Πηγα σε γαστρεντολογο και λυθηκε το μυστηριο!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 2 of 2
  1. #1
    hlias1988
    Guest

    Πηγα σε γαστρεντολογο και λυθηκε το μυστηριο!

    Τα νεα μου!
    εδω και ενα μηνα ταλαιπωρουμε με δυσκιλιοτητα.
    στις αρχες του ιανουαριου ειχα να παω τουαλετα 5 μερες. πηγα σε νοσοκομειο μου εκαναν εξετασεις και ολες βγηκαν καλες. μου εκαναν κλισμα και μου εδωσαν ενα φαρμακο και εν τελει πηγα τουαλετα! μου ειπαν να ηρεμησω και οτι οταν ηρεμησω θα παω και τουαλετα.
    τους ειπα φυσικα και τι φαρμακα παιρνω.
    αλλα αυτο επεμεινε.. αυτην την στιγμη εχω να παω τουαλετα 3 ημερες.
    σημερα πηγα σε γαστρεντολογο ο οποιος με ολες τις εξετασεις και φαρμακα που παιρνω αρνηθηκε να μου κανει κολονοσκοπηση. το μονο προβλημα που εχω ειναι εσωτερικες αιμοραιδες. και το αιμα που βγηκε στο χαρτι την ωρα της τουαλετας δεν ηταν απο το εντερο αλλα απο τις αιμοραιδες.
    με τα πολλα μου εγραψε καποια φαρμακα για τις αιμοραιδες που θα τα παιρνω για 12 ημερες. επισης μου ειπε οτι οι αιμοραιδες προκαλουν και δυσκιλιοτητα.. δεν ξερω αυτο κατα ποσο ειναι αληθινο..
    μου λεει οτι αμα θελεις σου κανω κολονοσκοπηση. λεφτα θα παρω μου ειπε. αλλα μονο και μονο με την ηλικια που ειμαι 32 χρονων αρνηθικε οπως θα αρνιωταν οποιοδηποτε γαστρεντερολογος.
    μου ειπε οτι εαν νομιζω οτι εχω καρκινο θα πρεπει να αυξησω την δοση των ψυχοφαρμακων!
    μου ειπε να περπαταω μιση ωρα την ημερα, να πινω απο 6 φραπεδες 2. και να τρωω δαμασκηνα μαζι με το πρωινο.
    επισης μου εγραψε και ενα φυτικο προιον για την δυσκιολιοτητα που μου ειπε μπορω να το παιρνω ευφορου ζωης λογω το οτι τα φαρμακα προκαλουν δυσκιλιοτητα.
    αυτα απο μενα!
    ηρεμησα επιτελους!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Δεν ειναι μικρη η ηλικία των 32 για να κανεις κολονοσκοπηση. Ειναι μια εξέταση που πρέπει να γίνεται ανά δέκα χρόνια προληπτικά.

    Εγώ έκανα περυσι και ειμαι 31. Βέβαια έχουμε ιστορικό στην οικογένεια αλλά και πάλι δεν είναι κακο να κάνεις κάποια στιγμή

    Φυσικά εμπιστεύσου το γιατρό που σε είδε. Αν και εφόσον επιμείνουν τα συμπτωματα φαντάζομαι θα σε ξαναδει.

    Το αίμα στο χαρτί, ειδικά αν είναι φρέσκο, δεν είναι συνήθως σοβαρό.

Similar Threads

  1. Πήγα σε ψυχολόγο τελικά!
    By WhyAlwaysMe? in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 100
    Last Post: 24-06-2016, 00:32
  2. Το μυστήριο που λέγεται γυναίκα
    By carrot in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 18-12-2010, 01:57
  3. πηγα.
    By IreneK_ed in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 3
    Last Post: 10-02-2009, 09:44
  4. Πήγα σε ψυχολόγο!!
    By dolphin_ed in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 70
    Last Post: 03-09-2008, 20:08
  5. Πήγα στον Ψυχολόγο
    By kallia13 in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 42
    Last Post: 04-12-2007, 01:17

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •