Εδω να λέμε τι φάγαμε εχθές - Page 13
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 13 of 13 FirstFirst ... 3111213
Results 181 to 182 of 182
  1. #181
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Αν εσυ τους αποφευγεις δεν φταινε αυτοι τοτες, ομως καλο θα ειναι να μην υπερβαλεις διοτις πολλα μπορει να σκεφτουν, να νομιζουν οτι εχει γινει παρεξηγηση η κατι αλλο και θα ειναι κριμα να χασεις φιλους για χαζους λογους, οι φιλοι ειναι για να εκφραζουμε τα προβληματα μας ,να μας λενε αποψεις τους, μπορει να γνωριζουν κατι που εσυ δεν ξερεις και αυτο το "κατι" να ειναι πολυ βοηθητικο στο προβλημα σου! Οιφιλοι μας βοηθουν επισης στο να "ξελαφρονουμε" απο το στρες που εχουμε αφου σαν μιλαμε μαζι τους βγαζουμε απο μεσα μας ολο αυτο το βαρος που μας εχει φρικαρει! Το καταλαβαινω οτι ντρεπεσαι να ανηκτεις, σε νιωθω απολυτα πιστεψεμαι, οταν ειχα μλεξει εγω με τα βαρια ναρκωτικα μου ηταν πολυ δυσκολο να τους το πω, διοτις ειχα ενα προφιλ αθλητη, ενος ανθρωπου με υγειηνη ζωη, αυτοπυθαρχημενου,οπου μονο να εμπλεκαι με τετοια δεν το περιμεναν. Ομως νομιζω οτι το να το κουβεντιασεις με τους πολυ φιλους σου στην αρχη θα σου κανει καλο! Τελος, μην ξεχνας οτι οι φιλοι δεν προσφερουν μονο , ειναι και για να τους προσφερουμε και εμεις, μας εχουν αναγκη και αυτοι.
    Ευχομαι να εγραψες καλα στα μαθηματα που εδωσες. Μακαρι να μπεις στις σχολες οπως τις εβαλες κατα σειρα. Μια νεα ζωη θα σ περιμενει απο εδω και στο εξεις. Να το χαρεις και να το γιορτασεις εαν παν οπως θες .Αν οχι δεν τρεχει , δεν εισαι η μοναδικη ,ξανα προσπαθεις.
    Πλεον που σου εφυγε το μεγαλητερο βαρος ανα ημερα, αυτο που σου ετρωγε τον πιο πολυ χρονο, αλλα και που ειχες αναγκη να τραφεις σωστα για να μπορεις να εχεις τις αναγκαιες δυναμεις ωστε να δωσεις στα μαθηματα σου, τωρα εισαι ελευθερη απο αυτο το θεμα δλδ για να μπορεις να βαλεις ενα προγραμμα, ναμπορεις και να τρως αλλιως, αλλα και να κανεις την γυμναστικη σου. Πλεον δεν εχεις δικαιολογια προς τον εαυτο σου, χαχα, απο εδω και περα θα πρεπει να κανεις μια στυλη ενα πινακα με δυο θεματα, απο την μια να γραφεις τις θερμιδες οπου καταναλωνεις ανα μερα και ανα ωρα, τα γευματα σου δλδ, και να ξες οτι οι ωρες παιζουν ρολο διοτις αλλιως ειναι να τρως μια παστα το πρωι κι αλλιως το βραδυ! , το βραδι η παστα θα γινει 3φορες πιο πολυ λυπος .Στο αλλο θεμα να καταγραφεις τις θερμιδες οπου καταναλωνεις, τις καυσεις δλδ του οργανισμου σου, ειναι περιπλοκο λιγακι αλλα υπαρχουν και φαρμογες στα κινητα για να μην μπερδευεσαι.
    Ευχομαι γρηγορα να δεις καλα αποτελεσματα και να εσαι χαρουμενη απο αυτα.

    Υ.Γ. ζητησα την ηλικια σου για να καταλαβω ποσο ευκολα μπορεις να αλλαξεις το βαρος σου, διοτις οπως καταλαβαινεις αλλιως ειναι να εισαι 20 χρονων κι αλλιως 40! Δικαιωμα σου να μην την γραψεις, αλλα νομιζω οτι ειναι λιγο υπερβολικος ο φοβος σου, πως θα καταλαβουμε το ποια εισαι εαν γραψεις την ηλικια σου?αλλα και παλυς για ποιο λογο να θελουμε να μαθουμε το ποια εισαι? παρα το οτι εισαι αρκετα ενδιαφερον προσωπικοτης , νομιζω οτι ο τροπος που θα το κανουμε ειαι να σπασουμε την I.P.soy και απο εκει μαζι με τον Τ.Κ. να μαθουμε ποια εισαι, χαχαχα ,πλακα καμω.

  2. #182
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Rosie10 View Post
    Όχι εγώ τους αποφεύγω γιατι ντρέπομαι.
    Χωρίς να τους έχω πει τον πραγματικό λόγο. Εχω μιλήσει μόνο σε μια φίλη μου.
    Δε θέλω να δώσω περισσότερα στοιχεία για εμένα. Μπήκα εδώ με το δικαίωμα της ανωνυμίας με την οποία εκφράζομαι ελεύθερα.
    Μόλις έδωσα και το τελευταίο μάθημα και ξεκινάω πρόγραμμα.
    Αρχικά θέλω να ξεκουράσω το μυαλο μου . Μέχρι 10 λεπτά πριν το μάθημα βέβαια, εγώ εκανα εμετούς με μουσακά, κέικ, κτλ κτλ.
    Θέλω ηρεμία και γαλήνη ψυχής.
    Καλημέρα και καλά αποτελέσματα να έχεις !!

    Τώρα που τελείωσες με τα μαθήματα έχεις χρόνο να ψάξεις κάποιον ειδικό να σε βοηθήσει με το θέμα σου ?

    Αυτό το διάστημα παρακολουθώ κάποιο σεμινάριο στα πλαίσια της δουλειάς μου και πραγματικά βλέπω πόσο καλό μπορεί να κάνει σε ένα άνθρωπο που έχει παράλληλα θέματα να διαχειριστεί η εύρεση ενός ψυχολόγου που να κάνει και coaching μαζί .
    Συνήθως αυτοί που έχουν πολλά θέματα να διαχειριστούν χρειάζονται να έχουν άτομα δίπλα τους που να έχουν πολύ συχνή επαφή ,ώστε να τους δίνει την απαραίτητη καθοδηγήσει σε ότι τους προκύπτει .


    Αν κάνεις έρευνα έχει στο νου σου και αυτή την ιδιότητα .Αν και ειναι αρκετά φρέσκια μέθοδος εδώ στην Ελλάδα , βλέπω ότι έχει πάρα πολύ καλά αποτελέσματα σε άτομα που διάλεξαν αυτό τον τρόπο .
    Μπορείς αν θέλεις να παρακολουθήσεις και εσύ σαν ιδιώτης τέτοια σεμινάρια που ως σκοπό έχουν να μάθεις να τα εφαρμόσεις πρώτα στον ευατο σου και στους δικούς σου και αν σου αρέσει το προχωράς παραπάνω .
    Δες στο σαν ένα δωράκι στον ευατο σου που μόνο καλό θα σου κάνει !

    Κάποια χαρακτηριστικά αυτών τον ανθρώπων που χρειάζονται τέτοια μέθοδο τα έχεις και εσύ .
    Και το κυριότερο από ότι μας έχεις πει χρειάζεσαι άτομα να σου λένε ότι όλα θα πάνε καλά και να σε ξεκλειδώνουν όλο αυτό .
    Νομίζω είναι το καταλληλότερο ,να έχεις ένα πρόγραμμα ,ένα πλάνο και συνάμα μια αρχικά πολύ συχνή επαφή με τον coach-ψυχολογο σου από το να ξεκινησεις μόνο κάποιες συνεδρίες που δεν θα είναι τόσο συχνές και το κυριότερο θα είναι σε άλλο επαγγελματικό επίπεδο κτισμένο όλο αυτό . .

    Αν βρεις λίγο χρόνο κάνε την έρευνα αγοράς πάνω και σε αυτό το κομμάτι γιατί από ότι βλέπω η δουλειά που έχεις να κάνεις είναι πάρα πολύ και κυρίως ειναι καθημερινή και ψυχοφθόρα και εφόσον έχεις και μια εργασία που σε αγχωνει θα έχεις πολλά θέματα να διαχειριστείς .
    Ένα ένα όμως και με προτεραιότητα.

    Και αν θες να με ακούσεις ,εδώ μέσα θα κρατήσεις την πλήρη ανωνυμία σου .
    Μην εμπιστεύεσαι κανέναν και τίποτα και το κυριότερο μην παρασύρεσαι από ότι ακούς όσο είσαι σε μια ευάλωτη ψυχολογική κατάσταση .
    Δυστηχως τα φαινόμενα απατουν ...

    Εύχομαι γρήγορα να βρεις τους κατάλληλους ανθρώπους για να δουλέψεις σκληρά .Όταν τους βρεις είμαι σίγουρη ότι θα τα καταφέρεις και θα φτάσεις εκεί που θες !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

Page 13 of 13 FirstFirst ... 3111213

Similar Threads

  1. Τι εννοούμε όταν λέμε ..
    By turtle in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 68
    Last Post: 14-10-2015, 00:17
  2. ΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ;
    By stefanos14587 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 6
    Last Post: 28-11-2013, 02:41
  3. Εχουμε κ λεμε.
    By Alucard in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 79
    Last Post: 31-07-2013, 19:40
  4. Η ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΕΧΘΕΣ ΕΙΧΕ ΠΕΡΙΟΔΟ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΤΗΣ ΚΟΠΗΚΕ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑΤΙ?
    By mariosss_ed in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 31-12-2010, 20:27
  5. ΠΑΕΙ ΤΟ ΧΑΣΑ ΛΕΜΕ
    By sunset in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 22-01-2010, 01:20

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •