Εδω να λέμε τι φάγαμε εχθές - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 13 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 182
  1. #16
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    αν τα πηρες αποτομα , τα πηρες για συγκεκριμενο λογο, οποτε δεν υπαρχει λογος να κανεις την διατροφη για παντα ....
    Ακριβως, κάνω βουλιμικα επεισόδια....

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Οκ αντε να γράφω τι τρώω κάθε ημέρα. Εμένα ο στόχος μου είναι να φτάσω 71 κιλά με 8% λίπος και χθες έφαγα τα εξής:

    6:00 Ωμή βρώμη με νερό και 4 ασπράδια αυγού

    9:00 Μπιφτεκι μοσχαρισιο με μαύρο ρύζι

    12:00 1 μπανάνα με 4 ασπράδια αυγου και βρωμη σε νερό

    15:00 Καλαμάκια κοτόπουλο με παντζάρια και μια κουταλιά λάδι

    18:00 Τοννος με μαρουλι και μια κουταλια λαδι στο μαρουλι

    21:00 4 ασπράδια αυγού με βρώμη σε τεφαλ κοτατζ τυρί και πιπεριες

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Α να γράψω και τα σημερινά ταπερακια

    Σήμερα πάω δουλειά στις 10 οπότε έχουμε

    9:00 Νερο με βρωμη και 4 ασπράδια αυγού

    12:00 Τοννο με μαρουλι

    15:00 Νερο με βρωμη και 4 ασπράδια αυγου και 1 μήλο πράσινο

    18:00 Στήθος κοτόπουλο με γλυκοπατάτες

    21:00 Μπριζόλα μοσχαρισια με λάχανο και καροτο

    11:00 Τη κλασική μου κρεπα με ασπράδια κοτατζ πιπεριές βρωμη

    Και δεν μπαίνω στην διαδικασία να γράψω βάρος γιατί μετράω πόντους στο σώμα μου μια φορά στις 15 μέρες κοιτάω τα κιλά μου
    Last edited by mindcrime; 07-02-2021 at 02:55.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Rosie10 View Post
    Ναι κι εγώ, απλά επειδή πήρα απότομα 12 κιλα και αντιμετωπίζω θέμα με τα ρούχα μου ,ακόμα κ με τις πυτζάμες ,για αυτό ήθελα να χάσω λίγο γρήγορα τα πρώτα κιλα... εννοείται ότι δεν την κάνεις για πάντα απλά μόνο για 20 ημερες...
    αυτο δεν μου φαινεται ρεαλιστικο, διοτι ναι μεν εχασα 12 κιλα σε 5 μηνες , αλλα τον 6/20 εχασα 13 αλλα κιλα οντας 15 μερες στην εντατικη ( επαθα επιληπτικη κριση ) , που τρεφομουν με ορο μονον, δλδ ουσιαστικα τιποτα , ( συνολο 25 κιλα ) οποτε αν δεν τρεφεσαι με ορο μονο, δεν βλεπω να χανεις 12 κιλα σε 20 μερες ....................... μην αδημονεις λοιπον, θα τα χασεις τα κιλα , αλλα λιγο πιο αργα .....

  5. #20
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    αυτο δεν μου φαινεται ρεαλιστικο, διοτι ναι μεν εχασα 12 κιλα σε 5 μηνες , αλλα τον 6/20 εχασα 13 αλλα κιλα οντας 15 μερες στην εντατικη ( επαθα επιληπτικη κριση ) , που τρεφομουν με ορο μονον, δλδ ουσιαστικα τιποτα , ( συνολο 25 κιλα ) οποτε αν δεν τρεφεσαι με ορο μονο, δεν βλεπω να χανεις 12 κιλα σε 20 μερες ....................... μην αδημονεις λοιπον, θα τα χασεις τα κιλα , αλλα λιγο πιο αργα .....
    Εχω απογοητευτει γιατί αν προσέξω λίγο μια εβδομάδα και χάσω κιλα,κάνω τις επόμενες 6 μέρες βουλιμικα και τα ξαναπαίρνω όλα.

    Πάντως σήμερα ζυγιστικα και είμαι 300 γραμμάρια λιγότερο από εχθές!!!!!!!

    Σήμερα το μενού έχει ως εξής

    Πρωινο Γιαούρτι με μέλι
    Δεκατιανο Σοκολατακι (κορίτσια τελευταία φορά παίρνω τα twix και mars γιατί έχουν 80-100 θερμιδες ,σίγουρα υπάρχουν άλλα με λιγότερες)
    Μεσημερι Κους κους με ντομάτα
    Βράδυ το ίδιο με το μεσημέρι

    Επίσης εχθές έκανα ένα πρόγραμμα γυμναστικής στο σπίτι από τη lesmiles εχει body attack ή body combat ή body balance κτλ...

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Rosie10 View Post
    Εχω απογοητευτει γιατί αν προσέξω λίγο μια εβδομάδα και χάσω κιλα,κάνω τις επόμενες 6 μέρες βουλιμικα και τα ξαναπαίρνω όλα.

    Πάντως σήμερα ζυγιστικα και είμαι 300 γραμμάρια λιγότερο από εχθές!!!!!!!

    Σήμερα το μενού έχει ως εξής

    Πρωινο Γιαούρτι με μέλι
    Δεκατιανο Σοκολατακι (κορίτσια τελευταία φορά παίρνω τα twix και mars γιατί έχουν 80-100 θερμιδες ,σίγουρα υπάρχουν άλλα με λιγότερες)
    Μεσημερι Κους κους με ντομάτα
    Βράδυ το ίδιο με το μεσημέρι

    Επίσης εχθές έκανα ένα πρόγραμμα γυμναστικής στο σπίτι από τη lesmiles εχει body attack ή body combat ή body balance κτλ...
    Ξέρεις τι γίνεται στην ουσία κάνεις τρία γεύματα την ημέρα τα οποία δεν μπορούν να σε διατηρήσουν σε μία κατάσταση που δεν θα πεινάς και πιστεύω πως υποσιτιζεσαι. Ακόμα και να χάσεις τα 12 κιλά που λες έτσι όπως το πας ο οργανισμός σου είναι θεμα χρόνου να βάλει λουκέτο δηλαδή πιστεύω στα 15-16 κιλά θα κλειδώσει για να προστατευτεί, ο μεταβολισμός θα αδρανοποιηθεί, θα σταματήσει να καίει και υποθέτω πως ξέρεις τι θα συμβεί μετά. Θα δεις πως δεν θα χάνεις θα τα βάλεις με τον εαυτό σου ενώ δεν φταίει το σώμα σου αλλά η τακτική σου και λόγω απογοήτευσης θα ξεκινήσεις το φάι.

    Δεν ξέρω αν κάνω καλά που σου τα λέω αλλά από την άλλη δεν θέλω να μπεις σε ένα φαύλο κύκλο που το μόνο που θα κάνεις θα είναι να ταλαιπωρείς τον εαυτό σου,την ψυχολογια σου και το ίδιο σου το σωμα.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Μια που μιλάτε για δίαιτες να πω και εγώ τον πόνο μου... Θα σας φανεί της πλάκας αλλά εγώ έχω πρόβλημα.
    Πρέπει να κάνω διατροφή γιατί έχω χοληστερίνη αλλά δεν την κάνω γιατί φοβάμαι ότι θα χάσω κιλά. Και εγώ θέλω να πάρω. Ή τουλάχιστον να μη χάσω.
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    315
    πρωι :πρωτεινουχο ροφημα με γαλα 0%

    μεσημερι : 2 αυγα βραστα με πρασινη σαλατα

    βραδυ : 1 μπαρα πρωτεινης

    αλλα σημερα την χαλασα εφαγα σουβλακι
    [I]Love...[/I]

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Μια που μιλάτε για δίαιτες να πω και εγώ τον πόνο μου... Θα σας φανεί της πλάκας αλλά εγώ έχω πρόβλημα.
    Πρέπει να κάνω διατροφή γιατί έχω χοληστερίνη αλλά δεν την κάνω γιατί φοβάμαι ότι θα χάσω κιλά. Και εγώ θέλω να πάρω. Ή τουλάχιστον να μη χάσω.
    Σορι αλλα κάπως δεν τα λες σωστα.... Πόσα κιλά είσαι και τι ύψος εχεις; Για να έχεις χοληστερίνη πρέπει να χάσεις βάρος απλώς το βάρος να ειναι λίπος και όχι μυικος ιστος

  10. #25
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Μια που μιλάτε για δίαιτες να πω και εγώ τον πόνο μου... Θα σας φανεί της πλάκας αλλά εγώ έχω πρόβλημα.
    Πρέπει να κάνω διατροφή γιατί έχω χοληστερίνη αλλά δεν την κάνω γιατί φοβάμαι ότι θα χάσω κιλά. Και εγώ θέλω να πάρω. Ή τουλάχιστον να μη χάσω.
    Κι εγώ έχω χοληστερίνη...αλλά οφείλεται στην κακή ποιότητα τροφής. Δηλαδή μπορώ να τρέφομαι αποκλειστικά με γλυκά. Αν τρως κανονικα και μειώσεις τα γλυκά, τρανς λιπαρά ..δηλαδη να μη μειώσεις θερμιδες , δε θα χάσεις κιλα.

  11. #26
    Quote Originally Posted by willowfairy View Post
    πρωι :πρωτεινουχο ροφημα με γαλα 0%

    μεσημερι : 2 αυγα βραστα με πρασινη σαλατα

    βραδυ : 1 μπαρα πρωτεινης

    αλλα σημερα την χαλασα εφαγα σουβλακι
    Μπραβο ,το δικαιούσαι μιας που είναι Κυριακή και ευτυχώς έφαγες μόνο ένα. Αυτό το πρωτεινουχο ρόφημα, πόσες θερμιδες έχει και πως λέγεται? Στη γεύση τι λέει?

  12. #27
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Ξέρεις τι γίνεται στην ουσία κάνεις τρία γεύματα την ημέρα τα οποία δεν μπορούν να σε διατηρήσουν σε μία κατάσταση που δεν θα πεινάς και πιστεύω πως υποσιτιζεσαι. Ακόμα και να χάσεις τα 12 κιλά που λες έτσι όπως το πας ο οργανισμός σου είναι θεμα χρόνου να βάλει λουκέτο δηλαδή πιστεύω στα 15-16 κιλά θα κλειδώσει για να προστατευτεί, ο μεταβολισμός θα αδρανοποιηθεί, θα σταματήσει να καίει και υποθέτω πως ξέρεις τι θα συμβεί μετά. Θα δεις πως δεν θα χάνεις θα τα βάλεις με τον εαυτό σου ενώ δεν φταίει το σώμα σου αλλά η τακτική σου και λόγω απογοήτευσης θα ξεκινήσεις το φάι.

    Δεν ξέρω αν κάνω καλά που σου τα λέω αλλά από την άλλη δεν θέλω να μπεις σε ένα φαύλο κύκλο που το μόνο που θα κάνεις θα είναι να ταλαιπωρείς τον εαυτό σου,την ψυχολογια σου και το ίδιο σου το σωμα.
    Δεν είναι ότι πεινάω, έχω πολύ καιρό να αισθανθώ πείνα εξάλλου, απλά έχω λιγουρα και θέλω να φάω μέχρι να σκασω... συναισθηματικη και ψευδή πείνα δηλαδή. τρώω ουσιαστικά 4 φορές την ημέρα ,αλλά κανονικα,όχι 5 μερίδες στην καθισια όπως παλιά. Έτσι όπως το λογαριαζω, ίσως χάνω ένα με ενάμιση κιλό την εβδομάδα . Καλά δεν είναι?

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Σορι αλλα κάπως δεν τα λες σωστα.... Πόσα κιλά είσαι και τι ύψος εχεις; Για να έχεις χοληστερίνη πρέπει να χάσεις βάρος απλώς το βάρος να ειναι λίπος και όχι μυικος ιστος
    Mind οχι, δεν μπορώ με τίποτα να χάσω βάρος. Δηλαδή δεν θέλω. Δεν με παίρνει. Είμαι 52 κιλά και 1,68. Άντε με πολύ προσπάθεια να πάω 55 που και πάλι δεν μπορώ να το κρατήσω και ξαναπάω 52.
    Είναι και ψυχολογικό το θέμα. Αν καταλάβω ότι αδυνατισα με πιάνει πανικός και από το άγχος μετά αδυνατιζω κι άλλο.
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Rosie10 View Post
    Κι εγώ έχω χοληστερίνη...αλλά οφείλεται στην κακή ποιότητα τροφής. Δηλαδή μπορώ να τρέφομαι αποκλειστικά με γλυκά. Αν τρως κανονικα και μειώσεις τα γλυκά, τρανς λιπαρά ..δηλαδη να μη μειώσεις θερμιδες , δε θα χάσεις κιλα.
    Εγω πάλι, άστα να πάνε. Μπορώ να τρέφομαι αποκλειστικά με σουβλάκια. Είμαι σε φαύλο κύκλο.
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Μια που μιλάτε για δίαιτες να πω και εγώ τον πόνο μου... Θα σας φανεί της πλάκας αλλά εγώ έχω πρόβλημα.
    Πρέπει να κάνω διατροφή γιατί έχω χοληστερίνη αλλά δεν την κάνω γιατί φοβάμαι ότι θα χάσω κιλά. Και εγώ θέλω να πάρω. Ή τουλάχιστον να μη χάσω.
    Ποια χοληστερίνη έχεις ανεβασμένη βρε καλό μου?
    Να στο πω απλά ,έχεις την καλή που αυτό δεν μας πειράζει ή την κακία?

    Μια χαρά είσαι εσύ ούτε να χάσεις ούτε να βάλεις και αν κόψεις τα σουβλάκια και τρως σπιτικό φαγητό άνετα πέφτει .

    Και εγώ έχω 220 και μου λέει ο γιατρός είναι επόμενο επειδή περπατάω παρά πολύ και είναι η καλή μου ανεβασμένη όχι η άλλη που οφείλεται στη σαβουρα ..

    Κιλά αν θες να βάλεις ακολουθείς την παλιά μας καλή -κακη συνήθεια ,τότε που κάναμε ανταγωνισμό ποια θα φάει το πιο σοκολατένιο γλυκό που εμένα δυστηχως δεν χάθηκε ποτέ ,εσύ πως την έκοψες δεν ξέρω ..
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

Page 2 of 13 FirstFirst 123412 ... LastLast

Similar Threads

  1. Τι εννοούμε όταν λέμε ..
    By turtle in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 68
    Last Post: 14-10-2015, 00:17
  2. ΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ;
    By stefanos14587 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 6
    Last Post: 28-11-2013, 02:41
  3. Εχουμε κ λεμε.
    By Alucard in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 79
    Last Post: 31-07-2013, 19:40
  4. Η ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΕΧΘΕΣ ΕΙΧΕ ΠΕΡΙΟΔΟ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΤΗΣ ΚΟΠΗΚΕ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑΤΙ?
    By mariosss_ed in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 31-12-2010, 20:27
  5. ΠΑΕΙ ΤΟ ΧΑΣΑ ΛΕΜΕ
    By sunset in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 22-01-2010, 01:20

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •