Ο άντρας μου κάνει sexting και έχει λογαριασμό - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast
Results 46 to 60 of 78
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Πάντως στο sexting δεν είναι απλά πως το κάνεις για τον εαυτό σου, σε ένα θεωρητικό επίπεδο θες και η άλλη πλευρά να περάσει καλά είτε για επιβεβαίωση είτε γιατί έτσι κρίνεις πως είναι σωστό.

  2. #47
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2021
    Posts
    16
    Quote Originally Posted by End_of_an_era View Post
    Πάντως στο sexting δεν είναι απλά πως το κάνεις για τον εαυτό σου, σε ένα θεωρητικό επίπεδο θες και η άλλη πλευρά να περάσει καλά είτε για επιβεβαίωση είτε γιατί έτσι κρίνεις πως είναι σωστό.
    Προσωπικά δεν συμφωνώ, αλλά νομίζω ότι και να το δεχτώ αυτό δεν μου προσφέρει κάτι. Το θέμα είναι ότι το έκανα. Τώρα τι ήθελε, γιατί το έκανε, τι ήθελε να πετύχει και αλλά τέτοια, είναι δικό του θέμα. Δεν είμαι ο ψυχολόγος του ούτε βοηθάει το να εικάζω πράγματα!

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by End_of_an_era View Post
    Πάντως στο sexting δεν είναι απλά πως το κάνεις για τον εαυτό σου, σε ένα θεωρητικό επίπεδο θες και η άλλη πλευρά να περάσει καλά είτε για επιβεβαίωση είτε γιατί έτσι κρίνεις πως είναι σωστό.
    Καλημερα

    Τι εννοεις με αυτο?

    Νομιζω αυτο συμβαινει μονο οταν το κανεις με την σχεση σου,εκει που σε ενδιαφερει και το συναισθηματικο κομματι να ειναι καλυμμενος και ο αλλος .
    Στην προκειμενη περιπτωση νομιζω δεν μιλαμε για σχεση .
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Δεν αφιερώνεις μια, δύο, τρεις ώρες για να κάνεις εσύ την δουλειά σου και κλείνεις το τσατ αμέσως. Δεν γίνεται να στέλνεις τα απόκρυφά σου, να σου στέλνει η άλλη πλευρά τα ίδια, να λέτε ερωτικές κουβέντες και μόλις ολοκληρώσεις να κατεβάζεις την οθόνη. Περιμένεις και την άλλη πλευρά προφανώς. Εκτός αν είναι παρτάκιας ο άλλος.

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by End_of_an_era View Post
    Δεν αφιερώνεις μια, δύο, τρεις ώρες για να κάνεις εσύ την δουλειά σου και κλείνεις το τσατ αμέσως. Δεν γίνεται να στέλνεις τα απόκρυφά σου, να σου στέλνει η άλλη πλευρά τα ίδια, να λέτε ερωτικές κουβέντες και μόλις ολοκληρώσεις να κατεβάζεις την οθόνη. Περιμένεις και την άλλη πλευρά προφανώς. Εκτός αν είναι παρτάκιας ο άλλος.
    Αρα εννοείς να παιζει και αλλο θεμα εκτος απο τον καθαρα βιολογικο -σωματικο παράγοντα ..
    Παρτακια φυσικα τον λες σε αυτη την περιπτωση ,γιατι την δεδομενη στιγμη μονο τον ευατο του σκεφτεται ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ του ...αυτη έπρεπε να σκέφτεται και οχι φυσικα την ξενη που ειναι εκει για συγκεκριμενο λογο και συγκεκριμενο σκοπό ..
    Δεν ξερω βεβαια αν πληρωνεις κιολας σε αυτα τα σαιτ δεν εχω ιδεα πως λειτουργουν...Αν συμβαίνει και αυτο , φυσικα ξερεις οτι μπαινεις μονο για να εισπραξεις την δικη σου ικανοποιηση αδιαφορώντας για τον αλλον αφου οσο τον πληρωνεις θα τον εχεις ..

    Τωρα αν ψαχνεις και εκει να ακουσεις εντυπωσεις μαλλον παιζει και θεμα επιβεβαιωσεις ,νομιζω παλι...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Αααα, τις λεπτομέρειες δεν τις ξέρω, γιατί τέτοια τα κάνουν και τζάμπα στα σόσιαλ μίντια πια αρκετοί που θέλουν να γκομενίσουν. Τώρα αν πληρώνεις ίσως το βλέπεις πιο ψυχρά, δεν ξέρω.

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση
    Last edited by Aeon; 23-02-2021 at 14:53.
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  8. #53
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2021
    Posts
    16
    Quote Originally Posted by elis View Post
    ΤΤο μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση
    Ειλικρινά αν ξαναπαντήσεις ετσι θα απαντήσω κι εγώ αναλόγως! Έχω τον πόνο μου έχω και το ζαβό!
    Last edited by Aeon; 23-02-2021 at 14:54.

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Εχω διαγνωση σχιζοφρενεια αν δε σε ενοχλει πρεπει να ζησω κι εγω
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by End_of_an_era View Post
    Αααα, τις λεπτομέρειες δεν τις ξέρω, γιατί τέτοια τα κάνουν και τζάμπα στα σόσιαλ μίντια πια αρκετοί που θέλουν να γκομενίσουν. Τώρα αν πληρώνεις ίσως το βλέπεις πιο ψυχρά, δεν ξέρω.

    Καλα αυτο το γνωριζω...η ανωμαλια παει σύννεφο και δυστηχως ειναι πολλοι αυτοι και κυκλοφορουν αναμεσα μας ..
    Γι αυτο ειπα αν γινεται επι πληρωμη,αλλαζεις οπτικη πλευρα που βλεπεις ενα θεμα που σου προκυπτει ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    381
    Παιδιά, προφανώς και είναι απάτη να κάνει σεξτινγκ ο άλλος. Και προφανώς θέλεις να μείνει ικανοποιημένος ο άνθρωπος με τον οποίο το κάνεις. Διαφορετικά θα φύγει και δεν θα κάνετε σεξτινγκ, κάτι που δεν θα ήθελε να συμβεί ο άντρας της κοπέλας, καθώς το είχε ανάγκη, όπως φαίνεται.

    Αλλά και πληρωμένο σεξτινγκ να είναι, και πάλι απάτη θεωρείται. Ασχέτως αν αδιαφορεί αυτός που το κάνει αν ικανοποιεί την άλλη πλευρά. Δηλαδή αν ο άντρας της κοπέλας πήγαινε σε πορνείο, θα λέγαμς ότι δεν την απατάει επειδή κάνει μεν σεξ, αλλά αδιαφορει αν θα περάσει καλά η κοπέλα με την οποία το κάνει?

    Προφανώς και απάτησε τη θεματοθετρια.
    Επίσης, εαμτοθετρια, δεν θέλω να σε απογοητεύσω, αλλά νομίζω ότι υπάρχουν δύο αρνητικά στοιχεία που δείχνουν ότι ο σύζυγος σου δεν θα αλλάξει. Το πρώτο είναι ότι είναι σαράντα χρόνων. Νομίζω είναι μια ηλικία που δεν αλλάζει ο άνθρωπος. Να ήταν ξέρω γω τριάντα, να πω θάνατο παλέψει. Τώρα όμως το κόβω λίγο χλωμό.
    Δεύτερον, μου λες ότι το κάνει χρόνια. Δυτυχώς όλα αυτά, το σεξτινγκ, η πορνογραφία καιιμτα λοιπά προκαλούν εθισμό. Και όταν αυτός ο εθισμός κρατάει χρόνια, τόσο δυσκολότερο είναι να ξεπεραστεί.

    Εσύ πρέπει να κοιτάξεις το καλό το δικό σου κα του παιδιού σου. Αν νομίζεις, ότι θα είναι καλύτερα για την ψυχική υγεία και των δύο σας να φύγεις απ'ο αυτήν την κατάσταση, φυγε

  12. #57
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2021
    Posts
    16
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Καλα αυτο το γνωριζω...η ανωμαλια παει σύννεφο και δυστηχως ειναι πολλοι αυτοι και κυκλοφορουν αναμεσα μας ..
    Γι αυτο ειπα αν γινεται επι πληρωμη,αλλαζεις οπτικη πλευρα που βλεπεις ενα θεμα που σου προκυπτει ...
    Ωραία καταλαβαίνω απόλυτα τι λέτε! Έχετε πολύ δίκιο γιατί όλα αυτά είναι εμφανέστατα. Δεν με αγαπάει. Δεν με σέβεται. Κάνει με άλλες αυτά που πρέπει να έκανα μαζί μου. Είναι ανώμαλος, είναι εγωιστής. Και πολλά αλλά! Άρα συνεπάγεται ότι πρέπει να χωρίσω. Τόσο μαθηματικά είναι οι σχέσεις τελικά; Τόσο απλά; Τόσο το μυαλό πρέπει να βάζουμε; Ίσως... μπορεί να έχετε δίκιο! Όμως τώρα εγώ δεν μπορώ να χωρίσω. Τώρα μόνο το παιδί μου με νοιάζει. Μετά από κανα μήνα ή δίμηνο, θα αναθεώρησω και θα σκεφτώ τι θα είναι καλύτερο για μένα!
    Πάντως δεν πλήρωνε και ναι, κάποιες φορές ήθελε να ξέρει αν ικανοποιήθηκαν και αυτές. Ας τον αφήσω λοιπόν και ας κοιτάξω τώρα εμένα και το παιδί μου!

  13. #58
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    26
    Αγαπητή PennyVas,
    είναι πολύ δύσκολο αυτό που περνάς και κάνεις δεν μπορεί να σε νοιώσει απόλυτα. για αυτόν τον λόγο πιστεύω πως συμβουλές αγνώστων δεν θα πρέπει να λαμβάνονται σημαντικά υπόψιν.
    από τα λεγόμενα σου, αυτό που λαμβάνω είναι πως είσαι προσγειωμένη, ώριμη και ρεαλίστρια, ικανότατη να πάρεις τις σωστές αποφάσεις. αυτές λοιπόν θα πρέπει να τις πάρεις μόνη σου.
    εύχομαι να έχεις την καλύτερη κατάληξη για όλους σας.

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by PennyVas View Post
    Ωραία καταλαβαίνω απόλυτα τι λέτε! Έχετε πολύ δίκιο γιατί όλα αυτά είναι εμφανέστατα. Δεν με αγαπάει. Δεν με σέβεται. Κάνει με άλλες αυτά που πρέπει να έκανα μαζί μου. Είναι ανώμαλος, είναι εγωιστής. Και πολλά αλλά! Άρα συνεπάγεται ότι πρέπει να χωρίσω. Τόσο μαθηματικά είναι οι σχέσεις τελικά; Τόσο απλά; Τόσο το μυαλό πρέπει να βάζουμε; Ίσως... μπορεί να έχετε δίκιο! Όμως τώρα εγώ δεν μπορώ να χωρίσω. Τώρα μόνο το παιδί μου με νοιάζει. Μετά από κανα μήνα ή δίμηνο, θα αναθεώρησω και θα σκεφτώ τι θα είναι καλύτερο για μένα!
    Πάντως δεν πλήρωνε και ναι, κάποιες φορές ήθελε να ξέρει αν ικανοποιήθηκαν και αυτές. Ας τον αφήσω λοιπόν και ας κοιτάξω τώρα εμένα και το παιδί μου!
    Όχι φυσικά.... είναι οι δικές μου απαντήσεις στα ερωτήματα σου ...
    Ο γάμος δεν είναι μαθηματικά και σίγουρα εμείς δεν θα σου πούμε αν θα χωρίσεις ή όχι ...
    Αλίμονο αν βασίζεται σε γνώμες ανθρώπων που δεν ξέρεις τι κουβαλάει ο καθένας ..

    Και αυτά που είπαμε πιο πάνω δεν είναι κάθε αυτού για την περίπτωση σου ..
    Βλέπω όμως ότι οι κουβέντες δεν σε βοηθάνε και σε ταραζουνε ..

    Κράτα άμυνες από εμένα και ηρεμία ..όλα τα άλλα έρχονται δεύτερα στην παρούσα φάση .
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  15. #60
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Εδω για να καταλαβετε γραφει ενασ ενα θεμα κι οι υπολοιποι κουτσομπολευετε γτ νομιζετε οτι τα μονα προβληματα ειναι τα αισθηματικα εγω γραφω 11 χρονια και ειμαι κοινοσ κουτσομπολησ κ δεν το κρυβω αν και κραταω ενα κοντρολ οποτε μη νομιζετε οτι σωζεται κανεναν γτ στην ουσια ειναι κουτσομπολιο που ενιοτε εχει κ ουσια αλλα αυτο γινεται καποιεσ φορεσ αυτα απο το μετωπο
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast

Similar Threads

  1. Ο αντρας μου εχει φετιχ και δεν μου το λεει....
    By Φαντασία in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 53
    Last Post: 06-09-2019, 12:10
  2. Νομιζω οτι ο αντρας μου εχει καταθλιψη
    By Αντζυ in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 34
    Last Post: 02-02-2019, 22:19
  3. Όταν δε θέλει ο άντρας σου να κάνει σεξ μαζί σου
    By Lunaluna in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 74
    Last Post: 01-12-2017, 15:56
  4. Ο αντρας μου βλέπει πορνό, η κατασταση εχει ξεφύγει!
    By thessalonikia29 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 60
    Last Post: 20-10-2012, 00:56
  5. Replies: 22
    Last Post: 05-07-2012, 15:25

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •