Το γνωστό θέμα-Έκτακτες συστολές - Page 11
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 11 of 14 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast
Results 151 to 165 of 198
  1. #151
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    252
    Εδώ και 2 μέρες το έχω ξαναπάθει δυστυχώς...

  2. #152
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    218
    Quote Originally Posted by gl08 View Post
    Εδώ και 2 μέρες το έχω ξαναπάθει δυστυχώς...
    'Ετσι γίνεται δυστυχώς φεύγουν και έρχονται ξαφνικά. Ξέρω είναι πολύ δύσκολο.

  3. #153
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Quote Originally Posted by Alex1312 View Post
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης (Απαγορεύονται οι προτροπές για λήψη ή διακοπή φαρμακευτικής αγωγής).!
    Μέχρι προχθές έκανες ακόμα ερωτήσεις για έκτακτες και κολπική μαρμαρυγή, ποτε ακριβώς το ξεπερασες;
    Άσε τις συστάσεις ή τις αποτροπες σε σχέση με αγωγές άλλων χρηστών. Σίγουρα δεν είσαι γιατρός για να προτρέπεις έναν χρήστη να μην πάρει την αγωγή του. Δεν επιτρέπεται από τους κανόνες του φόρουμ και όπως έχεις αποδείξει και στο παρελθόν δεν φαίνεται να έχεις και ιδιαίτερες γνώσεις στον τομέα αφού μας είπες ότι δεν δουλεύουν στο 90% , ένα ποσοστό που έβγαλες από το κεφάλι σου.

    Ο καθένας το αντιμετωπίζει όπως θέλει, μην τρομάζεις λοιπόν άτομα που λαμβάνουν αγωγή επειδή εσύ δεν είσαι υπέρ.
    Last edited by Aeon; 29-03-2021 at 10:39.

  4. #154
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    218
    Πολλές φορές έχω σκεφτεί γιατί σε μένα να συμβαίνει αυτό γιατί να το παθαίνω και ότι κάτι έχω παθολογικό.

  5. #155
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    152
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Μέχρι προχθές έκανες ακόμα ερωτήσεις για έκτακτες και κολπική μαρμαρυγή, ποτε ακριβώς το ξεπερασες;
    Άσε τις συστάσεις ή τις αποτροπες σε σχέση με αγωγές άλλων χρηστών. Σίγουρα δεν είσαι γιατρός για να προτρέπεις έναν χρήστη να μην πάρει την αγωγή του. Δεν επιτρέπεται από τους κανόνες του φόρουμ και όπως έχεις αποδείξει και στο παρελθόν δεν φαίνεται να έχεις και ιδιαίτερες γνώσεις στον τομέα αφού μας είπες ότι δεν δουλεύουν στο 90% , ένα ποσοστό που έβγαλες από το κεφάλι σου.

    Ο καθένας το αντιμετωπίζει όπως θέλει, μην τρομάζεις λοιπόν άτομα που λαμβάνουν αγωγή επειδή εσύ δεν είσαι υπέρ.
    Katarxin tous kanones tou forum den exeis oxi idea alla epafi pioi einai, den tromaksa kanenan, episis iper den eimai Kai oute tha ginw, erwtisis kanw Kai den me niazei kiolas na sinexisw na asxoloume me tin kolpikh Kai otidipote! Tin gnwmh mou eipa sto paidi, esy tromazeis ton kosmo epidi apo ti fenete saresei Kai eisai poromenos me tin kardia sou pou mexri Kai Gia kinder galaktokefetes anikses post, opote skepsou pios tromazei ton kosmo edw Kai pios prospathei na xalarosei, egw oi ektaktes mou einai edw Kai tosa xronia kalos I kakos kati den exw pathei, pernw gnwmes kales Kai exw anakoufistei kalitera edw apo alla pedia Kai den nmz kaneis na xalaronei apo ta commend sou pou les se olous na pane se 10 giatrous opws ekanes esy file mou xD

  6. #156
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    252
    Δεν υπάρχει λόγος να γίνεται αυτό. Δέκτες όλες οι απόψεις, προσωπικά δεν επηρεάζομαι από καμια τοποθέτηση. Συζήτηση γίνεται πάνω σ ένα θέμα

  7. #157
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Quote Originally Posted by Alex1312 View Post
    Katarxin tous kanones tou forum den exeis oxi idea alla epafi pioi einai, den tromaksa kanenan, episis iper den eimai Kai oute tha ginw, erwtisis kanw Kai den me niazei kiolas na sinexisw na asxoloume me tin kolpikh Kai otidipote! Tin gnwmh mou eipa sto paidi, esy tromazeis ton kosmo epidi apo ti fenete saresei Kai eisai poromenos me tin kardia sou pou mexri Kai Gia kinder galaktokefetes anikses post, opote skepsou pios tromazei ton kosmo edw Kai pios prospathei na xalarosei, egw oi ektaktes mou einai edw Kai tosa xronia kalos I kakos kati den exw pathei, pernw gnwmes kales Kai exw anakoufistei kalitera edw apo alla pedia Kai den nmz kaneis na xalaronei apo ta commend sou pou les se olous na pane se 10 giatrous opws ekanes esy file mou xD
    1ον : παραβιάζεις τον κανόνα που λέει να μην δίνουμε συμβουλές και πόσο μάλλον προτροπές για να σταματήσει κάποιος τη φαρμακευτική αγωγή.
    2ον : προσωπικά έχω διαγνωστει με σύνδρομο παροξυσμικης φλεβοκομβικης ταχυκαρδίας και POTS για το οποίο και λαμβάνω αγωγή. Ευτυχώς για μένα ξέρω να μιλάω σε γιατρούς και να περιγράφω σωστά τα συμπτώματα μου αλλιώς ακόμα θα έμπαινα να κάνω ιατρικές ερωτησεις σε φόρουμ όπως εσύ.
    3ον: φαίνεται οτι δεν έχεις ξεπερασει τίποτα για αυτό και είναι γελοίο να λες σε ένα άτομο που έκανε βήματα και ξεπερνάει το πρόβλημα του, να μην παιρνει την αγωγή του.
    4ον: θα ανοίξω όσα θέματα θέλω εφόσον δεν παραβαίνω κανόνες του φόρουμ και δεν γράφω σε φρικτά γκρικλις. Το θέμα Κίντερ γαλακτοφετες αφορά φοβία λόγω υπαρκτών αλλεργιων και ουδεμία σχέση έχει με την καρδιά.
    5ον: το φόρουμ δεν είναι φτιαγμένο από γιατρούς, όταν ένα άτομο γραφει ότι έχει παθολογικά συμπτώματα καλύτερη συμβουλή που μπορεί να δώσει κανείς είναι να μιλήσει με τον γιατρό του και αν δεν βρει κάτι να κοιτάξει το ψυχολογικό κομμάτι.

  8. #158
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    218
    Quote Originally Posted by gl08 View Post
    Εδώ και 2 μέρες το έχω ξαναπάθει δυστυχώς...
    Πως είσαι με τις έκτακτες;

  9. #159
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    252
    Απο χθες αραιωσαν κατα πολυ μαλιστα ειχαν κανω απο χθες το απογευμα..Και σημερα ετσι ειμαι, εκανα καποιες λιγες το πρωι αλλα ειχαν νευρα με κατι οποτε μπορει να εφταιγε και αυτο. Τωρα παλι δεν εχω κανει για ωρες. Δεν πηρα concor ειπα να δω πως θα παει και να δω αν μπορω να το διαχεριιστω μιας και πριν 1 μηνα ειχα ελεγχθει διεξοδικα. Επισης ν αναφερω οτι δεν φοβαμαι το χαπι και γι αυτο δεν πηρα απλα ηθελα να δω αν παιζει ρολο ο τροπος αντιμετωπισης. Τωρα ετυχε, παιζει ρολο ουτε αυτο το ξερω χαχαχα

  10. #160
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    218
    Έτσι πάνε και έρχονται κατά διαστήματα. Καλά έκανες και είδες αν μπορείς να το αντιμετωπίσεις και με άλλο τρόπο.

  11. #161
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    252
    Καλα ναι αλλα σ εμενα τοσα χρονια πηγαιναν και ερχονταν 10-20 την ημερα, οχι 2-3 το λεπτο :P

  12. #162
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    218
    Τώρα μπορεί να είναι έτσι και μετά από κάποιους μήνες να ξαναγυρίσεις στις 10-20 την ημέρα όπως είχες.

  13. #163
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    728
    Πιστεύω ότι σε όλους μας έρχονται και φευγουν ετσι θα φυγουν και οι δικές σου παλι. Εγώ παρατηρω στον εαυτό μου πως αν τις σκεφτώ πολυ θα νιώσω και καμία. Μετά αν με ενοχλήσει το στομάχι μου που είναι συνηθες φαινόμενο παλι κάνω έκτακτες. Δεν μπορώ να ξεχωρίσω αμ είναι έκτακτες η σπασμοι οισοφάγου η κάτι που μοιαζει. Όσο κι αν έχω ψάξει δεν βρίσκω από τι είναι. Απλά κάποια ίδια σημάδια ετσι ώστε να προσεχω κάποια πραγματα. Και βασικό σε μένα είναι το να είμαι ήρεμη. Αν δεν είμαι ηρεμη γίνεται χαμός. Εσας τι σας βοηθάει?

  14. #164
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    252
    Το στιγμιαίο κενό και μετά το δυνατό γντουπ πως να είναι από οισοφάγο? :P μακάρι να είναι χαχαχα. Να είμαι ήρεμος, με βοηθάνε χόμπι, Netflix κτλ. Να απορροφηθεί με κάτι το μυαλό 100%.

  15. #165
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    728
    Εμένα έχουν αλλάξει στο πως τις αισθάνομαι. Λίγες φορές θα νιώσω το γκνουπ μετά από κενό και συνήθως πια το νιώθω σαν να κινείται κάτι μέσα μου σαν ροδακι? Δεν ξέρω πως να το περιγραψω. Επίσης το μεσημέρι ενώ ξαπλωσα στα αριστερά κάπως ατσαλα θα έλεγα ένιωσα σαν να μετακινείται κάτι μέσα μου και να προκαλουσε έκτακτες. Με το που μετακινήθηκα σταμάτησε. Δεν ξέρω τι φάση αυτο τώρα. Να κινείται κανένας οισοφαγος? Έχει τυχει σε κανέναν?

Page 11 of 14 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast

Similar Threads

  1. Έκτακτες συστολές
    By Inked in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 58
    Last Post: 21-05-2023, 10:09
  2. ΕΚΤΑΚΤΕΣ ΣΥΣΤΟΛΕΣ
    By canio in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 02-09-2019, 14:27
  3. Έκτακτες συστολές!!! S.O.S
    By minaspap in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 19
    Last Post: 30-07-2019, 02:13
  4. Έκτακτες συστολες
    By vickie_victoria in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 26-12-2018, 18:53
  5. εκτακτες συστολες
    By billys32 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 22-10-2012, 17:26

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •