Για να περάσω από επιτροπή;;;; ;;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778

    Για να περάσω από επιτροπή;;;; ;;

    Γειά σας παιδιά δεν το τόλμησα ποτέ αυτό αλλά πλέον δεν αντέχω άλλο σκέφτομαι να περάσω από επιτροπή αλλά δεν ξέρω ποιο είναι το πρώτο βήμα... Πρώτα πάω στο κέντρο κοινότητας του Δήμου μου ή καμιά σχέση;

  2. #2
    Elenia781
    Guest
    γεια σου και γω προσφατα εκανα τα χαρτια μου για να περασω ΚΕΠΑ υστερα απο 13 χρονια και 3 νοσηλειες. Συγκεντρωνεις καποια χαρτια και τον εισηγητικο φακελο που φτιαχνει ο γιατρος σου με τις νοσηλειες ή τι φαρμακα παιρνεις και το καταθετεις σε τοπικο εφκα και μετα απο 2 μηνες σε καλουν να περασεις επιτροπη. Σου παραθετω και το σαιτ που θα κλεισεις ηλεκτρονικο ραντεβου https://apps.ika.gr/eAccess/login.xhtml
    Last edited by Elenia781; 09-02-2021 at 18:02.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by el.gre View Post
    Γειά σας παιδιά δεν το τόλμησα ποτέ αυτό αλλά πλέον δεν αντέχω άλλο σκέφτομαι να περάσω από επιτροπή αλλά δεν ξέρω ποιο είναι το πρώτο βήμα... Πρώτα πάω στο κέντρο κοινότητας του Δήμου μου ή καμιά σχέση;
    Εξαρτάται καταρχήν πρέπει να βρεις που είναι το κεπα της περιοχής σου, πας σε ψυχιατρο και του λες για την επιτροπή αυτος θα σου πει βασικά αν μπορείς να περάσεις και αν μπορείς θα σου κάνει ένα εισηγητικό φάκελλο, μετά θα πας στο ΚΕΠΑ να καταθέσεις το χαρτι που σου έδωσε και θα πληρώσεις ίσως και 45 ευρώ περίπου και θέλουν και φωτοτυπία ταυτότητας αμκα.

    Αν έχεις ασφάλεια δεν πληρώνεις. Μετα μια μέρα θα σε πάρουν τηλέφωνο να σου πούνε ποτε εχεις επιτροπή και πηγαίνεις. Να ξέρεις πως το 67% δεν το δίνουν εύκολα βασικά το δίνουν πολύ δύσκολα και είναι που θα πέσεις. Καλό θα είναι αν παίρνεις φαρμακα να κρατάς αντίγραφα εκτελεσμένων συνταγών γιατι μπορεί να πέσεις σε καναν έξυπνο και να σου πει και εγω που ξέρω πως παίρνεις φαρμακα, δεν θα μπούνε καν στη διαδικασία να δούνε αν εκτελεις συνταγές κτλ...

    Νομίζω και οι άνεργοι δεν πληρώνουν αλλά δεν είμαι σίγουρος. Να ξέρεις πως θα σε ακολουθεί μαι ζωή αυτό... και τα λεφτά είναι 320 κάπου εκεί αν θυμάμαι καλά από αυτά που λένε παιδιά που περνάνε, αλλα είναι δύσκολοι στο να δώσουν ποσοστο

  4. #4
    Elenia781
    Guest
    παιδια με πηραν τηλ ακριβως στους 2 μηνες και περναω επιτροπη μεθαυριο. Κρατος οχι αστεια!!!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Elenia781 View Post
    παιδια με πηραν τηλ ακριβως στους 2 μηνες και περναω επιτροπη μεθαυριο. Κρατος οχι αστεια!!!
    Καλη τύχη...

  6. #6
    Elenia781
    Guest
    ευχαριστω mindcrime , σε 2 βδομαδες θα βγει η αποφαση. Αυτο που δεν ηξερα ειναι οτι εκτος απο Συνταξη/Επιδομα/Λοιπες Κοιν.παροχες ,αλλο ειναι το αιτημα για Εφορια. Δηλαδη εγω που εκανα αιτημα για Λοιπες Κοιν.Παροχες δεν μπορω να το χρησιμοποιησω στην εφορια?
    el.gre εκανες καμια κινηση?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Elenia781 View Post
    ευχαριστω mindcrime , σε 2 βδομαδες θα βγει η αποφαση. Αυτο που δεν ηξερα ειναι οτι εκτος απο Συνταξη/Επιδομα/Λοιπες Κοιν.παροχες ,αλλο ειναι το αιτημα για Εφορια. Δηλαδη εγω που εκανα αιτημα για Λοιπες Κοιν.Παροχες δεν μπορω να το χρησιμοποιησω στην εφορια?
    el.gre εκανες καμια κινηση?
    Ρώτα λογιστή αλλα νομίζω πως δεν χρειάζεται να κάνεις αιτημα για οτιδήποτε από τη στιγμή που παίρνεις 67%

Similar Threads

  1. Επιτροπη ΚΕΠΑ
    By ads in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 17
    Last Post: 12-09-2020, 16:10
  2. απελπισμενη να περασω τα μαθηματα.
    By crazyelena in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 14
    Last Post: 28-08-2014, 00:04
  3. ΘΑ ΠΕΡΑΣΩ ΤΡΕΙΣ ΕΦΙΑΛΤΙΚΕΣ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ
    By fragile in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 27
    Last Post: 23-06-2014, 13:31
  4. φοβος μην περασω παλι το προβλημα υγειας που ειχα παλια
    By kizi21 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 11-08-2012, 12:28
  5. Επιτροπή από γιατρούς
    By νικος32 in forum Ψυχολογία & Κράτος (ΕΟΠΥΥ, Επιτροπές, Στρατός, Φορείς Δημοσίου)
    Replies: 32
    Last Post: 11-01-2010, 00:46

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •