Κοντεύω να τρελαθώ !!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2022
    Posts
    22

    Κοντεύω να τρελαθώ !!

    Καλησπέρα παιδιά !! Πως είστε ; Εγώ μετά από 2,5 χρόνια ψυχοθεραπεία ένα χρόνο αγωγή με χάπια ακόμα δεν μπορώ να έχω λογική στη σκέψη μου !

    Όλα ξεκίνησαν όταν πήγα για ένα σφράγισμα .. μου είπε ότι θα περάσει η αναισθησία σε 2 ώρες .. πέρασαν 5 όμως εγώ σε αυτές τις 5 προσπαθούσα να φάω να πιω με την μια πλευρά διότι η άλλη ήταν παράλυτη και μετά πονούσα αφόρητα στην πλευρά που ήταν μουδιασμένη πίσω απ το αυτί στην γνάθο .. τι ζημιά να έπαθα ; Το έχει πάθει κανείς ποτέ ; Δεν θέλω να τρέχω πάλι σε γιατρούς .. έχω κουραστεί 3 χρόνια τα επείγοντα …

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by Antri12 View Post
    Καλησπέρα παιδιά !! Πως είστε ; Εγώ μετά από 2,5 χρόνια ψυχοθεραπεία ένα χρόνο αγωγή με χάπια ακόμα δεν μπορώ να έχω λογική στη σκέψη μου !

    Όλα ξεκίνησαν όταν πήγα για ένα σφράγισμα .. μου είπε ότι θα περάσει η αναισθησία σε 2 ώρες .. πέρασαν 5 όμως εγώ σε αυτές τις 5 προσπαθούσα να φάω να πιω με την μια πλευρά διότι η άλλη ήταν παράλυτη και μετά πονούσα αφόρητα στην πλευρά που ήταν μουδιασμένη πίσω απ το αυτί στην γνάθο .. τι ζημιά να έπαθα ; Το έχει πάθει κανείς ποτέ ; Δεν θέλω να τρέχω πάλι σε γιατρούς .. έχω κουραστεί 3 χρόνια τα επείγοντα …
    Το σφράγισμα πότε το έκανες;

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    May 2022
    Posts
    22
    Στις 11 Δεκεμβρίου πονούσα κάνα 2 μέρες όλα καλά μετά .. απλά με πονούσε το σημείο που μου έκανε την ένεση περίπου μια εβδομάδα .. και τώρα ο πόνος νομίζω ξεκίνησε από το μάσημα μιας τσίχλας σαν να πυροδοτήθηκε ..η εκτός αν είναι απ τον αυχένα μου ..γιατί κάνει σαν πορεία ο πόνος

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by Antri12 View Post
    Στις 11 Δεκεμβρίου πονούσα κάνα 2 μέρες όλα καλά μετά .. απλά με πονούσε το σημείο που μου έκανε την ένεση περίπου μια εβδομάδα .. και τώρα ο πόνος νομίζω ξεκίνησε από το μάσημα μιας τσίχλας σαν να πυροδοτήθηκε ..η εκτός αν είναι απ τον αυχένα μου ..γιατί κάνει σαν πορεία ο πόνος
    Δεν έχω κάνει κάποιο σφράγισμα με ένεση αλλά μου έχει τύχει να έχω ενοχληση σε σφραγισμένο δόντι για αρκετό διάστημα. Αυτο ήταν κοντά στο φρονιμίτη που είναι και πιο ευαίσθητος.
    Όμως τι σε αγχώνει; Η ενόχληση που έχεις τώρα και το συνδυάζεις με την αναισθησία;

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    May 2022
    Posts
    22
    Έτσι είναι και εμένα κοντά στον φρονιμιτη .. πως το αντιμετώπισες ; Με αγχώνει ο πόνος που έχω κάθε μέρα .. βέβαια δεν πίνω κάποιο χάπι .. απλά το κεφάλι μου κάνει διάφορες σκέψεις .. πονάει το αυτί .. κατεβαίνει κάτω στον στερνοκλειδομαστοειδη.. μου έχει κάνει κάποια ζημιά ο γιατρός ; Πίεσα εγώ κάποιο νεύρο στη προσπάθεια μου να φάω και να πιω αυτές τις ώρες ; Ξέρεις σαν θλάση στην γνάθο .. έχω κάτι άλλο ; Όπως βλέπεις έχω κάνει διαγνώσεις … η να πιω κάνα χάπι και να ηρεμήσω να δω πως θα πάει ; Με ΓΑΔ … καταλαβαίνεις νομίζω ότι έχω τα πάντα ! [emoji23]

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by Antri12 View Post
    Έτσι είναι και εμένα κοντά στον φρονιμιτη .. πως το αντιμετώπισες ; Με αγχώνει ο πόνος που έχω κάθε μέρα .. βέβαια δεν πίνω κάποιο χάπι .. απλά το κεφάλι μου κάνει διάφορες σκέψεις .. πονάει το αυτί .. κατεβαίνει κάτω στον στερνοκλειδομαστοειδη.. μου έχει κάνει κάποια ζημιά ο γιατρός ; Πίεσα εγώ κάποιο νεύρο στη προσπάθεια μου να φάω και να πιω αυτές τις ώρες ; Ξέρεις σαν θλάση στην γνάθο .. έχω κάτι άλλο ; Όπως βλέπεις έχω κάνει διαγνώσεις … η να πιω κάνα χάπι και να ηρεμήσω να δω πως θα πάει ; Με ΓΑΔ … καταλαβαίνεις νομίζω ότι έχω τα πάντα ! [emoji23]
    Φαντάζομαι για τις διαγνώσεις βοήθησε και το ίντερνετ. Πώς το αντιμετώπισα; Έκανα υπομονή.. Μίλησες με τον γιατρό; Να πεις τις σκέψεις σου;

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    May 2022
    Posts
    22
    Όχι θα πάω την Δευτέρα! Ναι ξεκάθαρα Ίντερνετ .. η αλήθεια είναι ότι πρέπει να το σταματήσω ! [emoji57]έχω αρρωστήσει χειρότερα !

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by Antri12 View Post
    Όχι θα πάω την Δευτέρα! Ναι ξεκάθαρα Ίντερνετ .. η αλήθεια είναι ότι πρέπει να το σταματήσω ! [emoji57]έχω αρρωστήσει χειρότερα !
    Το ίντερνετ να το αποφεύγεις.. Δεν βοηθάει.

  9. #9
    Όλοι για εκεί το πάμε για τρέλα...και γω κάτι μου συμβαίνει και με πιάνει το άγχος και πάει λέγοντας και τελειωμό δεν έχει. Μεγάλη λούπα.

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2023
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    21
    Σφίγγεις ή τρίζεις τα δόντια σου το βράδυ? Κυρίως αυτοί οι πόνοι είναι μυικοί, ειδικά μετά από οδοντιατρική θεραπεία όπου το στόμα είναι ανοιχτό για αρκετή ώρα.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    728
    Έχω περάσει παρόμοιο πράγμα πολύς πονος. Και μένα πονούσε η γναθος και πονουσα και εκεί μπροστά από το αυτί αν το εξηγώ καλά που σαν να ανοιγοκλεινει το στόμα. Υπομονή και μένα ο γιατρός έλεγε δεν έχω τίποτα. Κάποιες φορές σαν να καταλάβαινα στον υπνο μου ότι μπορεί και να έτριζα τα δόντια μου να το δεις και αυτό. Εύχομαι όλα καλά!

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2023
    Posts
    2
    Το έχω περάσει σε απονευρωση που έμεινε αρκετή ώρα ανοιχτή η γνάθος..πήγα σε χειροπρακτη και την έβαλε στην θέση της.να πας το σύντομοτερο..θα σου περασει

Similar Threads

  1. ΚΟΝΤΕΥΩ ΝΑ ΤΡΕΛΑΘΩ
    By fighter in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 06-10-2016, 14:00
  2. Κοντεύω να τρελαθώ!!!
    By Swan in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 04-12-2012, 00:01
  3. κοντευω να τρελαθω
    By μαρια1999 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 107
    Last Post: 15-02-2012, 15:48
  4. κοντευω να τρελαθω, υποχονδιαση;
    By elirene in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 25-11-2011, 20:38
  5. κοντευω να τρελαθω....
    By Anonymous in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 07-10-2011, 01:31

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •