ενω δε με πιστεψε σχεδον κανεις αυτο που πραγματι με βοηθησε ηταν η φιλομαθεια μου και τα βιβλια που διαβαζα οσο λοιπον εκουγα διαφορους ψυχολογους να μιλουν για θεραπειες εγω μηχανευομουν πατεντες χωρις να φαινετε αυτο και σχεδιαζα το μελον μου πριν το πρει χαμπαρι ο οπιοπσδηποτε τυχαινοντας λοιπον να ειχα και καπιο γνωστο που ηταν τοτε φοιτητης ψυχολογιας κουβεντιζαμε συχνα για το θεμα αυτο και του ελεγα οτι οι ψυχολογοι δεν λενε απευθειας οτι θελουν να αλαξουν καπιον αλα προσπαθουν να τον αλαξουν με υπογειους τροπους υπονομευοντας κρυφα τη προσωπικοτητα του που ολο αυτα βασιζετε στο οτι δεν εχει καπιος γνωση του τι συμβαινει αλλα πηγαινει σε ενα ειδικο νομιζοντας οτι θα συζητησει τα προβληματα του ενω αυτος αντι να συζητησει του κανει μιμισεις οπως ενας μιμος με σκοπο να τον βαλει να τσακωθει με τον εαυτο του ετσι λοιπον εγω εξαρχης ειχα σκεφτει οτι αν τοσα χρονια εβλεπα ατομα που μου μιαζουν και τα παρατηρουσα συνεχως σε καμποσα χρονια ολες αυτες οιπονηρες τεχνικες τους δε θα με επειρεαζουν καν αφου απ οτι φαινετε τωρα δε με επειρεαζει απολυτως τιποτα ενω τον υπολυπο κοσμο τον εχουν μετατρεψει σε τηλεκατευθυνομενο με κλωνους σωσιες που τις χρησιμοποιουν με την ιδια τεχνικη που χρησιμοποιουν στο μπιλιαρδο ριχνεις μια ομοια μπιλια σε αλλη μπιλια και αυτη στεκετε στο σημειο που ηταν η προηγουμενη και η επομενη αλαζει πορεια και με αυτο το τροπο χειραγωγουν συνηδεισεις βαζοντας κλωνους σωσιες ΒΑΣΙΖΟΜΕΝΟΙ ΣΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΙΔΕΑ ΟΤΑΝ ΕΒΛΕΠΑ ΣΥΝΕΧΩΣ οτιδηποτε μου εμιαζε και τωρα πριστανουν τους εξυπνους ενω ολα σχεδον τα εμπνευστικαν απο μενα ενω πριν το επαιχαν απλα μιμοι τωρα νομιζουν οτι θα χειραγωγησουν το κοσμο με κλωνους σωσιες οπως τα ρομποτ ομως εχουν ξεχασει οτι οταν ολα τα εμπνευστικαν απο μενα εγω ξερω πολυ περισσοτερα απ αυτους για οτι κανουν παρα αυτοι για τον εαυτο τους γιατι καταχραστηκαν τις δικες μου ιδεες και τις χρησιμοποιησαν για πονηρους σκοπους ενω εγω δεν ειχα πονηρους σκοπους και απλα το μονο που με ενιαζε ηταν να μη με εξουσιαζουν αλλοι αυτοι ομως εκτος του οτι θελουν να βγουν μπροστα ως αντιγραφα θελουν και να υπερβουν και το προτοτυπο και εγω δε θα τους αφησω να χρησιμοποιουν οτι εμπνευστικαν απο μενα για πονηρους σκοπους θα τους βγαλω στη φορα με οτι τροπο βρω