Μετατραυματικό στρες
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1

    Μετατραυματικό στρες

    Παιδιά έπαθα κρίση πανικού πριν 6 μήνες. Μετά από τότε περνάω ένα Δράμα. Βέβαια το καλό είναι ότι αναγνώρισα ότι οι έκτακτες της καρδιάς και τα υπόλοιπα αλλά είναι ψυχοσωματικά και άρχισα να ανακάμπτω. Βέβαια αυτό σταμάτησε αλλά άρχισε ο HPV καθώς με το στρες ενεργοποιήθηκε αυτός ο γνωστός ιος αλλά είναι χαμηλού επιπέδου. Δεν παύω όμως να αγχώνομαι για το μέλλον γιατί είμαι μόνο 21 χρόνων. Θέλω να διώξω το άγχος και Το στρες ρε παιδιά θέλω να δυναμώσω θα ξεκινήσω και βιταμίνες γιατί βοηθανε πολύ στην βελτίωση του ανόσιο ποιητικού συστήματος. Θέλω να το διώξω το στρες αλλά συνήθισα να ζω με αυτό, συνήθισα να νιώθω λες και έχει πεθάνει κάποιος αλλά δεν αντέχω άλλο θέλω να το διώξω χωρίς αγχολυτικά!..!!!!!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    727
    Καλησπέρα σου!! Ελπίζω να περασουν όλα αυτά που νιώθεις πολυ γρήγορα!! Θα σου πω την γνώμη μου καθώς έχω και εγώ αρκετά θέματα αυτό τον καιρό. Ιδιαίτερα άγχος έκτακτες στομάχι και κρίσεις πανικου στον υπνο μου. Θέλει πολυ δουλειά με τον εαυτό σου. Μην το βάζεις κάτω αν δεν δεις άμεση βελτίωση. Εγώ λέω κάθε μέρα στον εαυτό μου πως είναι αρκετός είναι γαμάτος είναι εγώ και θα γίνω καλά θα ηρεμησω και δεν θα παθω τίποτα. Ξανά και ξανά και θα το λέω μέχρι να ηρεμησω. Ξέρω πως δεν είναι ευκολο αλλά πρεπει να μάθεις να απομονώνεις τον εαυτό σου να τον προστατευεις και να κάνεις τα παντα για την ηρεμία σου. Βρες τι σε ηρεμει και ακους το σώμα σου. Εμένα τουλάχιστον αυτά με βοήθησαν.

  3. #3
    Έχεις πάει σε γιατρό
    Quote Originally Posted by Evap99 View Post
    Παιδιά έπαθα κρίση πανικού πριν 6 μήνες. Μετά από τότε περνάω ένα Δράμα. Βέβαια το καλό είναι ότι αναγνώρισα ότι οι έκτακτες της καρδιάς και τα υπόλοιπα αλλά είναι ψυχοσωματικά και άρχισα να ανακάμπτω. Βέβαια αυτό σταμάτησε αλλά άρχισε ο HPV καθώς με το στρες ενεργοποιήθηκε αυτός ο γνωστός ιος αλλά είναι χαμηλού επιπέδου. Δεν παύω όμως να αγχώνομαι για το μέλλον γιατί είμαι μόνο 21 χρόνων. Θέλω να διώξω το άγχος και Το στρες ρε παιδιά θέλω να δυναμώσω θα ξεκινήσω και βιταμίνες γιατί βοηθανε πολύ στην βελτίωση του ανόσιο ποιητικού συστήματος. Θέλω να το διώξω το στρες αλλά συνήθισα να ζω με αυτό, συνήθισα να νιώθω λες και έχει πεθάνει κάποιος αλλά δεν αντέχω άλλο θέλω να το διώξω χωρίς αγχολυτικά!..!!!!!!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    125
    Και μόνο που το θέλεις δεν θα το πάθεις... Πήγαινε σε ενα ψυχοθεραπευτη να μηλισεις να τα βγάλεις απο μεσα σου... Να σου δώσει τα κλειδια για να ανοίξεις της πόρτες μεσα στο κεφάλι σου... Ψυχολόγος - ψυχοθεραπευτης δεν σημαίνει χάπια

Similar Threads

  1. Μετατραυματικό στρεσ
    By Hex in forum Διαταραχή Μετατραυματικού Στρες
    Replies: 7
    Last Post: 29-05-2022, 22:01
  2. ψυχωσικο σ μετατραυματικο στρες
    By lotus_flower in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 1
    Last Post: 21-02-2021, 19:55
  3. Μετατραυματικό στρες.
    By davidh in forum Διαταραχή Μετατραυματικού Στρες
    Replies: 2
    Last Post: 18-08-2020, 00:22
  4. Η μαύρη κατάρα!Το μετατραυματικό στρες.
    By ΜάυροΧάος in forum Διαταραχή Μετατραυματικού Στρες
    Replies: 32
    Last Post: 30-07-2014, 08:25
  5. Μετατραυματικό στρές
    By O Frikoubikos in forum Διαταραχή Μετατραυματικού Στρες
    Replies: 3
    Last Post: 09-08-2011, 23:09

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •