ΕΝΑΣ ΑΚΟΜΗ ΨΥΧΙΑΤΡΟΣ ΠΡΟΣ ΑΠΟΦΥΓΗ... - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 20 of 20
  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    2
    1. Κατ αρχάς μπράβο που τα κατάφερες μόνος σου. Εγώ έχω τρελό άγχος αλλά έχω βρει τρόπο να το διαχειρίζομαι χωρίς φάρμακα χωρίς τίποτα...περίπτωση...
    2. Όταν μιλάμε μας θεωρούν εμμονικούς, όταν δεν μιλάμε μας θεωρούν κορόιδα και όταν κάποιος έχει την δύναμη να επιβληθεί στους άλλους τον θεωρούν μάγκα. Αυτή είναι η κυριαρχούσα νοοτροπία, τα υπόλοιπα είναι άλλα λόγια να αγαπιόμαστε.
    3. Προσωπικά δεν εμπιστεύομαι κανέναν ειδικό, πλέον, από τότε που διέσυρα την τελευταία μου ψυχίατρο γιατί με κατέστρεψε. Με στήριξαν οι γονείς μου και δικαιώθηκα: 1000 ευρώ πρόστιμο και ένα χρόνο εργασία εκ περιτροπής. Θα μπορούσα να της είχα στερήσει και την άδεια για κάποιους μήνες αλλά επέλεξα με τον δικηγόρο μου να μην το κάνω.
    4. Δεν μπορούν να σου κάνουν τίποτα...αλλά ακόμη κι αν έχεις τα χρήματα (γιατί έγραψες ότι είσαι άνεργος) δεν προτείνω να τους πας δικαστικώς για έναν απλό λόγο: ΔΕΝ αξίζει. Σε περίπτωση που θες να επικοινωνήσεις μαζί μου το μέιλ μου είναι [email protected].
    5. Έχεις ήδη ανακτήσει την αξιοπρέπειά σου και με το παραπάνω. Απόλαυσε τη ζωή σου.

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    2
    ΧΑΠΑΚΩΣΤΕ ΜΑΣ ΟΛΟΥΣ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΜΕ!!!!!!!!!!!!
    Ο κοινωνικος δαρβινισμος ζει και βασιλευει και εχει την μορφη της αστυνομιας, των καναλιων, των δικαστικων λειτουργων, του στρατου, των ψυχιατρων, των γιατρων, των πολιτικων, των ιερεων, των επιχειρηματιων, των αφεντικων και γενικοτερα ειναι η πατριαρχια να πουμε , για τους ψυχολογους δεν ορκιζομαι να πουμε. Κατα 95% ειναι ολοι ιδιοι να πουμε, αφηνω ενα 5% το οποιο ειναι υπερβολικα γενναιοδωρο ποσοστο. Οπως ειπαν και οι προηγουμενοι, δεν υπάρχει περιπτωση αυτος που εχει κατακτησει καποια εξουσια να μην την χρησιμοποιησει για να περιορισει την ελευθερια του αλλου να πουμε, οσο καλη προθεση κι αν εχει εκτος κι αν ειναι ο Αγιος Φραγκισκος της Ασιζης να πουμε, γιατι οι ανθρωποι διαφθειρονται, γιατι εχουν το ζωο...μεσα τους. ΧΑΠΑΚΩΣΤΕ ΜΑΣ ΦΕΡΤΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΖΟΥΡΛΟΜΑΝΔΥΑ!!!!!! Μιλαω για την συστημικη εξουσια και οσο θα υπαρχει αυτη η συστημικη εξουσια τοσο θα υπαρχουν ατομα στο περιθωριο να πουμε.
    Δεν χρειαζεται να διαβασει κανεις λογοτεχνια η να δει κατευθυνομενες ειδησεις να πουμε, τοσες σειρες και ταινιες υπαρχουν που βασιζονται σε αληθινα γεγονοτα και θα καταλαβει κανεις τι γινεται, η διαφθορα και ο ρατσισμος ειναι παντου. Ο θαυμαστος καινουργιος κοσμος και το μαινοριτι ρεπορτ η γνωστη ταινια ειναι εδω να πουμε. Η πραγματικοτητα ειναι πολυ χειροτερη απο τις ταινιες για τον απλουστατο λογο οτι στις ταινιες οσο βαρυ και σοκαριστικο κι αν ειναι το θεμα ειναι τεχνη και η τεχνη επιδιωκει ενα αισθαντικο αποτελεσμα να πουμε. Ολοι οι ανθρωποι που εχουν γεννηθει εχουν εκδηλωσει μνησικακια η βια η εκδικητικοτητα, ΧΑΠΑΚΩΣΤΕ ΤΟΥΣ ΟΛΟΥΣ να πουμε. Χαπακωστε και τους νεους και τις νεες να πουμε κατα εκατομμυρια γιατι ολοι τους εχουν βιωσει ερωτικη απογοητευση και φωναξαν και εβρισαν, χαπακωστε τους ολους με ενεσιμα γιατι στατιστικα καποιο ελαχιστο ποσοστο απο αυτους τους νεους μπορει να κανουν εγκλημα. Χαπακωστε και τους συγγραφεις και τους σεναριογραφους να πουμε γιατι πρεπει ολοι τους να εχουν ψυχολογικα η να ειναι σιριαλ κιλερ με αυτα που σκαρφιζονται.
    Δηλαδη ολοι εσεις οι ψυχολογοι και ψυχιατροι σπουδαζετε να πουμε γιατι θελετε να προσφερετε; Τον εαυτο σας κοροιδευετε πρωτα απ ολα να πουμε.
    Και τελειωνω να πουμε...εγω ειμαι παλαιμαχος μποξερ, στυλ ροκι μπαλμποα και ετσι να πουμε...αν δυο ατομα εχουν διαφορες μιλαω γενικα οχι για το συγκεκριμενο βγαινουν εξω δυο γροθιες λιγο αιμα στο χειλι μια μελανια και λυθηκε το θεμα...τα υπολοιπα ειναι φλωριες να πουμε...οπως ο πουτιν με τον ζελενσκι και τον μπαιντεν...εναν αγωνα στο ρινγκ να εδιναν θα εκτονωνονταν και κανενας πολεμος να πουμε δεν θα υπηρχε. Τα λεω λαθος;
    Να πουμε γιατι ειναι τοσο δυσκολο να ελεγε ενα συγγνωμη ο ψυχιατρος του φιλου που εκανε το ποστ; Δηλαδη με το συγγνωμη να πουμε δειχνουμε ''αδυναμοι'' και χανουμε το κυρος μας επειδη θελουμε να περναει το δικο μας παντα ειτε σωστο ειτε λαθος; Δεν υπαρχει αγαπη να πουμε

  3. #18
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    2
    Ρε σεις τώρα διάβασα καλύτερα τι έγινε. Ο άλλος θα μπορούσε να είχε αυτοκτονήσει...αλλά ακόμη κι αν δεν ήθελε, το φέρσιμο του ψυχιάτρου είναι τραγικό. Εείναι σαν κάποιος να ετοιμάζεται για εγχείρηση στη καρδιά και επειδή δεν πήρε το φάρμακό του δυο μέρες πριν, ο καρδιολόγος να τον σουτάρει...γίνονται αυτά; Φίλε smartboxer έγραψες. Εγώ εύχομαι όλοι να είναι καλά ότι κι αν αντιμετωπίζουν.

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    2
    Απο την στιγμη που εχουν περασει πολυ περισσοτεροι απο τρεις μηνες απο τοτε που ειχες βγαλει το ονομα αν καταλαβα καλα και σιγα τα λαχανα δηλαδη, δεν μπορουν να σου κανουν τιποτα και να ηθελαν να πουμε. το τηλεφωνημα στη γυναικα σου ανετα μπορει να στραφει εναντιον τους και οπως λεει και ο δυοσμος αυτο που σου εκανε ο ψυχιατρος ηταν χοντρο να πουμε...οποτε νομικα τους εχεις στο χερι. επισης επειδη εγραψες δεν μενεις Αθηνα στην επαρχια οι τοπικες εφημεριδες, αν εχεις και γνωστο απο μεσα ακομα καλυτερα, ψοφανε για κατι τετοια γιατι και γω απο επαρχια ειμαι και μπορεις να τους κανεις να τους κανεις μεγαλη ζημια αν πανε να κοκορευτουν σε κανα δικηγορο που δεν θα το κανουν γιατι δεν τους παιρνει να πουμε. οποτε καλα κανεις και αποφασισες να το ληξεις εδω οπως γραφεις στο τελος, ξεχνα το σαν να μην εγινε.

    Απο κει περα να πουμε. Συνεχιζοντας την πρωτη μου αναρτηση να πουμε. ξεχασα να συμπεριλαβω την ταινια ντοκ λουκ απ με τον ντικαπριο αυτος και ο σταλονε ειναι οι ερωτες μου να πουμε. αυτα να τα ακουτε εσεις οι ψυχιατροι και οι ψυχολογοι που καρφωσατε το φιλο ε δεν θελει και πολυ μυαλο μυαλο για να το καταλαβουμε, αλλα δεν ειδα κανεναν να ενδιαφερεται για την ψυχολογικη κατασταση του φιλου να πουμε. Ο ρατσισμος εχει πολλα προσωπα. παρε για παραδειγμα τις καθαριστριες το στανιο μου μεσα να πουμε, το τι υποτιμηση δεχονται καθημερινα απο τις υπηρεσιες που δουλευουν δεν λεγεται...τα ξερω γιατι η μανα μου ειναι καθαριστρια να πουμε, δεν θελω ναβρισω γιατι δεν ειμαι σαν ααυτους τους αντιδραστικους που το παιζουν μαγκια και κλανια να πουμε. και οπως ειπε και μια κοπελα στην αρχη η δυσφημιση πρεπει να νομιμοποιηθει να πουμε...μολις βγαλει καποιος το ονομα ενος ψυχιατρου στη φορα μας πιανουν τα αντανακλαστικα μας αλλα δεν δινουμε δεκαρα για τον ασθενη να πουμε μην παθει τιποτα το ονομα του και βγαλει λιγοτερα φραγκα και; να κανει αλλη δουλεια δεν καταλαβα να πουμε; δεν ξερω πως μπορει να αλλαξει ο νομος να πουμε. σε ολο τον κοσμο οι ανθρωποι απολυονται και κακοποιουνται στους χωρους εργασιας για το τιποτα να πουμε...ποιος φωναζει γι αυτους να πουμε; φορτωσα να πουμε ασχημα τωρα και αποχαιρετω. Φιλε δυνατα και οπως ειπε ο δυοσμος οσοι εχουν καποιο ψυχολογικο θα περασει γιατι ειστε δυνατοι, ολοι περασαμε απο κει.

  5. #20
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    2
    Όταν κάποιος ρωτάει τον ασθενή του αν έχει πρόβλημα με τον ίδιο ή με τον χώρο που δουλεύει δείχνει πως ο ειδικός είναι ένα άτομο υπολογιστικό το οποίο υπερασπίζεται το μέρος στο οποίο δουλεύει. Μου έχει τύχει και μένα κάτι παρόμοιο, όταν μίλησα με κάποιον ειδικό στο τηλέφωνο και μου απάντησε απότομα και όταν έκανα παράπονα μόνο που δεν μου επιτέθηκαν. Η μεσαιωνική λογική ορισμένων ειδικών είναι πως αν δεν συναινέσεις απόλυτα σε ότι σου πουν είσαι "εχθρός" τους και πήγαινε αλλού αν δεν σ αρέσει. Πότε θα σταματήσουν αυτές οι πρακτικές; Να πω και γω από την μεριά μου καλή δύναμη σε όλους. Is the world getting better or worse? A look at the numbers | Steven Pinker: https://www.youtube.com/watch?v=yCm9Ng0bbEQ&t=97s

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Replies: 8
    Last Post: 29-05-2020, 13:47
  2. ενας χωρισμος ακομη
    By kostasxx1982 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 24-02-2013, 10:29
  3. ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ΚΑΙ ΑΠΟΣΥΡΣΗ-ΑΠΟΦΥΓΗ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ
    By Θεολόγος in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 54
    Last Post: 11-01-2013, 22:34
  4. Αποφυγη παρασπονδιων
    By elenitsa091193 in forum Παχυσαρκία
    Replies: 23
    Last Post: 20-06-2010, 18:19
  5. Replies: 3
    Last Post: 28-11-2007, 02:09

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •