Γνωριμία με κοπέλα από dating app & η εξέλιξη. Ποιά η γνώμη σας; - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 49
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Φίλε για την εσκορτ ο χρόνος είναι χρήμα και δεν χαρίζεται εύκολα. Αν ήθελες να την γνωρίσεις σαν γυναίκα θα έπρεπε να μην της έλεγες τιποτα περί εσκορτ βέβαια μπορεί να μη σου απαντούσε ποτε απο εκει που την γνώρισες, αλλα αυτό είναι άλλο θέμα.

    Κατα τα αλλα τώρα που την ξέρεις σαν εσκορτ αυτή σαν εσκορτ θα σου συμπεριφερεται...
    δεν νομιζω.
    και πριν μαθει οτι ειναι συνοδος, του ξεκαθαρισε οτι ψαχνει χρηματα. ασχετως που δεν του ειπε τι δουλεια κανει.
    το ιδιο πραγμα ειναι οταν του λεει οτι ψαχνει καποιον με πολλα λεφτα. δεν εχει καμια διαφορα.
    αυτη εψαχνε ειτε ξεπετες επι πληρωμη, ειτε γκομενο- χορηγο. το ξεκαθαρισε και πριν ακομα μαθει περι συνοδων , ο κυριος εδω.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537


    ας πουμε και το καλο της υποθεσης. δεν σε κοροιδεψε. δεν στο επαιξε κυρια και να μαθεις απο αλλου οτι χρηματιζεται. ακομα κι οταν δεν σου ειχε πει οτι ειναι συνοδος, σου ειπε οτι ψαχνει ΠΟΛΛΑ ΛΕΦΤΑ. το ιδιο πραγμα ειναι. στο ξεκαθαρισε. δεν σου ειπε οτι ψαχνει αισθηματα, δεν σου ειπε οτι ψαχνει εναν καλο ανθρωπο. ΛΕΦΤΑ ζητησε. τι κανει νιαου- νιαου.
    εξαλλου με την ιστοσελιδα που ειχε, ηξερε οτι ειναι πολυ ευκολο να την εντοπιζουν.
    εσυ φαντσιωνοσουν ρομαντζο, χωρις αυτη να δειχνει οτι ενδιαφερεται για κατι τετοιο. δικο σου θεμα ειναι το οτι ηθελες μια κανονικη σχεση. εκεινη δεν ηταν για "κανονικη" σχεση εκει μεσα. ηταν για να βρει λεφτα.
    εξαλλου, με την ομορφια που μας περιγραφεις, δεν θα χρειαζοταν τετοια εφαρμογη για να βρει ανδρες. θα την κυνηγανε παντου..
    μου φαινεται περιεργο το οτι οταν βρηκες την σελιδα της την πηρες τηλ. και της ζητουσες τον λογο, "θυμωμενος". δυο αγνωστοι εισασταν σε μια εφαρμογη για ερωτικες γνωριμιες. το αναμενομενο ειναι να μην σου πει για τον εαυτο της με το καλημερα. το αντιθετο θα ηταν το περιεργο...
    εξαλλου δεν δικαιολογηθηκε η κοπελα. την εβγαλες κι απ την δυσκολη θεση να σου ζηταει λεφτα. κι οπως ειδες, στα ζητησε αμεσως. επομενως, ποιο ειναι το προβλημα;;
    και για το μοντελο, αληθεια θα σου ειπε. υπαρχουν απειρα μοντελα που κανουν παραλληλα κι αυτην την δουλεια.

    το προβλημα ειναι οτι εσυ ΘΕΩΡΕΙΣ, οτι επειδη σου αρεσε τοσο πολυ και ειχες σκοπο να εχετε μια κανονικη σχεση, εκεινη θα επρεπε να πεταξει την σκουφια της..
    και πραγματικα, γιατι θα επρεπε να την ενδιαφερει αν εχεις αισθηματα για εκεινην, οταν η ιδια δεν εχει, παρα το κανει σαν δουλεια; μου κανει εντυπωση η εκπληξη σου.
    νομιζεις οτι χρηματιζεται, επειδη δεν βρισκει αισθηματα; δεν ειναι ετσι. επιλογη της, ειναι.

    το προβλημα της δεν ειναι οτι δεν μπορει να βρει ανδρα, οπως πιθανα εσενα να ηταν οτι δεν μπορεις να βρεις μια ΠΟΛΥ ομορφη γυναικα.
    το προβλημα της ηταν οτι θελει να βρει ΠΟΛΛΑ ΛΕΦΤΑ. ετσι, ανταλλασει σεξ με χρηματα. δεν ενδιαφεροταν για ρομαντζο. ασε, που μπορει αν εχει και αγορι, κι αυτο να το βλεπει μονο σαν δουλεια.
    αυτο εκανε και με σενα. δεν ησουν κατι ξεχωριστο απο τους αλλους, για εκεινην. πληρωσες, σε συναντησε. αν δεν πληρωνες, δεν θα σε συναντουσε.
    εγω, μαζι σουε χω απορια.
    αφπυ δεν ενδιαφεροσουν για πληρωμενο σεξ, γιατι την πληρωσες;;;
    πηγαινε να βρεις μια γυναικα που ψαχνει σχεση, οχι λεφτα. διαφορετικα, πληρωσε την, οπως στο ζηταει.

    δεν παρεξηγησε η κοπελα. ΕΣΥ παρεξηγησες. για καποιον λογο πιστευεις οτι επειδη ειναι ομορφη κι επειδη εσυ ειχες "σοαβρο σκοπο", θα επρεπε να ενδιαφερεται. μα αυτη ξερει τι θελει. αυτο που κανει θελει, δεν θελει να κανετε σχεση με σοβαρο σκοπο...
    το οτι ειναι μια πανεμορφη κοπελα, δεν ειναι τυχαιο. ακριβως αυτο πουλαει. επειδη ετσι θελει. οχι επειδη δεν μπορει να βρει ανδρα. λες να μην μπορει;


    " Originally Posted by Gentleman365

    Καλή σας ημέρα,

    θα σας περιγράψω ένα περιστατικό που μου συνέβει πρόσφατα & θα ήθελα τη γνώμη σας. Πριν από λίγο καιρό & ενώ βρισκόμουν στο εξωτερικό γνώρισα μία κοπέλα μέσω dating app. Η κοπέλα ήταν πραγματικά μέσα από τις φωτογραφίες η ομορφότερη κοπέλα που έχω γνωρίσει.

    Αφού ανταλλάξαμε συνομιλία για κάποιες ημέρες μετά εξαφανίστηκε για λίγες ημέρες & δεν απαντούσε & είχα ανησυχίσει. Καθώς λοιπόν έκανα surfing σε διάφορες ιστοσελίδες βλέπω τη φωτογραφία της σε μία ιστοσελίδα & είχε & το τηλέφωνό της. Ήταν μία ιστοσελίδα για συνοδούς.

    Άρχισα να κοιτάζω μία προς μία της φωτογραφίες & δεν το πίστευα αυτό που είδα καθώς ήταν αυτή. Την παίρνω κατευθείαν στο τηλέφωνο & της λέω καλά εσύ είσαι στο site αυτό; Τι είναι αυτά τα πράγματα, κάνεις τέτοια δουλειά & δε μου το είπες; Εν τω μεταξύ η κοπέλα μου είχε συστηθεί ως μοντέλο στην εφαρμογή.

    Αφού συνομιλήσαμε λίγο στο τηλέφωνο της πρότεινα να συναντηθούμε & εκείνη μου ζήτησε κάποιο χρηματικό ποσό για να γίνει η συνάντηση αυτή.

    Της λέω πας καλά; Εγώ έχω αισθήματα για εσένα γιατί μου ζητάς χρήματα; Και με τα πολλά δέχτηκε να συναντηθούμε με ένα χαμηλότερο κόστος.

    Ένιωθα μία σύγκρουση μέσα μου καθώς την κοπέλα από τη μία σαν να την είχα ερωτευτεί, αλλά από την άλλη δεν έψαχνα συνοδό πολυτελείας, αλλά σχέση.

    Για να μην τα πολυλογώ αποφάσισα να πάω στο σπίτι της. Η κοπέλα πραγματικά ήταν η πιο όμορφη κοπέλα που έχω γνωρίσει & από κοντά. Με καλωσόρισε, την αγκάλιασα & με φίλησε σαν να ήταν & αυτή ερωτευμένη μαζί μου.

    Γενικά υπήρχε πολύ πάθος μεταξύ μας & ένιωθες την έλξη. Περάσαμε πολύ ωραία & έφυγα.

    Μετά από λίγες ημέρες της έστειλα μύνημα & την πήρα & τηλέφωνο να ξαναβρεθούμε αλλά αυτή ήθελε πάλι χρήματα για να με συναντήσει. Και λέω δεν πάμε καλά. Της ξαναείπα ότι εγώ τη βλέπω σοβαρά & ότι είναι πολύ όμορφη κοπέλα & να σταματήσει αυτή τη δουλειά αν θέλει να είμαστε μαζί & να κοιτάξει να κάνει κάτι πιο σοβαρό. Η κοπέλα όντως δούλευε & ως μοντέλο.

    Με τα πολλά αυτή δεν άλλαζε γνώμη & ήθελε χρήματα για να συναντηθούμε. Για μέρες το σκεφτόμουν & τώρα ακόμα καμιά φορά το σκέφτομαι γιατί ήταν πραγματικά πάρα πολύ όμορφη - πραγματικά από τις πιο όμορφες κοπέλες που υπάρχουν ακόμα & στο διαδίκτυο.

    Την τελευταία φορά που αποφάσισα να βρεθούμε & πάλι συνέναισα στο να της δώσω χρήματα αλλά τελευταία στιγμή της το ακύρωσα γιατί όταν μιλούσαμε στο τηλέφωνο μου λέει ξέρεις & με τα λεφτά όπως είπαμε. Εκεί ξενέρωσα & δεν πήγα.

    Με τα πολλά αυτή ας πούμε παρεξήγησε & μετά δεν ξαναβρεθήκαμε. Το σκέφτομαι πολλές φορές. Κάποιες φορές ακούω κάποια φωνή στο μυαλό μου να μου λέει τι να κάνω & τη δεύτερη φορά που ήταν να τη συναντήσω & δεν πήγα η φωνή αυτή έλεγε "πήγαινε".

    Η κοπέλα συνεχίζει την καριέρα της ως μοντέλο αλλά έφτιαξε & σελίδα στο only fans για όσους γνωρίζετε όπου ουσιαστικά πουλάει το κορμί της με γυμνές φωτογραφήσεις για μία συνδρομή.

    Σκέφτομαι καμιά φορά αν έκανα καλά γιατί δεν ξέρω αν ξαναγνωρίσω τόσο όμορφη κοπέλα, αλλά από την άλλη αυτή ήθελε χρήματα δεν ήθελε εμένα."

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,231
    Quote Originally Posted by Gentleman365 View Post
    Στην τελευταία πρότασή σας θα συμφωνήσω, η ηλικία αλλά & η εμπειρία.
    Καλημέρα !
    Γι αυτό και σε ρώτησα την ηλικία σου και αν κρίνω από την χρήση πλυθηντικου είσαι αρκετά μικρός ή αν χρησιμοποιείται στα πλαίσια της στοιχειώδους ευγένειας που και πάλι αυτό σπάνια πλέον το βρίσκεις σε άντρες πολύ μεγαλύτερους ....

    Άνετα την πατάνε νέα παιδιά με τέτοιου είδους γυναίκες μην σε παραξενευει το γεγονός ούτε να σε κάνει να νοιωθεις άσχημα .
    Γιατί νοιωθεις και φάνηκε που έσβησες το μήνυμα σου ?
    Γιατί ?
    Τι σε πείραξε σε όλο αυτό?
    Ανώνυμα μιλάμε εδώ μέσα και άνετα μπορείς να πεις το οτιδήποτε ...
    Δυστηχως εκεί ποντάρουν και αυτές και στο έδειξε και στο πρώτο σας ραντεβού.
    Σε έκανε να πιστεύεις ότι το πάθος που έβγαλε ήταν γιατί περιέχει συναίσθημα .
    Μεγάλο λάθος ,η γυναίκα απλώς.ηξερε πολύ καλά την δουλειά τους και πολύ περισσότερο να κρατάει ευχαριστημένο και "δεμένο" τον κάθε πελάτη .

    Άλλωστε πρέπει να γνωρίζεις ότι όταν μια γυναίκα θέλει.να βγάλει πραγματα μόνο και μόνο για να εκμεταλευτει ένα άντρα άσχετα αν είναι επαγγελματίας ή όχι ξέρει πολύ καλά να πλασάρει και το πάθος της και την υποτιθέμενη αγάπη της .

    Έχει την ιδιότητα να αντιλαμβάνεται και να αντιδρά άμεσα ώστε να έχει ικανοποιημένο τον οποιοδήποτε σύντροφό της προκειμένου να πετύχει το σκοπός της .
    Όχι όλες αλλά πίστεψέ οι περισσότερες που πάνε στοχοποιημενα .
    Γιατί η δικιά σου που θες να την δούμε και σαν μια απλή κοπέλα στοχευμενα "χτυπούσε"
    Το ζητούμενο της ήταν ένα ,το χρήμα ,και ήταν διατεθημενη να κάνει τα πάντα προκειμένου να το έχει .
    Ακόμα και να το παίξει τσιμπιμενη μαζί σου....

    Μόνο ένας άντρας με εμπειρίες μπορεί να μην πέφτει σε τέτοιες παγίδες και μόνο ένας άντρας δεν δείχνει από το πρώτο ραντεβού ότι έχει αισθήματα ....
    Αυτό όμως αποκτιέται με τα χρόνια ....

    Οπότε πολύ κακώς το βλέπεις ενοχικά όλο αυτό .
    Δες το μια εμπειρια και τίποτε άλλο ,εκτός στο είπα αν είσαι διατεθημενος και έχεις χρήμα ώστε να την έχεις μόνιμα .
    Κανένας δεν θα σε κρίνει για αυτό .Καθαρή προσωπική επιλογή σου και εφόσον περνάς καλά εσύ τους άλλους απλά γραψτους ...
    Το θέμα είναι όμως αν αντέχεις, που εγώ νομίζω με βάση αυτά τα λίγα που μας είπες δεν είσαι τέτοιος χαρακτήρας ....
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    δεν νομιζω.
    και πριν μαθει οτι ειναι συνοδος, του ξεκαθαρισε οτι ψαχνει χρηματα. ασχετως που δεν του ειπε τι δουλεια κανει.
    το ιδιο πραγμα ειναι οταν του λεει οτι ψαχνει καποιον με πολλα λεφτα. δεν εχει καμια διαφορα.
    αυτη εψαχνε ειτε ξεπετες επι πληρωμη, ειτε γκομενο- χορηγο. το ξεκαθαρισε και πριν ακομα μαθει περι συνοδων , ο κυριος εδω.
    Δεν ξέρω διάβασα μια παράθεση που έλεγε περί εσκορτ όπως και να έχει τουλάχιστον αυτή του τα ξεκαθαρισε όλα από εκεί και πέρα είναι δικό του θεμα

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Δεν ξέρω διάβασα μια παράθεση που έλεγε περί εσκορτ όπως και να έχει τουλάχιστον αυτή του τα ξεκαθαρισε όλα από εκεί και πέρα είναι δικό του θεμα
    ακριβως ... δεν εχει να της καταλογισει κατι. δεν τον εξαπατησε.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    339
    Η απορία του ήταν αν έκανε καλά που ξέκοψε μαζί της, μιας και ήταν τόσο όμορφη. Για να έχει διαγράψει το post, μάλλον το ξεδιάλυνε πια μέσα του. Εύχομαι καλύτερη τύχη με την επόμενη γνωριμία.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Φίλε μου όταν βλέπεις σε site γνωριμιών μια πολύ όμορφη και ελκυστική γυναίκα σε επίπεδο μοντέλου όπως λες, τι περιμένεις να αναζητάει, σχέση και βόλτα στο λούνα παρκ; Φραγκάτους ψάχνει να κάνει τη ζωή της.
    Δεν μπαίνουν όλες για τον ίδιο λόγο, υπαρχουν και γυναίκες σε τέτοια site που θέλουν κάποια σχέση, αλλά μοντελες προσωπικά το θεωρώ πολύ χλωμό

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,354
    Όλα τα σάιτ γνωριμιών ζητάνε χρήματα, έστω και λίγα θα μου πεις επιχείρηση είναι. Καλά μην πω για εκεί που κάνουν προξενιό εκεί το νούμερο γίνεται κατά πολύ τριψήφιο!!

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    381
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Όλα τα σάιτ γνωριμιών ζητάνε χρήματα, έστω και λίγα θα μου πεις επιχείρηση είναι. Καλά μην πω για εκεί που κάνουν προξενιό εκεί το νούμερο γίνεται κατά πολύ τριψήφιο!!
    Υπάρχουν και σάιτ προξενικών, εκτός από γνωριμιών? Χαχα όντως? Πρώτη φορά το ακουω

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,354
    Quote Originally Posted by Yugi m View Post
    Υπάρχουν και σάιτ προξενικών, εκτός από γνωριμιών? Χαχα όντως? Πρώτη φορά το ακουω
    Το τοποθέτησα λάθος. Συνικεσιων είναι, μια φορά έστειλα ότι ενδιαφέρομαι για μια και με πήραν τηλέφωνο και μου είπαν πρέπει να εγγραφής και κάτι τρελά λεφτά ζητούσαν ούτε που θυμάμαι την τιμή.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    381
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Το τοποθέτησα λάθος. Συνικεσιων είναι, μια φορά έστειλα ότι ενδιαφέρομαι για μια και με πήραν τηλέφωνο και μου είπαν πρέπει να εγγραφής και κάτι τρελά λεφτά ζητούσαν ούτε που θυμάμαι την τιμή.
    Σόρρυ, αλλά δεν το έχω πιάσει. Εκεί ας πούμε παίρνεις τηλ και λες γεια σας ενδιαφέρομαι ξέρω γω για την Τασούλα? Και την Τασούλα πώς την πετυχαίνεις? Έχει προφίλ? Και πως ξέρεις ότι δεν είναι σαν την κοπέλα του θεματοθετη να το κάνει επαγγελματικά?

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Καλά δεν λες η Τασούλα να είναι όντως Τασούλα κι όχι Τάσος. Μετά έρχονται τα άλλα. [emoji14]

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    381
    Quote Originally Posted by End_of_an_era View Post
    Καλά δεν λες η Τασούλα να είναι όντως Τασούλα κι όχι Τάσος. Μετά έρχονται τα άλλα. [emoji14]
    Χαχαχα. Καλά παίζει μια αυτό. Απλά πάντα είχα την απορία πώς λειτουργούν αυτά. Γιατί προσωπικά τα κόβω να είναι μόνο τα να πάρουν λεφτά από τους ενδιαφερόμενους και τις ενδιαφερόμενες. Πχ αν κάποιος βρει κάποια, αλλά αυτή δεν τον γουστάρει? Όπως έχει κάθε δικαίωμα η κοπέλα? Του γυρνάει πίσω ένα μέρος των χρημάτων? Επίσης κάνουν αποδείξεις αυτά τα γραφεία?

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Άκου, δες το bachelor και θα καταλάβεις για τα λεφτά τι μπορούν να κάνουν πολλοί σε αυτό τον τομέα. [emoji14]

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    381
    Quote Originally Posted by End_of_an_era View Post
    Άκου, δες το bachelor και θα καταλάβεις για τα λεφτά τι μπορούν να κάνουν πολλοί σε αυτό τον τομέα. [emoji14]
    Τι είναι το μπάτσελορ? Το μπάτσελορ δεν είναι πάρτυ που κάνουν την τελευταία νύχτα πριν το γάμο? Αν και κάπου ακούω ότι είναι σαν ριάλιτι. Αυτό λες?

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. φιλια! ποια η γνωμη σας?
    By melina20 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 2
    Last Post: 02-02-2017, 01:01
  2. ποια η γνωμη σας για........
    By Macgyver in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 32
    Last Post: 22-02-2015, 11:03
  3. Ποιά η γνώμη σας για τα διουρητικά???
    By sogi5 in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 3
    Last Post: 15-01-2015, 15:56
  4. ποια ειναι η γνωμη σας
    By katerinaki in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 17
    Last Post: 17-02-2014, 21:01
  5. ΚΟΠΕΛΑ ΓΙΑ ΓΝΩΡΙΜΙΑ Η ΦΙΛΙΑ
    By XRISTOS2612 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 17
    Last Post: 13-01-2010, 13:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •