Ο άντρας μου κάνει sexting και έχει λογαριασμό - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 78
  1. #31
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2021
    Posts
    16
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Εκτός από το θέμα του χαρακτήρα προσωπικά θεωρώ πως έχει σημασία η ηλικία ναι. Αλλιώς συμέριφέρεται κάποιος στα 30 αλλιώς στα 40 και πάει λέγοντας. Δεν ξέρω να σου πω την αλήθεια κατά πόσο μπορεί να προσφέρει η ψυχοθεραπεία κάτι, γιατί δεν μιλάμε για κάποιον που πχ βλέπει πόνο, μιλάμε για κάποιον που τη πέφτει και ότι πιάσει. Και θα καταφέρει ένας ψυχολόγος να το ανατρέψει όλο αυτό;

    Πάντως να σου πω και κάτι ακόμα, δεν νομίζω πως έχετε ιδανική σχέση δηλαδή γιατί σκέψου πως όλα αυτά που θα έπρεπε να πει σε εσένα τα λέει σε άλλες.
    Κοιτά θα το προσπαθήσω και θα του δώσω μια ευκαιρία με τον ψυχολόγο, αλλά δεν έχω άλλη υπομονή και αντοχές! Το ξέρει... με στεναχωρούν τα όσα είπες αν και είναι η αλήθεια, αλλά δυστυχώς η σχέση μας μόνο ιδανική δεν ήταν!

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Καταλαβαίνω πως είναι και το θέμα του παιδιού, αλλά κι εκείνος δεν σε σεβάστηκε με έναν τρόπο που σε υποτιμάει. Είστε πολλά χρόνια μαζί; Δεν ήξερε πως αυτό θα σε πλήγωνε;

  3. #33
    Καλημέρα και απο εμένα.
    Τώρα ειδα την ιστορία σου.
    Πράγματι λυπάμαι πολύ για την ιστορία σου κυρίως επειδη αυτη την στιγμή ζεις μια μαγικη στιγμη περιμενεις το παιδακι σου και θα επρεπε να ειναι εκει η ενεργεια σου και να εισαι λουσμενη απο ευτυχια!! Αντ αυτου εχει συμβει ενα γεγονος το οποιο σε πληγωνει, και στεναχωριεμαι γι αυτο!
    Δυστυχως, οι σχεσεις ειναι το πιο απροβλεπτο πραγμα το οποιο μπορει να μας συμβει!Εκει που ξεκινανε ολα ομορφα και ροδινα με τα χρονια βλεπεις οτι ο ανθρωπος σου ειναι ενας αλλος, πολλες φορες τρομαζεις με το γεγονος οτι νιωθεις πως εισαι με καποιον που δεν ξερεις!!
    Σε συγχαιρω για τον δυναμισμο σου και για το γεγονος οτι σε αυτη την κατασταση ειχες την δυναμη να μιλησεις για χωρισμο. Προσωπικά, θα προσπαθουσα να βαλω στην ακρη αυτο που συμβαινει, να γεννησεις με το καλο το παιδακι σου να αφοσιωθει σε αυτο, ειπες οτι επαγγελματικα εισαι επισης επιτυχημενη οποτε εχεις πολυ ωραια στοιχεια στην ζωη σου, και μετα θα εβλεπα αν μπορω να μεινω σε αυτη την σχεση. Δηλαδη, αν δεν μπορεις πια να εισαι ευτυχισμενη με αυτον τον ανθρωπο και αυτα τα οποια κανει ειναι για εσενα μαυρο πανι τοτε θελει σκεψη γιατι εισαι πολυ νεα και ανοιγεται ενας ομορφος κοσμος για σενα και το παιδι σου και σας αξιζει η ευτυχια και ομορφες μερες!!

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by PennyVas View Post
    Κοιτά θα το προσπαθήσω και θα του δώσω μια ευκαιρία με τον ψυχολόγο, αλλά δεν έχω άλλη υπομονή και αντοχές! Το ξέρει... με στεναχωρούν τα όσα είπες αν και είναι η αλήθεια, αλλά δυστυχώς η σχέση μας μόνο ιδανική δεν ήταν!
    Άκου είχα μια ιδανική για τον έξω κόσμο σχέση με μια διαφορά δεν κάναμε σεξ γιατί δεν ηθελα και δεν είναι ότι δεν ήθελα επειδή την είχα βαρεθεί η οτιδποτε άλλο και μάλιστα σε μεγαλυτερη ηλικια από σένα γιατί είμαι 44 αλλά γιατί είχε αναστολές στο σεξ. Η σχέση μας κρατησε περίπου 5 και κάτι χρόνια μέχρι που είχαμε φτάσει στο σημείο να είμαστε κάτι σαν αδέλφια και δεν ζητούσα κάτι το εξωπραγματικό δεν περιελάμβανε ούτε περισσότερους παρτενέρ ούτε κάτι μη πραγματοποιήσιμο, το οποίο με τη δική μου τη λογική θα έπρεπε να ήταν, αν και εφόσον υποτίθεται πως με αγαπούσε.

    Τώρα μετά από κάποιους μήνες κατάλαβα πως το λάθος που είχα κάνει ήταν ότι δεν χώρισα τρία χρόνια νωρίτερα. Μπήκαμε και οι δύο σε μια διαδικασία που δεν πρόσφερε κάτι ούτε σε εμένα ούτε σε εκείνη.

    Αν δεν είναι ευτυχισμένος ερωτικά καποιοςμε κάποια πως μπορεί να συνυπάρξει και να ζήσει άλλα 20 ή 30 χρόνια μαζί της;

    Συγγνώμη που σε στεναχώρησα αλλά από μικρό παιδί είμαι ρεαλιστής και δεν μπορώ να κρύβω κάτι που πιστεύω πως ισχύει.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    339
    Και ξαναρωτάω εγώ, είχατε συζητήσει ποτέ να κάνετε σεξτιγκ μεταξύ σας; Δε σου είχε κάνει ποτέ νύξη ότι θα του άρεσε να ανταλλάσετε πιο ερωτικά μηνύματα;

  6. #36
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2021
    Posts
    16
    Quote Originally Posted by Chaos1 View Post
    Και ξαναρωτάω εγώ, είχατε συζητήσει ποτέ να κάνετε σεξτιγκ μεταξύ σας; Δε σου είχε κάνει ποτέ νύξη ότι θα του άρεσε να ανταλλάσετε πιο ερωτικά μηνύματα;
    Ναι! Του το είχα ζητήσει και πολλά αλλά, γιατί κάθε άλλο παρά συντηρητική είμαι. Και εκείνος νευρίασε όταν του ζήταγε πονηρά πράγματα! Έτσι άρχισα να πιστεύω ότι δεν του αρέσουν αυτά και είναι μαζεμένος στο σεξ!

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    339
    Quote Originally Posted by PennyVas View Post
    Ναι! Του το είχα ζητήσει και πολλά αλλά, γιατί κάθε άλλο παρά συντηρητική είμαι. Και εκείνος νευρίασε όταν του ζήταγε πονηρά πράγματα! Έτσι άρχισα να πιστεύω ότι δεν του αρέσουν αυτά και είναι μαζεμένος στο σεξ!
    Ο άνθρωπος αυτός σου έκρυβε τη μισή ερωτική ζωή του, λοιπόν. Δεν είναι ντροπή να αρέσει σε κάποιον το σέξτιγκ, αλλά είναι ανέντιμο να μην το λέει, να παριστάνει τον συντηρητικό και να το ψάχνει αλλού. Αυτός δε θα φτιάξει με ψυχοθεραπείες, άπαξ και του αρέσει μια ερωτική πρακτική, θα την αναζητάει πάντα. Αν ήμουν εγώ στη θέση σου, θα σκεφτόμουν πολύ καλά τι θα κάνω, χωρίς να επηρεάζομαι από την εγκυμοσύνη μου. Υπάρχουν τόσες μητέρες που μεγαλώνουν όχι μόνο ένα παιδί, αλλά και δύο και τρία μόνες τους και τα καταφέρνουν μια χαρά.

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Συμφωνώ με τον προλαλήσαντα. Δεν νομίζω να αλλάζει, αλλά και αυτό να γίνεται, έχει πια κάποιο νόημα;

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by PennyVas View Post
    Ναι! Του το είχα ζητήσει και πολλά αλλά, γιατί κάθε άλλο παρά συντηρητική είμαι. Και εκείνος νευρίασε όταν του ζήταγε πονηρά πράγματα! Έτσι άρχισα να πιστεύω ότι δεν του αρέσουν αυτά και είναι μαζεμένος στο σεξ!
    Γιατί τον ρώτησες ?
    Μήπως αυτη καθαρά την μορφή να πω σεξ την έχει συνδιάσει και μπορεί να λειτουργήσει μόνο με τις αντίστοιχες κοπέλες και όχι με την γυναίκα του και προσεχώς μάνα του παιδιού του?

    έχεις καθήσει να κάνεις αυτή την συζήτηση ?
    Γιατί όχι με εσένα και μόνο με εκείνες ?

    Ανάλογα με το πώς αντιλαμβάνεται την κάθε γυναίκα θα εξαρτηθούν πολλά .
    Αν παίζει θέμα σεβασμού να το πω απλά ,αν σε θεωρεί κάτι πολύ "ιερό" και αυτό που κάνει με τις άλλες κάτι "βρώμικο" ,ενοχικό είναι πολύ φυσιολογικό να αντιδρά έτσι .

    Κάτσε κάνε μια τέτοια συζήτηση και πολύ περισσότερο να του πεις να βάζει τον θυμό του στην άκρη και να αναλάβει τις ευθύνες του ....
    Τα θέματα δεν λύνονται ούτε με θυμό ούτε με τίποτε άλλο αν θες να σώσεις μια κατάσταση .
    Ο θυμός και τα δεν θέλω να το συζητάω μόνο άμυνα σημαίνει σε μια κατάσταση που αντιλβανεται ότι είναι λάθος και δεν ξέρει πως να την διαχειριστή....

    Αν γουστάρει κάτι τέτοιο καλώς ,αν όμως δεν μπορεί να το κάνει με την γυναίκα του γιατί νομίζει ότι θα την προσβάλει πάλι έχει καλώς .
    Να καταλάβει όμως ότι μέσα στο γάμο αυτά ή θα τα κάνει με την γυναίκα του από την στιγμή που τα δέχεται και εκείνη η δεν θα τα κάνει καθόλου .
    Και στις δύο περιπτώσεις θα επωμιστεί τις συνέπειες αφού δεν φρόντισε κάτι τέτοιο να το ξεκαθαρίσει πριν τον γάμο σας και πολύ περισσότερο πριν κάνετε ένα παιδί...

    Αν πάλι είναι θεματακι με ενοχοποιητικες καταστάσεις σίγουρα ο ψυχολόγος θα τον βοηθήσει να καταλάβει πως αν αυτό θέλει να κάνει ,μπορεί να το κάνει με την γυναίκα του και δεν θα είναι γιατί αυτή είναι ισάξια με τις άλλες ...
    Ούτε θα την μειώσει ούτε θα την κατάταξη στην κατηγορία που είναι οι άλλες και το κάνουν επί πληρωμή κάποιες φορές ...

    Δώστου χρόνο και κυρίως βάλτε τα πάντα στο τραπέζι και ζητα βοήθεια ..Δες όμως και μετά πράξε ..,κάτσε να σου ξεκαθαρίσει τον λόγο γιατί με άλλες γυναίκες και όχι μαζί σου .
    Από εκεί ξεκινά και αναλογα πορεύεσαι βάση του δικού σας καλού σαν οικογένεια πλέον ..
    Άλλωστε δεν είναι λίγοι οι άντρες που κουβαλάνε ερωτικά αποθημενα και φοβούνται να τα πούνε στην γυναίκα τους γιατί νομίζουν ότι θα παρεξηγηθουν.
    Από την στιγμή που εσύ κάνεις ότι κάνει η κάθε παντρεμένη γυναίκα πλέον και να μην το βλέπεις ενοχικά δεν έχει καμία δικαιολογία ...

    Άλλωστε όλες στους γάμους μας ότι κάνουμε το κάνουμε με τον άντρα μας και αυτό και μόνο δεν έπρεπε να είναι καν θέμα προς συζήτηση ,είναι δεδομένο να περνάς καλά σε αυτό το κομμάτι για να έχει και διάρκεια και ένταση όλο αυτό!
    Αλλιώς και εσύ πάνε και βρες έναν να κάνεις αυτά που θες αλλά δεν στα δίνει ο συζηγος ,για να δούμε θα το δεχτεί ?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  10. #40
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2021
    Posts
    16
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Γιατί τον ρώτησες ?
    Μήπως αυτη καθαρά την μορφή να πω σεξ την έχει συνδιάσει και μπορεί να λειτουργήσει μόνο με τις αντίστοιχες κοπέλες και όχι με την γυναίκα του και προσεχώς μάνα του παιδιού του?

    έχεις καθήσει να κάνεις αυτή την συζήτηση ?
    Γιατί όχι με εσένα και μόνο με εκείνες ?

    Ανάλογα με το πώς αντιλαμβάνεται την κάθε γυναίκα θα εξαρτηθούν πολλά .
    Αν παίζει θέμα σεβασμού να το πω απλά ,αν σε θεωρεί κάτι πολύ "ιερό" και αυτό που κάνει με τις άλλες κάτι "βρώμικο" ,ενοχικό είναι πολύ φυσιολογικό να αντιδρά έτσι .

    Κάτσε κάνε μια τέτοια συζήτηση και πολύ περισσότερο να του πεις να βάζει τον θυμό του στην άκρη και να αναλάβει τις ευθύνες του ....
    Τα θέματα δεν λύνονται ούτε με θυμό ούτε με τίποτε άλλο αν θες να σώσεις μια κατάσταση .
    Ο θυμός και τα δεν θέλω να το συζητάω μόνο άμυνα σημαίνει σε μια κατάσταση που αντιλβανεται ότι είναι λάθος και δεν ξέρει πως να την διαχειριστή....

    Αν γουστάρει κάτι τέτοιο καλώς ,αν όμως δεν μπορεί να το κάνει με την γυναίκα του γιατί νομίζει ότι θα την προσβάλει πάλι έχει καλώς .
    Να καταλάβει όμως ότι μέσα στο γάμο αυτά ή θα τα κάνει με την γυναίκα του από την στιγμή που τα δέχεται και εκείνη η δεν θα τα κάνει καθόλου .
    Και στις δύο περιπτώσεις θα επωμιστεί τις συνέπειες αφού δεν φρόντισε κάτι τέτοιο να το ξεκαθαρίσει πριν τον γάμο σας και πολύ περισσότερο πριν κάνετε ένα παιδί...

    Αν πάλι είναι θεματακι με ενοχοποιητικες καταστάσεις σίγουρα ο ψυχολόγος θα τον βοηθήσει να καταλάβει πως αν αυτό θέλει να κάνει ,μπορεί να το κάνει με την γυναίκα του και δεν θα είναι γιατί αυτή είναι ισάξια με τις άλλες ...
    Ούτε θα την μειώσει ούτε θα την κατάταξη στην κατηγορία που είναι οι άλλες και το κάνουν επί πληρωμή κάποιες φορές ...

    Δώστου χρόνο και κυρίως βάλτε τα πάντα στο τραπέζι και ζητα βοήθεια ..Δες όμως και μετά πράξε ..,κάτσε να σου ξεκαθαρίσει τον λόγο γιατί με άλλες γυναίκες και όχι μαζί σου .
    Από εκεί ξεκινά και αναλογα πορεύεσαι βάση του δικού σας καλού σαν οικογένεια πλέον ..
    Άλλωστε δεν είναι λίγοι οι άντρες που κουβαλάνε ερωτικά αποθημενα και φοβούνται να τα πούνε στην γυναίκα τους γιατί νομίζουν ότι θα παρεξηγηθουν.
    Από την στιγμή που εσύ κάνεις ότι κάνει η κάθε παντρεμένη γυναίκα πλέον και να μην το βλέπεις ενοχικά δεν έχει καμία δικαιολογία ...

    Άλλωστε όλες στους γάμους μας ότι κάνουμε το κάνουμε με τον άντρα μας και αυτό και μόνο δεν έπρεπε να είναι καν θέμα προς συζήτηση ,είναι δεδομένο να περνάς καλά σε αυτό το κομμάτι για να έχει και διάρκεια και ένταση όλο αυτό!
    Αλλιώς και εσύ πάνε και βρες έναν να κάνεις αυτά που θες αλλά δεν στα δίνει ο συζηγος ,για να δούμε θα το δεχτεί ?
    Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου!

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by PennyVas View Post
    Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου!
    Τίποτα !
    Να προσέχεις αυτή την περίοδο μόνο τον ευατο σου και το μωρό σου ,μην στεναχωριέσαι και στρεσαρεσαι υπερβολικά .
    Με το καλό να κρατήσεις ένα υγιέστατο μπεμπακι προς το παρόν και όλα τα υπόλοιπα θα λυθούν όταν νοιώσεις έτοιμη και για αυτά ..
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    339
    Όταν ένας άντρας λειτουργεί ερωτικά, έστω και με σέξτιγκ, με άλλες γυναίκες, δεν είναι ερωτευμένος. Είναι επιλογή σου το αν θέλεις να μείνεις με έναν τέτοιο άντρα, σε μια τόσο ψυχοφθόρα κατάσταση. Δεν ξέρω τι είναι καλύτερο για την εγκυμοσύνη σου, το να τραβήξεις το τσιρότο απότομα ή σιγά σιγά; Βασικά ξέρω, σου είπα τι θα έκανα εγώ, η τελική απόφαση είναι μόνο δική σου. Ο καθένας εδώ μέσα θα σου δώσει τη δική του απάντηση, ο καθένας αντιλαμβάνεται την απιστία διαφορετικά και ο καθένας έχει διαφορετική ελαστικότητα στο να τη συγχωρήσει. Όλα εξαρτώνται από τον δικό σου χαρακτήρα.

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    381
    Quote Originally Posted by PennyVas View Post
    Ναι! Του το είχα ζητήσει και πολλά αλλά, γιατί κάθε άλλο παρά συντηρητική είμαι. Και εκείνος νευρίασε όταν του ζήταγε πονηρά πράγματα! Έτσι άρχισα να πιστεύω ότι δεν του αρέσουν αυτά και είναι μαζεμένος στο σεξ!
    Καλησπέρα θεματοθετρια. Όταν του είπες για χωρισμο, εκείνος πως αντέδρασε? Όπως είπε και η end of an era, για να κάνει σεξτινγκ σημαονει ότι δεν σε σεβάστηκε. Δεν σεβάστηκε αυτό που είχατε.
    Επίσης, εσύ το αντέχεις από εδώ και πέρα? Είσια σίγουρη ότι δεν θα ξανακάνει τα ίδια? Και αν κάθε φορά που τον βλέπεις να στέλνει κάτι στο κινητό του, εσύ αναρωτιεσαι αν είναι αυτό? Μπορείς να το χειριστείς? Έχεις τα ψυχικά αποθέματα για κάτι τέτοιο?
    Ακόμα, για να κάνει σεξτινγκ μια φορά, σημαινει ότι κατά κάποιο τρόπο, οι ηθικοί φραγμοί του έπεσαν μια φορά. Και προσωπικά πιστεύω ότι όταν πέφτουν μια φορά οι ηθικοί φραγμοί, πολύ εύκολα ξαναπέφτουν για δεύτερη φορά. Δεν ξέρω αν με καταλάβαινεις. Αν πχ κάποιος βάλει κέρατο μια φορά, σημεινει ότι έχει καταργήσει κάποιους ηθικους φραγμούς που έχει και τη δεύτερη φορά θα του είναι ευκολότερο. Να μου πεις δεν έβαλε ακριβώς κέρατο ο άντρας σου, αλλά τρόπον τινά δεν σε απάτησε? Δεν πρόδωσε την εμπιστοσύνη σου? Δεν δέχθηκε με άγνωστες να κάνει πράγματα που δεν έκανε μαζί σου?

  14. #44
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2021
    Posts
    16
    Quote Originally Posted by Chaos1 View Post
    Όταν ένας άντρας λειτουργεί ερωτικά, έστω και με σέξτιγκ, με άλλες γυναίκες, δεν είναι ερωτευμένος. Είναι επιλογή σου το αν θέλεις να μείνεις με έναν τέτοιο άντρα, σε μια τόσο ψυχοφθόρα κατάσταση. Δεν ξέρω τι είναι καλύτερο για την εγκυμοσύνη σου, το να τραβήξεις το τσιρότο απότομα ή σιγά σιγά; Βασικά ξέρω, σου είπα τι θα έκανα εγώ, η τελική απόφαση είναι μόνο δική σου. Ο καθένας εδώ μέσα θα σου δώσει τη δική του απάντηση, ο καθένας αντιλαμβάνεται την απιστία διαφορετικά και ο καθένας έχει διαφορετική ελαστικότητα στο να τη συγχωρήσει. Όλα εξαρτώνται από τον δικό σου χαρακτήρα.
    Σ ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου! Είμαστε 10χρονια μαζί! Ο έρωτας πλέον δεν ξέρω αν υπάρχει ή τι σημαίνει έρωτας μετά από 10 χρόνια. Αγάπη; μπορεί! Αλλά στην παρούσα κατάσταση θα επιλέξω να χαρώ τη γέννηση του παιδιού μου! Ένα ένα θέμα! Δεν μπορώ να ασχοληθώ με οκά τώρα. Χρειάζεται να με προστατεύσω. Ας επιλέξω να ασχοληθώ με το χαρούμενο γεγονός της ζωής μου που περίμενα χρόνια να έρθει! Μετά θα ασχοληθώ με τις πληγές και τα τσιρότα! Δεν είμαι και δεν νιώθω το ίδιο απέναντι του. Ο καθένας όπως είπες είναι διαφορετικός και διαφορετικά σκέφτεται και πράττει. Όμως, στο τέλος θα κάνω αυτό που θα κάνει χαρούμενη και γεμάτη εμένα, μην ανησυχείς γι αυτό!

  15. #45
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2021
    Posts
    16
    Quote Originally Posted by Yugi m View Post
    Καλησπέρα θεματοθετρια. Όταν του είπες για χωρισμο, εκείνος πως αντέδρασε? Όπως είπε και η end of an era, για να κάνει σεξτινγκ σημαονει ότι δεν σε σεβάστηκε. Δεν σεβάστηκε αυτό που είχατε.
    Επίσης, εσύ το αντέχεις από εδώ και πέρα? Είσια σίγουρη ότι δεν θα ξανακάνει τα ίδια? Και αν κάθε φορά που τον βλέπεις να στέλνει κάτι στο κινητό του, εσύ αναρωτιεσαι αν είναι αυτό? Μπορείς να το χειριστείς? Έχεις τα ψυχικά αποθέματα για κάτι τέτοιο?
    Ακόμα, για να κάνει σεξτινγκ μια φορά, σημαινει ότι κατά κάποιο τρόπο, οι ηθικοί φραγμοί του έπεσαν μια φορά. Και προσωπικά πιστεύω ότι όταν πέφτουν μια φορά οι ηθικοί φραγμοί, πολύ εύκολα ξαναπέφτουν για δεύτερη φορά. Δεν ξέρω αν με καταλάβαινεις. Αν πχ κάποιος βάλει κέρατο μια φορά, σημεινει ότι έχει καταργήσει κάποιους ηθικους φραγμούς που έχει και τη δεύτερη φορά θα του είναι ευκολότερο. Να μου πεις δεν έβαλε ακριβώς κέρατο ο άντρας σου, αλλά τρόπον τινά δεν σε απάτησε? Δεν πρόδωσε την εμπιστοσύνη σου? Δεν δέχθηκε με άγνωστες να κάνει πράγματα που δεν έκανε μαζί σου?
    Ο,τι ακριβώς είπες και όλα σου τα ερωτήματα τα έχω κι εγώ. Ακριβώς τα ίδια και του τα έχω πει. Δεν κρύβω τις σκέψεις μου και δεν φοβάμαι να τις πω. Τον πονάνε πολλά από αυτά και ι χωρισμός το πόνεσε. Λέει ότι θα κάνει τα πάντα για να μη με χάσει. Να πω την αλήθεια, δεν τον πιστεύω. Έχει χαθεί η εμπιστοσύνη που του είχα. Αν δεν περάσει καιρός και δε δω η ίδια να αλλάζει η κατάσταση, δεν πρόκειται να μείνω. Αν δεν αλλάξει η ερωτική μας ζωή και δεν αρχίσει να ασχολείται με μένα (δηλ να «παίζουμε» μαζί) αφήνοντας με πάλι στην απέξω, επιλέγοντας άλλες να «παίξει», τότε θα φύγω τρέχοντας! Είναι απιστία αυτό που έκανε, αλλά επειδή πιστεύω ότι υπάρχουν και άλλοι παράγοντες που τον οδήγησαν εκεί θα περιμένω λίγο με τη δουλειά του ψυχολόγου και βλέπουμε! Εν τω μεταξύ το μωρό μου θα έχει και τους δυο γονείς του μαζί, αλλά μπορεί για λίγο! Θα δούμε πια απόφαση θα πάρω, αλλά δε θα την πάρω τώρα!

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ο αντρας μου εχει φετιχ και δεν μου το λεει....
    By Φαντασία in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 53
    Last Post: 06-09-2019, 12:10
  2. Νομιζω οτι ο αντρας μου εχει καταθλιψη
    By Αντζυ in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 34
    Last Post: 02-02-2019, 22:19
  3. Όταν δε θέλει ο άντρας σου να κάνει σεξ μαζί σου
    By Lunaluna in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 74
    Last Post: 01-12-2017, 15:56
  4. Ο αντρας μου βλέπει πορνό, η κατασταση εχει ξεφύγει!
    By thessalonikia29 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 60
    Last Post: 20-10-2012, 00:56
  5. Replies: 22
    Last Post: 05-07-2012, 15:25

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •