Φαρμακα και αλκοόλ...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 33
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    θεσσαλονίκη
    Posts
    236

    Φαρμακα και αλκοόλ...

    Πόσο θα ήθελα να βγω και να το ρίξω έξω σήμερα,να πιώ,να ξεχαστώ,να γίνω λιώμα...Όμως δύστυχώς είμαι καταδικασμένος λόγω Εφεξόρ να μονάσω και σήμερα εδώ μέσα...Μία απλή βόλτα είναι αλήθεια ότι δε θα μου αρκούσε,αισθάνομαι την ανάγκη να ξεσαλώσω...Όμως η μόνη συντροφιά για σήμερα μαλλόν θα είναι οι επαφές του ΜΣΝ που βεβαίως-βεβαίως είναι όλοι και όλες offline...

    Καλό κουράγιο και καλή βαρεμάρα...

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    Βρε εγω ειμουν online το πρωι και θα ειμαι κ το βραδι.Και εγω δεν βγενω πια.τι να βγω να κανω/?δεν κανει να πιουμε ειμαστε καταδικασμενοι ουτε να φτιαξουμε κεφαλι.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    850
    Και γω παιρνω φαρμακα και δεν πινω σταγονα εδω και χρονια τώρα... Ερχονται στιγμες που θελω και γω να πιω το ομολογώ. Οχι βεβαια να μεθυσω αλλα να πιω ενα-δυο ποτακια. Μου χει λείψει ρε γμτ...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    θεσσαλονίκη
    Posts
    236
    Ε εγώ το πρωί κοιμόμουν,το βράδυ θα είμαι ντίπ ζόμπυ από την βαρεμάρα...Στο ενδιάμεσο τι κάνω;

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    θεσσαλονίκη
    Posts
    236
    Originally posted by Winston_man
    Και γω παιρνω φαρμακα και δεν πινω σταγονα εδω και χρονια τώρα... Ερχονται στιγμες που θελω και γω να πιω το ομολογώ. Οχι βεβαια να μεθυσω αλλα να πιω ενα-δυο ποτακια. Μου χει λείψει ρε γμτ...
    Εγώ σήμερα θέλω απλά να γίνω λιάρδα...Όχι ένα,όχι δύο,όχι τρία ποτηράκια,φέρτε μου όλο τον Βόσπορο

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    με τπτ δνε κανει να πιουμε αλκοολ.μην το ξεχνατε.εγω αν πιω πιω μισο ποτηρακι του κρασιου

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    θεσσαλονίκη
    Posts
    236
    Μπορεί να εξηγήσει κάποιος γιατί δεν κάνει;Εγώ ξέρω πως θα αυξηθούν οι παρενέργειες των φαρμάκων,αν αυτές υπάρχουν.Υπνηλία και τέτοια...Υπάρχει και άλλος λόγός;

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    850
    Originally posted by Dimitris1979
    Μπορεί να εξηγήσει κάποιος γιατί δεν κάνει;Εγώ ξέρω πως θα αυξηθούν οι παρενέργειες των φαρμάκων,αν αυτές υπάρχουν.Υπνηλία και τέτοια...Υπάρχει και άλλος λόγός;
    Συμφωνα με μια θεωρια (της οποιας παντως η ορθοτητα ελεγχεται) αναμιξη αλκοολ και φαρμακων προκαλει καρκινογενεση. Ο δικος μου γιατρος το εχει διαψευσει αυτο αλλα αλλος ψυχιατρος εχει πει οτι ισχυει και καλο ειναι να το αποφευγουμε. Εγω απο τη στιγμη που υπαρχει τετοια πιθανοτητα δεν πινω καθολου.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    2,337
    Ένα δυο ποτηράκια δεν νομίζω πως βλάπτουν. Με Risperdal την βγάζω αλλά δεν στερούμε το αλκοόλ εντελώς. Μια μπύρα με το φαγητό ή έξω για ποτό το βράδυ δεν είναι και τόσο τραγικό. Απλά εύχεσαι να μην καταλήξεις να πίνεις ένα ποτηράκι παραπάνω κάθε φορά. Η νηφαλιότητα για καιρό δεν μου είναι άγνωστη αλλά βασικό είναι να μην το κάνουμε απλά επειδή έτσι πρέπει....διαφορετικά το ξέσπασμα μπορεί να είναι χειρότερο...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    θεσσαλονίκη
    Posts
    236
    Ε δεν είπαμε να γίνουμε και αλκοολικοί...Άιντε κάθε μέρα δώστου και κατέβαζε τις νταμιτζάνες!
    Μία νταμιτζάνα για μία μέρα ζητάω ο έρμος!Δλδ αν την πιώ σήμερα,αύριο θα με τρέχουν για χημειοθεραπείες;

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    θεσσαλονίκη
    Posts
    236
    Originally posted by vince
    Ένα δυο ποτηράκια δεν νομίζω πως βλάπτουν. Με Risperdal την βγάζω αλλά δεν στερούμε το αλκοόλ εντελώς. Μια μπύρα με το φαγητό ή έξω για ποτό το βράδυ δεν είναι και τόσο τραγικό. Απλά εύχεσαι να μην καταλήξεις να πίνεις ένα ποτηράκι παραπάνω κάθε φορά. Η νηφαλιότητα για καιρό δεν μου είναι άγνωστη αλλά βασικό είναι να μην το κάνουμε απλά επειδή έτσι πρέπει....διαφορετικά το ξέσπασμα μπορεί να είναι χειρότερο...
    Vince είσαι η φωνή της λογικής,γιατί απλά έτσι με συμφέρει!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    2,337
    Χεχε άντε στην υγειά μας!!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    θεσσαλονίκη
    Posts
    236
    Εμ πώς!Αλκοόλ δεν πίνω,σεξ το έκοψα,cybersex άστο καλύτερα,είναι και η webcam στο πατάρι,θα ανέβω να την πάρω και θα πέσω να σπάσω την κεφάλα μου,extreme sports δε το συζητάμε...πάλι με κάτι σπασμένο θα καταλήξω.Ε πρέπει να ξεδώσω ντεεεεε!

    Μία ρετσίνα είναι η λύση!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    850
    Βασικα αυτο που είναι σιγουρο ειναι οτι αν εχεις παρει ηρεμιστικα τυπου Ζαναξ και πιεις αλκοολ τοτε η επίδραση των ηρεμηστικων αυξάνει πολύ.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    2,337
    Κοίτα και επιστημονικά να το δεις το κρασί κάνει καλό στην καρδιά, η μπύρα στο δέρμα και είναι και άλλα βέβαια, ρακόμελο, λικεράκι κτλ.. (από whiskey και τέτοιες αηδίες δεν το πολυασκώ το άθλημα). Όλα αυτά βέβαια με μέτρο...

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •