Υποφερω...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2021
    Posts
    5

    Υποφερω...

    Καλησπερα σας,
    Δεν ειμαι καθολου καλα...

    Ειμαι 35 χρ και ειχα σχεση για 10 μηνες με μια κοπελα που γνωρισα μεσω dating app. Στην αρχη ηταν ολα καλα,ερωτας,παθος ολα μια χαρα.
    Εγω βεβαια απο την αρχη εκρυβα πραγματα για τον εαυτο μου η ελεγα διαφορα που δεν ισχυαν για μενα. Θα δωσω μερικα παραδειγματα.
    Ελεγα οτι ειχα αμαξι και ποτε δεν ειχα δικο μου,ελεγα οτι εμενα σε σπιτι δικο μου αλλα ξενοικιασα τωρα(στην αρχη της σχεσης), αλλα εμενα με τους δικους μου.
    Ελεγα οτι ειχα και αλλες σχεσεις πριν απο αυτην την κοπελα και ειχα πλασει ολοκληρες ιστοριες σχετικα με τις σχεσεις. Η πραγματικοτητα ηταν οτι ειχα να κανω σχεση 10 χρονια. Αυτο λογω της πολυ χαμηλης αυτοπεποιθησης που ειχα. Ετρωγα απο παντου απορριψεις. Φοβομουν παντα να κανω κινηση, φοβομουν παντα τις αντιδρασεις.
    Ειχα κρυψει οτι πηγαινα στις ιεροδουλες για χρονια γτ δεν εβρισκα ποτε κοπελα...
    Φοβομουν να αποκαλυψω τον αληθινο μου εαυτο. Φοβομουν πως οταν μαθει αυτα για μενα θα φυγει μακρια. Μου αρεσε παρα πολυ και δεν ηθελα να την χασω με τιποτα στον κοσμο. Φοβομουν πως αν τα μαθει ολα αυτα θα αντιδρουσε ασχημα και θα με παραταγε. Ελεγα συνεχως ψεματα γτ ειχα μπει σε ενα φαυλο κυκλο και δεν μπορουσα να φυγω απο κει μεσα.
    Η κοπελα μου ειχε ζητησει απο την αρχη οτι δεν θελει με τπτ να της λενε ψεματα,ηταν αυτο που την ενοχλουσε πιο πολυ απο ολα γιατι ειχε πληγωθει παρα πολυ απο προηγουμενες της σχεσεις και εκανε χρονια να το ξεπερασει. Και ηρθα εγω να συνεχισω να την πληγωνω...
    Και δεν ηταν μονο αυτα. Οταν καποια στιγμη χαθηκε το παθος στο σεξ(το οποιο ηταν δικο μου λαθος γτ και στο σεξ χαλιας ημουν και ειχε ξενερωσει με τα ψεματα που ειχε διαισθηση οτι της ελεγα) αρχισα να βλεπω πορνο.
    Κατι για το οποιο επισης μου ειχε ζητησει να μην βλεπω γιατι την ενοχλουσε. Εγω δεν σεβαστηκα τπτ και το εκανα και αυτο. Τοσο μαλακας και τραγικος ημουν...
    Και εχουμε και αλλα..
    Ειχαμε τσακωθει για καποιο λογο ασχημα και εγω μην μπορωντας να δεχθω οτι ηθελε να χωρισουμε ειπα οτι θα αυτοκτονησω,εγινα χειριστικος ωστε να με λυπηθει..
    Αποτελεσμα αυτου μετα απο νεο τσακωμο μηνες μετα για τα ψεματα μου,να κανει αποπειρα αυτοκτονιας αυτη. Ευτυχως δεν εγινε κατι...
    Χωρισαμε για λιγες μερες,ειπα να ξεκινησω με εναν ψυχολογο, αλλα ακομα και στον ψυχολογο ελεγα ψεματα.. Αφου τα βρηκαμε λιγες μερες μετα εγω σταματησα να πηγαινω ψυχολογο μολις μετα απο 2 ραντεβου πιστευοντας οτι εφτιαξα το προβλημα μου με τα ψεματα.
    Αμ δε...
    Τα συνεχισα με τον ιδιο ρυθμο. Της ειχα προκαλεσει εμμονες και με ρωταγε συνεχως τα ιδια και τα ιδια για τις ιεροδουλες τα στριπ και ολα οπου σε μερικα ηθελε να μαθει και λεπτομερειες,και αν ελεγα κατι διαφορετικο τοτε ελεγε οτι ηταν ψεμα. Καποια στιγμη μετα απο νεο τσακωμο για τα ψεματα μου(τι αλλο?) μου ειπε οτι στο σεξ θα σκεφτεται εναν φιλο της.Εγω εκει τρελαθηκα... Μου ειπε οτι δεν το εννοουσε και εγω ελεγα οκ δεν με πειραζει που το ειπες.. αλλα.. μεσα μου εγω πιστευα οτι οντως το κανει αυτο οταν καναμε σεξ και ειχα ξενερωσει και εδω εκανα νεα χαζομαρα... Αρχισα να φτιαχνω λογαριασμους σε dating sex apps πιστευοντας οτι θα μου μιλαγανε για σεξ διαφορες ωστε να ανεβασω την αυτοπεποιθηση μου γτ πιστευα οτι ειμαι χαλια σε ολα και για αυτο ηθελε να σκεφτεται τον αλλον ενω καναμε μαζι σεξ. Μεσα σε ολα αυτα αρχισα να βλεπω εξω γυναικες και να σκεφτομαι το σεξ μαζι τους. Αντι να κατσω να μιλησω μαζι της να λυσουμε τα προβληματα μας εγω ημουν ΑΝΩΡΙΜΟΣ.
    Βεβαια ολα αυτα ηταν στο μυαλο μου στην φαντασια μου. Καποια στιγμη μετα απο ενα περιστατικο που εγινε και βρεθηκα στο νοσοκομειο και παραλιγο να χασω και την δουλεια μου, αυτη ανακαλυψε ολη την αληθεια μεσα απο τα emails μου που εγω της τα εδωσα γτ μου ειπε οτι αν δεν τα δωσω τοτε χωριζουμε. Τοτε ανακαλυψε οτι ειχα κανει τους λογαριασμους οτι εβλεπα πορνο και ολα αυτα. Εγω της ελεγα οτι ολα αυτα ηταν στην φαντασια μου και ποτε δεν θα την απατουσα μα αυτη επεμενε οτι αυτο ειναι εγκεφαλικη απατη.Το σεβαστηκα(για πρωτη φορα) και το δεχτηκα. Εμαθε επισης μετα απο πολλες πιεσεις οτι πηγαινα και στις ιεροδουλες. Τοτε ηρθε ο οριστικος χωρισμος. Γιναμε μπαχαλο πραγματικο,ανακατευτηκαν οι παντες.
    1,5 μηνα τωρα που ειμαστε χωρισμενοι δεν κοψαμε ουτε 1 μερα την επικοινωνια.Αυτη ηθελε να μαθει την αληθεια σε ολα οσα εγιναν,και εγω απλα την ηθελα πισω απεγνωσμενα. Πηγα σε ψυχιατρους και ψυχολογους εκανα πολλες συνεδριες. Εχω καταφερει μεχρι σημερα να ανεβασω την αυτοπεποιθηση μου παρα πολυ και να αγαπησω τον εαυτο μου και να σταματησω να λεω ψεματα και να ειμαι μυθομανης.
    Καθε μερα ειχαμε την ιδια ιστορια να με ρωταει για τα πορνο,τις ιεροδουλες και ολα αυτα και να θελει να μαθει την αληθεια,και οτι μονο ετσι ισως στο μελλον να γινοταν κατι ξανα μεταξυ μας.
    Εγω θελοντας την απεγνωσμενα οπως ειπα,ημουν ειλικρινης μαζι της. Βεβαια οτι και να της ελεγα δεν το πιστευε ποτε και ηθελε αποδειξεις για ολα(και με το δικιο της με τοσα που εκανα)
    Εγω κρατιομουν απο αυτην την ελπιδα πως καποια μερα θα ειμασταν μαζι ξανα γτ πραγματικα την αγαπαω παρα πολυ,πολυ περισσοτερο απο οσο ειμασταν μαζι,επρεπε να την χασω για να εκτιμησω τι ειχα και τι εχασα.
    Φιλοι συγγενεις ολοι πιστευαν πως δεν ειχαμε καμια επαφη,εμεις ομως μιλαγαμε καθε μερα.
    Και στον ψυχολογο μου δεν εχω πει οτι μιλαμε.
    Και φτανουμε στο σημερα. Μου ειπε λοιπον πως δεν με πιστευει με τπτ και ολα εχουν τελειωσει πια και θα φυγει για παντα εξωτερικο και δεν θελει να με ξαναδει και να μου ξαναμιλησει.
    Εχω τρελαθει,υποφερω γτ ηθελα να κανω τα παντα ωστε να ειμαι μαζι της. Να μου εδινε αυτην την ευκαιρια και να εβλεπε πως οντως εχω αλλαξει και την αγαπαω οσο τπτ αλλο στον κοσμο. Τωρα που ολα τελειωσαν ειμαι σε τραγικη κατασταση και θελω να πεθανω,δεν σκεφτομαι τπτ αλλο περα απο το πως να πεθανω..Προσευχομαι να πεθανω για να μην υποφερω,γτ πληγωσα εναν ανθρωπο που οντως με αγαπησε και δεν θα καταφερω ποτε να επανορθωσω για τα λαθη μου. Δεν ειναι οτι πιστευω οτι θα μεινω μονος μου γτ πια πιστευω στον εαυτο μου αλλα υποφερω που την πληγωσα ετσι...θελω να μαθει οτι οντως την αγαπω αληθινα αλλα τωρα πια δεν μπορω να κανω τπτ..Ο μονος τροπος να ηρεμησω πια ειναι ο θανατος.... Δεν ξερω αν μπορει να με βοηθησει κανενας πια ουτε ψυχολογος ουτε κανενας. Την αγαπαω τοσο πολυ και υποφερω....

    Υ.Γ συγνωμη για το μακροσκελες κειμενο αλλα θεωρησα οτι επρεπε να ξερετε ολες τις λεπτομερειες δεν θελω να κρυψω κατι.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    122
    Γεια Aris66,
    πρώτα από όλα θα πω να προσπαθήσεις να ηρεμήσεις λίγο. Σε καταλαβαίνω για όλα αυτά που είπες και πέρασες. Ας το πάμε ένα ένα.

    Διαβάζοντας την ιστορία σου, είδα ότι έκανες λάθη. Καταρχήν όταν γνωρίζουμε έναν άνθρωπο το σωστό είναι να είμαστε αυθεντικοί και ειλικρινείς διαφορετικά αργά ή γρήγορα η σχέση είτε φιλική είτε ερωτική διαλύεται γιατί η σχέση χτίζεται πάνω στην εμπιστοσύνη και στην αμοιβαιότητα.

    Καταλαβαίνω ότι φοβόσουν την απόρριψη αλλά σκέψου το εξής όμως.. δεν υπάρχει λόγος αν δεν το προσπαθήσεις.. Αν κάποιος σε απορρίψει πάει να πει ότι ο άνθρωπος δεν ήταν ο κατάλληλος για σένα.. Θέλεις εσύ έναν άνθρωπο που να μην σε αγαπάει; Πιστεύω πως όχι. Αξίζει να ταλαιπωριέσαι για κάτι τέτοιο; Άκου την ψυχή σου τι σου λέει.

    Η σχέση σας δεν ήταν για να κρατήσει για πολύ όταν δεν υπήρχε η ειλικρίνεια και ο σεβασμός. Πέρα από αυτό βλέπεις ότι όσο και να προσπαθούσες να της εξηγήσεις, αυτή δεν σε πίστευε σωστά; Άρα γιατί να συνεχίσεις να προσπαθείς να την πείσεις όταν μάλιστα αυτή απέρριπτε κάθε λέξη σου; Ήταν λάθος από μεριάς σας να πείτε ψέμματα κτλ.

    Προσπάθησε να δώσεις σημασία στον εαυτό σου και να πάρεις το χρόνο που χρειάζεται για να επουλώσει η ψυχή σου. Αγάπα τον εαυτό σου και ο κατάλληλος άνθρωπος θα έρθει για σένα κάποια στιγμή..

    Θα σε παρακαλέσω να μην σκέφτεσαι κάτι τέτοιο στο μυαλό σου γιατί είναι κρίμα.. Δεν αξίζει! Φίλο ή κάποιο κοντινό συγγενή έχεις;

    Αυτά που πέρασες, χρησιμοποίησέ τα ως μαθήματα ζωής για να βελτιώσεις τον εαυτό σου έτσι ώστε την επόμενη φορά να μην επαναλάβεις τα ίδια λάθη.. Δώσε χρόνο στον εαυτό σου.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2021
    Posts
    5
    Γεια σου dragon και σε ευχαριστώ για την βοήθεια σου,
    Το κακό με μενα είναι ότι δενομαι πολύ με τους ανθρώπους. Και με αυτήν την κοπέλα είχα δεθει πολύ,μέναμε και μαζί σπίτι της,είχαμε και παρά πολλές καλές στιγμές και πραγματικά δεν μπορώ να βγάλω τις καλές αναμνήσεις από το μυαλό μου.
    Όπου πάω και ότι κάνω μου θυμίζουν αυτήν. Την βλέπω κάθε νύχτα στα όνειρα μου. Και μου είχε δώσει αυτήν την ελπίδα ότι ίσως κάποια μέρα στο μέλλον να ξαναγυρνουσε και τώρα που έγινε αυτό ήταν σαν σφαίρα στην καρδιά...
    Έκανα λάθη πάρα πολλά μαζί της και ήθελα να επανορθώσω για όλα αλλά ποτέ δεν θα μπορέσω να το κάνω. Να της δείξω ότι την αγαπάω πολύ...
    Το ξέρω ότι χρειάζεται χρόνος αλλά μου φαίνεται βουνό και υποφέρω πολύ.
    Έχω κάποιους φίλους αλλά δεν είναι κανένας για τέτοια κουβέντα και πολλοί την κατηγορούν ότι ήταν υπερβολική και δεν θέλω να την κατηγορούν..
    Γιατί να πονάει τόσο η αγάπη ρε γαμωτο γτ;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    122
    Quote Originally Posted by Aris66 View Post
    Γεια σου dragon και σε ευχαριστώ για την βοήθεια σου,
    Το κακό με μενα είναι ότι δενομαι πολύ με τους ανθρώπους. Και με αυτήν την κοπέλα είχα δεθει πολύ,μέναμε και μαζί σπίτι της,είχαμε και παρά πολλές καλές στιγμές και πραγματικά δεν μπορώ να βγάλω τις καλές αναμνήσεις από το μυαλό μου.
    Όπου πάω και ότι κάνω μου θυμίζουν αυτήν. Την βλέπω κάθε νύχτα στα όνειρα μου. Και μου είχε δώσει αυτήν την ελπίδα ότι ίσως κάποια μέρα στο μέλλον να ξαναγυρνουσε και τώρα που έγινε αυτό ήταν σαν σφαίρα στην καρδιά...
    Έκανα λάθη πάρα πολλά μαζί της και ήθελα να επανορθώσω για όλα αλλά ποτέ δεν θα μπορέσω να το κάνω. Να της δείξω ότι την αγαπάω πολύ...
    Το ξέρω ότι χρειάζεται χρόνος αλλά μου φαίνεται βουνό και υποφέρω πολύ.
    Έχω κάποιους φίλους αλλά δεν είναι κανένας για τέτοια κουβέντα και πολλοί την κατηγορούν ότι ήταν υπερβολική και δεν θέλω να την κατηγορούν..
    Γιατί να πονάει τόσο η αγάπη ρε γαμωτο γτ;
    Απόλυτα κατανοητόν. Είσαι συναισθηματικός και ευαίσθητος τύπος να υποθέσω; Είναι καλό για πολλούς λόγους αλλά αυτό είναι άλλο θέμα. Αυτή τη στιγμή πονάς γιατί η πληγή είναι πρόσφατη και θέλει χρόνο για να σου κλείσει.

    Θα το αναφέρω ξανά.. Ένας άνθρωπος αν αγαπά πραγματικά θα μείνει για να το λύσει. Μόνο αν δεν υπάρξει λύση τότε θα φύγει. Σε αυτή την περίπτωση έφυγε χωρίς να μείνει για να το αντιμετωπίσετε μαζί.

    Εσύ έκανες το δικό σου μέρος. Έκανες αυτό που μπορούσες. Δεν μπορείς να κάτι άλλο πέρα από να προχωρήσεις παρακάτω. Από τη στιγμή που αποφάσισε αυτό, απλά το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να σεβαστείς την επιλογή της και να είναι καλά.

    Κατάλαβα.. για να λες για τις φιλίες πάει να πει ότι δεν έχεις πραγματικό φίλο για να του εμπιστευτείς την ψυχή σου.

    Δυστυχώς η αγάπη πονάει αλλά σε κάνει δυνατότερο μετά από κάθε δοκιμασία να το ξέρεις αυτό.

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2021
    Posts
    5
    Είμαι πολύ συναισθηματικός και ευαίσθητος γαμωτο ναι...
    Πιστεύω ότι πραγματικά με αγαπάγε αλλά τόσα που της εκανα δεν άντεξε άλλο και πρέπει να σεβαστώ την άποψη της γτ θέλω να είναι ευτυχισμένη το θέλω μέσα από την καρδιά μου αυτό..
    Μου είναι τόσο δύσκολο ρε γαμωτο.. θα το προσπαθήσω να αφήσω τον χρόνο να δουλέψει.
    Δεν ξέρω αν θα με κάνει δυνατότερο,μακάρι. Αυτό που ξέρω είναι ότι πονάω που την έκανα να υποφέρει, πονάω που την έχασα για πάντα,πονάω πολύ.. Ελπίζω ο χρόνος να είναι αυτό που λένε ο γιατρός γτ δεν θα το αντέξω..

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    122
    Quote Originally Posted by Aris66 View Post
    Είμαι πολύ συναισθηματικός και ευαίσθητος γαμωτο ναι...
    Πιστεύω ότι πραγματικά με αγαπάγε αλλά τόσα που της εκανα δεν άντεξε άλλο και πρέπει να σεβαστώ την άποψη της γτ θέλω να είναι ευτυχισμένη το θέλω μέσα από την καρδιά μου αυτό..
    Μου είναι τόσο δύσκολο ρε γαμωτο.. θα το προσπαθήσω να αφήσω τον χρόνο να δουλέψει.
    Δεν ξέρω αν θα με κάνει δυνατότερο,μακάρι. Αυτό που ξέρω είναι ότι πονάω που την έκανα να υποφέρει, πονάω που την έχασα για πάντα,πονάω πολύ.. Ελπίζω ο χρόνος να είναι αυτό που λένε ο γιατρός γτ δεν θα το αντέξω..
    Μπορείς αν θέλεις να προσπαθήσεις μια τελευταία φορά μετά από κάποιες μέρες να μιλήσεις μαζί της αν υπάρχει ακόμα η επικοινωνία, αν θέλεις να εξαντλήσεις όλες τις πιθανές λύσεις διαφορετικά προχωράς παρακάτω.

    Ο χρόνος θα σε βοηθήσει να καταλάβεις τον εαυτό σου αλλά και να προχωρήσεις παρακάτω. Εμπιστεύσου με σε αυτό.. μια άλλη κοπέλα θα έρθει και θα σε αγαπήσει αλλά αυτό θα γίνει αφού λύσεις κάποια θέματά σου. Μπορείς να το καταφέρεις! Πιστεύω ότι είσαι δυνατός!

    Περίμενε αύριο λογικά να ακούσεις και άλλες απόψεις που ίσως σε βοηθήσουν περισσότερο από μένα. Για την ώρα προσπάθησε να ηρεμήσεις...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    375
    Αυτή τη στιγμή μπορεί να νιώθεις λες και ο κόσμος δεν έχει πια νόημα, και ένα βαθύ πονο και θλίψη, όμως αυτό πίστεψέ με θα περάσει.
    Όταν χωρίζεις από μία σχέση δυνατή για σχέση, έτσι είναι τα συναισθήματα.
    Τα καλά πράγματα μπορεί να σε κάνουν τέρμα χαρούμενο και τέρμα πληγωμένο.
    Όμως καμία θλίψη δεν μένει για πάντα.
    Καταλαβαίνω πως τώρα δεν μπορείς να αντιληφθείς ότι θα περάσει και θα βρεις ξανά το χαμόγελό σου αλλά όντως θα γίνει.
    Οι περισσότεροι έχουμε περάσει από μία τέτοια φάση....

    Τώρα, αναφορικά, τη σχέση. Ας ορίσουμε λίγο το τι είναι ψέμα και τι όχι.
    Το να μην πεις για τις ιερόδουλες ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΨΕΜΑ! Δεν είσαι υποχρεωμένος να λες τα πάντα για τον εαυτό σου ειδικά σε κάποιον που γνωρίζεις 10 μήνες.
    Ψέμα είναι να λες ότι έχεις αμάξι ενώ δεν έχεις.
    Δηλαδή το να κρατήσεις κάποια πράγματα για σένα, δεν είναι κακό, και στις αντιλήψεις κάποιοων ότι πρέπει να τα λέμε ΟΛΑ, εννοείται πως διαφωνώ.
    Επίσης, το να βλέπεις πορνό δεν είναι κάτι κακό.
    Ειδικά, άμα θέλεις να εκπαιδευτείς σε κάποια πράγματα, το κάνεις για σένα και να γίνεις καλύτερο.
    Αν η πρώην σου διαφωνούσε, θα μπορούσες να το διεκδικήσεις λέγοντας τη δική σου άποψη στο πώς το βλέπεις και για τί το κάνεις.
    Μην κατηγορείς τον εαυτό σου που είπες κάποια ψέματα.
    Εχεις δικαίωμα να κάνεις λάθη.
    Ξέρεις πως είπες ψέματα γιατί δεν πίστευες στον εαυτό σου.
    Εκανες κάποια βήματα γι αυτό, πήγες σε ψυχολόγο.
    Εξελίσσεσαι, και αυτό είναι υπέροχο.
    Γιατί έχεις απαιτήσεις από τον εαυτό σου που δεν ήσουν έτοιμος να εκπληρώσεις τότε.

    Τώρα το αν θα είστε μαζί θα το κρίνει ο χρόνος.
    Δεν είναι μόνο το να είστε μαζί αλλά το να είστε καλά μαζί.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Λες πως έκανες τα πάντα και ομως δεν έκανες το πιο απλό να είσαι αυτός που είσαι.... σορρι φιλε αλλα με το ψέμα δεν πας πουθενά γίνεσαι εκνευριστικός στους άλλους και παράλληλα όταν ο άλλος δικαίως θελει να ξεφύγει από όλο αυτό το παραμύθι του βάζεις και το μαχαίρι στο λαιμό με αυτοκτονίες δηλαδή τον κάνεις δέσμιο σου με απειλή. Εσένα πως σου φαίνεται όλο αυτό; Αν σε θέλει κάποια θα σου το δείξει με το τρόπο της, με τα ψέματα οσο εύκολα τη κερδίσεις αλλο τοσο πιο εύκολα θα τη χάσεις....

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2021
    Posts
    5
    Μαζι ξανα δεν το βλεπω να ειμαστε μου το απεκλεισε τωρα αυτο εφοσον ειπε οτι θα φυγει εξωτερικο και δεν θελει να ξαναδει κανεναν απο το παρελθον της.
    Σιγουρα ο καθενας εχει δικαιωμα να κανει λαθη,και εγω ελεγα ψεματα για αυτον ακριβως τον λογο δεν πιστευα στον εαυτο μου,πιστευα οτι ειμαι ανικανος για ολα...
    Ενω μου τα ζητησε αυτα να μην τα κανω εγω δεν τα σεβαστηκα,ουτε καν τα συζητησα μαζι της γιατι φοβομουν γαμωτο..
    Για αυτο που κατηγορω τον εαυτο μου ειναι οτι δεν εδειξα τον πραγματικο μου εαυτο απο την αρχη ωστε να μην την πληγωσω,γιατι αυτη πιστεψε οτι βρηκε το ιδανικο που εψαχνε τοσα χρονια και τελικα αποδειχτηκα οπως μου ειπε οτι χειροτερο εχει συναντησει...
    Τωρα πια ξερω ποιος ημουν και τι ειμαι και για τι ειμαι ικανος πια και ενω μου εδωσε αυτην την ελπιδα να κρατηθω οτι μπορει να ξαναειμαστε μαζι εφοσον ειχα πραγματικα αλλαξει και εκανα ονειρα,τωρα μου πηρε και αυτην την ελπιδα μακρια μην μπορωντας να κανω τπτ πια,γκρεμιστηκαν ολα. Με εχει μπλοκαρει απο παντου και δεν μπορω να την βρω πουθενα και θα ηθελα να της μιλησω η να την δω εστω μια τελευταια φορα..
    Ελπιζω να φυγει αυτη η θλιψη γιατι οπως ειπες δεν βλεπω νοημα σε τπτ και περνανε τα χειροτερα απο το μυαλο μου.

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2021
    Posts
    5
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Λες πως έκανες τα πάντα και ομως δεν έκανες το πιο απλό να είσαι αυτός που είσαι.... σορρι φιλε αλλα με το ψέμα δεν πας πουθενά γίνεσαι εκνευριστικός στους άλλους και παράλληλα όταν ο άλλος δικαίως θελει να ξεφύγει από όλο αυτό το παραμύθι του βάζεις και το μαχαίρι στο λαιμό με αυτοκτονίες δηλαδή τον κάνεις δέσμιο σου με απειλή. Εσένα πως σου φαίνεται όλο αυτό; Αν σε θέλει κάποια θα σου το δείξει με το τρόπο της, με τα ψέματα οσο εύκολα τη κερδίσεις αλλο τοσο πιο εύκολα θα τη χάσεις....
    Ναι εχεις δικιο σε αυτο οτι με τα ψεματα και με τους χειρισμους (απειλες για αυτοκτονιες) δεν κερδιζεις τπτ, το καταλαβα πολυ αργα
    Απο την στιγμη που καταλαβα ποιος ειμαι προσπαθησα να κανω τα παντα αλλα δεν καταφερα ποτε να την πεισω και πως να το κανω εφοσον ηταν τοσο δυσπιστη μαζι μου πια.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Aris66 View Post
    Ναι εχεις δικιο σε αυτο οτι με τα ψεματα και με τους χειρισμους (απειλες για αυτοκτονιες) δεν κερδιζεις τπτ, το καταλαβα πολυ αργα
    Απο την στιγμη που καταλαβα ποιος ειμαι προσπαθησα να κανω τα παντα αλλα δεν καταφερα ποτε να την πεισω και πως να το κανω εφοσον ηταν τοσο δυσπιστη μαζι μου πια.
    συμφωνω απολυτα με τον μαιντ.
    οκ, εχεις δικαιωμα στο λαθος, αλλα κι οι αλλοι εχουν δικαιωμα στο ξενερωμα. η εμπιστοσυνη δεν ειναι κατι που αποκτιεται ευκολα, αν χαθει.
    οπως εκβιαζες εκεινην οτι θα αυτοκτονησεις, ετσι εκβιαζεις τωρα τον εαυτο σου οτι θα αυτοκτονησεις, επειδη σου εκλεισε πια την πορτα.

    παρατα το μελοδραμα, ασε πισω σου οτι σε εκανε να λες ψεματα, οχι ως δια μαγειας, αλλα συνεχισε την ψυχοθεραπεια σου, να διορθωσεις αυτο το προβλημα και δες με αισιοδοξια το μελλον.
    τις επομενες σχεσεις. να εισαι ετοιμος γι αυτες, στα ποδια σου και με ειλικρινεια.

Similar Threads

  1. Ζώ για να υποφέρω
    By stefamw in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 39
    Last Post: 10-07-2020, 20:14
  2. ΥΠΟΦΕΡΩ
    By fragile in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 10
    Last Post: 03-11-2019, 20:03
  3. Υποφερω
    By Myra in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 6
    Last Post: 03-11-2019, 11:28
  4. Υποφέρω
    By john92 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 07-05-2016, 03:18
  5. ΥΠΟΦΕΡΩ
    By ΕΓΚΛΩΒΙΣΜΕΝΗ in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 17
    Last Post: 02-01-2016, 01:29

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •