Εδω να λέμε τι φάγαμε εχθές
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 13 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 182
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    315

    Εδω να λέμε τι φάγαμε εχθές

    θα ξεκινησω εγω

    πρωι : ενα πρωτε'ι'νούχο ρόφημα με γάλα 0%

    μεημερι : ρολο κοτοπουλο με σπανακορυζο

    βραδυ : 1 καρμποναρα και 1 κουτι caprice σοκολατενια πουράκια



    σημερα ξεκιναω διαιτα
    [I]Love...[/I]

  2. #2
    Elenia781
    Guest
    ελπιζω η διαιτα να μην ειναι καρμποναρα με κρεμα γαλακτος 0% βραδιατικα χαχα. Εγω εφαγα ενα στρουντελ με ομελετα κ μπεικον στη δουλεια και μεσημερι φακες. Βραδυ τιποτα

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    πρωι γαλα (1,5%)με κακαο και στεβια , μεσημερι μια τσιπουρα με σαλατα , απογευμα κασιους/αμυγδαλα , βραδυ ενα τοστ με μια φετα ψωμι ολικης αλεσης ( την διπλωνω ) με τυρι χαμηλων λιπαρων /μιση φετα γαλοπουλα , ζαχαρη καθολου , αυτην την διατροφη κανω 6 μηνες .........μπορει αντι για ψαρι να φαω 2 αυγα βραστα , η γαλοπουλα , η σουβλακι κρεας /γαλοπουλα /κοτοπουλο.....και ξηρους καρπους η κασιους η αμυγδαλα ....η αμα θελω γλυκο θα φαω κατι με στεβια , οπως αναψυκτικο βικος .....καθε πινω πολυ νερο ( σημαντικο ) ....δεν εχω στανταρ για καθημερινο, μπορει να την βγαλω με ενα τοστ + ξηρους καρπους .......

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    315
    Quote Originally Posted by Elenia781 View Post
    ελπιζω η διαιτα να μην ειναι καρμποναρα με κρεμα γαλακτος 0% βραδιατικα χαχα. Εγω εφαγα ενα στρουντελ με ομελετα κ μπεικον στη δουλεια και μεσημερι φακες. Βραδυ τιποτα


    η μακαροναδα ηταν καρμποναρα !!!!!!
    ωραια η ομελετα σου....ας ετρωγες και κατι το βραδακυ
    [I]Love...[/I]

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    315
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    πρωι γαλα (1,5%)με κακαο και στεβια , μεσημερι μια τσιπουρα με σαλατα , απογευμα κασιους/αμυγδαλα , βραδυ ενα τοστ με μια φετα ψωμι ολικης αλεσης ( την διπλωνω ) με τυρι χαμηλων λιπαρων /μιση φετα γαλοπουλα , ζαχαρη καθολου , αυτην την διατροφη κανω 6 μηνες .........μπορει αντι για ψαρι να φαω 2 αυγα βραστα , η γαλοπουλα , η σουβλακι κρεας /γαλοπουλα /κοτοπουλο.....και ξηρους καρπους η κασιους η αμυγδαλα ....η αμα θελω γλυκο θα φαω κατι με στεβια , οπως αναψυκτικο βικος .....καθε πινω πολυ νερο ( σημαντικο ) ....δεν εχω στανταρ για καθημερινο, μπορει να την βγαλω με ενα τοστ + ξηρους καρπους .......


    ωωωωω πολυ καλη η διαιτα σου θα πρεπει να εχεις χασει πολυ !!!!

  6. #6
    Elenia781
    Guest
    Μακ αν φαω ξηρους καρπους παιρνω 500γρ την ημερα,οποτε τους εκοψα. Εχω καλο μεταβολισμο θεματοθετρια. αρκει να το ραβεις καρμποναρες και γλυκα σνακ το βραδυ δεν γινεται δουλεια. Μπορει να εισαι αδυνατη αλλα ολικο λιπος και τριγλυκεριδια στα υψη. Προσοχη!

  7. #7
    Με αυτή ποσα κιλα κατάφερες να χάσεις την εβδομάδα?
    Εγω έφαγα το πρωί γιαούρτι με μέλι, το μεσημέρι κοτόπουλο με λαχανικά και αλειμμα πιπεριάς και ένα σοκολατακι μαρς (έχει 100 θερμιδες το αθεοφοβο). Το βράδυ ίσως δε φάω τίποτα.

  8. #8
    Στο μεταξύ ψάχνοντας στο ίντερνετ διάβασα για τη δίαιτα της τουρτας. Υπόσχεται γρήγορη απώλεια, αν και δε συμφωνώ με αυτές τις δίαιτες, ίσως βοηθήσει γιατί....Θα ανέβει η ψυχολογία αν χάσουμε πολλά κιλά γρήγορα, οπότε θα μπαίνουμε και στα ρούχα μας. Και μετά εννοείται συνεχίζουμε για τα υπόλοιπα με μια διατροφή πιο νορμάλ. Τι λέτε για αυτό?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by willowfairy View Post
    ωωωωω πολυ καλη η διαιτα σου θα πρεπει να εχεις χασει πολυ !!!!
    12 κιλα σε 6 μηνες .........οι αρχαιοι ελληνες που αθλουνταν ετρωγαν ψαρι, κοτοπουλο, μελι, αμυγδαλα .....

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Rosie10 View Post
    Στο μεταξύ ψάχνοντας στο ίντερνετ διάβασα για τη δίαιτα της τουρτας. Υπόσχεται γρήγορη απώλεια,
    Τι ειναι αυτη η διαιτα ? ενταξει την διαβασα στο ιντερνετ, δεν εχω αποψη .......

  11. #11
    Χημική γιατί προκαλεί ένα σοκ στον οργανισμό. Τρως δηλαδή περισσότερη πρωτεινη οπότε ο οργανισμός καίει λίπος. Λένε ότι χάνεις πιο γρήγορα κιλα από ότι αν έκανες μια υποθερμιδικη.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Rosie10 View Post
    Χημική γιατί προκαλεί ένα σοκ στον οργανισμό. Τρως δηλαδή περισσότερη πρωτεινη οπότε ο οργανισμός καίει λίπος. Λένε ότι χάνεις πιο γρήγορα κιλα από ότι αν έκανες μια υποθερμιδικη.
    μπορει να ισχυει αυτο , δεν το γνωριζω .......ειμαι εναντιον των υποθερμιδικων διοτι καποια στιγμη θα την σταματησεις , οποτε το ερωτημα ειναι , ' μπορω να κανω αυτην την διατροφη για παντα ? ' ...αυτο για την πρωτεινη ισχυει .......και εναντιον των διαιτων, υπερ των διατροφων ομως .....

  13. #13
    Ναι κι εγώ, απλά επειδή πήρα απότομα 12 κιλα και αντιμετωπίζω θέμα με τα ρούχα μου ,ακόμα κ με τις πυτζάμες ,για αυτό ήθελα να χάσω λίγο γρήγορα τα πρώτα κιλα... εννοείται ότι δεν την κάνεις για πάντα απλά μόνο για 20 ημερες...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Rosie10 View Post
    Ναι κι εγώ, απλά επειδή πήρα απότομα 12 κιλα και αντιμετωπίζω θέμα με τα ρούχα μου ,ακόμα κ με τις πυτζάμες ,για αυτό ήθελα να χάσω λίγο γρήγορα τα πρώτα κιλα... εννοείται ότι δεν την κάνεις για πάντα απλά μόνο για 20 ημερες...
    αν τα πηρες αποτομα , τα πηρες για συγκεκριμενο λογο, οποτε δεν υπαρχει λογος να κανεις την διατροφη για παντα ....

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Elenia781 View Post
    Μακ αν φαω ξηρους καρπους παιρνω 500γρ την ημερα,οποτε τους εκοψα. !
    καλα εκανες Ελενα , αν και πιστευω οτι εκανες κατακακρατηση υγρων, απ το αλατι που υπαρχει στους ξηρους καρπους , αλλιως επρεπε να τρως 3,500 θερμιδες την μερα εξτρα ....

Page 1 of 13 12311 ... LastLast

Similar Threads

  1. Τι εννοούμε όταν λέμε ..
    By turtle in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 68
    Last Post: 14-10-2015, 00:17
  2. ΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ;
    By stefanos14587 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 6
    Last Post: 28-11-2013, 02:41
  3. Εχουμε κ λεμε.
    By Alucard in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 79
    Last Post: 31-07-2013, 19:40
  4. Η ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΕΧΘΕΣ ΕΙΧΕ ΠΕΡΙΟΔΟ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΤΗΣ ΚΟΠΗΚΕ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑΤΙ?
    By mariosss_ed in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 31-12-2010, 20:27
  5. ΠΑΕΙ ΤΟ ΧΑΣΑ ΛΕΜΕ
    By sunset in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 22-01-2010, 01:20

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •