάνει με την γυναίκα του? Εννοώ τι σκέφτηκες γι αυτόν και για την γυναίκα του.
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Μπρουτάλ View Post

    Μπρουταλ σ αγαπώ ρε φίλε και ας παρεξηγηθω ..

    Δεν υπάρχεις ,ψυχοθεραπεία σκέτη είσαι !!!!!
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. γουσταρω τον κολλητο μου
    By maria pap in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 19
    Last Post: 17-10-2016, 16:42
  2. Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΑΠΟΡΡΙΦΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΟΛΛΗΤΟ ΤΟΥ. ΤΙ ΝΑ ΤΟ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΣΩ;
    By ANTONIAK in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 05-12-2013, 16:53
  3. Μπερδεμα με το κολλητο του
    By eleana011 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 14
    Last Post: 26-03-2013, 01:24
  4. ερωτευτηκα τον κολλητο μου
    By evel94 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 17
    Last Post: 04-04-2012, 14:31
  5. Φιλια και ερωτας, τι γινεται αν ερωτευτεις τον κολλητο σου
    By george002 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 21-08-2006, 21:46

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •