Ικανοποιημένος αλλά.... - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 17 of 17
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Konan B View Post
    Φυσικά δεν έχω κανένα σκοπό να εξαπατήσω αλλιώς δε θα χα δίλημμα. Αν ο άνθρωπος αυτός δεν είναι της ίδιας ιδεολογίας που δυστυχώς το πιθανότερο είναι να μην είναι, υπάρχει τρόπος να της αλλάξω τη γνώμη όχι πιέζοντας τη αλλά σιγά σιγά?? Ε ναι δε θα χα πρόβλημα να πηγαινει κι αυτή. Επίσης για εμένα δεν υπάρχει μεγαλύτερο αφροδισιακό να έχει την επιλογή η άλλη να πηγαίνει με άλλους και να επιλέγει συνειδητά να μην το κάνει. Μπορεί κι εγώ να δοκιμάσω να πηγαίνω με άλλες και να δω τελικά ότι δεν έχει νόημα. Το θέμα είναι ότι στην κοινωνία μας δεν έχουμε αυτή την επιλογή... Δυστυχώς ο άλλος στην πιθανότητα να μας χάσεις δε θα δεχόταν εύκολα να μας αφήσει συνειδητά να ανακαλύψουμε τα όρια του εαυτού μας
    Ειναι αντιφατικα αυτα που μας λες..
    Απο την μια μας λες οτι το σεξ μπορει να ειναι και με αλλους παρτενερ και να μην τρεχει τιποτε κι απο την αλλη μας λες οτι ειναι αφροδισιακο να μην πηγαινει με αλλους, αλλα με σενα !! Αφου δεν τρεχρι τπτ με τον μεταξυ σας ερωτα, γιατι μπαινεις σε συγκρισεις;;; η αλλη δεν θα μπει οταν θα ξερει οτι ξενοπηδιεσαι;
    Θα σου πω εγω γιατι το κανεις.
    Επειδη υποκρινεσαι οτι εισαι ανετος με τα ξενοπηδηματα της κοπελας σου, κατα βαθος ομως πιστευεις οτι εκεινη "θα σε προτιμαει" για να δρα σαν αφροδισιακο και θα καθεται να σε καμαρωνει που θα ξενοπηδας, ο πασας!!!!

    Ερε κουνια που σε κουναγε, εχω να σου πω.
    Αυτοι που ειναι καλα με τον συντροφο τους σε μια πολυαμορους σχεση με πολλους παρτενερ, χωρις να επηρεαζεται η αγαπη τους, δεν μπαινουν σε συγκρισεις, ουτε λενε τετοιες καφριλες οτι ειναι αφροδισιακο η αλλη να καθεται στ αυγα της για να τους προτιμαει.
    Αυτο που πραγματικα θες ειναι να ξενοπηδας και να σου ειναι πιστη. Κι επειδη δεν σου βγαινει με εναν πολιτισμενο τροπο, παριστανεις τον ανετο.

    Σε καθε περιπτωση, συζητα το μαζι της να ξερει με τι εχει να κανει και να κανονισει την πορεια της η κοπελα...

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by Konan B View Post
    Καλησπέρα σας,

    Το καλοκαίρι γνώρισα μια κοπέλα ένα χρόνο μεγαλύτερη μου την οποία και ερωτεύτηκα και αυτή τη στιγμή είμαστε ουσιαστικά μαζί.....Είναι ένας υπέροχος άνθρωπος , με κατανόηση και ενσυναίσθηση και πραγματικά περνάω πάρα πολύ ωραία μαζί της..Ωραία και ποιο είναι το πρόβλημα? θα μου πείτε πολύ σωστά...

    Το πρόβλημα είναι το εξής και πιστεύω ότι το αντιμετωπίζουν κι άλλοι άντρες...: Θέλω να πηγαίνω και με άλλες γυναίκες!!! Μα καλά θα πείτε γίνεται να είσαι ευχαριστημένος σε μια σχέση με μια κοπέλα και να θες να πας και με άλλες? Ναι θεωρώ ότι γίνεται και δεν είμαι τρελός και πιστεύω ότι μπορείς να νοιάζεσαι για μια κοπέλα και παράλληλα να απολαμβάνεις το σεξ και με άλλες κοπέλες. Πιστεύω ότι είμαι πολύ μικρός ακόμη για να μην απολάυσω το σεξ στην ολότητα του γιατί θεωρώ ότι απολαμβάνεις τη σεξουαλική ολοκλήρωση περνώντας από το στάδιο της πολυγαμίας και ζώντας πολλές εμπειρίες για να μη σου μένουν αποθημένα.Μόνο αν έχεις χορτάσει θα μπορείς να δοθείς σε έναν σύντροφο. Ίσως αυτές οι πεποιθήσεις μου να με εμποδίζουν να χαρώ πραγματικά τον έρωτα μου και είμαι διατεθειμένος να τις αλλάξω αν πειστώ αλλά η ιδέα ότι πρέπει να κάνεις μια σχέση να λειτουργήσει μέχρι τα γεράματα ή όσο πάει τέλος πάντων μη πηγαίνοντας με άλλους ανθρώπους με τρομάζει. Απορώ πως καταφέρνουν άλλοι άνθρωποι να το δουλέψουν αυτό. Τι θα με συμβούλευαν αυτοί οι άνθρωποι?


    Θεωρείτε ότι καλό θα ήταν να μοιραστώ την ανησυχία μου αυτή με τη συντροφο μου και να κόψω αντιδράσεις μήπως υπάρχει περιθώριο να δεχτεί να πηγαίνω και με άλλες? Θα μπορέσω με τον καιρό να το ξεπεράσω αυτό? Θα πρέπει όντως να χορτάσω εμπειρίες για να το ξεπεράσω και να είμαι έτοιμος να δοθώ σε μια κοπέλα πραγματικά? Θα μου μείνει αποθημένο για πάντα αν δεν το κάνω?

    Τι λέτε?
    Φιλε μου νομίζω δεν είσαι ερωτευμένος μαζι της..απλα είναι ενας ενθουσιασμος η απλα σου άρεσει πολυ ως κοπελα..οταν ειμαστε ερωτευμένοι με εναν ανθρωπο η τον αγαπαμε δεν σκεφτομαστε να της πουμε οτι θελουμε να πηγενουμε και.με αλλες...ποσο μαλλον να πουμε οτι δεν μας πείραζει αμα παει και αυτη με αλλους...
    Εαν γινει ομως αυτο τοτες δεν μιλάμε για ερωτα..μιλαμε για ελευθερη σχέση..και αλλο ελεύθερη σχεση αλλο ερωτας.
    Δεν ξερω πως θα αντιδραση αμα της το πεις..αλλα υποθετο οι πιο πολλοί/ες θα ξενερωναν..
    Και επειτα δηλαδη τι θα της πεις.???
    Οτι ξερεις σε γουστάρω ειμαι ερωτευμενος μαζί σου αλλα θρλω να το χωνω και σε αλλες??
    Πιστεψε με θα σε πείραζε αν πηγενε με άλλους..
    Για φαντάσου να παει.με αλλον και να σου πει μαζι του τελειωσα 3 φορες..ασε που θα σε πληγωνε κατι τέτοιο αλλα
    Αυτοματα θα εχεις βαλει εσυ τον εαυτο σου σε σύγκριση..
    Αν παλι απτην αλκη εννοεις να βαλετε στο.παιχνιδι 3 ατομο
    Παλι θα σημενει οτι δεν εισαστε ερωτευμενοι ο ενας με τον αλλον και ολα τα παραπανω που ειπα..
    Και σε χειροτερο βαθμο θα σε πειραξει να τη δεις να τελειωνει με τον αλλον μπροστα στα ματια σου..
    Τέλος παντων το νοημα είναι ενα..οτι μαλλον δεν εισαι ερωτευμένος μαζι της..

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. ΛΑΒΥΡΙΝΘΟΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΣΥΜΠΤΟΜΑΤΑ ΑΓΧΟΥΣ
    By XRISTOS2612 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 03-08-2013, 06:26
  2. Ειμαι ικανοποιημενος
    By kostas1983 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 11
    Last Post: 25-06-2013, 14:59
  3. η κοπελα μου αλλα λεει και αλλα κανει..και αλλα ενοει...
    By αλεξανδρος_77 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 21
    Last Post: 21-06-2013, 01:24
  4. μενω Αθήνα αλλά είμαι από νησί νιώθω πως πρέπει να γυρίσω αλλά δεν είμαι σίγουρη
    By elirene in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 14
    Last Post: 03-11-2011, 04:21
  5. η καινούρια στο forum αλλά παλιά σε όλα τα άλλα.....
    By vivaki in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 26-12-2007, 14:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •