Αλλόκοτη συμπεριφορά
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 14 of 14
  1. #1
    Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    39

    Αλλόκοτη συμπεριφορά

    Καλησπέρα σε όλη την ομάδα.

    Πριν από περίπου έναν χρόνο γνώρισα κάποια κοπέλα με την οποία ταιριάζαμε πολύ. Μιλούσαμε όλη μέρα κάθε μέρα. Δεν βαρίομασταν ο ένας τον άλλον. Εκείνη την περίοδο ήμουν με μία κοπέλα ήδη. Όχι κάτι σοβαρό. Αλλά υπήρχε άλλη. Επειδή δεν ήθελα να τα μπλέξω αποφάσισα να συνεχίσω με την ήδη υπάρχουσα. Το έιπα στην "νεα". Είπα όλη την αλήθεια και είπαμε να ξεκόψουμε. Τελικά δεν ξεκόψαμε για 5 μήνες. Βρεθήκαμε από κοντά, υπήρχε ερωτική έλξη, αλλά δεν έγινε τίποτα. Της είπα (για πολλοστή φορά) να κόψουμε την επικοινωνία γιατί δεν γίνεται άλλο και δεν νιώθω ωραία. Με πίεζε να αφήσω την ήδη υπάρχουσα. Της ξαναείπα ότι δεν έχω σκοπό να χωρίσω και είπαμε να ξανακόψουμε την επικοινωνία. Δεν μιλήσαμε για 2 εβδομάδες. Ώσπου χώρισα.

    Από τότε που χώρισα μιλάμε κάθε μέρα. Ξέρει ότι γουστάρω, ξέρω ότι γουστάρει. Αυτή η κατάσταση επικρατεί 3 μήνες. Έχουμε βρεθεί, έχουμε προχωρήσει ερωτικά και εξακολουθούμε να μιλάμε.

    Αλλά... Δεν θέλει να είναι μαζί μου και θέλει να κόψουμε την επικοινωνία με την δικαιολογία ότι παρόλο που της λείπω και με σκέφτεται, δεν θέλει να είναι μαζί μου γιατί την πλήγωσα που δεν χώρισα νωρίτερα και όλα είναι θέμα εγωισμού. Είπαμε οκ, την κόβουμε την επικοινωνία. Αλλά μιλάμε ακόμα. Αυτά που μου λέει όταν μιλάμε είναι: "βαρέθηκα να είμαι μόνη μου", "δεν έχω βρει κάποιον τόσο καιρό να ταιριάζω όσο με εσένα", μου στέλνει αργά την νύχτα μηνύματα (περί ανέμων και υδάτων), μου λέει πως "θα σταματήσουμε να μιλάμε όταν βρεί κάποιον άλλον γιατί δεν θα ειναι δικαιο να είναι με άλλον και να ξέρει ότι μαζί μου είναι καλύτερα". Και πολλά διάφορα τέτοια "κουλά". Αντιδράει στα posts μου στα social media και όποτε της στείλω απαντάει αμέσως και μιλάμε για ώρες. Αρνείται το ότι υπάρχει άλλος, αρνείται το ότι δεν με γουστάρει (έχει πει μόνο ότι δεν νιώθει όπως ένιωθε), μου έχει πει ότι δεν με βλέπει σαν φίλο, αλλά εξακολουθεί να λέει ότι δεν θέλει να είμαστε μαζί. Όπως είναι φυσικό, όλο αυτό με έχει "τρελάνει" και έχω πάθει εμμονή μαζί της. Προσπαθώ να μην της στέλνω, προσπαθώ να μην ασχολούμαι. Και γενικά προσπαθώ να ξεκολλήσω από όλο αυτό, εφόσον μου έχει ξεκαθαρίσει τα συναισθήματά της και τις προθέσεις της.

    Θα ήθελα μία γνώμη σχετικά με την συμπεριφορά της και το τι μπορώ να κάνω είτε για να αλλάξει γνώμη, είτε για να ξεκολλήσω.

    Σας ευχαριστώ και συγγνώμη αν κούρασα.
    Last edited by lakospsy; 06-02-2021 at 16:47.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by lakospsy View Post
    Καλησπέρα σε όλη την ομάδα.

    Πριν από περίπου έναν χρόνο γνώρισα κάποια κοπέλα με την οποία ταιριάζαμε πολύ. Μιλούσαμε όλη μέρα κάθε μέρα. Δεν βαρίομασταν ο ένας τον άλλον. Εκείνη την περίοδο ήμουν με μία κοπέλα ήδη. Όχι κάτι σοβαρό. Αλλά υπήρχε άλλη. Επειδή δεν ήθελα να τα μπλέξω αποφάσισα να συνεχίσω με την ήδη υπάρχουσα. Το έιπα στην "νεα". Είπα όλη την αλήθεια και είπαμε να ξεκόψουμε. Τελικά δεν ξεκόψαμε για 5 μήνες. Βρεθήκαμε από κοντά, υπήρχε ερωτική έλξη, αλλά δεν έγινε τίποτα. Της είπα (για πολλοστή φορά) να κόψουμε την επικοινωνία γιατί δεν γίνεται άλλο και δεν νιώθω ωραία. Με πίεζε να αφήσω την ήδη υπάρχουσα. Της ξαναείπα ότι δεν έχω σκοπό να χωρίσω και είπαμε να ξανακόψουμε την επικοινωνία. Δεν μιλήσαμε για 2 εβδομάδες. Ώσπου χώρισα.

    Από τότε που χώρισα μιλάμε κάθε μέρα. Ξέρει ότι γουστάρω, ξέρω ότι γουστάρει. Αυτή η κατάσταση επικρατεί 3 μήνες. Έχουμε βρεθεί, έχουμε προχωρήσει ερωτικά και εξακολουθούμε να μιλάμε.

    Αλλά... Δεν θέλει να είναι μαζί μου και θέλει να κόψουμε την επικοινωνία με την δικαιολογία ότι παρόλο που της λείπω και με σκέφτεται, δεν θέλει να είναι μαζί μου γιατί την πλήγωσα που δεν χώρισα νωρίτερα και όλα είναι θέμα εγωισμού. Είπαμε οκ, την κόβουμε την επικοινωνία. Αλλά μιλάμε ακόμα. Αυτά που μου λέει όταν μιλάμε είναι: "βαρέθηκα να είμαι μόνη μου", "δεν έχω βρει κάποιον τόσο καιρό να ταιριάζω όσο με εσένα", μου στέλνει αργά την νύχτα μηνύματα (περί ανέμων και υδάτων), μου λέει πως "θα σταματήσουμε να μιλάμε όταν βρεί κάποιον άλλον γιατί δεν θα ειναι δικαιο να είναι με άλλον και να ξέρει ότι μαζί μου είναι καλύτερα". Και πολλά διάφορα τέτοια "κουλά". Αντιδράει στα posts μου στα social media και όποτε της στείλω απαντάει αμέσως και μιλάμε για ώρες. Αρνείται το ότι υπάρχει άλλος, αρνείται το ότι δεν με γουστάρει (έχει πει μόνο ότι δεν νιώθει όπως ένιωθε), μου έχει πει ότι δεν με βλέπει σαν φίλο, αλλά εξακολουθεί να λέει ότι δεν θέλει να είμαστε μαζί. Όπως είναι φυσικό, όλο αυτό με έχει "τρελάνει" και έχω πάθει εμμονή μαζί της. Προσπαθώ να μην της στέλνω, προσπαθώ να μην ασχολούμαι. Και γενικά προσπαθώ να ξεκολλήσω από όλο αυτό, εφόσον μου έχει ξεκαθαρίσει τα συναισθήματά της και τις προθέσεις της.

    Θα ήθελα μία γνώμη σχετικά με την συμπεριφορά της και το τι μπορώ να κάνω είτε για να αλλάξει γνώμη, είτε για να ξεκολλήσω.

    Σας ευχαριστώ και συγγνώμη αν κούρασα.
    Γνώμη για την συμπεριφορά της. Μα εκείνη είναι ειλικρινής. Στο είπε. Βαρέθηκε να είναι μόνη της και μόλις βρει άλλον θα ξεκόψει μαζί σου. Τι άλλο πρέπει να σου πει για να καταλάβεις?

    Υ.Γ. Το ότι δεν θέλει να είναι μαζί σου γιατι την πληγωσες ΕΠΕΙΔΉ δεν χώρισες νωρίτερα, δεν ισχύει.
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  3. #3
    Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    39
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Γνώμη για την συμπεριφορά της. Μα εκείνη είναι ειλικρινής. Στο είπε. Βαρέθηκε να είναι μόνη της και μόλις βρει άλλον θα ξεκόψει μαζί σου. Τι άλλο πρέπει να σου πει για να καταλάβεις?

    Υ.Γ. Το ότι δεν θέλει να είναι μαζί σου γιατι την πληγωσες ΕΠΕΙΔΉ δεν χώρισες νωρίτερα, δεν ισχύει.
    Πολύ θα ήθελα να ήξερα τι όντως ισχύει. Πιθανότατα δεν θα μάθω ποτέ. Το θέμα είναι ότι δεν κρατάει στάση απόμακρη για να ξεκόψουμε όντως και με έχει σε αναμμένα κάρβουνα. Γενικά την μία μέρα λέει άλλα και την επόμενη μέρα λέει άλλα. Συνέχεια λέει ότι δεν βρίσκει κάποιον σαν εμένα. Αυτή είναι η συμπεριφορά που δεν μπορώ να εξηγήσω. Μακάρι να ήταν απόλυτη και σταθερή στις απόψεις τις, να μην ζητούσα και βοήθεια εδώ μέσα. Σε ευχαριστώ για την απάντηση όπως και να χει.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by lakospsy View Post
    Πολύ θα ήθελα να ήξερα τι όντως ισχύει. Πιθανότατα δεν θα μάθω ποτέ. Το θέμα είναι ότι δεν κρατάει στάση απόμακρη για να ξεκόψουμε όντως και με έχει σε αναμμένα κάρβουνα. Γενικά την μία μέρα λέει άλλα και την επόμενη μέρα λέει άλλα. Συνέχεια λέει ότι δεν βρίσκει κάποιον σαν εμένα. Αυτή είναι η συμπεριφορά που δεν μπορώ να εξηγήσω. Μακάρι να ήταν απόλυτη και σταθερή στις απόψεις τις, να μην ζητούσα και βοήθεια εδώ μέσα. Σε ευχαριστώ για την απάντηση όπως και να χει.
    Γιατί δεν το συζητάς μαζί της? Μπορείς απλά να της ζητήσεις να πάρει μια απόφαση. Αλλά για να το κάνεις αυτό πρέπει και εσύ να έχεις στο πίσω μέρος του μυαλού σου ότι μπορεί να σταματήσει εντελώς η επικοινωνία μεταξύ σας. Και δεν ξέρω αν είσαι έτοιμος γι αυτό...
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by lakospsy View Post
    Καλησπέρα σε όλη την ομάδα.

    Πριν από περίπου έναν χρόνο γνώρισα κάποια κοπέλα με την οποία ταιριάζαμε πολύ. Μιλούσαμε όλη μέρα κάθε μέρα. Δεν βαρίομασταν ο ένας τον άλλον. Εκείνη την περίοδο ήμουν με μία κοπέλα ήδη. Όχι κάτι σοβαρό. Αλλά υπήρχε άλλη. Επειδή δεν ήθελα να τα μπλέξω αποφάσισα να συνεχίσω με την ήδη υπάρχουσα. Το έιπα στην "νεα". Είπα όλη την αλήθεια και είπαμε να ξεκόψουμε. Τελικά δεν ξεκόψαμε για 5 μήνες. Βρεθήκαμε από κοντά, υπήρχε ερωτική έλξη, αλλά δεν έγινε τίποτα. Της είπα (για πολλοστή φορά) να κόψουμε την επικοινωνία γιατί δεν γίνεται άλλο και δεν νιώθω ωραία. Με πίεζε να αφήσω την ήδη υπάρχουσα. Της ξαναείπα ότι δεν έχω σκοπό να χωρίσω και είπαμε να ξανακόψουμε την επικοινωνία. Δεν μιλήσαμε για 2 εβδομάδες. Ώσπου χώρισα.

    Από τότε που χώρισα μιλάμε κάθε μέρα. Ξέρει ότι γουστάρω, ξέρω ότι γουστάρει. Αυτή η κατάσταση επικρατεί 3 μήνες. Έχουμε βρεθεί, έχουμε προχωρήσει ερωτικά και εξακολουθούμε να μιλάμε.

    Αλλά... Δεν θέλει να είναι μαζί μου και θέλει να κόψουμε την επικοινωνία με την δικαιολογία ότι παρόλο που της λείπω και με σκέφτεται, δεν θέλει να είναι μαζί μου γιατί την πλήγωσα που δεν χώρισα νωρίτερα και όλα είναι θέμα εγωισμού. Είπαμε οκ, την κόβουμε την επικοινωνία. Αλλά μιλάμε ακόμα. Αυτά που μου λέει όταν μιλάμε είναι: "βαρέθηκα να είμαι μόνη μου", "δεν έχω βρει κάποιον τόσο καιρό να ταιριάζω όσο με εσένα", μου στέλνει αργά την νύχτα μηνύματα (περί ανέμων και υδάτων), μου λέει πως "θα σταματήσουμε να μιλάμε όταν βρεί κάποιον άλλον γιατί δεν θα ειναι δικαιο να είναι με άλλον και να ξέρει ότι μαζί μου είναι καλύτερα". Και πολλά διάφορα τέτοια "κουλά". Αντιδράει στα posts μου στα social media και όποτε της στείλω απαντάει αμέσως και μιλάμε για ώρες. Αρνείται το ότι υπάρχει άλλος, αρνείται το ότι δεν με γουστάρει (έχει πει μόνο ότι δεν νιώθει όπως ένιωθε), μου έχει πει ότι δεν με βλέπει σαν φίλο, αλλά εξακολουθεί να λέει ότι δεν θέλει να είμαστε μαζί. Όπως είναι φυσικό, όλο αυτό με έχει "τρελάνει" και έχω πάθει εμμονή μαζί της. Προσπαθώ να μην της στέλνω, προσπαθώ να μην ασχολούμαι. Και γενικά προσπαθώ να ξεκολλήσω από όλο αυτό, εφόσον μου έχει ξεκαθαρίσει τα συναισθήματά της και τις προθέσεις της.

    Θα ήθελα μία γνώμη σχετικά με την συμπεριφορά της και το τι μπορώ να κάνω είτε για να αλλάξει γνώμη, είτε για να ξεκολλήσω.

    Σας ευχαριστώ και συγγνώμη αν κούρασα.
    καλημερα.
    μπορει να σε ηθελε πολυ οταν γνωριστηκατε, αλλα να ξενερωσε με την συμπεριφορα σου να μην προχωρας, αλλα και να μην ξεκοβεις μαζι της.
    μπορει να μην ειναι πληγωμενη, αλλα ξενερωμενη.
    επομενως, της αρεσεις, αλλα εχει σπασει μεσα της αυτο το κομματι που ηθελε να ειναι μαζι σου, οποτε τωρα ισχυει αυτο ακριβως που σου λεει. οτι θελει να γνωρισει καποιον σαν εσενα, αλλα οχι εσενα, γιατι εσυ το εκαψες το χαρτι σου μαζι της...

  6. #6
    Elenia781
    Guest
    Το οτι πηρες την αποφαση να εισαι μαζι της ,προεκυψε επειδη χωρισες την 1η ,νιωθει οτι δεν ηταν προτεραιοτητα για σενα. Αυτο βγαζει ανασφαλειες για να προχωρησει μαζι σου ,δεν σε εμπιστευεται για παραπανω δεσιμο. Απο οτι καταλαβαινω ειστε κατω απο 25 ή κανω λαθος?

  7. #7
    Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    39
    Καλημέρα σε όλους και ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

    Είμαστε και οι δυο την ίδια ηλικία, 30 χρονών. Εξ' αρχής της είπα ότι υπάρχει άλλη και ότι καλύτερα θα ήταν να ξεκόψουμε απο νωρίς. Δεν την έβαλα σε διαδικασία να με περιμένει, ούτε την κορόιδεψα. Ποτέ δεν καταφέραμε να ξεκόψουμε όμως. Μου έχει πει ότι έχει πληγωθεί. Μου ζήτησε εκείνη να κόψουμε επικοινωνία, αλλά πάλι δεν ξεκόψαμε. Έχουμε παραδεχτεί και οι δύο ότι κανείς μας δεν έχει γνωρίσει κάποιο άτομο να ταιριάζει τόσο και είναι κρίμα που δεν είμαστε μαζί. Αλλά δεν είμαστε γιατί σύμφωνα με τα λεγόμενα της είναι περήφανη και ξεροκέφαλη και νιώθει ότι με παρακαλούσε όσο ήμουν με άλλη και πλεόν δεν θέλει κάτι μαζί μου, και ας με θέλει. Είπαμε να αφήσει λιγός χρόνος να περάσει και να το ξαναπροσπαθήσουμε στο μέλλον. Πλέον έχουμε να μιλήσουμε 2 εβδομάδες σχεδόν αλλά κάνει αισθητή την παρουσία της στα social media, πράγμα που δεν συνηθίζει. Δεν μπορώ να καταλάβω αυτήν τη συμπεριφορά. Προφανώς και την σκέφτομαι συνέχεια και η συμπεριφορά της αυτή με προβληματίζει και δεν με αφήνει να προχωρήσω.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    375
    Καταλαβαίνω τι έχει πάθει.
    Και μόνο που μπήκε στη διαδικασία να παρακαλέσει και έφαγε άκυρο, ξενέρωσε και πληγώθηκε ο εγωισμός της.
    Το να της δείχνεις ότι είσαι κολλημένος μαζί της είτε άμεσα είτε έμμεσα, δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να βοηθήσει τώρα, απλά της τρέφει τον πληγωμένο εγωισμό αλλά δεν νομίζω ότι με αυτό τον τρόπο μπορεί εύκολα να αλλάξει γνώμη.
    Το ίδιο βιολί θα συνεχίσει
    Ίσως αυτό που χρειάζεται (ή τουλάχιστον αυτό με μεγαλύτερες πιθανότητες να πετύχει) είναι να της προκαλέσεις λίγο σοκ - να κάνεις κάτι που θα την σοκάρει λίγο.
    αυτό θα μπορούσε να ήταν, να είσαι ξαφνικά αρκετά απόμακρος, αλλά ευγενικός για κάποιο καιρό (και όταν σου ζητούσε τα ρέστα, να της έλεγες πχ σε γουστάρω αλλά δεν με καλύπτει αυτή η χαλαρή φάση).
    Ή να την κάνεις λίγο να ζηλέψει, αλλά λίγο με το ιστορικό που έχετε.
    Δεν ξέρω τι και εγώ.

  9. #9
    Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    39
    Quote Originally Posted by Art_Phil View Post
    Καταλαβαίνω τι έχει πάθει.
    Και μόνο που μπήκε στη διαδικασία να παρακαλέσει και έφαγε άκυρο, ξενέρωσε και πληγώθηκε ο εγωισμός της.
    Το να της δείχνεις ότι είσαι κολλημένος μαζί της είτε άμεσα είτε έμμεσα, δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να βοηθήσει τώρα, απλά της τρέφει τον πληγωμένο εγωισμό αλλά δεν νομίζω ότι με αυτό τον τρόπο μπορεί εύκολα να αλλάξει γνώμη.
    Το ίδιο βιολί θα συνεχίσει
    Ίσως αυτό που χρειάζεται (ή τουλάχιστον αυτό με μεγαλύτερες πιθανότητες να πετύχει) είναι να της προκαλέσεις λίγο σοκ - να κάνεις κάτι που θα την σοκάρει λίγο.
    αυτό θα μπορούσε να ήταν, να είσαι ξαφνικά αρκετά απόμακρος, αλλά ευγενικός για κάποιο καιρό (και όταν σου ζητούσε τα ρέστα, να της έλεγες πχ σε γουστάρω αλλά δεν με καλύπτει αυτή η χαλαρή φάση).
    Ή να την κάνεις λίγο να ζηλέψει, αλλά λίγο με το ιστορικό που έχετε.
    Δεν ξέρω τι και εγώ.

    Καλημέρα,

    Γενικά δεν είμαι υπέρ αυτών των τακτικών (ζήλεια κλπ). Αυτό που σκέφτομαι εγώ είναι να εξαφανιστώ τελείως. Δεν βρίσκω κάποια λύση και θεωρώ ότι έχει τελειώσει. Απλά με προβληματίζει η συμπεριφορά της και δεν μπορώ να την ερμηνεύσω. Τόσο καιρό που με "παρακαλούσε" δεν την ενοχλούσε, μόλις χώρισα και θα μπορούσαμε να το δοκιμάσουμε τουλάχιστον πλέον την ενοχλέι; Δεν γίνεται στα λόγια να τα βλέπεις ολα ρόδινα αλλά στην πράξη να μην θες τίποτα. Τι να πω... Σε ευχαριστώ για τον κόπο σου να μου απαντήσεις.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    315
    γιατι δεν συνεχιζεις μαζι της αφου την γουσταρεις?
    χωρισε με την τωρα και ξεκινα κατι σταθερο με αυτην ....
    [I]Love...[/I]

  11. #11
    Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    39
    Quote Originally Posted by willowfairy View Post
    γιατι δεν συνεχιζεις μαζι της αφου την γουσταρεις?
    χωρισε με την τωρα και ξεκινα κατι σταθερο με αυτην ....
    Έχω χωρίσει 4 μήνες με την "τώρα". Αυτούς τους 4 μήνες η "νεα" είναι μια κρύο, μία ζέστη. Αλλά σταθερή στο ότι δεν θέλει κάτι μαζί μου, αλλά απολαμβάνει να μιλάμε και ότι της λείπω.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    339
    Το άλλο που μπορεί να τη γεμίζει με ανασφάλειες είναι το γεγονός ότι ενώ ήσουν με την πρώην, παράλληλα μιλούσες και μαζί της. Οπότε σκέφτεται ότι μπορεί να συμβεί το ίδιο αν τα φτιάξει μαζί σου, δηλ να έχεις παράλληλα τη νυν και να μιλάς και με κάποια άλλη κοπέλα. Δεν έχει εμπιστοσύνη ότι θα είσαι σταθερός.

  13. #13
    Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    39
    Quote Originally Posted by Chaos1 View Post
    Το άλλο που μπορεί να τη γεμίζει με ανασφάλειες είναι το γεγονός ότι ενώ ήσουν με την πρώην, παράλληλα μιλούσες και μαζί της. Οπότε σκέφτεται ότι μπορεί να συμβεί το ίδιο αν τα φτιάξει μαζί σου, δηλ να έχεις παράλληλα τη νυν και να μιλάς και με κάποια άλλη κοπέλα. Δεν έχει εμπιστοσύνη ότι θα είσαι σταθερός.
    Καλημέρα,

    Αυτό που λές είναι μία εξήγηση που την έχω σκεφτεί και εγώ. Το γεγονός ότι ήμουν ξεκάθαρος μαζί της λέγοντάς της ότι έχω άλλη και ότι καλύτερα να ξεκόψουμε δεν το βάζουμε στην εξίσωση;

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    339
    Δεν το βάζουμε, γιατί στην πράξη συνεχίσατε να μιλάτε.

Similar Threads

  1. Συμπεριφορα
    By Faihh95 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 19-11-2020, 21:13
  2. συμπεριφορα
    By giannis000 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 45
    Last Post: 20-08-2017, 05:36
  3. αλλοκοτη περιπτωση ψυχογενους δυσλειτουργιας
    By ironman in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 09-12-2014, 22:46
  4. Replies: 15
    Last Post: 06-04-2013, 17:26
  5. Συμπεριφορα
    By Wintertimes in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 02-12-2006, 21:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •