ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    162

    ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ

    Καλησπέρα σε όλους.. Τον τελευταίο καιρό εκτός του ότι έχω έντονο άγχος συν της αρρωστοφοβιας που έχω εδώ και χρόνια δεν μπορώ να ηρεμήσω με τίποτα.. Έχω ενοχλήσεις συνέχεια. Τελευταία έχω παλμούς στο στομάχι συνέχεια και τα χέρια μου είναι παγάκια και η μύτη μου χωρίς να έχω πυρετό αλλά δεδομένου ότι είναι κρύα νιώθω σαν άρρωστος το στομάχι βαράει παλμούς συννεχεια δεν μπορώ να ηρεμήσω ρε παιδιά σκέφτομαι συνέχεια τα χειρότερα. Οι γονείς μου οι κοπέλα μου μου λένε συνέχεια ότι δεν έχω τίποτα και ότι συνέχεια σκέφτομαι ότι κάτι έχω. Τον Αύγουστο έκανα 4 φορές εξετάσεις αιματολογικές εξετάσεις για φλεγμονές καρδιογράφημα σχεδόν όλα.. Οι εξετάσεις ήταν μια χαρά υπάρχει περίπτωση μέσα σε 4 μήνες να έχουν αλλάξει τα πράγματα ; Γίνεται να είναι αυτά από υο άγχος ;

  2. #2
    Member
    Join Date
    Jan 2024
    Posts
    38
    Δυστυχώς γίνεται και μιμείται τόσες πολλές ασθένειες..ξέρω είναι ιδιαίτερα δύσκολο να το πιστέψουμε τι μπορεί να κάνει το άγχος..
    Και στο λέω εγώ που έχω ψυχολογική εξάρτηση από επισκέψεις σε γιατρούς.
    Για να είναι τα χέρια και η μύτη παγωμένα , σίγουρα θα κρυώνεις. Και εγώ κρυώνω πολύ ώρες ώρες και μέσα στο σπίτι.
    Ειδικά τώρα που έπεσε η θερμοκρασία.
    Αν βάλεις θέρμανση νιώθεις καλύτερα ;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2023
    Posts
    297
    Quote Originally Posted by Thanos View Post
    Καλησπέρα σε όλους.. Τον τελευταίο καιρό εκτός του ότι έχω έντονο άγχος συν της αρρωστοφοβιας που έχω εδώ και χρόνια δεν μπορώ να ηρεμήσω με τίποτα.. Έχω ενοχλήσεις συνέχεια. Τελευταία έχω παλμούς στο στομάχι συνέχεια και τα χέρια μου είναι παγάκια και η μύτη μου χωρίς να έχω πυρετό αλλά δεδομένου ότι είναι κρύα νιώθω σαν άρρωστος το στομάχι βαράει παλμούς συννεχεια δεν μπορώ να ηρεμήσω ρε παιδιά σκέφτομαι συνέχεια τα χειρότερα. Οι γονείς μου οι κοπέλα μου μου λένε συνέχεια ότι δεν έχω τίποτα και ότι συνέχεια σκέφτομαι ότι κάτι έχω. Τον Αύγουστο έκανα 4 φορές εξετάσεις αιματολογικές εξετάσεις για φλεγμονές καρδιογράφημα σχεδόν όλα.. Οι εξετάσεις ήταν μια χαρά υπάρχει περίπτωση μέσα σε 4 μήνες να έχουν αλλάξει τα πράγματα ; Γίνεται να είναι αυτά από υο άγχος ;
    Καλησπέρα.Οχι δεν υπάρχει περίπτωση να έχει αλλάξει κάτι.Δεν αλλάζουν έτσι τα πράγματα το τσεκ απ γίνεται ετησίως δε σου λένε κάθε μήνα κάνε εξετάσεις.Σε νιώθω αφάνταστα ομως είναι πολύ τρομακτικό όλο αυτό που βιώνεις αλλά είναι καθαρά άγχος και δεν υπάρχει περίπτωση να πάθεις κάτι.Αυτο να λες συνέχεια.Ειναι δύσκολο το ξέρω,λες συνέχεια κι αν δεν είναι άγχος και αν δεν βρήκαν κάτι στις εξετάσεις.Ετσι νιώθω κι εγώ.Αλλα πίστεψε ότι είσαι υγιής γιατί είσαι.τοσες εξετάσεις έκανες.Ξερω βασανίζεται αλλά όλα αυτά δεν μπορούν να σου κάνουν κακό οργανικά στο μόνο κακό που κάνουν είναι η διάθεση και η ποιότητα ζωής.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    162
    Ευχαριστω πολυ ρε παιδια για τις απαντησεις σας αλλα ειλικρινα εχω αρχισει και τρελενομαι.. Παντα το ειχα αυτο. Με το στομαχι αυτο παει 4 χρονια τωρα απο οταν ημουν 18. Παντα νομιζα οτι κατι εχω εκανα εξετασεις και ηταν ολα καλα ηρεμουσα για μια περιοδο και μετα με επιανε κατι αλλο.. Αλλα ηταν πονος φουσκωμα και τα λοιπα. Τωρα τελευταια ειναι παλμοι στο στομαχι και νιωθω οτι τρεμει ολο μου το σωμα ακομα και αν οι σφυγμοι μου ειναι κανονικοι δηλαδη γυρω στους 70-80. Δεν ξερω τι ειναι αυτο πλεον.. Η αληθεια ειναι οτι ειμαι αγχωμενος και στην τσιτα ολη την ωρα και σκεφτομαι οτι κατι εχω.. Αλλα πραγματικα ειχε κανεις κατι παρομοιο να νιωθει παλμους και να νιωθει οτι τρεμει το σωμα του;

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2023
    Posts
    297
    Quote Originally Posted by Thanos View Post
    Ευχαριστω πολυ ρε παιδια για τις απαντησεις σας αλλα ειλικρινα εχω αρχισει και τρελενομαι.. Παντα το ειχα αυτο. Με το στομαχι αυτο παει 4 χρονια τωρα απο οταν ημουν 18. Παντα νομιζα οτι κατι εχω εκανα εξετασεις και ηταν ολα καλα ηρεμουσα για μια περιοδο και μετα με επιανε κατι αλλο.. Αλλα ηταν πονος φουσκωμα και τα λοιπα. Τωρα τελευταια ειναι παλμοι στο στομαχι και νιωθω οτι τρεμει ολο μου το σωμα ακομα και αν οι σφυγμοι μου ειναι κανονικοι δηλαδη γυρω στους 70-80. Δεν ξερω τι ειναι αυτο πλεον.. Η αληθεια ειναι οτι ειμαι αγχωμενος και στην τσιτα ολη την ωρα και σκεφτομαι οτι κατι εχω.. Αλλα πραγματικα ειχε κανεις κατι παρομοιο να νιωθει παλμους και να νιωθει οτι τρεμει το σωμα του;
    Μόνο τους παλμούς;;; πολλά πολλά συμπτώματα και είναι όλα από το άγχος.Απο ότι κατάλαβα είσαι μικρούλης.Προσπαθησε όσο μπορείς να το παλέψεις όσο είναι νωρίς με ψυχολόγο και με προσωπική δουλειά.Δυστυχως δεν φεύγει μόνο του και οι φοβίες μεγαλώνουν.Εισαι πολύ νέο παλικάρι και η ζωή είναι μπροστά σου.Εισαι υγιής και σου αξίζει να την ζεις.Δε θα σου πω μη δίνεις σημασία στα συμπτώματα το ξέρω είναι δύσκολο παλεύω 10 χρόνια με πολλά συμπτώματα ψυχοσωματικά και ακόμα δε μπορώ κάποιες φορές όταν τα νιώθω να πιστέψω ότι είναι κρίση άγχους.Το άγχος χτυπάει με πολλές μορφές,σε άλλους στομάχι,σε άλλους με ταχυκαρδίες και νομίζεις ότι παθαίνεις καρδιακό επεισόδιο, ιδρώτας, τρέμουλο,ζαλάδες και πολλά άλλα.Προσπαθησε το είσαι πολύ νέος και στο λέω εγώ που είμαι 39 χρονών.Μην το αφήσεις να σου καθορίζει την ζωή.

Similar Threads

  1. Δε μπορώ αλλο
    By Ds1 in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 2
    Last Post: 19-06-2022, 01:11
  2. δεν μπορω αλλο! δεν μπορω! μια συμπτωση με ενοχλησε πολυ! βοηθηστε με!
    By KonstantinosPL in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 25-05-2021, 19:49
  3. δεν μπορω αλλο
    By kellyjo92 in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 6
    Last Post: 14-11-2012, 23:49
  4. ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ..........
    By Aggela19 in forum Παχυσαρκία
    Replies: 14
    Last Post: 22-05-2008, 11:43
  5. sos δεν μπορω αλλο!!!!!!!
    By zouzounitsaaa in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 02-02-2008, 22:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •