Μπορει να μου απαντησει καποιος εγκυρα και εγκαιρα? - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 59 of 59
  1. #46
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by End_of_an_era View Post
    Κοίτα, όταν θεραπευτεί η πληγή, αν δεν θες να τρίβονται τα μπούτια ανάμεσα να βάζεις πούδρα που βάζουν στα παιδιά πριν πας για περπάτημα και μετά το μπάνιο σου. Γενικά να ενυδατώνεις την περιοχή για να αναπλάθεται αν πληγώνεται.
    το κολλαν ειναι καλη λυση? μου το ειχε πει ενας φιλος μου...?

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Δεν ξέρω αν υπάρχουν ειδικά κολάν. Εγώ σου είπα την λύση που χρησιμοποιούν αρκετές γυναίκες το καλοκαίρι αν φορούν φόρεμα ή σορτσάκι και τρίβονται τα μπούτια ως αναμενόμενο.

  3. #48
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by End_of_an_era View Post
    Δεν ξέρω αν υπάρχουν ειδικά κολάν. Εγώ σου είπα την λύση που χρησιμοποιούν αρκετές γυναίκες το καλοκαίρι αν φορούν φόρεμα ή σορτσάκι και τρίβονται τα μπούτια ως αναμενόμενο.
    οταν λες πουδρα εννοεις το "ταλκ" που λεμε?

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Ναι. Εγώ το έχω βάλει και μετά από αποτρίχωση με κερί που είχα κάνει πληγή.

  5. #50
    hlias1988
    Guest
    τωρα ο γιατρος ο χειρουργος μου ειπε να βαλω "πεπανθολ" ξεκουρασει και αποφυγη περπατηματος.
    οταν φυγουν οι πληγες, θα παρω ταλκ και ενα κολλαν και θα κανω μια προσπαθεια παλι... ελπιζω ετσι να λυθει το θεμα..
    ευχαριστω για το ενδιαφερον..

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Ναι, βοηθάει η κρέμα που ανέφερες, προσφέρει βαθιά ενυδάτωση και ανακούφιση. Μετά ψάξου τι να βάζεις προληπτικά. Μην σου γίνεται εμμονή το περπάτημα. Δεν είναι η ζωή μόνο ο επόμενος μήνας για να πρέπει να τα κάνουμε όλα μαζεμένα. Σταδιακά. Σημασία δεν έχει μόνο να χάνεις βάρος, αλλά και να το διατηρείς, να σέβεσαι το σώμα σου και να ακούς τις ανάγκες του. Νομίζω πως το περπάτημα πια το κάνεις εμμονικά ή ψυχαναγκαστικά. Δεν γίνεται μια μέρα ξαφνικά να είδες αίμα, ήξερες πως είχε τριφτεί, απλά το αγνοούσες γιατί ήθελες το περπάτημα ψυχαναγκαστικά. Προσπάθησε κάπως να το αποβάλλεις αυτό.

  7. #52
    hlias1988
    Guest
    και εγω το παχος το εχω μονο στην κοιλια..
    περπαταω με μεγαλη εσωτερικη και σωματικη κουραση.. αλλα επιμενω..ξανα λεω ειμαι 100 κιλα...
    η μονη λυση ειναι να κοψω τα φαρμακα εκει θα φυγουν ανωδινα τα κιλα.. αλλα ψυχολογικα θα ειμαι καλα? τεσπα... εχω κανει αυτον τον πολεμο να διακοψω τα φαρμακα να επανελθει η υγεια μου και μονο χειροτερα τα εκανα...

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Να μην διακόψεις τα φάρμακα. Απλά μην σου γίνεται εμμονή. Βρες και κάτι άλλο να κάνεις παράλληλα που θα σε βοηθήσει να πας μπροστά, ψυχοθεραπεία ή ένα χόμπυ.

  9. #54
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by End_of_an_era View Post
    Ναι, βοηθάει η κρέμα που ανέφερες, προσφέρει βαθιά ενυδάτωση και ανακούφιση. Μετά ψάξου τι να βάζεις προληπτικά. Μην σου γίνεται εμμονή το περπάτημα. Δεν είναι η ζωή μόνο ο επόμενος μήνας για να πρέπει να τα κάνουμε όλα μαζεμένα. Σταδιακά. Σημασία δεν έχει μόνο να χάνεις βάρος, αλλά και να το διατηρείς, να σέβεσαι το σώμα σου και να ακούς τις ανάγκες του. Νομίζω πως το περπάτημα πια το κάνεις εμμονικά ή ψυχαναγκαστικά. Δεν γίνεται μια μέρα ξαφνικά να είδες αίμα, ήξερες πως είχε τριφτεί, απλά το αγνοούσες γιατί ήθελες το περπάτημα ψυχαναγκαστικά. Προσπάθησε κάπως να το αποβάλλεις αυτό.
    συμφωνω απολυτα... ειμαι των ακρων ρε συ...ειδα διαφορα μετα απο 12 μερες περπατημα στα κιλα μου...

  10. #55
    hlias1988
    Guest
    Αυτοι κωλο γιατροι δεν σου κοβουν τα φαρμακα ενω εσυ θελεις... δημοκρατια ειναι αυτο? η με θεωρουν επικυνδινο?
    μαλακιες δεν εμπιστευομαι κανεναν γιατρο ψυχιατρο ουτε ψυχολογο... τους μισω..

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Καταλαβαίνω τον ενθουσιασμό της διαφοράς, αλλά εσύ θες να σου γίνει τρόπος ζωής ή εμμονικά να το κάνεις μέχρι να χάσεις τα κιλά; Μετά από ένα σημείο θα σε κουράσω. Στο λέω εγώ που κάποτε περπατούσα ψυχαναγκαστικά.

  12. #57
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by End_of_an_era View Post
    Καταλαβαίνω τον ενθουσιασμό της διαφοράς, αλλά εσύ θες να σου γίνει τρόπος ζωής ή εμμονικά να το κάνεις μέχρι να χάσεις τα κιλά; Μετά από ένα σημείο θα σε κουράσω. Στο λέω εγώ που κάποτε περπατούσα ψυχαναγκαστικά.
    και τροπος ζωης εστω να βελτιωθει η γενικοτερη συνολικη υγεια μου.. οπως το ζαχαρο που προκαλουν διαβητη τα φαρμακα που παιρνω... και η χολιστερινη και επιτελουν να ξεκονηθω απο τον καναπε...και εννοειτε τα κιλα...
    αλλα ειναι ματαιο... αυτα τα φαρμακα απο ψυχιατρο νομιζω δεν χανοντε τα κιλα...
    επισης τα φαρμακα αυτα προκαλουν στυτικη δυσλητουργια.. εκει που μου σηκωνοταν 50% μετα απο τοσο περπατημα δεν μου σηκωνετε καθολου.. νιωθω απεχθεια για το σεξ δεν γινετε να σηκωθει...
    μπορει να ειναι απο την κουραση? απο ψυχολογικους παραγοντες δεν ξερω...

  13. #58
    hlias1988
    Guest
    πηρα κολαν και σωθηκα! δεν τριβονται τα μπουτια μου! και μετα παιδια απο 14 μερες 2ωρο περπατημα παιδια νιωθω ποιο δυνατος, ποιο λογικος, με διαθεση και δεν νιωθω απελπισια που ενιωθα αλλες στιγμες.. επισης η αυτοκτονικες σκεψεις εχουν φυγει !
    το μονο που μενει ειναι μια δουλεια... αλλα ρε παιδια δεν μπορω να παω να δουλεψω με τους πακιστανους... αυτο υπαρχει τωρα... τι να πω...
    θα δω τι θα κανω...
    επισης ξυπναω το πρωι κανω το πρωτο τσιγαρο πινω μια γουλια καφε και νιωθω εμετο... λετε να ειναι απο το οτι ανοιξαν τα πνευμονια μου και δεν θελει το τσιγαρο?

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Δεν εισαι καπνιστησ την δουλεια ασε την αρκει να σου φτανουν τα λεφτα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Similar Threads

  1. Αν ξέρει κάποιος να μου απαντήσει
    By deneimaikala in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 5
    Last Post: 13-01-2021, 09:03
  2. Μπορεί κάποιος να μου απαντήσει σε αυτες τις ερωτήσεις?
    By Katacunia in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 14-09-2020, 14:24
  3. Ας μου απαντησει καποιος επειγον
    By redwood in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 33
    Last Post: 15-04-2015, 22:03
  4. καποιος να μου απαντησει...please!
    By boulimia in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 7
    Last Post: 14-08-2009, 13:57
  5. Σας παρκαλώ όποιος μπορεί ας απαντήσει
    By pandwra__85 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 23
    Last Post: 21-03-2007, 22:47

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •