Μου τη πεφτει η ειναι ιδεα μου??σεξουαλικο υπονοούμενο η οχι? - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 53
  1. #16
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    φιλε συνονοματε καλησπερα, πρωτα απο ολα τα οσα περιγραφεις δειχνουν οτι μονο με εσενα εχει μια μοναδικη ικιοτητα και με κανενα αλλον αρα ειναι δεδομενο οτι κατι θελει απο εσενα , το ζητημα ειναι φιλε μου το τι ?. Εαν ηταν αρκετο καιρο στην δουλεια θα ελεγα οτι λογικα σου την πεφτει ,αλλα οτι ειναι πρωτη μερα ειναι πολυ παραξενο και ταυτοχρονα πολυ επικυνδηνο .
    Σχετικα με την ανησιχια σου ,εαν δλδ σκεφτεσαι εσυ υπερβολικα κι οτι κολας με τις κινησεις θα σου πω κατις, οι γυναικες φιλε μου ειναι χιλιαδες φορες παραπανω απο εμας κολημενες με τις λεπτομεριες και με την γλωσσα το σωματος ,αν δλδ ηταν γυναικα στην θεση σου θα ειχαν περασει απο το μυαλο της χιλιαδες σκεψεις πολυ πιο νωρις και με πολλα παραπανω ατομα θα το ειχε κουβεντιασει! αρα μη νιωθεις ψωνιο καθολου! διοτις εισαι παντρεμενος και πρεπει να προσεχεις ,να σκεφτεις εαν ειναι καμια παγιδα μεχρι εαν ειναι καποια που σε γουσταρει με τρελα! ,οσο για αυτα που τις πεταγες, να ξες οτι παλυς εχει καταλαβει το τι και πως την βλεπεις εσυ πρωτου καν εσυ εχεις προλαβει να ξανα σκεφτεις τι θα της πεις! διοτι οταν αναφερεις σε μια γυναικα που δεν την ξερεις οτι εχει ανδρα, καταλαβαινει οτι ενδιαφερεσαι να μαθεις εαν εχει ανδρα, αρα σε ενδιαφερει να μαθεις εαν ειναι ελευθερη!,κι της λες μετα για εσενα ,αρα της κανεις ξεκαθαρο οτι εσυ, θελεις απλα "περιπετιουλες" αχ βρε Γιωργο! αχ βρε Γιωργο!! και εγω της εκκλησιας ειμαι αλλα οταν γουσταρεις μια γυναικα δεν κνεις τετοια λαθη! στην αρχη δειξαι οτι την γουσταρεις!! βγαλε την βερα σου! και μετα το πρωτο φικι φικι εξηγησε της οτι εχεις οικογενεια, οτι εγινε πανω στην μεθη της ομορφια της! της λαμψης της! και οτι αμαρτησες λογο του οτι ειναι αξιζει να τιμορηθεις για αμαρτημα αρκει που εισουν μαζι της! και μετα ομως θα πρεπει να πας για πραγματικη εξομολογηση ,διοτις φιλε μου ο γαμος ειναι ιερο πραγμα και δεν πρεπει να τον προσβαλουμε, εχει δωθει ορκος εν οψει κυριου!

  2. #17
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    για να μην παρεξηγηθω δεν συμβουλευω εναν παντρεμενο να κανει τετοιο σοβαρο αμαρτημα, να απατησει την γυναικα του! απεναντιας! δεν κανει! ειναι λαθος! ο γαμος ειναι ιερο πραγμα! εχει δωθει ορκος!
    Αν ομως πανω στην κακια στιγμη, ως ανθρωπος με παθος, με αδυναμιες της σαρκας που μας εδωσε ο Θεος, κατι που δεν φταιει ο φιλος, εν προκειμνου δλδ, σε αυτην την περιπτωση , οπου κανει την αμαρτια δλδ, πρωτα θα πρεπει να την κανει χωρις τυψεις την ωρα που την κανει διοτις δεν θα την χαρει και η κοπελα δεν θα περασει καλα, αν υπαρχει αγχος η σεξουαλικη πραξη δεν θα παει καλος! και θα υπαρξει παραπονο απο την κοπελα οπου θα ειναι απανοτο αμαρτημα!,ενω εαν γινει σωστα η σεξουαλικη πραξη τουλαχιστον θα προσφερει μεσα απο το λαθος της αμαρτιας μια στιγμη χαρας στην ξενη γυναικα!.
    Και εγενιτο το αμαρτημα! λαθοςς μεγα φιλε Γιωργο!, κακος! ομως δεν πρεπει να πεσεις στα πατωματα, διοτι αυτο αναζητα ο πονηρος! να μας δει να γινουμε ρακος!! οχι!! θα ζητησουμε συγχωρεσει απο τον Κυριο!! θα υπαρξει εξομολογηση! και ως ανδρες που ειμαστε! -εξαλου ως ανδρες δικαιολογουμεθα - ως ανδρες λοιπον ,ζηταμε συγνωμη απο τον Θεο! και η μεγαλη μετανοια ερχεται απο μεγαλη αμαρτια!, και τελος γυρνας στην γυναικα σου με λουλουδια! οπου θα την αγαπας! θα την τιμας! και θα της προσφερεις το επαρκον της αγαπης σου!

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    φιλε συνονοματε καλησπερα, πρωτα απο ολα τα οσα περιγραφεις δειχνουν οτι μονο με εσενα εχει μια μοναδικη ικιοτητα και με κανενα αλλον αρα ειναι δεδομενο οτι κατι θελει απο εσενα , το ζητημα ειναι φιλε μου το τι ?. Εαν ηταν αρκετο καιρο στην δουλεια θα ελεγα οτι λογικα σου την πεφτει ,αλλα οτι ειναι πρωτη μερα ειναι πολυ παραξενο και ταυτοχρονα πολυ επικυνδηνο .
    Σχετικα με την ανησιχια σου ,εαν δλδ σκεφτεσαι εσυ υπερβολικα κι οτι κολας με τις κινησεις θα σου πω κατις, οι γυναικες φιλε μου ειναι χιλιαδες φορες παραπανω απο εμας κολημενες με τις λεπτομεριες και με την γλωσσα το σωματος ,αν δλδ ηταν γυναικα στην θεση σου θα ειχαν περασει απο το μυαλο της χιλιαδες σκεψεις πολυ πιο νωρις και με πολλα παραπανω ατομα θα το ειχε κουβεντιασει! αρα μη νιωθεις ψωνιο καθολου! διοτις εισαι παντρεμενος και πρεπει να προσεχεις ,να σκεφτεις εαν ειναι καμια παγιδα μεχρι εαν ειναι καποια που σε γουσταρει με τρελα! ,οσο για αυτα που τις πεταγες, να ξες οτι παλυς εχει καταλαβει το τι και πως την βλεπεις εσυ πρωτου καν εσυ εχεις προλαβει να ξανα σκεφτεις τι θα της πεις! διοτι οταν αναφερεις σε μια γυναικα που δεν την ξερεις οτι εχει ανδρα, καταλαβαινει οτι ενδιαφερεσαι να μαθεις εαν εχει ανδρα, αρα σε ενδιαφερει να μαθεις εαν ειναι ελευθερη!,κι της λες μετα για εσενα ,αρα της κανεις ξεκαθαρο οτι εσυ, θελεις απλα "περιπετιουλες" αχ βρε Γιωργο! αχ βρε Γιωργο!! και εγω της εκκλησιας ειμαι αλλα οταν γουσταρεις μια γυναικα δεν κνεις τετοια λαθη! στην αρχη δειξαι οτι την γουσταρεις!! βγαλε την βερα σου! και μετα το πρωτο φικι φικι εξηγησε της οτι εχεις οικογενεια, οτι εγινε πανω στην μεθη της ομορφια της! της λαμψης της! και οτι αμαρτησες λογο του οτι ειναι αξιζει να τιμορηθεις για αμαρτημα αρκει που εισουν μαζι της! και μετα ομως θα πρεπει να πας για πραγματικη εξομολογηση ,διοτις φιλε μου ο γαμος ειναι ιερο πραγμα και δεν πρεπει να τον προσβαλουμε, εχει δωθει ορκος εν οψει κυριου!
    Καλημέρα φιλε γιωργο..νομιζω οτι δεν καταλαβες το νοημα απο αυτο που ειπα....εγω απλα ηθελα να της πω οτι ειμαι παντρεμενος και αν λεω αν εχει κατι στο μυαλο της να το κοψει...αλλα δεν μπορουσα να τηςτο πω ξεκαρφωτα..τη να της ελαγα?? καλησπέρα είμαι παντρεμένος??μπορει η κοπελα νατα κανει τελειως αθωα αυτα και εγω να την παρεξηγώ...οποτε ανοιξα τη συζήτηση μονο και μονο για να τη πω οτι ειμαι παντρεμενος...
    Και οχι δεν την ρωτησα αν ειναι παντρεμενη επειδή τη γουσταρω..αλλα για να ανοιξει συζήτηση να της οω οτι εγω ειμαι παντρεμένος.. και όχι δεν την γουσταρω.. τουλάχιστον δεν ειναι απτης γυναίκες που θα με συγκινήσουν εμφανισιακά..
    Τωρα για παγιδες που λες δεν νομίζω σιγα...μαλλον η γυναικα θελει να κανει καμια αρπαχτη.. τουλάχιστον ετσι το κοβω εγω .

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    για να μην παρεξηγηθω δεν συμβουλευω εναν παντρεμενο να κανει τετοιο σοβαρο αμαρτημα, να απατησει την γυναικα του! απεναντιας! δεν κανει! ειναι λαθος! ο γαμος ειναι ιερο πραγμα! εχει δωθει ορκος!
    Αν ομως πανω στην κακια στιγμη, ως ανθρωπος με παθος, με αδυναμιες της σαρκας που μας εδωσε ο Θεος, κατι που δεν φταιει ο φιλος, εν προκειμνου δλδ, σε αυτην την περιπτωση , οπου κανει την αμαρτια δλδ, πρωτα θα πρεπει να την κανει χωρις τυψεις την ωρα που την κανει διοτις δεν θα την χαρει και η κοπελα δεν θα περασει καλα, αν υπαρχει αγχος η σεξουαλικη πραξη δεν θα παει καλος! και θα υπαρξει παραπονο απο την κοπελα οπου θα ειναι απανοτο αμαρτημα!,ενω εαν γινει σωστα η σεξουαλικη πραξη τουλαχιστον θα προσφερει μεσα απο το λαθος της αμαρτιας μια στιγμη χαρας στην ξενη γυναικα!.
    Και εγενιτο το αμαρτημα! λαθοςς μεγα φιλε Γιωργο!, κακος! ομως δεν πρεπει να πεσεις στα πατωματα, διοτι αυτο αναζητα ο πονηρος! να μας δει να γινουμε ρακος!! οχι!! θα ζητησουμε συγχωρεσει απο τον Κυριο!! θα υπαρξει εξομολογηση! και ως ανδρες που ειμαστε! -εξαλου ως ανδρες δικαιολογουμεθα - ως ανδρες λοιπον ,ζηταμε συγνωμη απο τον Θεο! και η μεγαλη μετανοια ερχεται απο μεγαλη αμαρτια!, και τελος γυρνας στην γυναικα σου με λουλουδια! οπου θα την αγαπας! θα την τιμας! και θα της προσφερεις το επαρκον της αγαπης σου!
    Εσυ εφτασες κι ολας στο φικι φικι..και μαλιστα προβλεπεις και το γεγονος του αγχους και της επιδόσεις μου.. χαχαχαχαχαχ.....δεν θα φτασουμε εκει εννοείτε...αν δω οτι το χονδρενη θα βρω μια λυση να την πω σταματα..και στην αναγκη θελω δεν θελω να το πω στους υπεύθυνους..
    Μακαρι να μην φτασουμε εκει...αλλα δεν νομίζω οτι θα φτάσουμε σε αυτο το σημείο..

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Γιώργο όπως είπε ο homebod ο χρόνος θα δείξει και εγώ θα σου πω και ο δικός σου τρόπος αντιμετώπισης επίσης .
    Να ξέρεις αν η κοπέλα σε προσέγγισε με σκοπό μια παραπάνω γνωριμία δεν θα την σταματήσει το γεγονος αν είσαι παντρεμένος.
    Αυτό που θα την σταματήσει θα εινάι αν η συμπεριφορά σου παραπέμπει σε ένα παντρεμενο άντρα .
    Εκείνη μπορεί να κάνει τα δικά της, αν εσύ όμως τις δείξεις ότι δεν είσαι διατεθημενος ή σε ενοχλούν οι διαχειτικοτητες ,θα καταλάβει ότι και με εσένα πλέον θα πρέπει να έχει τα τυπικά .
    Λες δηλαδή να μην τη πειραζει το γεγονος οτι ειμαι παντρεμένος??μα τι μπορει να ζηταει απο έναν παντρεμένο??το μονο που μπορει να ζηταει ειναι το σεξ.
    Ενα σωρο ελευθερα παιδια εχουνε στη δουλειά..ας ορμήξει.
    Κατσε βρε μαριλου...δηλαδη πως να τη συμοεριφερθω της συμπεριφερομε ευγενικα μεν αλλα τυπικα ομως...
    Ουτε πλακες την κανω ουτε παραπανω συζήτηση της ανοιγω ουτε τίποτα..βεβαια ουτε και εκεινη παραπανω συζήτηση μου ανοιγει..για αρχη της ειπα με το τροπο μου πανω στη κουβέντα οτι ειναι παντρεμενος..ελπιζω να ελαβε το μήνυμα...αν και μετα απο αυτη τη κουβέντα μου εκλεισε ξανα το ματι και μου επιασε το μπράτσο....
    Δεν ξερω πολυ με μπερδεύει...
    Μου κλεινη ναι μεν το ματι αλλα το κανει σε στυλ ..τι κανεις??πως παει??του στυλ τι συμβαίνει??εκει με μπερδεύει....και λεω μηπως δεν ειναι αυτο που νομίζω..
    Απτη αλλη εχουμε τα αγγίγματα...του στυλ παλι φιλικα..
    Στα εργοστάσια υπαρχει γενικότερα αυτος ο κανονας..
    Μεσα στα πλαισια της συνεργασίας απαγορεύονται οι χειρονομίες..μονο ομιλια..οτι θελει το λες νονο με λογια.. απαγορεύονται οι χειρονομιες και απτα δυο φυλα..ακριβως για να μην εχουμε αυτες της παρεξηγήσεις.. συνεργάζομαι με πολλες γυναικες στη δουλειά..παντα οτι θελουν να μου πουν μου το λενε απλα με λογια..ποτε καμια δεν μου εκανε χειρονομία..εστω και φιλικη..ουτε και εγω φυσικά..
    Δεν ξερω ειναι λιγο μπερδεμένο..
    Αντε και τα κανει φιλικα οκ...γιατι δεν τα κανει και σε αλλους??γιατι δεν μιλαει και σε άλλους..!???
    Την Τετάρτη πρωτη μερα στη δουλειά μαζι της..
    Η ιδια με πλησιασε και μου ειπε...γεια με λενε .......
    Θα μου πεις κακο είναι??οχι δεν είναι κακο....αλλα γιατι είναι μονο με εμενα ετσι??... τέλος παντων....θα το δειξει ο καιρός....αν θελει κατι παραπανω θα το δειξει στης επομενες μερες...αλλιως θα σημενει οτι εγω τη παρεξηγησα τη κοπελα... ειδωμεν..

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    Λες δηλαδή να μην τη πειραζει το γεγονος οτι ειμαι παντρεμένος??μα τι μπορει να ζηταει απο έναν παντρεμένο??το μονο που μπορει να ζηταει ειναι το σεξ.
    Ενα σωρο ελευθερα παιδια εχουνε στη δουλειά..ας ορμήξει.
    Κατσε βρε μαριλου...δηλαδη πως να τη συμοεριφερθω της συμπεριφερομε ευγενικα μεν αλλα τυπικα ομως...
    Ουτε πλακες την κανω ουτε παραπανω συζήτηση της ανοιγω ουτε τίποτα..βεβαια ουτε και εκεινη παραπανω συζήτηση μου ανοιγει..για αρχη της ειπα με το τροπο μου πανω στη κουβέντα οτι ειναι παντρεμενος..ελπιζω να ελαβε το μήνυμα...αν και μετα απο αυτη τη κουβέντα μου εκλεισε ξανα το ματι και μου επιασε το μπράτσο....
    Δεν ξερω πολυ με μπερδεύει...
    Μου κλεινη ναι μεν το ματι αλλα το κανει σε στυλ ..τι κανεις??πως παει??του στυλ τι συμβαίνει??εκει με μπερδεύει....και λεω μηπως δεν ειναι αυτο που νομίζω..
    Απτη αλλη εχουμε τα αγγίγματα...του στυλ παλι φιλικα..
    Στα εργοστάσια υπαρχει γενικότερα αυτος ο κανονας..
    Μεσα στα πλαισια της συνεργασίας απαγορεύονται οι χειρονομίες..μονο ομιλια..οτι θελει το λες νονο με λογια.. απαγορεύονται οι χειρονομιες και απτα δυο φυλα..ακριβως για να μην εχουμε αυτες της παρεξηγήσεις.. συνεργάζομαι με πολλες γυναικες στη δουλειά..παντα οτι θελουν να μου πουν μου το λενε απλα με λογια..ποτε καμια δεν μου εκανε χειρονομία..εστω και φιλικη..ουτε και εγω φυσικά..
    Δεν ξερω ειναι λιγο μπερδεμένο..
    Αντε και τα κανει φιλικα οκ...γιατι δεν τα κανει και σε αλλους??γιατι δεν μιλαει και σε άλλους..!???
    Την Τετάρτη πρωτη μερα στη δουλειά μαζι της..
    Η ιδια με πλησιασε και μου ειπε...γεια με λενε .......
    Θα μου πεις κακο είναι??οχι δεν είναι κακο....αλλα γιατι είναι μονο με εμενα ετσι??... τέλος παντων....θα το δειξει ο καιρός....αν θελει κατι παραπανω θα το δειξει στης επομενες μερες...αλλιως θα σημενει οτι εγω τη παρεξηγησα τη κοπελα... ειδωμεν..
    Γιατί βρε Γιώργο σου φαίνεται παράξενο ή πρωτόγνωρο να την πέφτουν σε παντρεμένους ?
    Ειδικά πλέον που η κατάσταση έχει ξεφύγει .

    Δεν διαβάζεις και εδώ μέσα τι γίνεται ?
    Ναι κάλλιστα μπορεί να θέλει μόνο σεξακι και τίποτε παραπάνω ...
    Μπορεί να μην θέλει όμως και τίποτα από όλα αυτά και να είναι ο χαρακτήρας της έτσι ,αλλά το γεγονός ότι τα κάνει μόνο σε εσένα και όχι στους υπόλοιπους ,δεν νομίζω να είναι και τόσο αθώο...

    Γι αυτό είπα ,το γεγονός ότι είσαι παντρεμένος δεν έχει σημασία πλεον για κανέναν και καμιά να το ξέρεις .
    Περνάει στα ψηλά γράμματα και αν ο άλλος δεν το σεβεται πρέπει να τον κάνεις να το σεβαστεί εσύ ο διος με την συμπεριφορά σου .
    Δεν είπα ότι εσύ έκανες κάτι λάθος ,απλά μπορείς άνετα να τις δείξεις πως δεν είσαι διατεθημενος να υπάρξει κάτι παραπάνω πέραν από μια αρμονική συναδελφική σχέση .
    Άλλωστε έχεις πολύ καλή δικαιολογια να της πεις ότι επειδή δεν θέλεις να δίνεις δικαιώματα στην δουλειά καλό είναι να μην υπάρχουν οι χειρονομίες .

    Απλά και όμορφα και σίγουρα δεν την προσβάλεις .
    Βέβαια αν εμένα μου την έπεφτε όπως λες καποιος και δεν ήθελα και εκείνος συνέχιζε δεν θα σκεφτόμουν καθόλου το γεγονός να του κόψω τον αέρα με τρόπο που να μην τον προσβάλλω..
    Σε αυτά τα θέματα τα κόβεις μαχαίρι και δεν αφήνεις το παραμικρό περιθώριο να εκδςιλωθει κάτι γιατί άνετα παρεξηγούνται καταστάσεις και μετά τρέχεις να μαζέψεις όσα δεν μαζεύονται να το ξέρεις .
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Γιατί βρε Γιώργο σου φαίνεται παράξενο ή πρωτόγνωρο να την πέφτουν σε παντρεμένους ?
    Ειδικά πλέον που η κατάσταση έχει ξεφύγει .

    Δεν διαβάζεις και εδώ μέσα τι γίνεται ?
    Ναι κάλλιστα μπορεί να θέλει μόνο σεξακι και τίποτε παραπάνω ...
    Μπορεί να μην θέλει όμως και τίποτα από όλα αυτά και να είναι ο χαρακτήρας της έτσι ,αλλά το γεγονός ότι τα κάνει μόνο σε εσένα και όχι στους υπόλοιπους ,δεν νομίζω να είναι και τόσο αθώο...

    Γι αυτό είπα ,το γεγονός ότι είσαι παντρεμένος δεν έχει σημασία πλεον για κανέναν και καμιά να το ξέρεις .
    Περνάει στα ψηλά γράμματα και αν ο άλλος δεν το σεβεται πρέπει να τον κάνεις να το σεβαστεί εσύ ο διος με την συμπεριφορά σου .
    Δεν είπα ότι εσύ έκανες κάτι λάθος ,απλά μπορείς άνετα να τις δείξεις πως δεν είσαι διατεθημενος να υπάρξει κάτι παραπάνω πέραν από μια αρμονική συναδελφική σχέση .
    Άλλωστε έχεις πολύ καλή δικαιολογια να της πεις ότι επειδή δεν θέλεις να δίνεις δικαιώματα στην δουλειά καλό είναι να μην υπάρχουν οι χειρονομίες .

    Απλά και όμορφα και σίγουρα δεν την προσβάλεις .
    Βέβαια αν εμένα μου την έπεφτε όπως λες καποιος και δεν ήθελα και εκείνος συνέχιζε δεν θα σκεφτόμουν καθόλου το γεγονός να του κόψω τον αέρα με τρόπο που να μην τον προσβάλλω..
    Σε αυτά τα θέματα τα κόβεις μαχαίρι και δεν αφήνεις το παραμικρό περιθώριο να εκδςιλωθει κάτι γιατί άνετα παρεξηγούνται καταστάσεις και μετά τρέχεις να μαζέψεις όσα δεν μαζεύονται να το ξέρεις .
    Ναι μου φενετε παρα πολύ παράξενο να τη πεφτη σε παντρεμενους τη στιγμη που υπάρχουν ενα σωρο ελευθερα παιδια που μπορουν ανετα να της δωσουν αυτο που θελει(αν θελει κατι λεμε τωρα)..

    Σήμερα με το που ηρθε κατευθειαν χαμογελο ματακι κλείσιμό τι κανεις μου λεει απο μακρια.. βέβαια σημερα δεν είχαμε χειρονομίες..επισης σημερα τη προσεξα αν το κανει
    Και σε αλλους για να σιγουρευτο...οχι δεν το κανει ειναι παρα πολύ σοβαρή..ακομα και με της γυναικες οταν μιλαει ειναι σοβαρή..επισης προσεξα αν κλεινει το ματακι και σε αλλους η σε αλλες...γιατι μου περασε απτο μυαλο σημερα
    Λεω εχει γουστο η γυναικα να το εχει τρικ την ωρα που παει να μιλήσει να κλείνει το ματι..και ετσι το προσεξα..
    Επισης σημερα πανω στη κουβέντα με ρωτησε τόπο καταγωγής...λογο του επιθέτου μου...και μου λεει απο κει εισαι??,λεω ναι..α με λεει ειναι απο κει ο κουνιαδος μου πολυ ωραιο μερος..αρα ειναι παντρεμένη...

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Γιατί βρε Γιώργο σου φαίνεται παράξενο ή πρωτόγνωρο να την πέφτουν σε παντρεμένους ?
    Ειδικά πλέον που η κατάσταση έχει ξεφύγει .

    Δεν διαβάζεις και εδώ μέσα τι γίνεται ?
    Ναι κάλλιστα μπορεί να θέλει μόνο σεξακι και τίποτε παραπάνω ...
    Μπορεί να μην θέλει όμως και τίποτα από όλα αυτά και να είναι ο χαρακτήρας της έτσι ,αλλά το γεγονός ότι τα κάνει μόνο σε εσένα και όχι στους υπόλοιπους ,δεν νομίζω να είναι και τόσο αθώο...

    Γι αυτό είπα ,το γεγονός ότι είσαι παντρεμένος δεν έχει σημασία πλεον για κανέναν και καμιά να το ξέρεις .
    Περνάει στα ψηλά γράμματα και αν ο άλλος δεν το σεβεται πρέπει να τον κάνεις να το σεβαστεί εσύ ο διος με την συμπεριφορά σου .
    Δεν είπα ότι εσύ έκανες κάτι λάθος ,απλά μπορείς άνετα να τις δείξεις πως δεν είσαι διατεθημενος να υπάρξει κάτι παραπάνω πέραν από μια αρμονική συναδελφική σχέση .
    Άλλωστε έχεις πολύ καλή δικαιολογια να της πεις ότι επειδή δεν θέλεις να δίνεις δικαιώματα στην δουλειά καλό είναι να μην υπάρχουν οι χειρονομίες .

    Απλά και όμορφα και σίγουρα δεν την προσβάλεις .
    Βέβαια αν εμένα μου την έπεφτε όπως λες καποιος και δεν ήθελα και εκείνος συνέχιζε δεν θα σκεφτόμουν καθόλου το γεγονός να του κόψω τον αέρα με τρόπο που να μην τον προσβάλλω..
    Σε αυτά τα θέματα τα κόβεις μαχαίρι και δεν αφήνεις το παραμικρό περιθώριο να εκδςιλωθει κάτι γιατί άνετα παρεξηγούνται καταστάσεις και μετά τρέχεις να μαζέψεις όσα δεν μαζεύονται να το ξέρεις .
    Αλλο αν το έκανε ενας ανδρας σε μια γυναικα αυτο..
    Το πιο σίγουρο θα ηταν να του ερθει τίποτα στο κεφαλι και μονο που κλείνει το ματι..

  9. #24
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Φιλε Γιωργο ,οφειλω να σου πω ΜΠΡΑΒΩ! διοτις σεβεσαι πρωτα απο ολο την γυναικα σου και μετα τον ορκο οπου εδωσες ενοποιον του Κυριου. Εισαι αλλη μια αποδειξη οτι οι ανδρες ειμαστε αυτοι οπου κραταμε τον γαμο "ψηλα" ,η τιμη και ο λογος ειναι κατις οπου ακομα και στις μερες μας που μερικοι μερικες θελουν να νομιζουν και να λενε οτι ολα εχουν ξεφτησει υπαρχουν ανδρες με αξιες και ειμαστε αρκετοι αυτοι οπο ειτε σε γαμο ειτε οχι οταν δνουμε λογο οτι εχουμε "ματια" μονο για μια γυναικα τον κραταμαι!

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Γιατί βρε Γιώργο σου φαίνεται παράξενο ή πρωτόγνωρο να την πέφτουν σε παντρεμένους ?
    Ειδικά πλέον που η κατάσταση έχει ξεφύγει .

    Δεν διαβάζεις και εδώ μέσα τι γίνεται ?
    Ναι κάλλιστα μπορεί να θέλει μόνο σεξακι και τίποτε παραπάνω ...
    Μπορεί να μην θέλει όμως και τίποτα από όλα αυτά και να είναι ο χαρακτήρας της έτσι ,αλλά το γεγονός ότι τα κάνει μόνο σε εσένα και όχι στους υπόλοιπους ,δεν νομίζω να είναι και τόσο αθώο...

    Γι αυτό είπα ,το γεγονός ότι είσαι παντρεμένος δεν έχει σημασία πλεον για κανέναν και καμιά να το ξέρεις .
    Περνάει στα ψηλά γράμματα και αν ο άλλος δεν το σεβεται πρέπει να τον κάνεις να το σεβαστεί εσύ ο διος με την συμπεριφορά σου .
    Δεν είπα ότι εσύ έκανες κάτι λάθος ,απλά μπορείς άνετα να τις δείξεις πως δεν είσαι διατεθημενος να υπάρξει κάτι παραπάνω πέραν από μια αρμονική συναδελφική σχέση .
    Άλλωστε έχεις πολύ καλή δικαιολογια να της πεις ότι επειδή δεν θέλεις να δίνεις δικαιώματα στην δουλειά καλό είναι να μην υπάρχουν οι χειρονομίες .

    Απλά και όμορφα και σίγουρα δεν την προσβάλεις .
    Βέβαια αν εμένα μου την έπεφτε όπως λες καποιος και δεν ήθελα και εκείνος συνέχιζε δεν θα σκεφτόμουν καθόλου το γεγονός να του κόψω τον αέρα με τρόπο που να μην τον προσβάλλω..
    Σε αυτά τα θέματα τα κόβεις μαχαίρι και δεν αφήνεις το παραμικρό περιθώριο να εκδςιλωθει κάτι γιατί άνετα παρεξηγούνται καταστάσεις και μετά τρέχεις να μαζέψεις όσα δεν μαζεύονται να το ξέρεις .
    Προσπαθω να καταλαβω και ηλικία...αλλα μου ειναι αδυνατον με τοση πουδρα και μεικ απ.και με κραγιόν..
    Αν δεν με απατανε ολα αυτα..την κοβω απο 37-40 να ειναι.

  11. #26
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Οσο για αυτο που αναφερεις, δλδ το αν ηταν αντιστροφα τα πραγματα συμφωνω και παλυς μαζι σου.Δυστυχως εχουμε φτασει σε μια εποχη οπου θελωντας να αποκτησουν οι γυναικες την πολυποθυτη ισοτητα ξεπερασαν την ισοτητα και πλεον ειναι απο πανω! Πλεον εχουμε φτασει στο αναποδο σημειο, η εποχη μας θελει τις γυναικες να ειναι ευνοημενες - αναφερομαι για την Δυση και οχι για ολο τον κοσμο - οι γυναικες εχουν αυξιμενα δικαιωματα σε σχεση με εμας, μαλιστα υπαρχει πλεον μια κλασικη παραβιαση ανθρωπινων δικαιωματων ! παραδηγμα πρωτο ειναι στο διαζυγιο οπου ο ανδρας εαν η γυναικα του ειναι απο πλουσια οικογενεια η ευκαταστατη δεν μπορει να παρει την ιδια διατροφη οπου θα επερναι αυτη, ουτε εχει το ιδιο δικαιωμα στις ημερες οπου θα εχει τα τεκνα!
    Μετα να πουμε για το ΑΣΕΠ?, για την αδικια με τα μορια οπου μια γυναικα μεσα απο διαφορα παραθυρα μπορει να συμπληρωσει μεγαλητερα νουμερα απο εναν ανδρα? ,να πουμε για τον χωρο εργασιας? οπου εαν μια κοπελα αναφερει σεξουαλικη παρενοχληση θα γινει χαμος! σε αντιθεση με τον ανδρα οπου δεν θα ασχοληθει κανεις! μαλιστα θα τον κοροδευουν και απο πανω? να αναφερουμε την αδικια στα κοινωνικα θεματα και γενικα στην αξια ζωης οπου εχει πλεον ενας ανδρας σε σχεση με μια γυναικα? αληθεια για σκεφτειτε ολοι σας κατις απλο, εποχη προ κοροναιου, εαν ενας νεος και ομορφος ανδρας ηθελε να βγει εξοδο, για βολτα σαββατο βραδυ θα μπορουσαι να παει καπου χωρις να ξοδεψει χρηματα? μαλιστα αρκετα χρηματα? Την ιδια στιγμη μια νεαρη ομορφη κοπελα, εαν ηθελε δεν θα μπορουσαι να βγει εξω να διασκεδασει χωρις να χαλασει χρηματα, η με πολυ λιγα χρηματα? και ολα αυτα χωρις να υπαρξη καποια τεπεινωση ετσι .
    Ευχομαι να συμβαινει αυτο λογο του οτι για να υπαρξει ισσοροποια σε ενα κοινωνικο ζητημα συνηθως υπαρχει ταλανευση του θεματος ειτε απο την μια πλευρα ειτε απο την αλλη μεχρις να ερθει η απολυτη ισορροπια ,αυτο συμβαινει αρκετες φορες ,νομιζω οτι κατις τετοι υπαρχει και στο θεμα ισοτητας ανδρων γυναικων, ειμαστε στην εποχη οπου μετα απο μια απολυτη αδικια κατα των γυναικων ,μετα απο αγωνες για να αποκτησουν τα δικαιωματα τους , ηρθαν τα δικαιωματα τους, και τωρα ειμαστε στις μερες οπου σαν να "ξεσπαν" για τα τοσα χρονια οπου τα ειχαν στερηθει, και σε λιγα χρονια ευχομαι να επελθει η απολυτη ισορροπια, η αρμονια .

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Αν το έκανε ένας άντρας σε μια γυναίκα Γιώργο35 θα λάμβανε κατευθείαν την απάντηση του .
    Αυτο εξαρτάται από το τι θα ήθελε μια γυναίκα .
    Αν της αρέσει και κολακευοταν με όλο αυτό θα το προχωρούσε και δεν θα την πείραζε καθόλου .
    Αν πάλι δεν γουστάρει από την πρώτη στιγμή θα τον έβαζε στην θέση του .
    Απλά τα πράγματα δεν θέλει πολύ σκέψη όλο αυτό .
    Θες καλώς ,το διατηρείς .Δεν θες ,το κόβεις μαχαίρι απο την αρχή .
    Αυτό ισχύει αν είναι άντρας ή αν είναι γυναίκα ..

    Όλα τα άλλα απλά συντηρούν μια κατάσταση όχι και τόσο ευχάριστη...

    Για πες αφού πλέον έχεις σιγουρευτεί κατά κάποιο τρόπο ότι σου δείχνει ενδιαφέρον κατά κάποιο τρόπο,τι σκέφτεσαι να κάνεις ?
    Τώρα ειδικά που κατάλαβες ότι είναι και παντρεμένη.

    Πως σκέφτεσαι να την κόψεις όλη αυτή την οικειότητα?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,742
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    για να μην παρεξηγηθω δεν συμβουλευω εναν παντρεμενο να κανει τετοιο σοβαρο αμαρτημα, να απατησει την γυναικα του!

    ενα σεξακι δεν ειναι αμαρτια.

  14. #29
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    ενα σεξακι δεν ειναι αμαρτια.
    Απεναντιας ειναι αμαρτια!! αλλα ο ανθρωπος εχει σωματικες αναγκες! εχει την σαρκα οπου τον υποχρεωνει σε καθε τι που ειναι ερχομενο απο τισ ανγκαιες της φυσικης του ορμης! εαν διαβασεται τα βιβλια της κατιχισης αλλα και παλαια διαθικη, οπως και βιους αγιων,αναφερει οτι ακομα και οι ανγκες οπως το να πας τουαλετα για την εντερικη αναγκη θεορειτε αμαρτημα, μικρο βεβαια αλλα υπηρξαν μοναχοι οπου προσπαθησαν ακομα και αυτο να παψουν, διοτις τους προσβαλε την ασταματητη προσευχη! Μαλιστα αναφερετε σε ενα περιστατικο οπου η Παναγια κουβαλαγαι τον Χριστο ως μικρουλη και αυτος τα εκανε πανω του! και εχει γινει ολοκληρη αναλυση πανω σε αυτο το θεμα. Εαν λοιπον το σεξ το δουμε ετσι ,ως ανδρικη αναγκη, εαν σκεφτουμε οτι ο μεγαλος βασηλας Δαβηδ εκανε το χειροτερο , γουσταρε την γυναικα ενος στρατιοτη του, και τον εστελνε συνεχως στο μετοπο για να πηγαινει με την γυναικα του! βεβαια στα αγια βιβλια κατηγορουν και αυτην , οπου λογικα φταιει πιο πολυ ως γυναικα του στρατιωτη !,αλλα μια φορα ο μεγας Δαβηδ τον εστειλε σε δυσκολη μαχη οπου και εχασε τη ζωη του.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Αν το έκανε ένας άντρας σε μια γυναίκα Γιώργο35 θα λάμβανε κατευθείαν την απάντηση του .
    Αυτο εξαρτάται από το τι θα ήθελε μια γυναίκα .
    Αν της αρέσει και κολακευοταν με όλο αυτό θα το προχωρούσε και δεν θα την πείραζε καθόλου .
    Αν πάλι δεν γουστάρει από την πρώτη στιγμή θα τον έβαζε στην θέση του .
    Απλά τα πράγματα δεν θέλει πολύ σκέψη όλο αυτό .
    Θες καλώς ,το διατηρείς .Δεν θες ,το κόβεις μαχαίρι απο την αρχή .
    Αυτό ισχύει αν είναι άντρας ή αν είναι γυναίκα ..

    Όλα τα άλλα απλά συντηρούν μια κατάσταση όχι και τόσο ευχάριστη...

    Για πες αφού πλέον έχεις σιγουρευτεί κατά κάποιο τρόπο ότι σου δείχνει ενδιαφέρον κατά κάποιο τρόπο,τι σκέφτεσαι να κάνεις ?
    Τώρα ειδικά που κατάλαβες ότι είναι και παντρεμένη.


    Πως σκέφτεσαι να την κόψεις όλη αυτή την οικειότητα?
    Τίποτα δεν ειναι σίγουρο...μπορει η κοπέλα να ειναι εξω καρδια που λεμε και εγω να το παρεξηγώ..επιμενω σε αυτο.
    Κοιτα οσο ειναι ετσι μεχρι σε αυτο το σημειο δεν τίθεται θέμα...στο κατω κατω η κοπελα απλως είναι ευγενική.και πολυ ευγενικη μάλιστα..κανεις δεν μπορει να την κατηγορήσει γι'αυτό..να λεμε του στραβου το δίκιο..
    Οσο λοιπον ειναι σε αυτο το σημειο ειναι οκ..τωρα αν αρχίσει και το προχωραει εστω ενα κλικ παραπάνω τοτες θα αρχισω να σιγουρευωμαι...το πως θα το σταματησω πραγματικα δεν ξερω..μακαρι να ηξερα...πρωτη φορα θα εχω βρεθει σε τέτοια θεση (συνηθως εγω ειμαι αυτος που έτρωγα χυλοπίτες χαχαχα)..μαλλον θα αρχιζω να γινομαι ψυχρος και απόμακρος..ετσι θα το καταλαβει και θα κανει το ιδιο..απλα πράγματα..

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Νεολαία είναι άχρηστοι ή είναι ιδέα μου;
    By elis in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 110
    Last Post: 01-10-2023, 00:08
  2. Με ζηλεύει ή είναι ιδέα μου;
    By irene22 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 14
    Last Post: 07-08-2019, 01:21
  3. Replies: 75
    Last Post: 13-10-2017, 02:07
  4. είναι ιδέα μου ;
    By troxia in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 42
    Last Post: 19-12-2015, 09:55

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •