Εδω να λέμε τι φάγαμε εχθές - Page 10
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 10 of 13 FirstFirst ... 89101112 ... LastLast
Results 136 to 150 of 182
  1. #136
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Τρώω ότι μπορείτε να φανταστείτε, βρίσκω διέξοδο στο φαγητό. Εχθές το βράδυ έφαγα 1) Λίγο πατσά 2) Ένα τοστ 3)Μια σοκολάτα 4) Μια Σοκοφρετα.
    Δεν είναι πολλά. Όπως και να έχει όμως, welcome to the club

  2. #137
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Quote Originally Posted by Rosie10 View Post
    Δεν είναι πολλά. Όπως και να έχει όμως, welcome to the club
    Club σάντουιτς ξέρω εγώ[emoji23]

  3. #138
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Club σάντουιτς ξέρω εγώ[emoji23]
    Μη λέτε για φαγητό γιατί στο τσακ είμαι να παραγγείλω

  4. #139
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,364
    Quote Originally Posted by Rosie10 View Post
    Έχεις απόλυτο δικαιο...ειναι δυσκολο πραγματικά...είναι πρωτόγνωρο για εμένα να πρέπει να χάσω κιλα. Θα το παλέψω όμως! Με βοηθά πολύ που γράφω και αλληλεπιδρω στο φορουμ μαζί σας . Σήμερα πάλι έφαγα, λιγότερο από εχθές και περισσότερο από όσο έπρεπε...αλλά ίσως φταίει και το κρύο.. δικαιολογίες. Εγώ κουράστηκα και θέλω να φάω όπως κανω μια ζωή...
    Καλημερα!

    Κουραστικες τοσο νωρις γιατι σου εχει γινει εμμονή,ολα πλεον στην ζωη σου περιτρυγυριζονται γυρω απο το να χασεις αυτα τα κιλα .Να ξερεις το να χασεις κιλα πετυχενεται μονο οταν η διατροφη, σου γίνει συνήθεια και κυριως ευχάριστη .
    Μονο ετσι και θα πετυχεις τον στοχο σου να χασεις αλλα και να τα διατηρήσεις .Γι αυτο προσπαθησε να βρισκεις τροπους πριν μπεις σε κατι τετοιο που να σε κανουν να ξεχνας την αίσθηση της πεινας και το μυαλο σου να μην ειναι στο φαγητο .
    Με λιγα λογια η δουλεια πρεπει να γινεται πρωτα στο μυαλο ,οταν σου ερχονται σκεψεις για φαγητο ή οτιδηποτε παρεμφερή κατευθειαν ασχολήσου με κατι αλλο ωστε να ξεχαστεις και να φας το επομενο γευμα σου στην ωρα του .
    Στην αρχη πρεπει να το κανεις συνειδητά και με πολύ προσπάθεια, αλλα οσο περναει ο καιρος αυτο θα γινεται ασυνειδητα πλεον και δεν θα σε ταλαιπωρει η συγκεκριμενη σκεψη .


    Προσεχε γιατι η περιπτωση με τα βουλιμικα και με τους εμετους μην σε οδηγησει σε αλλες καταστασεις ,οπως νευρικη ανορεξια και μετα πας σε αλλα μονοπατια ,γιατι καπως ολα ετσι ξεκινανε και μετα θα μιλαμε για πραγματικα νοσηρες καταστασεις και μονο με την βοηθεια ειδικων θα μπορεσεις να ξεφυγεις απο αυτο .
    Δεκα κιλα εχασα ετσι και κοντευα να μην μπορω να σηκωθω απο το κρεβατι ....Το μυαλο δεν σε ρωταει ,απλα σου κανει την στροφη και αντε μετα να το επαναφερεις ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  5. #140
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Rosie10 ,πρωτα απο ολα συγχαρητηρια για το ρεκορ με τα 4 σουβλακια, κι επειδη μαλον εισαι απο β.ελλαδα-εξου και οι πιτες - λογικα μετα θα εφαγες και ταομορφα συροπιαστα οπου εχετε.
    Αποψη μου ειναι οτι πρεπει να μιωσεις τις καθημερινες σου αυτοραβδισεις με το μαστιγιο, δεν εισαι τοσο κακια, διοτις πρεπει να αναλογιστεις οτι εχεις πολλα να κανεις, αρα ας γινεις λιγο πιο επιεικες με τον εαυτο σου.
    Τελος ,θα σου ξανα αναφερω οτι οπως πρεπει να σχολεισαι με τις θερμιδες και το ποσο φαγητο τρως το ιδιο να σε απασχολει και το ποσο καις καθε μερα, ενας αλλος τροπος να μην στερηθεις τοσο αυστηρα τα γλυκα σου ειναι να τα καταναλωνεις πρωινες ωρες, σιγα σιγα και μαζι με χυμους, αλλα και παρεα αν μπορεις η να βλεπεις τηλεωραση.
    Λογο του οτι διαβαζεις ο εγκεφαλς σου εχει ανααγκη απο γλυκα, ειναι λογικο ,απεναντιας οι ιδατανθρακες δεν τους εχεις αναγκη αφου λογικα δεν κανεις κατις με τα χερια.
    Μια τελευταια λυση ειναι να προσπαθεις να κανεις τα γευματα σου οσο πιο πολλα μεσα στην μερα, ο λογος ειναι οτι ο οργανισμος μας πολλες φορες δεν προλαβαινει να αποροφησει οπως πρεπει το φαγυτο με αποτελεσμα επειδη εμεις συνηθως μετα το φαγητο ολο κι κατι θα κανουμε να υπαρχει ενεργοποιησει των μυων μας ετσι το φαγητο αποθηκευεται και γινεται λυπος.

  6. #141
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    να σου συμπληρωω κατις ακομα οι δουλειες του σπιτιου μπορει να βοηθουν στο να καιμε λυπος αλλα δεν ειναι γμναστικη!, γυμναστικη για να υπαξει πρεπει να ειναι υγκεκριμενο τεμπο σε χρονο,οπου ειναι σταθερο αναλογα με τις αναπνωες μας ,ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΙΔΡΩΣΟΥΜΕ!! αυτο ειναι πολυ σημαντικο διοτι εαν δεν εχες ρολογια, κι εν ξερεις λεπτομεριες του οργανισμου σου οπου λογικα δεν ξερεις οχι μονο εσυ αλλα οι πιο πολλοι , ο ιδρωτας ειναι ενα πολυ καλο σημαδι.

  7. #142
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Rosie10 View Post
    Συμφωνώ με αυτό. Αλλά ξέρεις ποιο είναι το πρόβλημα? Οτι δεν τα πουλανε δύο δύο. Οπότε αν έχω στο σπίτι περισσότερα, θα τα φάω ολα . Για αυτό φροντιζω να έχω στο σπίτι οτι πρόκειται να φάω μέσα στη μέρα.
    Παλιά όταν είχα διαφορα, εκανα βουλιμικα . Πχ και σήμερα έφαγα 3 πακετα σοκολατακια twix, mars, σοκοφρετακια,kit kat...
    Δεν έχω μέτρο στο φαγητό. Είναι απαίσιο αυτό...
    μα το καθε αυγο εχει 80 θερμιδες , ποσα θα φας ? θα σκασεις απο τα 3 μολις αυγα .....μην εχεις στο σπιτι φαγητα παχυντικα , θα προσαρμοστεις , θες δεν θες .....
    κοψε αυτα τα junk και θα δεις διαφορα ........

  8. #143
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    εμενα μου εχει κανει τρελη εντυπωση το ποσο αντεχει, το ποσο μπορει να φαει!! Προσωπικα οτανεκανα πρωταθλητισμο και ε ηλικια 16-17 χρονων δεν θυμαμαιαν ετρωγα τοσα!, μην υπερβαλω μπορει να ετρωγα λιγο παραπανω αλλα ειμουν αγορι κι εκανα καθε μερα 2 ωρες προπονηση! τελικα εινι αναλογα και τον ανθρωπο παιδια, αλλιως δεν μπορει να εξηγηθει! Δλδ ,τωρα , εγω τροω τα μισα απο την κοπελα και παλυ νιωθω βαρυς! αρα ειναι ο καθε ενας μας αλλιως.

  9. #144
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Έφαγα τώρα το βράδυ, κουλούρι με γέμιση τυριού. Σαλάτα λάχανο. Πατατάκια με γεύση ξίδι και σπόρια.

  10. #145
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Καλημερα!

    Κουραστικες τοσο νωρις γιατι σου εχει γινει εμμονή,ολα πλεον στην ζωη σου περιτρυγυριζονται γυρω απο το να χασεις αυτα τα κιλα .Να ξερεις το να χασεις κιλα πετυχενεται μονο οταν η διατροφη, σου γίνει συνήθεια και κυριως ευχάριστη .
    Μονο ετσι και θα πετυχεις τον στοχο σου να χασεις αλλα και να τα διατηρήσεις .Γι αυτο προσπαθησε να βρισκεις τροπους πριν μπεις σε κατι τετοιο που να σε κανουν να ξεχνας την αίσθηση της πεινας και το μυαλο σου να μην ειναι στο φαγητο .
    Με λιγα λογια η δουλεια πρεπει να γινεται πρωτα στο μυαλο ,οταν σου ερχονται σκεψεις για φαγητο ή οτιδηποτε παρεμφερή κατευθειαν ασχολήσου με κατι αλλο ωστε να ξεχαστεις και να φας το επομενο γευμα σου στην ωρα του .
    Στην αρχη πρεπει να το κανεις συνειδητά και με πολύ προσπάθεια, αλλα οσο περναει ο καιρος αυτο θα γινεται ασυνειδητα πλεον και δεν θα σε ταλαιπωρει η συγκεκριμενη σκεψη .


    Προσεχε γιατι η περιπτωση με τα βουλιμικα και με τους εμετους μην σε οδηγησει σε αλλες καταστασεις ,οπως νευρικη ανορεξια και μετα πας σε αλλα μονοπατια ,γιατι καπως ολα ετσι ξεκινανε και μετα θα μιλαμε για πραγματικα νοσηρες καταστασεις και μονο με την βοηθεια ειδικων θα μπορεσεις να ξεφυγεις απο αυτο .
    Δεκα κιλα εχασα ετσι και κοντευα να μην μπορω να σηκωθω απο το κρεβατι ....Το μυαλο δεν σε ρωταει ,απλα σου κανει την στροφη και αντε μετα να το επαναφερεις ...
    Μόλις έκανα βουλιμικο επεισόδιο....έφαγα σήμερα, αφού έδωσα το μάθημα, έναν κόσμο! Το στομάχι μου δεν άντεξε ...

    Δε μπορώ άλλο. Από τη μια δε θέλω να τρώω, από την άλλη βαριέμαι τη ζωή μου και δεν έχω τι να κάνω, οπότε τρώω.
    Απογοήτευση....χαμένος κόπος τόσες μέρες...όλα στο κενό..
    Έχεις δίκιο ότι πρέπει να αλλάξω τη ζωή μου. Είμαι συνέχεια μέσα στο σπίτι να διαβάζω. Δε ξέρω...θέλω βοήθεια...

  11. #146
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    Rosie10 ,πρωτα απο ολα συγχαρητηρια για το ρεκορ με τα 4 σουβλακια, κι επειδη μαλον εισαι απο β.ελλαδα-εξου και οι πιτες - λογικα μετα θα εφαγες και ταομορφα συροπιαστα οπου εχετε.
    Αποψη μου ειναι οτι πρεπει να μιωσεις τις καθημερινες σου αυτοραβδισεις με το μαστιγιο, δεν εισαι τοσο κακια, διοτις πρεπει να αναλογιστεις οτι εχεις πολλα να κανεις, αρα ας γινεις λιγο πιο επιεικες με τον εαυτο σου.
    Τελος ,θα σου ξανα αναφερω οτι οπως πρεπει να σχολεισαι με τις θερμιδες και το ποσο φαγητο τρως το ιδιο να σε απασχολει και το ποσο καις καθε μερα, ενας αλλος τροπος να μην στερηθεις τοσο αυστηρα τα γλυκα σου ειναι να τα καταναλωνεις πρωινες ωρες, σιγα σιγα και μαζι με χυμους, αλλα και παρεα αν μπορεις η να βλεπεις τηλεωραση.
    Λογο του οτι διαβαζεις ο εγκεφαλς σου εχει ανααγκη απο γλυκα, ειναι λογικο ,απεναντιας οι ιδατανθρακες δεν τους εχεις αναγκη αφου λογικα δεν κανεις κατις με τα χερια.
    Μια τελευταια λυση ειναι να προσπαθεις να κανεις τα γευματα σου οσο πιο πολλα μεσα στην μερα, ο λογος ειναι οτι ο οργανισμος μας πολλες φορες δεν προλαβαινει να αποροφησει οπως πρεπει το φαγυτο με αποτελεσμα επειδη εμεις συνηθως μετα το φαγητο ολο κι κατι θα κανουμε να υπαρχει ενεργοποιησει των μυων μας ετσι το φαγητο αποθηκευεται και γινεται λυπος.
    Ευχαριστώ πολύ! Έχω σπάσει όλα τα ρεκόρ πλεον ! Δεν είμαι από βόρεια Ελλάδα απλά το είπα έτσι για να καταλαβαίνουν όλοι τι γράφω. Εννοώ σουβλάκι τυλιχτο, κανονικο με πίτα και μέσα κρέας, πατάτες, ντομάτα κτλ ότι βάζουν...
    Η αλήθεια είναι πως η τελειομανια με χαρακτηρίζει αλλα σκέψου πόσο ελαστική ήμουν τόσο καιρό με τον εαυτό μου και τον τάιζα μέχρι να σκάσει. Παιδιά θα σκάσω στην κυριολεξία καμία μέρα. Και μιλάω πολύ σοβαρά. Όπως καποια ζώα που αμα βρούνε φαΐ τρώνε, δεν έχουν μέτρο οπότε και σκάνε από το φαγητό. Ναι πρωί πρωί τρώω τη μερεντα ,εννοείται. Δεν έχω θέμα να φάω και παστίτσιο με το που ανοίξει το μάτι μου . Το βράδυ δε με απασχολεί τόσο, αν και όταν πήρα τα πολλά κιλά έτρωγα 24 ώρες το 24ωρο. Αλλά γενικά, είμαι του πλούσιου πρωινού.
    Μα τι να κάψω αν έχω εξεταστική. Και αναλογισου, ποσες θερμιδες να κάψω μέσα στο σπίτι διαβάζοντας? Δε γίνεται!
    Τα δοκίμασα όλα αυτά....και πριν ,όταν καταφερνα και εχασα 2 κιλα που τα ξαναπήρα τώρα 5 μέρες που τρώω σαν γουρούνι... δηλαδη έχω μια μανία, όταν έχω φαγητο μέσα στο σπίτι, δε σταματάω αν δεν το εξαφανίσω. Δεν ξέρω τι να κάνω....θα μείνω μια ζωή χοντρή? Όπως έγραψα και πιο πάνω, σήμερα έκανα βουλιμικο επεισόδιο, το πρώτο μετά από τόσες μέρες....

  12. #147
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    εμενα μου εχει κανει τρελη εντυπωση το ποσο αντεχει, το ποσο μπορει να φαει!! Προσωπικα οτανεκανα πρωταθλητισμο και ε ηλικια 16-17 χρονων δεν θυμαμαιαν ετρωγα τοσα!, μην υπερβαλω μπορει να ετρωγα λιγο παραπανω αλλα ειμουν αγορι κι εκανα καθε μερα 2 ωρες προπονηση! τελικα εινι αναλογα και τον ανθρωπο παιδια, αλλιως δεν μπορει να εξηγηθει! Δλδ ,τωρα , εγω τροω τα μισα απο την κοπελα και παλυ νιωθω βαρυς! αρα ειναι ο καθε ενας μας αλλιως.
    Μη σου κάνει εντύπωση...όλη μου τη ζωή τρώω πολύ. Θυμάμαι κι εγώ όταν έκανα πρωταθλητισμο 2 χρόνια , μου έφτιαχνε η μητέρα μου δυο ταψιά του φούρνου γαλακτομπουρεκο και έτρωγα το εναμιση. Παιδιά, ειλικρινά σας μιλάω, έτσι είμαι , τρώω πολύ. Έτσι έχω συνηθίσει. Θυμάμαι είχα μια φίλη παλιά που έλεγε ότι έτρωγε πολύ αλλά νομιζε οτι έτρωγε πολύ γιατί την έβλεπα και ετρωγε σαν σπουργίτι. Η όταν ήμουν μικρή και με έστειλαν κατασκήνωση, μας έβαζαν να φάμε κ εγώ δε χόρταινα. Έκλαιγα που γουργουριζε η κοιλιά μου και τηλεφώνησα στους γονείς μου και μου έφεραν μια βαλίτσα τρόφιμα να έχω να ροκανιζω.
    Να σημειώσω ότι δεν έχω θεμα με το θυρεοειδή . Επισης ούτε πίνω αλκοολ ούτε καπνίζω.
    Για να καταφέρω να πάρω τόσα κιλα , έδωσα πονο. Ζημιωσα την τσέπη μου . Και αυτο δε με τιμά, ντρέπομαι που το λέω. Η μητέρα μου πάντα έλεγε να τρώμε καλά.. γενικά όμως κάναμε γυμναστική, ήμουν πάντα υπερκινητικη.
    Ξέρω ότι πολύ εύκολα μπορω να τα χάσω, μόνο να τρώω κανονικά σαν άνθρωπος και όχι σαν αγέλη λύκων. Αλλά δε μπορώ. Δεν αντέχω άλλο. Νιώθω εγκλωβισμένη σε αυτη την κατάσταση. Βλέπω τα ρούχα μου που δε μου χωράνε και τη σαπιοφορμα που είναι η μόνη μου που κανει και μισώ τον εαυτό μου. Χρειάζομαι αποτοξίνωση, να με βάλουν σε ένα μπουντρούμι και να με αφήσουν εκεί ένα μήνα με σκέτο νερό. Δε θέλω να είμαι χοντρή άλλο. Ντρέπομαι να πετύχω κανένα γνωστό στο δρόμο. Αποφευγω να βρεθώ ακομα και να μιλήσω με όλους εκτός από μια φίλη μου που της έχω μιλήσει για τη βουλιμια μου η οποία όμως είναι ελαστική μαζί μου . Και τι να κάνει η καημενουλα,είναι τόσο ευγενική. Αυτό το θέμα είναι δικό μου ,εγώ είμαι η αιτία που έγινα έτσι . Θελω να δώσω τη λύση αλλά δε μπορώ. Θέλω να δώσω ένα τέλος. Πονάω στο φαρυγγα μου εχω γδαρει το λαιμό μου από τους εμετους και σιχαίνομαι αυτή τη γεύση της εμετιλας.. συγγνωμη που γινομαι τοσο περιγραφική. τι να κάνω?

  13. #148
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    μα το καθε αυγο εχει 80 θερμιδες , ποσα θα φας ? θα σκασεις απο τα 3 μολις αυγα .....μην εχεις στο σπιτι φαγητα παχυντικα , θα προσαρμοστεις , θες δεν θες .....
    κοψε αυτα τα junk και θα δεις διαφορα ........
    Θα σκάσω με τρία αυγα? Φτωχο μου αγόρι....έχω φτιάξει ομελέτα γεμιστή με 6 αυγα και μέσα τυρί που λιώνει ,φετα, ντομάτα,καλαμπόκι και μπέικον. Για βραδινό...
    Μετα το μάθημα λοιπόν, πηρα μια πορτοκαλοπιτα, ένα χαλβα, ένα cheesecake, μια πάστα Lila pause ,ένα εκμεκ, ένα τσουρέκι με σοκολάτα Στέργιου, μια μερεντα το μεγαλο κουτί ,ένα παστίτσιο, και....τα έφαγα.

  14. #149
    Α και ένα σουβλάκι με ντομάτα, πατάτες, μπιφτέκι γεμιστό με Philadelphia, το ξέχασα αυτό

  15. #150
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Αχ βρε κοριτσι μου με πονας οπως τα γραφεις! η γνωμη μου ειναι οτι υπαρχει ξεκαθαρα καποια ψυχολογικη ασθενια , δεν ειναιφυσιολογικο και η λεπτομερια οπου περιγραφεις σχετικα με τους γονεις σου ενδιναμονουν την αποψη μου οπου καθε τετοια ασθενια εχει να κανει με το υποσηνειδητο μας το οποιο πλαθεται τα πρωτα χρονια μας και ειναι ξεκαθαρα οι γονεις μας αυτοι οπου το καταγραφουν! αρα εαν οι γονεις σου ελεγαν συνεχως να φας με το ζορι ,εχωντας και εσυ καποια προδιαθεση ισως ολα αυτα μαζι σου εφεραν καποιο προβλημα οπου νομιζω οτι συγουρα ενας ψυχοθεραπευτης θα μπορεσει να σου βρει μια αξιοπρεπης λυση! μια λυση να μπορεις να χαρεις τα νιατα σου χωρις να ντραπεις οπως λες! ,χωρις να νιωθεις αβολα, να μπορεις να εισαι ομορφη για τα αγορια κατι που ειναι πολυ λογικο για μια νεα κοπελιτσα! και το σημαντικοτερο απο ολα ,για την υγεια σου! διοτις το παχος οσο και να μην το γνωριζει ο κοσμος ειναι ενας παραγοντας οπου εκτος απο το ζαχαρο μπορει να βοηθησει δεκαδες αλλες σοβαρες αρρωστιες να κανουν πολυ κακο στον οργανισμο σου!
    Κοπελα μου κανε οτι ειναι να κανεις οσο ειναι νωρις, οσο ακομα μπορεις και χανεις κιλα διοτις οσο τα χρονα φευγουν να ξερεις οτι ξαφνου θα ερθει μια μερα οπου δεν θα φευγουν με τυποτα! , και να τρως τα μισα παλυς δεν θα μπορεις να αδυνατησεις! και δεν θα ειναι κατις παραλογο ,απεναντιας θα ειναι φυσιολογικο αφου ο βιολογικος σου μηχανισμος καποια στιγμη με τα χρονια αλλαζει και ο μεταβολισμος θα παψει να δουλευει οπως σημερα.

Page 10 of 13 FirstFirst ... 89101112 ... LastLast

Similar Threads

  1. Τι εννοούμε όταν λέμε ..
    By turtle in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 68
    Last Post: 13-10-2015, 23:17
  2. ΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ;
    By stefanos14587 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 6
    Last Post: 28-11-2013, 01:41
  3. Εχουμε κ λεμε.
    By Alucard in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 79
    Last Post: 31-07-2013, 18:40
  4. Η ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΕΧΘΕΣ ΕΙΧΕ ΠΕΡΙΟΔΟ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΤΗΣ ΚΟΠΗΚΕ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑΤΙ?
    By mariosss_ed in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 31-12-2010, 19:27
  5. ΠΑΕΙ ΤΟ ΧΑΣΑ ΛΕΜΕ
    By sunset in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 22-01-2010, 00:20

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •