Ο άντρας μου κάνει sexting και έχει λογαριασμό - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast
Results 61 to 75 of 78
  1. #61
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    339
    Quote Originally Posted by PennyVas View Post
    Σ ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου! Είμαστε 10χρονια μαζί! Ο έρωτας πλέον δεν ξέρω αν υπάρχει ή τι σημαίνει έρωτας μετά από 10 χρόνια. Αγάπη; μπορεί! Αλλά στην παρούσα κατάσταση θα επιλέξω να χαρώ τη γέννηση του παιδιού μου! Ένα ένα θέμα! Δεν μπορώ να ασχοληθώ με οκά τώρα. Χρειάζεται να με προστατεύσω. Ας επιλέξω να ασχοληθώ με το χαρούμενο γεγονός της ζωής μου που περίμενα χρόνια να έρθει! Μετά θα ασχοληθώ με τις πληγές και τα τσιρότα! Δεν είμαι και δεν νιώθω το ίδιο απέναντι του. Ο καθένας όπως είπες είναι διαφορετικός και διαφορετικά σκέφτεται και πράττει. Όμως, στο τέλος θα κάνω αυτό που θα κάνει χαρούμενη και γεμάτη εμένα, μην ανησυχείς γι αυτό!
    Αυτό είναι το ζητούμενο, να χαρείς τη γέννηση του μωρού σου. Εάν πιστεύεις ότι θα τη χαρείς καλύτερα με τον σύζυγό σου δίπλα σου στο ίδιο σπίτι, όπως κι αν είναι αυτός ο σύζυγος, τότε μείνε. Είναι πάντα θέμα χαρακτήρα. Και προς Θεού, μην ταράζεσαι, το μωρό το νιώθει. Επέλεξε μια λύση που θα σε κάνει να στενοχωριέσαι λιγότερο.

  2. #62
    Banned
    Join Date
    Jan 2021
    Location
    Los Angeles <3
    Posts
    257
    Παλεψτε το λίγο πριν αποφασίσετε να χωρισετε. Όπως είπαν παραπανω πολλά ζευγάρια περνάνε κρίση στην εγκυμοσύνη. Ισως με τη θέλησή και με τη βοήθεια ειδικού να το λύσετε και αυτό, φρόντισε την εγκυμοσύνη σου, τον εαυτό σου και μη μπαίνεις σε ψυχοφθόρες διαδικασίες χωρισμού και ξεκαθαρίσματων πριν γεννήσεις με το καλό.

    Και μετά βλέπεις πως πάει και αν αντιμετωπίζεται η κατάσταση η εάν εσύ η ίδια μπορείς να αντέξεις την συμπεριφορά και την απιστία του συζύγου σου

  3. #63
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    339
    Quote Originally Posted by Black_Opium View Post
    Παλεψτε το λίγο πριν αποφασίσετε να χωρισετε. Όπως είπαν παραπανω πολλά ζευγάρια περνάνε κρίση στην εγκυμοσύνη. Ισως με τη θέλησή και με τη βοήθεια ειδικού να το λύσετε και αυτό, φρόντισε την εγκυμοσύνη σου, τον εαυτό σου και μη μπαίνεις σε ψυχοφθόρες διαδικασίες χωρισμού και ξεκαθαρίσματων πριν γεννήσεις με το καλό.

    Και μετά βλέπεις πως πάει και αν αντιμετωπίζεται η κατάσταση η εάν εσύ η ίδια μπορείς να αντέξεις την συμπεριφορά και την απιστία του συζύγου σου
    Με τη διαφορά ότι δεν πρόκειται για κρίση στην εγκυμοσύνη, ο άντρας της ξεκίνησε να συμπεριφέρεται έτσι πιο πριν.

  4. #64
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    381
    Quote Originally Posted by PennyVas View Post
    Ωραία καταλαβαίνω απόλυτα τι λέτε! Έχετε πολύ δίκιο γιατί όλα αυτά είναι εμφανέστατα. Δεν με αγαπάει. Δεν με σέβεται. Κάνει με άλλες αυτά που πρέπει να έκανα μαζί μου. Είναι ανώμαλος, είναι εγωιστής. Και πολλά αλλά! Άρα συνεπάγεται ότι πρέπει να χωρίσω. Τόσο μαθηματικά είναι οι σχέσεις τελικά; Τόσο απλά; Τόσο το μυαλό πρέπει να βάζουμε; Ίσως... μπορεί να έχετε δίκιο! Όμως τώρα εγώ δεν μπορώ να χωρίσω. Τώρα μόνο το παιδί μου με νοιάζει. Μετά από κανα μήνα ή δίμηνο, θα αναθεώρησω και θα σκεφτώ τι θα είναι καλύτερο για μένα!
    Πάντως δεν πλήρωνε και ναι, κάποιες φορές ήθελε να ξέρει αν ικανοποιήθηκαν και αυτές. Ας τον αφήσω λοιπόν και ας κοιτάξω τώρα εμένα και το παιδί μου!
    Όχι, δεν είναι πάντα μαθηματικά οι σχέσεις. Αλλά καμια φορά καταντάνε έτσι δυστυχώς. Εμείς όλοι σου λέμε τι πρέπει να σκεφτείς και σε ποια βάση πρέπει να θέσεις το θέμα. Κατά την άποψη μας παντά.
    Εσύ μπορείς να το χειριστείς? Και να ξαναεμπιστευτεις αυτόν τον άνθρωπο?
    Ειδικά να μας λες ότι δεν πλήρωνε κιόλας. Ουσιαστικά ενδιαφερόταν περισσότερο αν έμεινε ικανοποιημένη μια άγνωστη και δεν ενδιαφερόταν αν ήσουν ικανοποιημένη εσύ από τη σεξουαλική σας ζωή.

  5. #65
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    381
    Quote Originally Posted by Black_Opium View Post
    Παλεψτε το λίγο πριν αποφασίσετε να χωρισετε. Όπως είπαν παραπανω πολλά ζευγάρια περνάνε κρίση στην εγκυμοσύνη. Ισως με τη θέλησή και με τη βοήθεια ειδικού να το λύσετε και αυτό, φρόντισε την εγκυμοσύνη σου, τον εαυτό σου και μη μπαίνεις σε ψυχοφθόρες διαδικασίες χωρισμού και ξεκαθαρίσματων πριν γεννήσεις με το καλό.

    Και μετά βλέπεις πως πάει και αν αντιμετωπίζεται η κατάσταση η εάν εσύ η ίδια μπορείς να αντέξεις την συμπεριφορά και την απιστία του συζύγου σου
    Αφού η εν λόγω κρίση όπως λέει η θεματοθετρια ξεκίνησε πάρα πολύ καιρό πριν την εγκυμοσύνη της. Από τότε κάνει σεξτινγκ ο άλλος. Δεν είναι ότι οκ δεν ηθελε στην εγκυμοσύνη, μπήκε σε ένα σάιτ και τέλος. Από πολύ τον ειχε ξεκινήσει αυτό. Ουσιαστικά αυτός ο τύπος δεν είχε σεξουαλική ζωή με τη γυναίκα του καθόλου, αλλά είχε με άγνωστες. Είναι υγιές όλο αυτό? Στα δικά μου μάτια καθολου

  6. #66
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    339
    Ακόμα κι αν είχε ξεκινήσει στην εγκυμοσύνη, είναι πολύ άτιμο ένας άντρας να απατάει τη γυναίκα του ενώ είναι έγκυος στο παιδί του. Δεν είναι απλά μια κρίση, δείχνει έναν εντελώς άχρηστο χαρακτήρα. Ξαφνικά θα αρχίσουμε να δικαιολογούμε την απιστία στην εγκυμοσύνη γιατί, επειδή ο άντρας δεν μπορεί να ελέγξει τις ορμές του για μερικούς μήνες, υποτίθεται; Τι είναι, ένα ανεγκέφαλο ον ή νοήμων άνθρωπος;

  7. #67
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,357
    Quote Originally Posted by Chaos1 View Post
    Ακόμα κι αν είχε ξεκινήσει στην εγκυμοσύνη, είναι πολύ άτιμο ένας άντρας να απατάει τη γυναίκα του ενώ είναι έγκυος στο παιδί του. Δεν είναι απλά μια κρίση, δείχνει έναν εντελώς άχρηστο χαρακτήρα. Ξαφνικά θα αρχίσουμε να δικαιολογούμε την απιστία στην εγκυμοσύνη γιατί, επειδή ο άντρας δεν μπορεί να ελέγξει τις ορμές του για μερικούς μήνες, υποτίθεται; Τι είναι, ένα ανεγκέφαλο ον ή νοήμων άνθρωπος;
    Καλημέρα ..

    Πολύ κατηγορηματικό ,απόλυτο και άκρως εγωιστικό όλο αυτό από την στιγμή που δεν ξέρουμε ακριβώς τι τον οδήγησε εκεί και μάλιστα σε περίοδο εγκυμοσύνης ,ένα περισσότερο ....
    Οι άντρες λαμβάνουν πολύ διαφορετικά την περίοδο της εγκυμοσύνης από τις γυναίκες και μάλιστα δεν ξέρουμε αν γίνεται καθαρά για σωματική ικανοποίηση ή παίζει θεματακι και επιβεβαιώσεις και αισθηματικό ή ακόμα και να μιλάμε για καθαρά ένα θέμα εθισμού ..

    Όλα αυτά πρέπει να λαμβάνονται υπόψη όταν μιλάμε για οικογένειες ..

    Σε καμία περίπτωση και το τονίζω αυτό μην ακούσω ότι να ναι ,δεν τον δικαιολογώ και ούτε φυσικά επικριτώ κάτι τέτοια σε όποια φάση του έγγαμου βίου συμβαίνει αλλά αυτή η κατηγορηματικοτητα δεν πρέπει να υπάρχει ούτε καν σαν σκέψη πριν να έχεις μια ολοκληρωμένη εικόνα για το τι έκανε τον άλλο να φτάσει σε αυτό ..

    Ξέρουμε πολύ καλά όταν παίζει θεματακι με ψυχολογικό παράγοντα ή ακόμα και εθισμού ένας ψυχολόγος μπορεί να βοηθήσει ώστε να βρεθεί μια λύση πριν παρθεί μια πολύ δύσκολη απόφαση ...

    Αυτή η κατηγορηματικοτητα και η έλλειψη αναζήτησης των πραγματικών αιτίων , όποιες και να είναι αυτές ,οδηγούν στην εύκολη λύση του διαζυγίου ..

    Αυτή η καθαρά προσωπική μου άποψη και κυρίως αυτη που απευθύνεται σε μια γυναίκα που βρίσκεται στην καλύτερη φάση της ζωής της και πρέπει να την απόλαυση στο έπακρο...

    Η μετέπειτα αντιμετώπιση και από τον συζηγο θα δείξει τι πρέπει να κάνει .
    Ένα μωρό ανατρέπει τα πάντα ,ακόμα και τα πιο δύσκολα ,αυτά που μοιάζουν ακατόρθωτα, πάθη λαθη μπορούν να διορθωθούν μπροστά στο θαυματακι σου ...Αυτόν τον παράγοντα πρέπει να λαμβάνουμε υπόψη όταν μιλάμε για οικογένειες πλέον ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  8. #68
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by Yugi m View Post
    Αφού η εν λόγω κρίση όπως λέει η θεματοθετρια ξεκίνησε πάρα πολύ καιρό πριν την εγκυμοσύνη της. Από τότε κάνει σεξτινγκ ο άλλος. Δεν είναι ότι οκ δεν ηθελε στην εγκυμοσύνη, μπήκε σε ένα σάιτ και τέλος. Από πολύ τον ειχε ξεκινήσει αυτό. Ουσιαστικά αυτός ο τύπος δεν είχε σεξουαλική ζωή με τη γυναίκα του καθόλου, αλλά είχε με άγνωστες. Είναι υγιές όλο αυτό? Στα δικά μου μάτια καθολου
    υγιές, δεν είναι. αλλά το παραδέχεται και ο ίδιος οτι δεν είναι υγιές και προσφέρθηκε να προσπαθήσει νατο αλλάξει με ψυχοθεραπεία, ΑΝ αλλάζει και την ξεκινησε μαλιστα, αν καταλαβα καλα.
    οποτε, αν μη τι άλλο, καλό είναι να σιγουρευτει η κοπέλα αν δεν αλλάζει ούτε με θεραπεία (σε περίπτωση που ειναι εθισμος πχ),πριν παρει οριστικες αποφασεις.
    αν δει οτι ετσι συνεχιζει, ειτε γιατι του αρεσει, ειτε γιατι δεν τον βελτιωνει η θεραπεια, προφανως και ειναι μια απαραδεκτη κατασταση σε μια αποκλειστικη σχεση, κι ας υπαρχουν και παιδια και σκυλια, και γατια..

  9. #69
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    339

    Ο άντρας μου κάνει sexting και έχει λογαριασμό

    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Καλημέρα ..

    Πολύ κατηγορηματικό ,απόλυτο και άκρως εγωιστικό όλο αυτό από την στιγμή που δεν ξέρουμε ακριβώς τι τον οδήγησε εκεί και μάλιστα σε περίοδο εγκυμοσύνης ,ένα περισσότερο ....
    Οι άντρες λαμβάνουν πολύ διαφορετικά την περίοδο της εγκυμοσύνης από τις γυναίκες και μάλιστα δεν ξέρουμε αν γίνεται καθαρά για σωματική ικανοποίηση ή παίζει θεματακι και επιβεβαιώσεις και αισθηματικό ή ακόμα και να μιλάμε για καθαρά ένα θέμα εθισμού ..

    Όλα αυτά πρέπει να λαμβάνονται υπόψη όταν μιλάμε για οικογένειες ..

    Σε καμία περίπτωση και το τονίζω αυτό μην ακούσω ότι να ναι ,δεν τον δικαιολογώ και ούτε φυσικά επικριτώ κάτι τέτοια σε όποια φάση του έγγαμου βίου συμβαίνει αλλά αυτή η κατηγορηματικοτητα δεν πρέπει να υπάρχει ούτε καν σαν σκέψη πριν να έχεις μια ολοκληρωμένη εικόνα για το τι έκανε τον άλλο να φτάσει σε αυτό ..

    Ξέρουμε πολύ καλά όταν παίζει θεματακι με ψυχολογικό παράγοντα ή ακόμα και εθισμού ένας ψυχολόγος μπορεί να βοηθήσει ώστε να βρεθεί μια λύση πριν παρθεί μια πολύ δύσκολη απόφαση ...

    Αυτή η κατηγορηματικοτητα και η έλλειψη αναζήτησης των πραγματικών αιτίων , όποιες και να είναι αυτές ,οδηγούν στην εύκολη λύση του διαζυγίου ..

    Αυτή η καθαρά προσωπική μου άποψη και κυρίως αυτη που απευθύνεται σε μια γυναίκα που βρίσκεται στην καλύτερη φάση της ζωής της και πρέπει να την απόλαυση στο έπακρο...

    Η μετέπειτα αντιμετώπιση και από τον συζηγο θα δείξει τι πρέπει να κάνει .
    Ένα μωρό ανατρέπει τα πάντα ,ακόμα και τα πιο δύσκολα ,αυτά που μοιάζουν ακατόρθωτα, πάθη λαθη μπορούν να διορθωθούν μπροστά στο θαυματακι σου ...Αυτόν τον παράγοντα πρέπει να λαμβάνουμε υπόψη όταν μιλάμε για οικογένειες πλέον ...
    Στην απιστία δεν ψάχνεις για αιτίες και δικαιολογίες. Οι άντρες να ξέρεις δεν το κάνουν αυτό, δεν υπεραναλύουν πράγματα, χωρίζουν αμέσως. Αυτό είναι καθαρά ανοησία των γυναικών να ψάχνουν το φταίξιμο, τη βαθύτερη αιτία, να το φιλοσοφούν και να ψάχνουν από πού να πιαστούν για να συγχωρήσουν τον άλλον και να το δικαιολογήσουν στον εαυτό τους. Αλλά γι’αυτό έγραψα και πιο πάνω, ότι ο καθένας έχει διαφορετική ανεκτικότητα στην απιστία, ίσως εξαρτάται κι από την τάση του ίδιου του παθόντα να απιστήσει. Αν και ξέρω κάμποσους άπιστους άντρες, οι οποίοι χώρισαν αμέσως μόλις κατάλαβαν ότι η γυναίκα τους απίστησε επίσης, δε λογαριάζουν οικογένειες, ακόμα κι αν η γυναίκα το έκανε για εκδίκηση. Οι άντρες δε συγχωρούν, δεν καταλαβαίνω γιατί οι γυναίκες να συμπεριφέρονται διαφορετικά, δε ζούμε σε κάποια μουσουλμανική χώρα.
    Την οικογένεια έπρεπε να τη σκεφτεί ο σύζυγος, δεν είναι δουλειά της συζύγου να μαζεύει τα κομμάτια της τώρα.

  10. #70
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,357
    Κανέναν άντρα και πολύ περισσότερο άνθρωπο δεν τον χαρακτηρίζεις άχρηστο ...

    Δεν υπάρχει άχρηστος άνθρωπος ,υποτιμάς έτσι και τον ευατο σου αλλά περισσότερο τον ανθρωπο που τον έχει διαλέξει να κάνει οικογένεια μαζί του ..

    Λόγοι απιστίας πάρα πολλοί και σίγουρα δεν συγχωρούνται ούτε από άντρα ούτε από γυναίκα η οποία έχει κάποιες ηθικές αξίες και φραγμούς...
    Και φυσικά του; Ψάχνεις γιατί ψάχνοντας μπορεί να ανακαλύψεις ότι έχεις συνευπευθοτητα σε όλο αυτό ή και πολύ χειρότερα μπορεί να φταις σε μεγαλύτερο βαθμό εσύ .
    Τίποτα δεν αφήνεις στην τύχη του όταν συμβαίνει σε ένα γάμο ,αυτό είναι τουλάχιστον ανεύθυνο ...

    Δεν με ενδιαφέρει να στο πω απλά εμένα αν ένας άντρας συγχωρεί εύκολα μια απιστία ή μια γυναίκα αντίστοιχα .Το ίδιο είναι σε αυτό ...
    Με ενδιαφέρει τον λόγο που συμβαινει ,από εκεί θα βγαλω συμπέρασμα τι πρέπει να κάνω ..

    Άχρηστος πάντως κανένας δεν είναι ,είναι πολύ χοντρός χαρακτηρισμός και απορώ πως χρησημοποιειται ακόμα και σήμερα έτσι τόσο εύκολα για ανθρώπους που δεν γνωρίζουμε ..
    Ο άλλος ξενοπηδηξε γιατί μπορεί να γουσταρε ,μπορεί από περιέργεια από πάθος από χίλιους δυο λόγους ..

    Και το κυριότερο η συζηγος μαζεύει τα κομμάτια της από κάτι τέτοιους χαρακτηρισμούς που ακούει να λέγονται για τον πατέρα του παιδιού της ...Μην είμαστε μόνο λόγια ας τα κάνουμε και πράξεις αυτά που λέμε ..
    Ας είμαστε πιο προσεκτικοί ,ο άνθρωπος γουστάρει αυτό και το έκανε μέσα σε ένα γάμο ,ας αποφασίσει η γυναίκα του αν μπορεί να πορευτεί με αυτόν ,εκείνη θα τον ζει καθημερινά ..
    Μόνο και μόνο ότι θα υπάρχει αυτός ο χαρακτηρισμός στο μυαλό της είναι πολύ σοβαρός λόγος για να την οδηγήσει σε μια λάθος απόφαση ..

    Μπορεί αυτός ο άνθρωπος να είναι ο καλύτερος πατέρας είτε είναι μαζί είτε χωριά ..
    Πως ερχεται κάποιος τρίτος και τον χαρακτηρίζει έτσι χωρίς να ξέρει το λόγο που οδηγηθεικε εκεί ...

    Όλοι άνθρωποι είμαστε με αδυναμίες,το να μας χαρακτηρίζει κάποιος έτσι ,στα δικά μου μάτια χωρίς να μπει στο κόπο να μάθει την πηγή όλου αυτού είναι τουλάχιστον να το πω απλά κακός από αυτόν που κανει την πράξη...

    Όλοι πάνω κάτω την ίδια άποψη έχουμε για την απιστία κανένας δεν την συγχωρεί ,δεν ακυρώνουμε όμως άλλα πράγματα .

    Άλλο θέμα η απιστία και άλλο η απαξίωση με τον χειρότερο τρόπο ενός ανθρώπου ..
    Κανένας δεν το αξίζει και πολύ περισσότερο ένας άνθρωπος που είναι μέσα σε ένα γάμο και περιμένει να γίνει γονέας ....
    Last edited by Marilou; 24-02-2021 at 15:11.
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  11. #71
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    339
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Κανένας δεν το αξίζει και πολύ περισσότερο ένας άνθρωπος που είναι μέσα σε ένα γάμο και περιμένει να γίνει γονέας ....
    Μια χαρά το αξίζει. Αυτός ο άνθρωπος έχει μία έγκυο γυναίκα, έγκυο στο παιδί του. Εκείνος το σκεφτόταν ότι θα γίνει γονιός όταν έστελνε προκλητικές φωτογραφίες σε άλλες γυναίκες; Μήπως να τον λυπηθώ κιόλας ή να του πω “μπράβο, μπαμπά, είσαι ένας άξιος wannabe πατέρας και σύζυγος”; Όχι, επιμένω ότι αυτό δείχνει έναν άχρηστο χαρακτήρα και αν θέλεις να με πεις κακιά, κάν’το ελεύθερα, όπως κι εγώ λέω ελεύθερα τα πράγματα με το όνομά τους.

  12. #72
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,679
    Χαοσ οι περισσοτεροι αχρηστοι ειναι αλλιωσ δε θα υπηρχε instagram για την ακριβεια αμα μαθεισ ποσο αχρηστοι ειναι ολοι δε θα ξαναγραψεισ εδω θα ντρεπεσαι να τουσ κοιταξεισ θα βριζεισ κλπ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  13. #73
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    339
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Χαοσ οι περισσοτεροι αχρηστοι ειναι αλλιωσ δε θα υπηρχε instagram για την ακριβεια αμα μαθεισ ποσο αχρηστοι ειναι ολοι δε θα ξαναγραψεισ εδω θα ντρεπεσαι να τουσ κοιταξεισ θα βριζεισ κλπ
    Εγώ πάλι πιστεύω πως οι περισσότεροι είναι σωστοί και οι άχρηστοι αποτελούν τη μειοψηφία, γι’αυτό θα ήταν θεωρητικά εύκολο να απομονωθούν, εάν υπήρχε και η θέληση. Αυτό ισχύει και για τα δύο φύλα, βέβαια. Απλά επειδή οι άντρες δε μένουν έγκυοι, δεν έχουμε δει το ακραίο να απατάται ένας έγκυος άντρας από μια γυναίκα για να συζητάμε το πόσο μια άχρηστη γυναίκα αδιαφορεί για τις συναισθηματικές του ανάγκες και ενώ ο έγκυος άντρας υποφέρει με πρηξίματα, πρωινές ναυτίες, πόνους, ζαλάδες και ευερεθιστότητα λόγω ενός εμβρύου που δημιούργησαν από κοινού και οι δύο, η άχρηστη γυναίκα να τσιλιμπουρδίζει και να δείχνει τα απόκρυφά της σημεία σε άλλους δέκα τύπους. Μόνο η γυναίκα τραβάει αυτό το σκηνικό, να είναι έγκυος και αντί ο σύζυγός της να την έχει στα ώπα ώπα, κάνει μ.....ς στην κυριολεξία.

  14. #74
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,357
    Quote Originally Posted by Chaos1 View Post
    Μια χαρά το αξίζει. Αυτός ο άνθρωπος έχει μία έγκυο γυναίκα, έγκυο στο παιδί του. Εκείνος το σκεφτόταν ότι θα γίνει γονιός όταν έστελνε προκλητικές φωτογραφίες σε άλλες γυναίκες; Μήπως να τον λυπηθώ κιόλας ή να του πω “μπράβο, μπαμπά, είσαι ένας άξιος wannabe πατέρας και σύζυγος”; Όχι, επιμένω ότι αυτό δείχνει έναν άχρηστο χαρακτήρα και αν θέλεις να με πεις κακιά, κάν’το ελεύθερα, όπως κι εγώ λέω ελεύθερα τα πράγματα με το όνομά τους.

    Δεν μιλαμε ουτε για λύπηση ουτε για τιποτα τέτοιο ,μιλαμε για αντικειμενικοτητα μιας τοσο ιδιατερης καταστασης .

    Δεν εξαπολύεις δριμύ κατηγορώ σε ενα θεμα που εχεις μόνο την μονόπλευρη αποψη και που μαλιστα ελοχευει μεγαλο κυνδινο αυτη η αποψη να ειναι τελειως λανθασμενη και να επηρεασει αρνητικα οποιον την ζητα ..
    Οταν επιμένεις και ενεργείς σε ενα τετοιο γεγονος κρατας μικρο καλαθι και καταλήγεις στην καθαρα προσωπικη σου αποψη μονο οταν γνωριζεις και τις δυο πλευρες ,αλλιως αφήνεις και ενα περιθώριο λαθους .

    Αυτο τουλαχιστον νομιζω γινεται οταν ειμαστε κατηγορηματικοι οχι μονο για την συγκεκριμενη περιπτωση αλλα και στις προσωπικες -φιλικες μας σχέσεις ...
    Αλλιως εθελοτυφλουμε σε πολυ βασικα γεγονοτα για τους δικους μας λογους ....
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  15. #75
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    339
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Δεν μιλαμε ουτε για λύπηση ουτε για τιποτα τέτοιο ,μιλαμε για αντικειμενικοτητα μιας τοσο ιδιατερης καταστασης .

    Δεν εξαπολύεις δριμύ κατηγορώ σε ενα θεμα που εχεις μόνο την μονόπλευρη αποψη και που μαλιστα ελοχευει μεγαλο κυνδινο αυτη η αποψη να ειναι τελειως λανθασμενη και να επηρεασει αρνητικα οποιον την ζητα ..
    Οταν επιμένεις και ενεργείς σε ενα τετοιο γεγονος κρατας μικρο καλαθι και καταλήγεις στην καθαρα προσωπικη σου αποψη μονο οταν γνωριζεις και τις δυο πλευρες ,αλλιως αφήνεις και ενα περιθώριο λαθους .

    Αυτο τουλαχιστον νομιζω γινεται οταν ειμαστε κατηγορηματικοι οχι μονο για την συγκεκριμενη περιπτωση αλλα και στις προσωπικες -φιλικες μας σχέσεις ...
    Αλλιως εθελοτυφλουμε σε πολυ βασικα γεγονοτα για τους δικους μας λογους ....
    Όταν λες να κρατήσω μικρό καλάθι, υπονοείς ότι η θεματοθέτρια μπορεί να φταίει στο ότι ο άντρας της κάνει σέξτιγκ και στο ότι το έκανε πολύ πιο πριν τη γνωρίσει;
    Επίσης, θεωρείς ότι η δική σου συμβουλή δε θα έχει πιθανό αρνητικό αντίκτυπο στη ζωή της; Ο σύζυγός της έχει αυξημένες πιθανότητες να το ξανακάνει, και εάν συμβεί αυτό, μπορεί να έχουν ήδη δύο τρία παιδιά και τότε θα είναι ακόμα πιο δύσκολο να χωρίσουν. Επιπλέον, με όλες αυτές τις δραστηριότητές του εκείνος μπορεί στο τέλος να ερωτευτεί άλλη και να τη χωρίσει πρώτος. Κι εκείνη θα έχει χάσει πολύτιμα χρόνια από τη ζωή της.
    Και τέλος, για ποιους δικούς μας λόγους εθελοτυφλούμε; Εσύ δηλαδή έχεις δικούς σου προσωπικούς λόγους που τη συμβουλεύεις να μείνει μαζί του;

Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast

Similar Threads

  1. Ο αντρας μου εχει φετιχ και δεν μου το λεει....
    By Φαντασία in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 53
    Last Post: 06-09-2019, 11:10
  2. Νομιζω οτι ο αντρας μου εχει καταθλιψη
    By Αντζυ in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 34
    Last Post: 02-02-2019, 21:19
  3. Όταν δε θέλει ο άντρας σου να κάνει σεξ μαζί σου
    By Lunaluna in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 74
    Last Post: 01-12-2017, 14:56
  4. Ο αντρας μου βλέπει πορνό, η κατασταση εχει ξεφύγει!
    By thessalonikia29 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 60
    Last Post: 19-10-2012, 23:56
  5. Replies: 22
    Last Post: 05-07-2012, 14:25

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •