Το γνωστό θέμα-Έκτακτες συστολές - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 14 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 61 to 75 of 198
  1. #61
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    3
    Εγώ έχω φοβηθεί και έξτρα επειδή διάβαζα όλη μέρα στο ίντερνετ πάνω στο θέμα.

  2. #62
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    218
    Quote Originally Posted by gl08 View Post
    Μακάρι και απλά να μην είναι μια αναλαμπή
    Δεν πιστεύω ότι είναι αναλαμπή θα σταματήσουν. Σου είπε ο γιατρός από τι μπορεί να προέρχονται οι έκτακτες;

  3. #63
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    218
    [QUOTE=sarasara;1151680]Εγώ έχω φοβηθεί και έξτρα επειδή διάβαζα όλη μέρα στο ίντερνετ πάνω στο θέμα.[/QU


    Αυτό είναι το χειρότερο που μπορείς να κάνεις. Το κάνω κι εγώ και τρομάζω ακόμα περισσότερο.

  4. #64
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    252
    Σημερα επεστρεψαν ξανα σε σχεση με τη χθεσινη βελτιωμενη μερα..μιλησα με το γιατρο και μου ειπε να κανω το χαπι ολοκληρο το πρωι και μισο το βραδυ...αισθανομαι οτι εχω μπει σ ενα λουκι και θ αργησω να βγω...

  5. #65
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    218
    Τι να πω δε ξέρω θα πρεπει να παιρνεις το χάπι κάθε μέρα μέχρι να δεις βελτίωση. Οι έκτακτες έτσι είναι έχουν εξάρσεις και υφέσεις κατά διαστήματα. Υπομονή θα φύγουν. Ο γιατρός σου είπε γιατί μπορεί να εμφανίστηκαν τόσες πολλές ξαφνικά;

  6. #66
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    252
    Εννοείς γενικά από την αρχή ή για σήμερα?

  7. #67
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    218
    Εννοώ από την αρχή

  8. #68
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    252
    Σε εκκριση ορμονων του στρες (κατεχολαμινες, νορ αδρεναλινη) αρχισε να μου τα εξηγει αλλα δεν θυμαμαι και πολλα...μπορει να ειναι και λαθος οι ορμονες που αναφερω

  9. #69
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    218
    Θυμάσαι παλιότερα να σε έπιαναν πολλές έκτακτες;

  10. #70
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    252
    Τοσες πολλες το λεπτο πρωτη φορα με πιανει. Γενικα εχω ιστορικο με εκτακτες αλλα σε μια κακη μερα θα εκανα 20 ας πουμε...Μετα μπορει να μην εκανα για μηνα, να εκανα 1 την ημερα κτλ δηλαδη σε τετοιες αναλογιες...Εχει τυχει να κανω και συνεχομενες για κανενα λεπτο ας πουμε. Τετοια μ επιαναν για παραδειγμα.. Τωρα πριν ξεκινησει αυτο με τις πολλες εκτακτες το λεπτο ειχα να κανω 3 εβδομαδες για παραδειγμα...Αμα ψαξεις θα δεις οτι εχω ξαναγραψει στο forum για εκτακτες.

  11. #71
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    218
    Από ότι έχω καταλάβει αν ένας άνθρωπος έχει έκτακτες δυστυχώς τον πιάνουν κατά διαστήματα σε όλη του τη ζωή. Είναι κάτι που είτε το έχεις είτε όχι. Το ξέρω και από τον εαυτό μου ποτέ δεν με άφησαν εντελώς από τότε που μου πρωτοεμφανίστηκαν πάντα έρχονταν και έφευγαν. Μαθαίνεις να ζεις με αυτό το οποίο είναι πολύ δύσκολο. Με το χάπι θα γίνεις καλύτερα και θα αρχίσεις σιγά σιγά να μην τις νιώθεις τόσο πολύ θα μειωθούν.

  12. #72
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    252
    Νομιζω ναι οτι αν καποιος ξεκινησει να τις εχει θα τις εχει για ολη του τη ζωη με διαστηματα υφεσης και εξαρσης. Αλλα ενταξει το να κανεις 20 την ημερα ειναι διαχειρησιμο αρκετα σε σχεση με το να κανεις 6 το λεπτο οσο και να σου λεει ενας καρδιολογος οτι δεν ειναι παθολογικο. Σημερα εγω ξυπνησα με μια αραιωμενη συχνοτητα, περασα ενα 20 λεπτα με συνεχομενες και τωρα ειμαι σχεδον 1 ωρα χωρις να κανω καμια και ειναι ιστορικη στιγμη :P

  13. #73
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    218
    Ευτυχώς αρχίζουν και αραιώνουν. Είναι αλήθεια ότι ακόμα και αν σου λένε ότι δεν είναι παθολογικό τρομάζεις. Τι να πω πρέπει να κάνουμε υπομονή και όχι άγχος γιατί γίνονται χειρότερες.

  14. #74
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    119
    Ισχύει αυτό... μου το είπαν οι καρδιολογοι που πήγα... εάν τις εμφανίσεις μια φορά και είναι λόγω άγχους τότε όπως μου είπαν ''τις παντρεύεσαι''..

  15. #75
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    271
    Quote Originally Posted by Sophie_ View Post
    Ισχύει αυτό... μου το είπαν οι καρδιολογοι που πήγα... εάν τις εμφανίσεις μια φορά και είναι λόγω άγχους τότε όπως μου είπαν ''τις παντρεύεσαι''..
    Τοτε την πατησαμε!!!!!!!

Page 5 of 14 FirstFirst ... 34567 ... LastLast

Similar Threads

  1. Έκτακτες συστολές
    By Inked in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 58
    Last Post: 21-05-2023, 10:09
  2. ΕΚΤΑΚΤΕΣ ΣΥΣΤΟΛΕΣ
    By canio in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 02-09-2019, 14:27
  3. Έκτακτες συστολές!!! S.O.S
    By minaspap in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 19
    Last Post: 30-07-2019, 02:13
  4. Έκτακτες συστολες
    By vickie_victoria in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 26-12-2018, 18:53
  5. εκτακτες συστολες
    By billys32 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 22-10-2012, 17:26

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •