Ισως η δυσκολότερη απόφαση μου - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 20 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 61 to 75 of 292
  1. #61
    Δεν δίαβασα όλες τις σελίδες αλλά έχω να πω τα εξής:

    Πρώτα απ' όλα φίλε να πάψεις να την λες "η μητέρα των αιδιών μου". Είναι γυναίκα σου. Γυναίκα μας δεν είναι μόνο όταν κάνουμε σεξ. Και μόνο που συνυπάρχετε ως γονείς, συν το γεγονός ότι κάποιος από τους δύο μαγειρεύει και τρώει και ο άλλος, συν το ότι αναγκαστικά θα υπάρξει συννενόηση για καθημερινές δουλειές, θα πρέπει να σε κάνει να την λες "γυναίκα μου".

    Γενικά τώρα μου βγάζεις κάτι παρτάκικο. Συγνώμη κιόλας και καταλαβαίνω το πόσο αυθαίρετο είναι αυτό που λέω, αλλά ξέρεις κάτι; βαριέμαι τον κορεκτισμό ρε φίλε.
    Έχω δει περιπτώσεις, κακομαθημένων αντρών μεγαλωμένων πολύ μαλακισμένα που εν τέλει έχει ευνουχιστεί το ψυχικό τους όργανο και δεν μπορούν να αγαπήσουν.
    Μόνο μέσω κάλυψης αναγκών και ανασφαλειών αντιλαμβάνονται την αγάπη τους.
    Το πλήθος των περιπτώσεων που γνωρίζω, έχει να κάνει με άτομα που παρατήσανε το σπίτι τους στον όγδοο μήνα εγκυμοσύνης και διάφορα τέτοια.


    Αλλιώς θα έβγαζες ένα παράπονο για τη γυναίκα σου. Κάπως θα εξωτερίκευες ότι σου φταίει σε κάτι.

    Αυτή είναι η γνώμη μου και βεβαίως δεν αξιώνω καμία ευλογία ούτε στο περιεχόμενό της ούτε στον τρόπο σκέψης. Συνεχίστε παρακαλώ

  2. #62
    Quote Originally Posted by Μπρουτάλ View Post
    Δεν δίαβασα όλες τις σελίδες αλλά έχω να πω τα εξής:

    Πρώτα απ' όλα φίλε να πάψεις να την λες "η μητέρα των αιδιών μου". Είναι γυναίκα σου. Γυναίκα μας δεν είναι μόνο όταν κάνουμε σεξ. Και μόνο που συνυπάρχετε ως γονείς, συν το γεγονός ότι κάποιος από τους δύο μαγειρεύει και τρώει και ο άλλος, συν το ότι αναγκαστικά θα υπάρξει συννενόηση για καθημερινές δουλειές, θα πρέπει να σε κάνει να την λες "γυναίκα μου".

    Γενικά τώρα μου βγάζεις κάτι παρτάκικο. Συγνώμη κιόλας και καταλαβαίνω το πόσο αυθαίρετο είναι αυτό που λέω, αλλά ξέρεις κάτι; βαριέμαι τον κορεκτισμό ρε φίλε.
    Έχω δει περιπτώσεις, κακομαθημένων αντρών μεγαλωμένων πολύ μαλακισμένα που εν τέλει έχει ευνουχιστεί το ψυχικό τους όργανο και δεν μπορούν να αγαπήσουν.
    Μόνο μέσω κάλυψης αναγκών και ανασφαλειών αντιλαμβάνονται την αγάπη τους.
    Το πλήθος των περιπτώσεων που γνωρίζω, έχει να κάνει με άτομα που παρατήσανε το σπίτι τους στον όγδοο μήνα εγκυμοσύνης και διάφορα τέτοια.


    Αλλιώς θα έβγαζες ένα παράπονο για τη γυναίκα σου. Κάπως θα εξωτερίκευες ότι σου φταίει σε κάτι.

    Αυτή είναι η γνώμη μου και βεβαίως δεν αξιώνω καμία ευλογία ούτε στο περιεχόμενό της ούτε στον τρόπο σκέψης. Συνεχίστε παρακαλώ
    Σεβαστή η γνώμη σου αλλά διαφωνώ.
    Και με την αδερφή μου αν μέναμε στο ίδιο σπίτι και συνεννοούμασταν για τις καθημερινές ασχολίες θα ήταν γυναίκα μου?
    Και ποιο ακριβώς είναι το παρτακικο? Ότι είμαι δυστυχισμένος και θέλω να νιώσω καλά?
    Πιθανον Στις περιπτώσεις που λες ισχύει αυτό που σκεφτεσαι αλλα Όχι εδώ. Αλλιώς θα χώριζα εδώ και πολύ καιρό και δε θα έκανα υπομονή και θα το προσπαθούσα ελπίζοντας...

  3. #63
    Quote Originally Posted by Lina94 View Post
    Μάλλον οι άνθρωποι που βλέπουν πως κάτι έχει αρχίσει να ραγίζει και να μην φτιάχνει αυτοί έχουν το θέμα.Της φαίνεται δηλαδή λογικό ότι δεν κάνετε σεξ εδώ και τέσσερα χρόνια;
    Τι να σου πω ρε κοπέλα μου. Δε δείχνει να χαλιεται κιόλας. Αλλιώς κατι θα έκανε όλα αυτά τα χρόνια... Όπως κι εγώ άλλωστε. Αποξενωθηκαμε πληρως

  4. #64
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,744
    Quote Originally Posted by Μπρουτάλ View Post

    Πρώτα απ' όλα φίλε να πάψεις να την λες "η μητέρα των αιδιών μου".
    λαθος!! ακυρον!!

  5. #65
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    136
    Quote Originally Posted by blackrabbit View Post
    Τι να σου πω ρε κοπέλα μου. Δε δείχνει να χαλιεται κιόλας. Αλλιώς κατι θα έκανε όλα αυτά τα χρόνια... Όπως κι εγώ άλλωστε. Αποξενωθηκαμε πληρως
    Μήπως έχει κάτι άλλο;

  6. #66
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by blackrabbit View Post
    περιπου απο τοτε που γεννηθηκε το μικρο. κοντα ηταν και η περιοδος που απομακρυνθηκαμε
    το εχω ακουσει πολλες φορες, ακριβως μετα την γεννηση του μοναδικου, η του δευτερου παιδιου.
    αυτη η κινηση με τον υπνο, επιβαρυνε ΠΟΛΥ την απομακρυνση σας.
    ωστοσο, το θεμα με το σεξ, πρεπει να τοε χει κι η ιδια. νεα γυναικα ειναι. αφου δεν σας βγαινει, τι σκοπευει να κανει; εξωσυζυγικη σχεση; γιατι δεν την ρωτας;

    εσυ, ειχες αυτα τα 4 χρονια επιθυμιες σεξουαλικες για αλλες γυναικες; εννοω για γυναικες που εβλεπες δια ζωσης, οχι αν εβλεπες πορνο.

  7. #67
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    το εχω ακουσει πολλες φορες, ακριβως μετα την γεννηση του μοναδικου, η του δευτερου παιδιου.
    αυτη η κινηση με τον υπνο, επιβαρυνε ΠΟΛΥ την απομακρυνση σας.
    ωστοσο, το θεμα με το σεξ, πρεπει να τοε χει κι η ιδια. νεα γυναικα ειναι. αφου δεν σας βγαινει, τι σκοπευει να κανει; εξωσυζυγικη σχεση; γιατι δεν την ρωτας;

    εσυ, ειχες αυτα τα 4 χρονια επιθυμιες σεξουαλικες για αλλες γυναικες; εννοω για γυναικες που εβλεπες δια ζωσης, οχι αν εβλεπες πορνο.
    Φυσικά και είχα σεξουαλικές επιθυμίες για άλλες γυναίκες. Αλλα απλώς επιθυμιες. Χωρίς καν να προσπαθήσω για κάτι άλλο.

  8. #68
    Quote Originally Posted by Lina94 View Post
    Μήπως έχει κάτι άλλο;
    Σίγουρος δεν μπορείς να είσαι ποτέ αλλα ειλικρινά λόγω του προγράμματος της δεν νομίζω. Δεν βγαίνει καν απ το σπίτι.

  9. #69
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,231
    Quote Originally Posted by blackrabbit View Post
    Φυσικά και είχα σεξουαλικές επιθυμίες για άλλες γυναίκες. Αλλα απλώς επιθυμιες. Χωρίς καν να προσπαθήσω για κάτι άλλο.
    Να ρωτήσω το αυτονόητο ?
    Και τι κανεις τόσα χρόνια ?
    Λες δεν έχεις εξωσυγικες σχέσεις και πολύ περισσότερο δεν έχεις ερωτικές σχέσεις με την γυναίκα σου .
    Γίνεται αυτό?Νέος άνθρωπος είσαι !
    Τόσο πολύ καταπιέζεσαι όλα αυτά τα χρόνια ?

    Δεν μου ακούγεται και τόσο νορμάλ όλο αυτο
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  10. #70
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by blackrabbit View Post
    Φυσικά και είχα σεξουαλικές επιθυμίες για άλλες γυναίκες. Αλλα απλώς επιθυμιες. Χωρίς καν να προσπαθήσω για κάτι άλλο.
    νομιζω οτι πρεπει να ψαξεις αυτο με την ψυχοθεραπεια, αφενος για να σιγουρευτεις οτι δεν συμβαινει κατι αλλο, και οτι δεν υπαρχει αλλη λυση απο το διαζυγιο, κι αφετερου για να αποδειξεις στην δικια σου, ποσο σοβαρα εχεις παρει και το προβημα και την αποφαση συ να κανετε κατι γι αυτο. επισης, σ επεριπτωση που επιμενει οτι δεν θελει τον χωρισμο, ρωτα την ξεκαθαρα τι σκοπευει να κανει με την ελλειψη σεξ. θελει μηπως να εχετε εναν τυπικο γαμο με σχεσεις εξω απο αυτον;;; ρωτα την! τι θελει και δεν θελει να χωρισει με τεοτιο τεραστιο θεμα αναμεσα σας;

  11. #71
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Να ρωτήσω το αυτονόητο ?
    Και τι κανεις τόσα χρόνια ?
    Λες δεν έχεις εξωσυγικες σχέσεις και πολύ περισσότερο δεν έχεις ερωτικές σχέσεις με την γυναίκα σου .
    Γίνεται αυτό?Νέος άνθρωπος είσαι !
    Τόσο πολύ καταπιέζεσαι όλα αυτά τα χρόνια ?

    Δεν μου ακούγεται και τόσο νορμάλ όλο αυτο
    Τι θα μπορούσα να κάνω?
    Χειρωνακτική εργασία συχνά....
    Ούτε εμένα μου ακούγεται νορμάλ. Αλλα Αυτή ειναι η αλήθεια.

  12. #72
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    νομιζω οτι πρεπει να ψαξεις αυτο με την ψυχοθεραπεια, αφενος για να σιγουρευτεις οτι δεν συμβαινει κατι αλλο, και οτι δεν υπαρχει αλλη λυση απο το διαζυγιο, κι αφετερου για να αποδειξεις στην δικια σου, ποσο σοβαρα εχεις παρει και το προβημα και την αποφαση συ να κανετε κατι γι αυτο. επισης, σ επεριπτωση που επιμενει οτι δεν θελει τον χωρισμο, ρωτα την ξεκαθαρα τι σκοπευει να κανει με την ελλειψη σεξ. θελει μηπως να εχετε εναν τυπικο γαμο με σχεσεις εξω απο αυτον;;; ρωτα την! τι θελει και δεν θελει να χωρισει με τεοτιο τεραστιο θεμα αναμεσα σας;
    Ψάχνω απο σημερα για ψυχοθεραπεία πλέον. Αν έχετε να μου σύστησετε κάποιον Θεσσαλονίκη πολύ ευχαρίστως να ακούσω την αποψη σας

  13. #73
    Επίσης κάτι άλλο. Πρέπει να ψάξω για ψυχοθεραπεία, ψυχολόγο, ψυχίατρο η κάτι που να τα συνδυάζει? Ποιο είναι το ιδανικοτερο?

  14. #74
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,231
    Quote Originally Posted by blackrabbit View Post
    Τι θα μπορούσα να κάνω?
    Χειρωνακτική εργασία συχνά....
    Ούτε εμένα μου ακούγεται νορμάλ. Αλλα Αυτή ειναι η αλήθεια.
    Όπως το είπες καθόλου νορμάλ όχι μόνο για το οργανικό κομμάτι αλλά κυρίως για το ψυχολογικό ...

    Η γυναίκα σου δεν σε πλησιάζει ερωτικά ?
    Εφόσον εκείνη θέλει να προσπαθήσετε ,άλλωστε αυτό βγαίνει από όλα αυτά που μας λες .
    Εκείνη δεν έχει μπει στην διαδικασία να σε διεκδηκει ερωτικά ?
    εντάξει βγάλε την περίοδο που είναι μωρά τα παιδιά ,όλοι πάνω κάτω τα έχουμε περάσει αυτά και μας φαίνονται γνώριμα το να κοιμόμαστε κάποια βράδυα μαζί τους .
    Αλλά πάντα υπάρχουν και οι μέρες που αναζητάς τον σύντροφό σου μέσα σε όλο αυτό ,δεν το κόβεις τελείως ή καλύτερα δεν μπορείς να το κόψεις τελείως ,δεν αλλάζει η επιθυμία σου και η ανάγκη σου να βρεθείται και να περάσετε όμορφα μαζί .

    Εσείς το εχετε αφήσει και αυτό το κομμάτι ή το χάσατε και αυτό στην πορεία ?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  15. #75
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Όπως το είπες καθόλου νορμάλ όχι μόνο για το οργανικό κομμάτι αλλά κυρίως για το ψυχολογικό ...

    Η γυναίκα σου δεν σε πλησιάζει ερωτικά ?
    Εφόσον εκείνη θέλει να προσπαθήσετε ,άλλωστε αυτό βγαίνει από όλα αυτά που μας λες .
    Εκείνη δεν έχει μπει στην διαδικασία να σε διεκδηκει ερωτικά ?
    εντάξει βγάλε την περίοδο που είναι μωρά τα παιδιά ,όλοι πάνω κάτω τα έχουμε περάσει αυτά και μας φαίνονται γνώριμα το να κοιμόμαστε κάποια βράδυα μαζί τους .
    Αλλά πάντα υπάρχουν και οι μέρες που αναζητάς τον σύντροφό σου μέσα σε όλο αυτό ,δεν το κόβεις τελείως ή καλύτερα δεν μπορείς να το κόψεις τελείως ,δεν αλλάζει η επιθυμία σου και η ανάγκη σου να βρεθείται και να περάσετε όμορφα μαζί .

    Εσείς το εχετε αφήσει και αυτό το κομμάτι ή το χάσατε και αυτό στην πορεία ?
    Χάσαμε τα πάντα στην πορεία....
    Λέει ότι δε θέλει να χωρίσουμε και να κάνω υπομονή και όλα θα φτιάξουν αλλα μόνο λόγια είναι. Δεν μ έχει προσεγγίσει ερωτικά ούτε κι εγώ αυτήν βέβαια. Αλλα ειλικρινά δεν ξέρω αν θα λειτουργούσα οργανικά μιλωντας

Page 5 of 20 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast

Similar Threads

  1. Απόφαση
    By Σαπουνάκι μπάνιου in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 10-03-2017, 01:48
  2. Αποφαση
    By ena in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 10
    Last Post: 05-10-2015, 17:32
  3. Replies: 134
    Last Post: 30-07-2011, 23:33
  4. αποφαση!!!!!
    By LaLuna in forum Παχυσαρκία
    Replies: 29
    Last Post: 08-02-2011, 01:18
  5. ΑΠΟΦΑΣΗ
    By ekimi in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 37
    Last Post: 13-03-2010, 15:27

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •