Οι γνώμη σας μετράει!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    125

    Οι γνώμη σας μετράει!!!

    Καλησπέρα! Θέλω να ρωτήσω αν γνωρίζετε... Η εγχείρηση διαφραγματος στην μύτη εχω ακούσει οτι μπορεί να προκαλέσει προβλήματα στο ανοσοποιητικό,ειναι λεπτή εγχείρηση και σπάνια πετυχαίνει... Έχει κάνει κάποιος τέτοια εγχείρηση? Ποια είναι η γνωμη σας?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Από που το έχεις ακούσει αυτό; Έχω τουλάχιστον 3 κοντινούς μου ανθρώπους που την έχουν κάνει και ήταν επιτυχημένη και δεν είχαν θέμα. Εγώ ξέρω ότι θεωρείται μία επέμβαση ρουτίνας πλέον με πολύ καλά αποτελέσματα.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    125
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Από που το έχεις ακούσει αυτό; Έχω τουλάχιστον 3 κοντινούς μου ανθρώπους που την έχουν κάνει και ήταν επιτυχημένη και δεν είχαν θέμα. Εγώ ξέρω ότι θεωρείται μία επέμβαση ρουτίνας πλέον με πολύ καλά αποτελέσματα.
    Το έχω δει σε 2 φίλους που αντιμετωπίζουν θέματα ανοσοποιητικόυ μετα την εγχείρηση..αρρωστανε πανεύκολα

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Πώς θα μπορούσε μια μικρή επεμβαση ρουτίνας να έχει την παραμικρή σχέση με το ανοσοποιητικό και μάλιστα μακροχρόνια αν θεωρήσουμε ότι δεν υπήρξε καμία σπάνια και τρελή επιπλοκή; Μπορείς να μας δώσεις ένα λογικό επιχειρημα;

    Οι μόνες εγχειρήσεις που ίσως μπορεί να έχουν τέτοια επίδραση στον οργανισμό, είναι μεγάλες εγχειρήσεις που καταπονουν το σώμα.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    125
    To λογικό επιχείρημα μου είναι οι 2 περιπτώσεις που προανέφερα εκτος αν ειναι τυχαίο

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Προφανώς και είναι τυχαίο αλλιώς θα ήταν επιστημονικα καταγεγραμμένο για τα υπόλοιπα εκατομμύρια που έχουν κάνει τη συγκεκριμένη επέμβαση. Επιχειρημα εννοώ με ποιον τρόπο θα μπορούσε να επηρεάζει το ανοσοποιητικό η διόρθωση του διαφράγματος. Δεν μπορώ να σκεφτώ μια λογική εξήγηση εκτός κι αν υπήρξε κάποια σπάνια επιπλοκη.
    Ναι τι εννοεις αδύναμο ανοσοποιητικό; Τι έπαθαν δηλαδή οι φίλοι σου και το θεώρησαν αποτέλεσμα της συγκεκριμένης επέμβασης;

    Την έκανε η αδερφή μου πρόσφατα, είναι μια χαρα.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    125
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Προφανώς και είναι τυχαίο αλλιώς θα ήταν επιστημονικα καταγεγραμμένο για τα υπόλοιπα εκατομμύρια που έχουν κάνει τη συγκεκριμένη επέμβαση. Επιχειρημα εννοώ με ποιον τρόπο θα μπορούσε να επηρεάζει το ανοσοποιητικό η διόρθωση του διαφράγματος. Δεν μπορώ να σκεφτώ μια λογική εξήγηση εκτός κι αν υπήρξε κάποια σπάνια επιπλοκη.
    Ναι τι εννοεις αδύναμο ανοσοποιητικό; Τι έπαθαν δηλαδή οι φίλοι σου και το θεώρησαν αποτέλεσμα της συγκεκριμένης επέμβασης;

    Την έκανε η αδερφή μου πρόσφατα, είναι μια χαρα.

    Ευχαριστώ για την απάντηση!!

Similar Threads

  1. Η προσπάθεια μετράει;
    By I.s in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 1
    Last Post: 21-05-2018, 18:49
  2. Ο αριθμος μετραει?!?
    By kyknos25 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 23
    Last Post: 28-09-2012, 02:12
  3. Ποσο μετράει πια η εξωτερική εμφάνιση;
    By thomas98 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 81
    Last Post: 01-04-2012, 12:53
  4. Επειδη και η ζωη στο νετ μετραει...
    By keep_walking in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 68
    Last Post: 29-08-2011, 21:36
  5. Το μέγεθος μετράει
    By Lee in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 123
    Last Post: 08-02-2009, 07:16

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •